Results 1 to 5 of 5

Thread: kubik vode u PG

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default kubik vode u PG

    Zna li ko kolko košta kubik vode u PG? Planirao sam da kupim bazen sa oko 6m precnika i 1.5 m visine ( 500e ) i da ga montiram kod mojih roditelja iza kuce , no ne znam je li to uopšte isplativo bez bunara. U njega bi stajalo oko 45 m3 vode, a to treba mjenjat povremeno. Ima li ko kakva iskustva sa takvim montažnim bazenima? Koliko često se mora mjenjati voda ( imaju navodno neke ugrađene filtere ), treba li sipati hlora ili neke druge hemikalije i sl.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u moj bazen stane oko 95 kubika vode i znam da nam racun za vodu za taj mjesec kada ga napunimo dodje, ako se ne varam, oko 30 eura (radovno oko 10). doduse, ovaj bazen sto mi imamo nije montazni. gledaj, ako mene pitas, ne bih pravio bunar radi bazena ni pod razno osim ako ga ne bi koristio cesto u druge svrhe! voda nije skupa, ali struja jeste koja ti je potrebna da bi ti radila pumpa!!! jos da ti ne spominjem koliko bi te kostalo kopanje bunara.
    vodu moras hlorisat s vremena na vrijeme, mada ti je moj savjet da ako vec imas bastu koristis vodu iz bazena za navodnjavanje, a svjezu sipas u bazen. hlorisanje ne mos izbjegnut ni u jednoj varijanti.
    pozdrav

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nosuno View Post
    u moj bazen stane oko 95 kubika vode i znam da nam racun za vodu za taj mjesec kada ga napunimo dodje, ako se ne varam, oko 30 eura (radovno oko 10). doduse, ovaj bazen sto mi imamo nije montazni. gledaj, ako mene pitas, ne bih pravio bunar radi bazena ni pod razno osim ako ga ne bi koristio cesto u druge svrhe! voda nije skupa, ali struja jeste koja ti je potrebna da bi ti radila pumpa!!! jos da ti ne spominjem koliko bi te kostalo kopanje bunara.
    vodu moras hlorisat s vremena na vrijeme, mada ti je moj savjet da ako vec imas bastu koristis vodu iz bazena za navodnjavanje, a svjezu sipas u bazen. hlorisanje ne mos izbjegnut ni u jednoj varijanti.
    pozdrav

    Pa koliko često mijenjate vodu u bazenu? Imate li kakve filtere ili samo hlor? Kolko otprilike izađe jeftinija varijanta bazena od oko 50 m3 da se napravi (kopanje , beton , plastika)?

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, pitas previse, nijesam ga ja finansirao no moji i to smo ga radili BAS davno, prije jedno 10-ak godina tako da cijene tad i sad ne mos sigurno uporedjivat. imamo mi sistem za predciscavanje, ali kako imamo veliku bastu, radije idemo na varijantu koju sam ti vec objansio tako sto stariju vodu koristimo za navodnjavanje. napravis duplu korist.
    svaki drugi dan mijenjamo po malo.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,888
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,843
    Thanked in
    1,227 Posts

    Default

    i naravno vas dvoica ni da zovnete na kupanje..e stoko neotesana
    meni drug napravi bazen sad skoro mada nemaju bastu ali nije tu pa ga mogu pitat ako ne bude lock do onda ! poz
    f6

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ratni dnevnik Vermahta
    By ihtus777 in forum Istorija
    Replies: 112
    Last Post: 16-09-07, 20:19
  2. Svjetski dan vode
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-07, 09:16
  3. Aparati za preciscavanje vode AQUABION
    By abicz in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 06-03-07, 05:47
  4. Dukljanska kampanja protiv srbijanske vode
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 29-06-05, 08:45
  5. Tunel Vrmac rješava pitanje vode u Boki !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-05, 12:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •