Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 113

Thread: Ajkule, ajkule...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ajkule, ajkule...

    RIBAR MARJAN OVAS IZ HERCEG NOVOG ULOVIO MORSKOG PSA

    Modrulj pao kod Prevlake

    Marjan Ovas, ribar iz Herceg Novog, juče poslije podne je na sedam milja od Prevlake ulovio morskog psa modrulja dugog 3,5 metra i teškog preko 100 kilograma.
    Ulovio ga je na plutajući parangal, a mamac je bila živa skuša (lokarda).
    Marjan često ide na ribanje i kaže da modrulj nije njegov najveći ulov. Lovi i sabljarke, a prosječan ulov su mu velike ribe od 50 kilograma.
    Ulovljenog modrulja otkupio je Vaso Obradović, vlasnik restorana "Kantula" na Toploj. Nakon što je sat dva ispred restorna visio kao prava atrakcija, sa modrulja je skinuta koža, a danas će se kao delikates naći na meniju po cijeni od šest eura za porciju, uz čorbu i salatu.
    Modrulj je jedna od 28 vrsta morskih pasa koji žive u Jadranu. Dostiže dužinu od četiri metra i težinu do 150 kilograma. Tijelo je izduženog i vretenastog oblika s dobro razvijenim perajama. U čeljusti se nalaze oštri, šiljasti i trokutasti zubi. Živi dvadesetak godina. Rasprostranjen je po cijelom Jadranu. Najzastupljeniji je na pučini južnog Jadrana, ali se rado zadržava u blizini luka.
    U vrijeme proljetnih mjeseci, modrulj se često lovi uz samu obalu, jer je to vrijeme kada u pliće vode dolazi polagati mlade. Od svih vrsta morskih pasa koji žive u južnom Jadranu samo su modrulj i velika bijela ajkula ljudožderi. :shock: :shock:
    Naučni saradnik u Institutu za biologiju mora, biolog ribarstva dr Aleksandar Joksimović primjećuje da "više ljudi strada od ujeda pčele nego od napada ajkule", i da je strah nesrazmjeran pravoj opasnosti od ajkula. Za strah od ajkula "krivi" su filmovi, koji ove životinje predstavlaju kao monstruozna bića, kaže Joksimović, objašnjavajući da sva istraživanja pokazuju da ove vrste nisu agresivnije od drugih koje traže plijen u moru.
    Morski psi stavljeni su na takozvanu "crvenu listu" ugroženih životinjskih vrsta kojima prijeti izumiranje.
    Dr Joksimović poziva ribare da ih obavijeste o svim neobičnim ulovima, jer bi oni mogli razriješiti neke dileme i pomoći nauci. ND "VIJESTI"

    Meni nije svejedno, kad god procitam neki od ovih tekstova o ulovljenim ajkulama u Jadranskom moru, iako znam da ih ima. Mada moram priznat da sam tek nedavno cuo da i velikih bijelih ajkula ima u Jadranskom. Meni je nesto takav trip od ajkula, jer mi se cini da ne mozes bit bespomocniji nego kad te ajkulica nameraci
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    da nemas vecu sliku ova se slabo vidi

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne tripujte se ljudi..
    vazda je bilo morskija kuchicja i peshikana kod nas..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    RIBAR MARJAN OVAS IZ HERCEG NOVOG ULOVIO MORSKOG PSA

    Modrulj pao kod Prevlake

    Marjan Ovas, ribar iz Herceg Novog, juče poslije podne je na sedam milja od Prevlake ulovio morskog psa modrulja dugog 3,5 metra i teškog preko 100 kilograma.
    Ulovio ga je na plutajući parangal, a mamac je bila živa skuša (lokarda).
    Marjan često ide na ribanje i kaže da modrulj nije njegov najveći ulov. Lovi i sabljarke, a prosječan ulov su mu velike ribe od 50 kilograma.
    Ulovljenog modrulja otkupio je Vaso Obradović, vlasnik restorana "Kantula" na Toploj. Nakon što je sat dva ispred restorna visio kao prava atrakcija, sa modrulja je skinuta koža, a danas će se kao delikates naći na meniju po cijeni od šest eura za porciju, uz čorbu i salatu.
    Modrulj je jedna od 28 vrsta morskih pasa koji žive u Jadranu. Dostiže dužinu od četiri metra i težinu do 150 kilograma. Tijelo je izduženog i vretenastog oblika s dobro razvijenim perajama. U čeljusti se nalaze oštri, šiljasti i trokutasti zubi. Živi dvadesetak godina. Rasprostranjen je po cijelom Jadranu. Najzastupljeniji je na pučini južnog Jadrana, ali se rado zadržava u blizini luka.
    U vrijeme proljetnih mjeseci, modrulj se često lovi uz samu obalu, jer je to vrijeme kada u pliće vode dolazi polagati mlade. Od svih vrsta morskih pasa koji žive u južnom Jadranu samo su modrulj i velika bijela ajkula ljudožderi. :shock: :shock:
    Naučni saradnik u Institutu za biologiju mora, biolog ribarstva dr Aleksandar Joksimović primjećuje da "više ljudi strada od ujeda pčele nego od napada ajkule", i da je strah nesrazmjeran pravoj opasnosti od ajkula. Za strah od ajkula "krivi" su filmovi, koji ove životinje predstavlaju kao monstruozna bića, kaže Joksimović, objašnjavajući da sva istraživanja pokazuju da ove vrste nisu agresivnije od drugih koje traže plijen u moru.
    Morski psi stavljeni su na takozvanu "crvenu listu" ugroženih životinjskih vrsta kojima prijeti izumiranje.
    Dr Joksimović poziva ribare da ih obavijeste o svim neobičnim ulovima, jer bi oni mogli razriješiti neke dileme i pomoći nauci. ND "VIJESTI"

    Meni nije svejedno, kad god procitam neki od ovih tekstova o ulovljenim ajkulama u Jadranskom moru, iako znam da ih ima. Mada moram priznat da sam tek nedavno cuo da i velikih bijelih ajkula ima u Jadranskom. Meni je nesto takav trip od ajkula, jer mi se cini da ne mozes bit bespomocniji nego kad te ajkulica nameraci

    imas li predstavu koliko je 7 milja ???


    Ja sam prije 3 godine na 5 milja isao u lov na sabljarke znaci krace rastojanje.... ALOOO 15 KM od obale ... Zacudio bih se kad ih NE BI bilo tuda a uopste me ne cudi sto je uhvacen ...

    I dalje cu mirno da se kupam


  5. #5
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije nekoliko godina je ajkula pojela jednu djewojku u Hn-u,Pa ulovishe proshle god.onog monstruma ogromnog..
    ma opushteno..

  6. #6
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    806
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    prije nekoliko godina je ajkula pojela jednu djewojku u Hn-u,Pa ulovishe proshle god.onog monstruma ogromnog..
    ma opushteno..
    Palis li nas to?
    Pa culo bi se valjda, da ju je izjela ajkula
    Ja znam samo za onaj slucaj sa Mogrena od prije 30godina

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ja ne znam tachno kad je to bilo ali djevojka je skochila sa stijene i to prawo njoj u usta..
    Ostala je samo crvena fleketina..
    :idea:

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Koliko mene pamcenje sluzi nije bilo te ajkule u HN niti je ikoga pojela?!:?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Goverment denies knowledge...

    (X-files theme music in backgorund)

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ne znam ,ja to lichno widjela nijesam tako se prichalo..Sigurno nije niko izmislio
    Zna se da ih ima i kod nas...normalno..ne ziwe od wazduha,to je sigurno..e sad..shta doruchkuju,ruchaju.vecheravaju..-ne znam..

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    imas li predstavu koliko je 7 milja ???


    Ja sam prije 3 godine na 5 milja isao u lov na sabljarke znaci krace rastojanje.... ALOOO 15 KM od obale ... Zacudio bih se kad ih NE BI bilo tuda a uopste me ne cudi sto je uhvacen ...

    I dalje cu mirno da se kupam
    Znam ja koliko je 7 milja, ali zasto ne bi mogla da "zaluta" malo blize? U tekstu pise da se u proljecu mogu loviti i uz obalu kad polazu mlade, sto znaci da im nikakav problem ne predstavlja da skoknu malo ponekad i da gricnu nesto. I po okeanima se velike bijele ajkule i ostale krecu i hrane veoma daleko od obale, ali se isto desi da neki surfer ostane bez daske i kojeg dijela tijela...

    Ja se takodje opusteno kupam i ne drzim se plitke vode, samo sam rekao da mi svasta prodje kroz glavu kad procitam ovakve tekstove, zato tu ironiju zadrzi za sebe kapetane I ja mislim da dosta naroda nije svjesno da u Jadranskom moru ima velikih bijelih ajkula. Kao sto sam rekao, ja do skoro nisam znao za taj podatak...
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Jos jedna urbana legenda.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Mislim na ovo iz Hn.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    806
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je prica sa Mogrena

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Nije to bila ajkula,to se VRATIJA SHIME..
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Chuesh ovoj prichu o_O
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Znam ja koliko je 7 milja, ali zasto ne bi mogla da "zaluta" malo blize? U tekstu pise da se u proljecu mogu loviti i uz obalu kad polazu mlade, sto znaci da im nikakav problem ne predstavlja da skoknu malo ponekad i da gricnu nesto. I po okeanima se velike bijele ajkule i ostale krecu i hrane veoma daleko od obale, ali se isto desi da neki surfer ostane bez daske i kojeg dijela tijela...

    Ja se takodje opusteno kupam i ne drzim se plitke vode, samo sam rekao da mi svasta prodje kroz glavu kad procitam ovakve tekstove, zato tu ironiju zadrzi za sebe kapetane I ja mislim da dosta naroda nije svjesno da u Jadranskom moru ima velikih bijelih ajkula. Kao sto sam rekao, ja do skoro nisam znao za taj podatak...
    ehhehe nisam uopste mislio nista ironicno...sam hocu da kazem da ih ima i da je to normalno odnosno ovo sto je ulovio ovaj nije nista cudno ...

    e sad, kad bi nam svasta prolazilo kroz glavu od onoga sto procitamo ... kad procitas koliko pjesaka pogine...koliko udesa se desi...koliko aviona padne...nidje iz kuce ne bi izlazili


    a ovaj modrulj je zalutao ili za nekim brodom ili za kochom ...

    so...take it easy


  18. #18
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mmmmm ja bi slatko od njega pojela' , ne znam sto mi je danas samo bih jela nesto'. . . eto . . .take it easy

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ma to je normalna stvar ljudi,što vam je...

    Da smo zdra'o...

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by netsniper View Post
    Nije to bila ajkula,to se VRATIJA SHIME..
    :lolblue::lolblue:

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Necu ga ja u vodu ulazit ove godine vala :mrgreen:
    rm -rf /

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    pa da te zmija ujede a?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kao sto je Dr. Joksimovic rekao, vise ljudi strada od ujeda pcele nego od napada ajkule. Tako da, nema frke!!!

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    E ja ne znam tachno kad je to bilo ali djevojka je skochila sa stijene i to prawo njoj u usta..
    Ostala je samo crvena fleketina..
    :idea:
    Shto prichash to? Da je to bila istina stalno bi se prichalo o tome i ovaj narod bi to znao.
    Mozda su te to tvoji plashili kad si mala bila :mrgreen:
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  25. #25
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    ajkula ajkula ajkulaaaaaa aaaa kita kita kitaaaaa!

    :devil:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •