Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 133

Thread: Uredjaji za ranije otkrivanje radara...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow Uredjaji za ranije otkrivanje radara...

    Posto su me juce dva puta zaustavili zbog prekoracenja, a nidje nisam ludovao nego je prekoracenje bilo minimalno, pade mi na um da bi me ona stvarcica sto svira kada uhvati radarski signal spasila od ovakvih problema...

    Interesuje me koliko je ovo efikasno i da li je vec kasno kada mi zapisti u auto ili imam vremena da nagazim na kocnicu?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo imas ih tu, pa biraj. Koliko su efikasni-ne bi ti znao reci. Bio je topic nedje pa malo potrazi...

    http://www.ramino.co.yu/

    Edit:

    https://forum.cdm.me/show...ighlight=radar
    https://forum.cdm.me/show...ighlight=radar
    Last edited by Jack_The_Ripper; 22-06-07 at 11:58.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ih sad masa na relaciji PG-BD, i nas zaustavise, i naravno napisase ovamo
    kaznu, pa moras ic onda da uplatis pare na ziro racun, pa im onda u MUP
    nosis potvrdu da si uplatio... Ali sad nikako ne pustaju, uzas...
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    nije da reklamiram drugi forum ali ima par dobrih tema o tome na cannonball....
    evo jedne http://www.cannonballforums.se/viewt...=radar&t=11568

    a ukoliko iskoristis pretragu...mozes naci dosta na tu temu...eto kad to procitas mozda i ustedis pare pa ne kupis klasicni radar detektor....

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Da ovaj novi sistem kaznjavanja je veoma nezgodan. Moze ti pomoc samo neko na licu mjesta (da intervenise da policajac ni ne pocne da ti pise onu listu). Ukoliko pocne nema povratka jer ih duze po broju stranica u onom bloku...

    Mozda ne bi bilo lose prokomentarisati taj preventivni uredjaj jer ako funkcionise kad uhvati signal sa "pistolja" onda je mozda kasno jer onaj pistolj upale tek te vide. Mada se sada i policija modernizovala - na barutani je najcesce kamera postavljena tako da tu nema spasa bez nekog stealtha...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    nego sta da se uzme? ne gledas taj forum
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    350 eura dati?? uh to je 10 prekoracenja... ***** li ga puno je
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo nemojte uzimat Jammer-e jer su protivzakoniti i lako se otkrivaju zato sto onesposobljava radar sto naravno policajac primjeti i onda vas zaustavi....

    Sto se tice ovih sto otkrivaju radar oni se krecu od 50€ pa do ....
    Cobra je ok.
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    radar detektor ti tesko moze pomoci jer pisti tek kad te radar uhvati..e sad jedino te moze spasiti to da ne ides previse preko ogranicenja pa da mozes da ukocis koliko toliko jer ovim nasim sigurno treba malo vremena dok ti snime brzinu...
    e sad treba nesto sto ometa radar a to su vec malo skuplje igracke ali koje ako su efikasne onda se siurno isplate.....za te stvari ako se ne varam dobri su i parking senzori

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Blinder Xtreme M-20
    DAL TO NEKO IMA I ISPROBANO NA OVIM JUZNIM MERDIJANIMA?

  11. #11
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Samo nemojte uzimat Jammer-e jer su protivzakoniti i lako se otkrivaju zato sto onesposobljava radar sto naravno policajac primjeti i onda vas zaustavi....

    Sto se tice ovih sto otkrivaju radar oni se krecu od 50€ pa do ....
    Cobra je ok.
    sto se tice Jammer-e ekstra stvar to cu da uzmem najvjerovatnije uskoro a to sto nasi policajci znaju sto je to kako da ne skoro me je pitao jedan za Cobra anti-radar sto je ovo ja mu kazem a on me pogleda ka ludog
    a da vam kazem prije jedno 12- 13 god ako ne i koju vise kupio tata anti-radar u grcku i tada je taj radar imao mogucnost da pisti prije radara 3 i 5 km
    zaustavi nas rutinska kontrola u zetu i tate nije ga iskljucio a on pisti ubi i pandur pita sto ovo pisti i tata mu isprica sve sa osmjehom kad je pandur poceo da se smije 10 min cak je i kolegu zvao da se i on smije na kraj je rekao zbog ove "fore"kad ga god on zaustavi nece mu pisat kaznu za prekoracenje
    toliko o znanju pandura za sve te uredjaje

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    a da te pitam...kako mislis da to cudo moze da pisti prije radara 3 i 5 km???? ja nesto nisam sa fizikom i sl stvarima dobar ali ako mislis da nasi policajci mogu da te snime na 3km od mjesta gdje zaustavljaju onda se grdno varas...a okle 5km.....da bi ti to cudo deteklovalo radar policajac mora da ga koristi i da ga ima okrenutog ka tebi...a u cg nema pravine no sve krivine....ili policajci imaju neku tehniku da predvidi neciji dolazak pa kroz brdo snimi jedina varijanta a ti je pistao na toj udaljenosti jeste da je uhvatio neki reflektovani signal od nekog drugog auta koga su snimali kada je prolazio tuda...ako ti mislis da moze biti drugacije daj mi objasni posto cu ja odma da kupim to...

    a sto se tice njihovog znanja to je jednako nuli...i to cudo moze lijepo da se sakrije i naravno da se pravis blesav...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    a da te pitam...kako mislis da to cudo moze da pisti prije radara 3 i 5 km???? ja nesto nisam sa fizikom i sl stvarima dobar ali ako mislis da nasi policajci mogu da te snime na 3km od mjesta gdje zaustavljaju onda se grdno varas...a okle 5km.....da bi ti to cudo deteklovalo radar policajac mora da ga koristi i da ga ima okrenutog ka tebi...a u cg nema pravine no sve krivine....ili policajci imaju neku tehniku da predvidi neciji dolazak pa kroz brdo snimi jedina varijanta a ti je pistao na toj udaljenosti jeste da je uhvatio neki reflektovani signal od nekog drugog auta koga su snimali kada je prolazio tuda...ako ti mislis da moze biti drugacije daj mi objasni posto cu ja odma da kupim to...

    a sto se tice njihovog znanja to je jednako nuli...i to cudo moze lijepo da se sakrije i naravno da se pravis blesav...
    napisao sam da je to bilo prije jedno 13god tada su njihovi radari slali konstantan signal koji je on hvatao ali pojavom mobilnih poceo da budali pa sam drugi nabavio pa su negdje 1999 god promijenili radare koje sada mozes hvatati jedino kada pocne da te gadje inace sam prije 2god uzeo novi jer drugi nisam koristio od pojave ovih iz 99 jer nije ni radio

    znaci stari radari slali signal stalno a novi samo kad treba samim tim kod starih je bilo lako otkriti signal prije nego on i pomisli da ga koristi a od novih imas jedno 2-4 sec od pocetka pistanja do ocitavanja brzine da reagujes to jest da smanjis brzinu
    Last edited by desha; 22-06-07 at 14:07.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    prave linije moze da te snimi do 4-5 km. naravno da si ti jedino auto ... to su specifikacije radara. naravno oni fataju na mnogo manje jer su nam i takvi putevi a i treba on da te vidi ,,nacilja,,
    ne znam dje vidjeh onu kameru sto im stoji iza nekog auta a oni zaustavljaju dalje. PG-BD postoje tacno neka mjesta dje te zaustavljaju.tu kad si ili uspori ili idi za nekim mada moram pohvalit nashe vozace jer stvarno blicaju (ozbiljan sam) i pomoglo mi je prosle nedelje.
    f6

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    prave linije moze da te snimi do 4-5 km. naravno da si ti jedino auto ... to su specifikacije radara. naravno oni fataju na mnogo manje jer su nam i takvi putevi a i treba on da te vidi ,,nacilja,,
    ne znam dje vidjeh onu kameru sto im stoji iza nekog auta a oni zaustavljaju dalje. PG-BD postoje tacno neka mjesta dje te zaustavljaju.tu kad si ili uspori ili idi za nekim mada moram pohvalit nashe vozace jer stvarno blicaju (ozbiljan sam) i pomoglo mi je prosle nedelje.
    kamere nisu koristili jedno vrijeme a ne znam jeste li gledali sprejeve ili naljepnice za tablice isto dobra stvar ako ponovo krenu sa kamerama nabavljam naljepnice

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    @acs

    moze on da fata i na 10km...ali ti nidje u stvarnosti nemas tu situaciju..i policajac ne moze da te uhvati na toj razdaljini a da moze da tvrdi da je izmjerio tvoju brzinu a ne brzinu nekog aviona koji je prelijecao tuda ili nekog drugoga auta....u praksi radi se o mnogo kracim rastojanjima narocito kod nas...svega par stotina metara...a na vecim rastojanjima ako i pocne da pisti to je zbog toga sto je ufatio neki reflektovan signal...a ne zato sto snimaju bas tebe...
    radi se o tome da radar detektor moze da pomogne ukoliko nisi prvi u koloni ili ukoliko ne vozis mnogo brze od ogranicenja...pa da imas vremena da odreagujes...ali za sve ostalo treba nesto sto ometa radar a to detektor ne moze...ako pogledate mnoge teme na raznim forumima o tome vidjete da bas i nema neke sigurne zastite od radara...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    moj savjet je ovaj Jammer da se kupi oko 300 do 350 eura
    evo snimka kako radi
    http://video.google.com/videoplay?do...12&q=antilaser

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    da da ali ja kazem koliki je njegov domet fabricki e ne znam sto da radi cojek.sad bi neko reka vozite sporo.e ja stvarno ne mogu na onaj pravac posle donje gorice ka bd vozit 50
    DESHA : naljepnica ce ti stavit tablicu ali on te snimi na cetinjski npr golf 3 crna a onaj te zaustavlja kod cin-cina ..e vala nisu ni oni coravi.
    fino bez tablice pa kad te fata pasat mu pobjegnes.dodjes prvo reces em nije moje auto ako te nece onda rece e ne znam jes moje ali su mi ga ukrali ebu oni tebe ebes ti njih
    f6

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    @acs

    moze on da fata i na 10km...ali ti nidje u stvarnosti nemas tu situaciju..i policajac ne moze da te uhvati na toj razdaljini a da moze da tvrdi da je izmjerio tvoju brzinu a ne brzinu nekog aviona koji je prelijecao tuda ili nekog drugoga auta....u praksi radi se o mnogo kracim rastojanjima narocito kod nas...svega par stotina metara...a na vecim rastojanjima ako i pocne da pisti to je zbog toga sto je ufatio neki reflektovan signal...a ne zato sto snimaju bas tebe...
    radi se o tome da radar detektor moze da pomogne ukoliko nisi prvi u koloni ili ukoliko ne vozis mnogo brze od ogranicenja...pa da imas vremena da odreagujes...ali za sve ostalo treba nesto sto ometa radar a to detektor ne moze...ako pogledate mnoge teme na raznim forumima o tome vidjete da bas i nema neke sigurne zastite od radara...

    ima.


    putevi (mislim na ove nase) nijesu predvidjeni za neke velike brzine, prema tome vozite u okviru ogranicenja (tolerise se oko 15 km/h preko ogranicenja;ako je ogranicenje 80, 95 je neka fina, normalna brzina), i nemate sto da se brigate...
    ...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E pa cus ti ovoga... Dje cemo lijecit komplexe onda covjece???

    ///

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    E pa cus ti ovoga... Dje cemo lijecit komplexe onda covjece???

    ///
    uopsteno pricas! i sam znas da su ova nasa ogranicenja radjena ko zna kad i da nisu bash pravicna .ako tako mogu reci. ogranicenje u donju goricu podrazumijeva da je to naseljeno mjesto i da pri brzini od 50km/h moze pri kvasnom kolovozu,poledici,smanjenoj vidljivosti adekvatno i blagovremeno zaustavit vozilo pri uocavanju prepreke na putu. to sto su oni ovo mjerili sa jugom i zastavom to je druga stvar.
    jedno je ic u 3 popodne magistralom 250 i trkat se sa nekim a drugo je ic u 3 ujutro kad nema nidje nikoga put BD . ogranicenje 50 a ti ides 70 i to ti je prekoracenje brzine.a i sami znamo sto je 20km/h (2 polja ona na brzinomjer)
    ocu da kazem da ogranicenja nisu realna i kraj. evo u njemacku znamo kako je pa niko ne kaze da je to uvedeno radi necijih kompleksa.
    a probaj da postujes ogranicenje 50 put bd (penjanje ono mada i spustanje sve do skretanja za r.crnojevica) pa kad se napravi kolona iza tebe od 50 kola vise ces stete tako napravit i vise ljudi natjerat da te preticu nego da se ide lagano 70-80
    f6

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Quote Originally Posted by cookie View Post
    ima.


    putevi (mislim na ove nase) nijesu predvidjeni za neke velike brzine, prema tome vozite u okviru ogranicenja (tolerise se oko 15 km/h preko ogranicenja;ako je ogranicenje 80, 95 je neka fina, normalna brzina), i nemate sto da se brigate...
    Juce su me uhvatili u Donju Goricu kod Gorenje-a... Vozio sam 67, a ogranicenje 50! I sto im mogu?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Juce su me uhvatili u Donju Goricu kod Gorenje-a... Vozio sam 67, a ogranicenje 50! I sto im mogu?
    mislis li da sa tih 67 km/h napravio katastrofalni prekrsaj,da si zamalo bio od oduzimanja vozacke , da si ,,lijecio komplekse,, i da si ugrozava bezbijednost ucesnika u saobracaju i pjesaka na jedan stravican nacin?
    f6

  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,971
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    772
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Juce su me uhvatili u Donju Goricu kod Gorenje-a... Vozio sam 67, a ogranicenje 50! I sto im mogu?
    i napisashe li ti kaznu ili to spada u ono dozvoljeno prekoracenje (20km/h)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    i napisashe li ti kaznu ili to spada u ono dozvoljeno prekoracenje (20km/h)
    kakvo crno dozvoljeno prekoracenje od 20km/h to mozda kad budemo imali auto put

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •