Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Osumnjičen direktor Agencije za telekomunikacije

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Osumnjičen direktor Agencije za telekomunikacije

    Osumnjičen direktor Agencije za telekomunikacije
    Protiv direktora Agencije za telekomunikacije Zorana Sekulića policija je podnijela krivičnu prijavu podgoričkom osnovnom tužilaštvu, zbog sumnje da je neovlašćenim izdavanjem licenci mobilnim operaterima oštetio državni budžet za dva miliona eura, pišu Vijesti, pozivajući se na neimenovane izvore u tužilaštvu i policiji.


    "Nemam komentar. Svoj komentar ću dati u odgovarajućem postupku, sudskom ako ga bude", kazao je Sekulić za Vijesti.

    Prema informaciji Vijesti, Sekulić je, uprkos rješenju tadašnjeg Ministarstva ekonomije da licenca za postojeće operatere važi do 10 godina i košta najmanje dva miliona eura, raspisao tender za licencu za treću generaciju mobilne telefonije i produžio koncesioni rok na 15 godina. Ministarstvo ekonomije, prema dokumentaciji u koju su Vijesti imale uvid, tražilo je da se greška u tenderu ispravi. To nije urađeno pa su dva postojeća operatera T - Mobile i Promonte, kao i treći MTEL, početkom maja dobili licencu na 15 godina.

    Rakočević nasljednik?

    Jedan od najozbiljnijih kandidata za nasljednika Zorana Sekulića je Goran Rakočević, savjetnik za spoljne poslove i međunarodne odnose predsjednika Republike, spekulisu Vijesti.
    Izvor lista, blizak istražnim organima, kazao je da će, "nakon višemjesečne policijske istrage, tužilaštvo zatražiti pokretanje istražnog postupka pred Osnovnim sudom u Podgorici".

    --------------------------------------------
    Ako se ispostavi da je kriv, na kolac sa njim i ponistiti tendere
    Sprdnja od usrane drzave i nesposobnih ljudi.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Stvarno sprdachina... kad su dodijeljene licence i neko se tek sad $etio da sprovede proceduru RTFL ("Read The Fucken Law") i da vidi da se licence daju na 10 a ne na 15 godina... A za Sita no comment... a ne no su trebali Dragicu Tomas doves
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Smijene su ovakve optube... kao ono za Airlines... samo se kao neko sjeti da je neko otetio dravu za milione...
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    67
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da cus, jos kad sam vidio ko se pominje kao naslednik. Uzas!!!
    Covjek je nevin 100 %

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fenix View Post
    Stvarno sprdachina... kad su dodijeljene licence i neko se tek sad $etio da sprovede proceduru RTFL ("Read The Fucken Law") i da vidi da se licence daju na 10 a ne na 15 godina... A za Sita no comment... a ne no su trebali Dragicu Tomas doves
    Glasam za bebu Daković Čuj Sito, e pa...
    A nije no smo postali prdnja od drave hahah.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma taj sekulic ni u wc ne bi smio da ode a da ne pita velikog brata. sve je to igra
    sacekaj malo imam stranku

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad sam procitao da je sito vec otisao da vidi 'svoje' buduce kancelarije, sve mi je bilo jasno. mrceni sekulovic, nalazi se na mjestu koje je neko drugi nameracio

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alo brate, što je bilo... štoćete vi... a... bukači...

    A dživi ti njih.... a okleee... što se sprdaju oni... nemaju pametnija posla pa zavitlavaju owaj narod. Jes, oće, kako ne... zatvoriće ga i optužit... i zaeba je držawu za milion... a ne no...

    A što je milon eura... sprdaš li se kralju... a vooozi tamo... owi u tcom nas mjesečno opljačkaju za 3 ... a ne 1 mil eura...

    Ajde vidimo se častiti...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Smijene su ovakve optube... kao ono za Airlines... samo se kao neko sjeti da je neko otetio dravu za milione...
    Svaka velika firma (nekad dravna) je otetila dravu za milione...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodin Sekulovic je ranije kazao da poskupljenje telefonskih impulsa od 100% "i nije neko poskupljenje"... Salite se jel? Agentel, na celu sa Gosn Sekulovicem, je direktno odgovoran za divljanje T-Coma.

    Ranije sam mislio da je samo on (Agentel) korumpiran, ali posto je za prijestolonaslednika munjevito odredjen Sito, sasvim je jasno da kajmak seze jos nekoliko koraka na vise

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sito Rakocevic za direktora Agencije za Telekomunikacije :shock: :dring:

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    dobro Sito ima iskustva :lolblue: :lolblue: kolko opali iz TVCG 5-7 miliona umije nema sto

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    S konja na magarca :-).no smo mi najgora magarad.sito je do prije 2 god.bio vlasnik jedne vile u moj komsiluk a vjerovatno je od plate diga.bazen,djakuzi,basket i tenis teren itd.a i ovaj sekulic je iz dg al svi vele e je posten mada mi je to tesko vjerovat jer se dobri i posteni ne postavljaju za direktore i upravnike kod nas.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    a i ovaj sekulic je iz dg al svi vele e je posten mada mi je to tesko vjerovat jer se dobri i posteni ne postavljaju za direktore i upravnike kod nas.
    Ja ga znam lično. Za toga čovjeka niko nikad nita loe nije imao da kae.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja ga znam lično. Za toga čovjeka niko nikad ništa loše nije imao da kaže.
    Za njegovo postenje od danas i milicija zna

    Salim se, naravno. Ne poznajem covjeka ali iz njegovoga dosadasnjeg rada moze se zakljuciti nesto od sljedecega:

    - Covjek je do srzi korumpiran, drustveni otpadak sa poltronstvom kao dovoljnom ambicijom karijere.
    - Covjek je posten ali glup.
    - Covjek je posten, prosjecne inteligencije, ali u leglu korupcije.
    - Covjek je jednostavno coek.

    Podrzavam ovu zadnju tezu. Dakle, ako nekoga na poslovnoj poziciji zamijeni Sito (pogledati prvu tezu) to je polozaj koji bespogovorno mora kontrolisati sami vrh Vlasti. To je pozicija na kojoj je nemoguce ostati apsolutno cist - to je pozicija od koje zavisi jedan gigant poput T-Coma, izmedju nekih ostalih jako vaznih sluzbi G. Sekulic se vrlo vjerovatno nasao u rakljama morala, licnog interesa i licnih interesa Vrha sto ga po automatizmu cini kolateralnom stetom. U kvalifikovanijem angazmanu nastupa covjek cije dileme ne sezu dalje od piccke i para. - Sve ima svoju cijenu ili adekvatan obim Nastupa idealna, provjerena i dokazana alatka nalogodavaca, moralni Sitnis.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down T-com

    Ovaj potez vlasti sam ocekivao, jednostavno, ovo je odgovor t-com-u za pritisak na RTCG u vezi TV pretplata. Ne znam odakle ideja "svabama" da se odje *urce posle onakvih poraza u oba svjetska rata kod nas? ))

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Belgrade
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno... što su ovi tcomovci koji q došli ođe da se q kad znaju da će dobit poprknu... sa ili bez mađara...

    Mi smo najači mi razbijamo... svaka nam čas...

    Oooo kako nam je banja kad nam puca po ušima...

    DAAAAAABOOOOGDAAAA STRUJA JOŠ 2 put poskupljala a telefon dabogda poskupljava svaki mjesec...


  18. #18
    Goran69 Guest

    Default

    Za informaciju onako.

    Sve tendere i tenderske uslove odobrava Savjet agencije za Telekomunikacije a direktor agencije (u ovom slucaju Gospodin Sekulovic ) ga sprovodi. E sad glede toga bi trebaslo i optuziti Milicu Pejanovic i Ljubisu Stankovica ongo Radusinovica itd itd itd pa do samo Vlade koja je i imenovala taj savjet. To jest do predsjednika vlade.khm khm. E sad to sto jadnici u Policije ne poznaju strukturu drzavnih organa dovodi do ovih situacja tragikomicnih jadnih tuznih gdje se jedan jako fini covjek blati i tjera da se brani pred ....uh ne znam kako da nazovem oligarhiju koja ovo sve poteze ....falanga????

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bez obzira posten ili nije, ako ima bogastvo kao sto pricaju, bilo ko od njih, lako je utvrditi sto je zaradjeno, "poklonjeno" ili ne daj boze ukradeno...
    Da li se covjek nekome zamjerio od jacih " politickih biznismena" ili je mozda onaj stari komunisticki recept sa optuzbom tipa: maxe da te ne sameljem, mi siroke narodne mase tesko cemo ikada saznati
    Ps
    Zamislite da je crna gora na 10 dana JAPAN, aludirajuci na njihove moralne vrijednosti i suocavanje sa posledicama njihovog nepostovanja. Koliko bi poslije tih 10 dana bilo politicara, rukovodioca, zvanicnika itd manje?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne znam jeli covjek ispravan ili ne...ako je pocinio ovakve greske to je stvarno pocetnicki i neozbiljno...
    ono sto znam da u raznoraznim agencijama(telekomunikacije, radio difuziju, energetiku, duvan...) radi veliki broj ljudi i svi primaju ekstra dobre plate....
    konkretno u agtel plata cuo sam da su plate pripravnika i po 700eura...
    sve to placamo mi / poreski obveznici....
    lako im je rasipati tudje pare, i davati sebi ogromne plate...

  21. #21
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Neću se izješnjavati jel kriv ili nije, jer to neko drugi treba da procijeni.
    Samo bih strašno voljela da preistitaju baš sva odobrenja AZT koja je dala T-comu.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Pazi da ne dochekash to :-).ako se ne varam ugovor o privatizaciji telekoma je josh tajan.a zashto mozhemo samo predpostavit.da vlast oce da stane na kraj njihovom monopolizmu to bi mogla uradit u roku od par dana.
    po meni sve ukazuje na 2 grupe u vlasti koje svaka na svoj nachin stvaraju profit.jedna direktnim shtecenem drzave i dizanjem para od poreza isl. a druga od primanja para da se neke privatizacije zavrshe kako kupcu najvishe odgovara.naj primjer je fresko isplivali ugovor po kome je rusalu sem kap-a i boksita treba pripast i rudnik i t.e.predstavnici sdp saopstili a dps nije demantova.mozda nesto slicno postoji i sa drugim firmama.
    shto rec sem:ubi me ovi bolji zhivot :-)

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi da ne dochekash to .ako se ne varam ugovor o privatizaciji telekoma je josh tajan.a zashto mozhemo samo predpostavit.da vlast oce da stane na kraj njihovom monopolizmu to bi mogla uradit u roku od par dana.
    T-Com je za potpuno smijesnu cifru dobio ne samo firmu, vec i drzavni resurs - TK infrastrukturu. Ekvivalent tome je da u paketu preduzeca za odrzavanje puteva i prevoz putnika dobijes same puteve za koje imas potpuno legitimno pravo da naplacujes putarinu ostalim firmama za prevoz putnika ili individualnim putnicima. Ugovor je, dakle, tajan (uprkos zakonu o slobodnom pristupu informacijama) jer ga ovaj fakat cini "rusljivim", odnosno "relativno nistavim" sobzirom da je jedna strana (drzava) prekomjerno ostecena, narocito imajuci u vidu gradjane (zaista ostecenu stranu) koji su nosioc suvereniteta drzave. Ugovor ce ostati tajan dok ne prodje objektivni rok za isticanje rusljivosti, a poslije toga je sasvim sve jedno.

    Koliko zapravo ovo ima veze sa Sekulicem, junakom nase besjede? Naime, Sekulic je ispred Agentela obavezan zakonom da pazi na interese gradjana. Ovo je moglo da mu promakne samo ukoliko je ili zesce glup, nestrucan, mutav ili ako je primio koji slatkis na sto je prinudjen jer ga u CG posa vise ne bi nasa, narocito ne u ICT-u koji je komplet zavistan od Vlade. Meni je zaista smijesno i nemoralno da odgovara za pare za koje je navodno zajeba Vladu, pored 1000000000000000000000a za koje je zajeba ovaj narod. Ima toga jos za Sekulica, ali ovo je najvaznije.

    Ko je jos odgovoran za ovaj akt kriminala? Odgovorno je sudstvo jer na nistavost mora da pazi po sluzbenoj duznosti, a oni su pak korumpirani u kompletu ili samo u dijelu vjestacenja. Odgovorna je Vlada, ne treba da objasnjavam zbog cega. Odgovoran je T-Com zato sto je zakljucio relativno nistav ugovor.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I nemoj zaboraviti ovc.. ovaj gradjane koji glasaju x(

  25. #25
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nekad kad jedno podane i ostali padnu Samo treba pokrenuti neke stvari, ali u to ne vjerujem da će se ikad desiti kod nas...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 149
    Last Post: 10-10-06, 11:29
  2. Mobilna telefonija i telekomunikacije
    By Kapetan in forum CdM Arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-05, 19:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •