Page 117 of 652 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121127167217617 ... LastLast
Results 2,901 to 2,925 of 16299

Thread: Formula 1!

  1. #2901
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Sto se stinta tice ja sam jednom davno u jednom selu cuo rijec "zaustavljanje" a moga bi proc i "(pit)stop".

    Zasto zvanicno nisu reagovali ne znam, mozda im je promaklo
    Vjeruj mi da nije. Znaju oni....
    TAKUMI

  2. #2902
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Sto se stinta tice ja sam jednom davno u jednom selu cuo rijec "zaustavljanje" a moga bi proc i "(pit)stop".

    Zasto zvanicno nisu reagovali ne znam, mozda im je promaklo
    e vi'sh, tu mislim da grijesis. Stint ti je period izmedju 2 zaustavljanja u pitu, a vala je lakse reci npr. "za vrijeme 1og stinta" nego "za vrijeme 1og perioda izmedju 2 zaustavljanja u pit stopu" ili kako vec.
    A nema trika da im je promaklo, no bi Shumi ishklepao sve koji su to uradili, kao ono Satoa sto je shklepnuo!

  3. #2903
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mjenjanje guma u kisnim uslovima nije zabranjeno

  4. #2904
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Dolina Bogova
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Daako Vam Sad Udje U Glavu!

    ehnički direktor Scuderije Ferrari, Ross Brawn, potvrdio je da krivicu za loše izdanje ove sezone ne snosi samo Bridgestone već i šasija Ferrarija.

    Brawn je za Autosport-Atlas izjavio da ovogodišnje loše perfomanse skuderije su rezultat slabog razvijanja šasije F2005 u kombinaciji sa Bridgestoneom.

    Prema riječima tehničkog direktora može se zaključiti da tim iz Maranella nije uspio da se prilagodi novim pravilima zbog kojih je izgubljeno oko 25% downforcea.

    Dok su rivali povratili skoro sav downforce, ako ne i povećali ga, Ferrari još uvjek nije na nivou prošlogodišnjeg bolida F2004.

    ''Poredeći sa onim što smo imali prošle godine, aerodinamičke perfomanse ovogodišnjeg bolida nisu kao što smo očekivali.'' - rekao je Brawn za Autosport magazin

    ''Nismo još sustigli perfomanse prošlogodišnjeg auta, ali ono što smo shvatili jeste da su ostali barem na nivou prošlogodišnjih bolida. Promjene su ove godine toliko velike da je teško povratiti ono što smo izgubili.'' - Brawn
    "Its not how hard you push along the way,its having something in you to finish."

  5. #2905
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shaq, banovace te fabia, il ces u najmanju ruku postat najomrazeniji lik na ovom topicu!
    Znas koliko puta je pomenuto da su krive SAMO gume, i da je i grip vezan samo za gume, a ne i za loshu shasiju i slab downforce??? Da sam ja to rekao, banovali bi me (opet)!

    PS Eto rijesismo i misteriju mijenjanja guma po kishi!

  6. #2906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I ja sam ovo prochitao ali eto.....
    TAKUMI

  7. #2907
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    5,000
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    A ko li ce imati najbolji bolid iduce sezone?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #2908
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma koji Ross Brawn?
    ko je on?
    nema on pojma!
    samo su gume problem, bolje ja znam, zato se sledece godine prelazi na TIGAR PRIMA
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    a i felmnge su nam teze nego ostalima, to nam je FIA uvalila!
    + Schumi ima dzak krtole u gepek
    Dont miks grendmas end frogs.

  9. #2909
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor
    A ko li ce imati najbolji bolid iduce sezone?

    Imam neki osjecaj da BMW moze da iznenadi,ali i HONDA...

  10. #2910
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    384
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by X3M
    ma koji Ross Brawn?
    ko je on?
    nema on pojma!
    samo su gume problem, bolje ja znam, zato se sledece godine prelazi na TIGAR PRIMA
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

    a i felmnge su nam teze nego ostalima, to nam je FIA uvalila!
    + Schumi ima dzak krtole u gepek

    Hahahhahahahhahahahah...

    Pozdrav covjece

  11. #2911
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neka_coce
    Imam neki osjecaj da BMW moze da iznenadi,ali i HONDA...
    BMW je vec najavio tesku prvu sezonu (potpisao Heidfeld za njih!), a u medjuvremenu McLaren vec testira novi motor, kazu da su sasvim zadovoljni, i da sve ide po planu, a prva 2 dana nije bilo nikakvih kvarova (Mercedes motor bez kvarova, e ima da vas deremo sve sledece godine ).
    @Shaq: teska srca, Fabia se pomirio sa izjavom, jos da vidimo EKV-a da se povuche sa "gumi" stanovista, pa da kazemo da je ovo polugodisnje ubjedivanje konacno urodilo plodom

  12. #2912
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Dolina Bogova
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Vidim, svake godine pane kvalitet, a koliko ja vidim nisu baš zadovoljni sa V osmakom!
    F1.com podji pa vidji...
    "Its not how hard you push along the way,its having something in you to finish."

  13. #2913
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Trazeci neke informacije o doktoru teoretske fizike zvanom Robin Tuluie (cita se Tului) bio sam nevjerovatno iznenadjen cinjenicom da je sad on R&D sef Renault F1 tima!!! To je lik koji je za nekih 10ak hiljada dolara napravio TulAris, dvotaktni trkacki motocikl nevjerovatnih performansi. Radio je u MTS Systems a prije toga u Polarisu. Sjetih se da sam prije nekih 7-8 god. cak imao i neke prepirke s njim o hladjenju motocikla uljem na news grupama, eto dokle covjek dogura

    Renault ove godine (lise motora) ima vidljivo losiji bolid od McLarena ali iduce mislim da nece biti tako.
    She is only here to annoy herself!

  14. #2914
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabia, okle ti to za nezadovoljstvo sa v8? Il ko po obicaju vi ferarijevci izmislite nesto, pa mi ostali treba da dokazujemo suprotno? Btw, los ti obicaj da ne ides na f1.com nsx, trazi coeku jedan krug da istestiras bolid, u ime starih vremena!

  15. #2915
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    Fabia, okle ti to za nezadovoljstvo sa v8? Il ko po obicaju vi ferarijevci izmislite nesto, pa mi ostali treba da dokazujemo suprotno?


    Ne bre, nije to to, ja sam to pročitao na F1.Live a ja ne idem na F1.com, tu je tebi mjesto.


    Pogledaj ovdje:

    http://www.velikanagrada.com/forum/viewtopic.php?t=282
    Last edited by Fabia_Elegance!; 18-09-05 at 03:51.
    TAKUMI

  16. #2916
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Ne bre, nije to to, ja sam to pročitao na F1.Live a ja ne idem na F1.com, tu je tebi mjesto.


    Pogledaj ovdje:

    http://www.velikanagrada.com/forum/viewtopic.php?t=282
    Ah, Mihael, svaka li mu je sveta, a? I sad hoces da kazes da je www.f1.com losh izvor informacija, a sajt jednog od nasih forumasha i sugradjana, koji "autoritativno" kaze:

    nakon testiranje u silverstone, de la rosa je bi negativno iznenadjen snagom V8..
    treba uzimati zdravo za gotovo??? Ni ja nisam neki pretjerani ljubitelj www.f1.com , ali kad se radi o intervjuima i izjavama, nema se sta raspravljati. Posto vec ne ides na sajt, evo pomenutog clanka sa "zagonetnim" naslovom

    Satisfactory debut for Mercedes V8

    Pedro de la Rosa was the man at the wheel of the interim MP4-20B, a modified version of the team’s 2005 race car specially adjusted to fit the new Mercedes engine. He completed 78 laps over two days with a best time of 1m 22.974 - between five and six seconds slower than the fastest V10 car present.

    "The last two days of testing have gone well and we are on schedule with the development programme,” said de la Rosa (iz ovoga ste vjerovatno zakljucili da je "neprijatno iznenadjen, a? :razz: . “There is obviously a big difference in power between the Mercedes-Benz V10 and the V8, and therefore I had to adjust my driving style.

    “In between runs over the last couple of days, the engineers have been analysing the data and making changes to the car. It is positive that we were testing with the new engine without problems and long delays. During this test we have also been looking at the difference in vibration between the Mercedes-Benz V10 and V8 engines; however we didn't find anything we had not expected."

    Those vibrations remain the biggest challenge facing the Mercedes engineers, who first ran the engine, dubbed the FO 108S, on a dyno three months ago. It completed around 2000 kilometres on the bench ahead of its track debut and is estimated to have around 200 horsepower less than its V10 equivalent.

    The engine has had to be designed and built from scratch, since the new regulations place much tighter restrictions on the manufacturers than before. A 90-degree cylinder V-angle is mandatory, with a maximum of two inlet and exhaust valves per cylinder (until now the rules have stated only the number of cylinders and a limit of five valves). The engine must weigh at least 95 kilograms and its cylinder bore must not exceed 98 millimetres. The position of the engine's centre of gravity and the alloys to be used in manufacturing its components are also strictly defined.

    Mercedes began work on their new engine in the autumn of 2004 when a team of engineers drew up the first concepts. The design process lasted from Christmas to spring, a period during which the engineers also built one-cylinder models to test pistons, connecting rods and valve drives. After the dyno tests, this week’s maiden track outing was the next big step, and Norbert Haug, Vice President Mercedes-Benz Motorsport, was pleased with the results.

    "We had an uneventful track debut with our new V8 engine,” he said. “With Pedro de la Rosa at the wheel we gained first basic experiences with the new engine on a race circuit and we completed our programme as planned. The data we collected during over 400 test kilometres will be analysed at Mercedes-Benz in Brixworth and will help us to develop the engine further as planned. The premiere was OK and everything goes exactly according to the plan we have set for ourselves."

    The V8 engine will also significantly influence the design of McLaren’s 2006 car, the MP4-21. The V8 is smaller than the V10 and the new engine also needs less air than before. Therefore, there will accordingly be significant modifications to the aerodynamics for next year's machine, which will also use new, specially developed fuel and lubricants.
    Stvarno, posle ovog clanka, vidi se da je MB motor nikakav i da su svi nezadovoljni s njim! :roll:

  17. #2917
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A reci mi gdje si ovo copirao?
    TAKUMI

  18. #2918
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    A reci mi gdje si ovo copirao?
    Dje sam ovo kopirao? Pa odje, na forum! A ako mislis "odakle", naravno, sa f1.com , to sam vise puta napomenuo, a neko je vec postavio i direktan link na taj clanak.

  19. #2919
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pahuljasti_dvometrash
    Dje sam ovo kopirao? Pa odje, na forum! A ako mislis "odakle", naravno, sa f1.com , to sam vise puta napomenuo, a neko je vec postavio i direktan link na taj clanak.


    Ja ne mogu da radim Copy/paste a ti možeš!
    TAKUMI

  20. #2920
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Ja ne mogu da radim Copy/paste a ti možeš!
    Ne smije niko, procitaj pravilnik.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #2921
    Join Date
    May 2005
    Posts
    713
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Ja ne mogu da radim Copy/paste a ti možeš!
    you've lost me there...

  22. #2922
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PG
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje st ljudi kako ste mi? ja malo navrnuo da vidim sto se radi...

    BMW ce sledece sezone imati svoj tim.
    Red Bull je kupio Jordan
    i sato gubi 10 mjesta u Brazilu zbog onog sudara sa Shumijem???
    Ima li ko da mi potvrdi ovo sto sam cuo?

  23. #2923
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako moze Red bull da kupi josh jedan tim!
    Valjda Midlend ili slichno je kupio Jordan!
    Sato jes kaznjen

  24. #2924
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    PG
    Posts
    112
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Midlend je uzeo Minardi, a jordan je uzeo red bull - nisam siguran

    "Kako moze Red bull da kupi josh jedan tim!" - a zbog cega nebi moglo
    kad se ima ima se

  25. #2925
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Midlend je brate kupio Jordan-a (ne mislim na Michael-a ) a RB valjda uzima Minardi

    Fabia mozda ne mozes pomocu desnog klika da radis C/P ali probaj sa tastature cini mi se da je tako moglo (odnosi se na F1.com)
    Dont miks grendmas end frogs.

Page 117 of 652 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121127167217617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •