Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Izduvni gasovi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Izduvni gasovi

    Interesuje me, sta mislite o ovolikom broju vozila kroz Podgoricu? Nastavimo li ovakvim tempom, koliko vremenski imamo fore prije no nam zivotna sredina i vazduh ne budu bas zagadjeni? Mislite li da i gradske i drzavne vlasti brinu ova pitanja? Parking? ...

    Sto je po vama rjesenje? Poboljsati javni saobracaj? Poskupljeti registraciju za vozila starija od 10 godina? Postoji li kakva zabrana za uvoz vozila starijih od npr 7 godina i koliko se postuje to?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Zabrana za uvoz ce bit od septembra. Nece moc starija auta od 7 godina.
    Poskupljenje registracije za starija vozila mislim da nece bit a za neke bi bas trebalo. Ovdje posebno mislim na zaprasivace komaraca u domacoj prozivodnji koji se recimo moze ilustrovati Tamicem koji dimi gore nego KAP.
    Kvalitet javnog saobracaja. Heheh
    Je li se ko od Vas skoro vozio gradskim saobracajem? Od kad su taksi usluge ovako jeftine? jesam ja prije par dana reko aj taman da ne zovem udruzenja nalece autobus. Tako pravljavih autobusa niej bivali ni za vrijeme hiperinflacije. Uzas. Prasine i gliba koliko hoces. Sjedista nijesu ciscena od bog te pita kad. Jos sad kad se svi znoje mozete zamislit na sto to lici.
    A iance su mldi autobusi koji dime li dime
    Ima onaj kamioncic sto setaju po gradu sto mjeri zagadjenost vazduha samo nesto ne objavljuju rezultate mjerenja tako cesto.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po mom misljenju, trebalo bi da postoji samo jedno jedino mjesto, ali da ono bude ogromno, dje bi se radio tehnicki pregled vozila i gdje bi se neko iz drzavnih organa, po mogucnosti neki savjestan covjek je l', pitao i odlucivao.Sta sve zahvaljujuci poznanstvima i rodbinskim vezama prolazi tehnicke preglede to nije istina.Kako ti ljudi mogu prije svega da voze tako neispravna kola, prvo zbog sebe pa onda i drugih ucesnika u saobracaju???

    A ova prica oko zagadjivanja...Zar je to vrijedno pominjati u CG?O tome, siguran sam, niko ne razmislja, a trebalo bi, i to sto prije.To uopste nije mala stvar, vec mnogo bitna i ozbiljna stvar, ali...Da bi se postiglo ista na tom planu, treba prvo da se donesu neki zakoni.Nije fora ni donijet zakone ako ih ljudi ne postuju tako da ima tu dosta toga da se radi, a nasim glavarima je 1000 drugih stvari bitnije od toga.Ko *ebe zivotnu sredinu, bitno je da se mlate pare...Zivjela ekoloska!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Sto je po vama rjesenje?
    Zatvoriti KAP
    Skalati sa betonizacijom
    Posumljavanje Malog i Veljeg brda
    Sto vise parkova po gradu
    Uvesti eko standarde za kola, povecati porez za sva kola koja ne ispunjavaju standarde, ali to raditi postepeno; odredjena i zabraniti (ili toliko povecati porez da je neizdrzljivo)
    Ojacati sluzbu javnog prevoza - Minic je prije par godina nudio dovodjenje klimatizovanih eko buseva, ali zbog politike mu nije data sansa. Treba potpuno ocistiti divlje taksiste, ponuditi na tenderu javni prevoz - a ako nema zadovoljavajucih rjesenja, onda krenuti sa opstinskim. Prevoznom mrezom potpuno poveze sa zaledjenjm, periferijom i centrom (prometne linije sa velikim busevima, manje prometne - sa kombijima - mada postoji zakon za tu oblast i ne znam kako je regulisao ovu oblast)

    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://youtube.com/watch?v=-nfLnZgsQSc

    Izgleda da se tacan odgovor na ovom pitanju jedino provjerava na nasem tehnickom pregledu

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Zatvoriti KAP
    Skalati sa betonizacijom
    Posumljavanje Malog i Veljeg brda
    Sto vise parkova po gradu
    Uvesti eko standarde za kola, povecati porez za sva kola koja ne ispunjavaju standarde, ali to raditi postepeno; odredjena i zabraniti (ili toliko povecati porez da je neizdrzljivo)
    Ojacati sluzbu javnog prevoza - Minic je prije par godina nudio dovodjenje klimatizovanih eko buseva, ali zbog politike mu nije data sansa. Treba potpuno ocistiti divlje taksiste, ponuditi na tenderu javni prevoz - a ako nema zadovoljavajucih rjesenja, onda krenuti sa opstinskim. Prevoznom mrezom potpuno poveze sa zaledjenjm, periferijom i centrom (prometne linije sa velikim busevima, manje prometne - sa kombijima - mada postoji zakon za tu oblast i ne znam kako je regulisao ovu oblast)
    Sto se javnog saobracaja tice, ja mislim da bi u Podgorici vecinu posla zavrsavao dobro sredjen tramvaj, koji bi pokrivao cijeli grad.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Interesuje me, sta mislite o ovolikom broju vozila kroz Podgoricu? Nastavimo li ovakvim tempom, koliko vremenski imamo fore prije no nam zivotna sredina i vazduh ne budu bas zagadjeni? Mislite li da i gradske i drzavne vlasti brinu ova pitanja? Parking? ...

    Sto je po vama rjesenje?
    tramvaji ili trolejbusi

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bicikla!
    Kako Vaša bolest ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Uvođenje svijesti kod Podgoričana, da ne treba da idu za ljeb autom, da ne reba da idu u školu autom, da postoje noge. Kakvi tramvaju i ostalo...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    tramvaji ili trolejbusi
    nista gore ne mogu da zamislim nego gore navedena prevozna sredstva KROZ ovaj grad.jer, greote, toliko je velik da nam trolejbus/tramvaj treba....a i lijepo izgledaju one sine i zice....
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Po mom misljenju, trebalo bi da postoji samo jedno jedino mjesto, ali da ono bude ogromno, dje bi se radio tehnicki pregled vozila i gdje bi se neko iz drzavnih organa, po mogucnosti neki savjestan covjek je l', pitao i odlucivao.Sta sve zahvaljujuci poznanstvima i rodbinskim vezama prolazi tehnicke preglede to nije istina.Kako ti ljudi mogu prije svega da voze tako neispravna kola, prvo zbog sebe pa onda i drugih ucesnika u saobracaju???

    Najbolje da uvedemo monopol i nekome napunimo dzepove jer bi svi morali na tehnicki pregled u njegov ooogroomni servis!!!

    Vise je zagadjivanja kroz kafice od onog duvanskog dima nego po ulicama. Makar nema smoga i one odvratne maglustine i isparivanja karakteristicnih za velike gradove.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam gledao rezultate mjerenja mi vec dvije godine unazad izmedju 5 do 10 puta imamo povecanu koncentraciju stetnih gasova , nije to nishta novo , krive kap a sto puta su ova kola veci zagadjivaci od istog
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    mi pokusavamo da rijesimo neki problem sto ni mnogo veci i bogatiji gradovi nisu rijesili.. sto ce onaj kukovac sto je jedva skupio za zastavu iz 68 treba li on da razmislja o tome dimi li ona ... kola ima puno..sto cemo sad? ocemo li da zabranimo narodu da ih vozi? uveli su zabranu.ne moze se nac auto starije od 7 godina a to auto ne moze kostat ispod 5000eura... mala para zar ne pf to moze svaka da priusti. neka obezbijede gradski prevoz , biciklisticke zone , zaobilaznice,regulisu semafore i raskrsnice pa cemo onda nesto napravit. neka nauce onoga sto zivi kod savo p da ne mora palit auto da bi posa na pice u leone.
    kod nas da podje cojek sa biciklom u grad mislili bi da si lud. u grcku onaj na odijelo i torbu i vozi kroser . ja ovdje da kazem mojim da mi uzmu vespu bi se onesvijestili ali zato auto nije frka.
    polako vremenom cemo rijesit ovo, ali cim mi pocnemo tako da se ponasamo. trebace doooosta vremena.
    f6

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    nista gore ne mogu da zamislim nego gore navedena prevozna sredstva KROZ ovaj grad.jer, greote, toliko je velik da nam trolejbus/tramvaj treba....a i lijepo izgledaju one sine i zice....
    Ne znam kakvim si se ti tramvajima vozila i dje, ali ko je bio u Lyon-u zna o cemu ja pricam.
    Tramvaj ne mora da pokriva neku preveliku povrsinu. (A u PG stvarno ima sta pokrit!)Naselja bi se spojila i povezala sa centrom. Klimatizovan, uredan i da se na njega ceka 5-10 minuta i prvi ja u auto sjedat necu.
    Last edited by shrek; 20-06-07 at 16:10.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    kod nas da podje cojek sa biciklom u grad mislili bi da si lud. u grcku onaj na odijelo i torbu i vozi kroser .
    kod nas je voznja biciklom kroz grad ladno extremni spor,tako i da ja kad vidim nekog biciklom pomislim da nije pri svijesti. I kolima je postalo opasno,a kamoli biciklom.

    @shrek
    taj tramvaj jedino ako mu linija bude sila kroz mugijev tunel inace nista

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    tramvaji ili trolejbusi
    Naučna fantastika. Preskupa naučna fantastika za ovaj grad.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Naučna fantastika. Preskupa naučna fantastika za ovaj grad.
    tacno tako. i to je neshto sto se gradilo malo ranije . ili ih imas ili nemas... dje cemo stavit tramvaj na bulevar? postoje gradovi koji su prije imali tramvaj nego neke ulice ili su gradjeni zajedno
    f6

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Podgorica se zadnjih godina uveliko gradi, raste i siri. Da je bilo kreativnosti, razumnosti i volje umjesto samovolje, pohlepe i nakaradnosti ne bi tramvaj danas bio n. fantastika vec realnost. I dalje moze biti realnost.I brzo bi se i otplatio.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tha_Maddog View Post
    Naučna fantastika. Preskupa naučna fantastika za ovaj grad.
    već se o tome pričalo, a nemam pojma koliko košta

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ce PG morati josh dugo da cheka shto se tiche tramvaja,a umjesto shto ljudi idu do kafica(prodavnice nbt vec gdje)autom mogli bi malo proshetat...
    "Samo kada volimo,želimo postati bolji nego što stvarno jesmo."
    (Paulo Coelho)

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ah što volim što mene kopirate
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    mislim da tramvaja necemo gledat... bolje malo biciklizam da forsiramo.
    f6

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Talking

    acs nisam znao da imamo ovoliko Džoradžah Lukasah među sugrađanima, ti?

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    podgoricki ratovi zvijezda. .. pazi veliko je isparavanje na ovu temperaturu pa covjek zna da izgubi mnogo tecnosti i onda mu se misli pomute...
    izduvni gasovi..a neka prvo ove kontejnere urede...
    f6

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    415
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Sjeca li se ko ljubicastih, po zlu cuvenih, minicevih autobusa?
    Kako je ono prashilo, boze dragi... ja mnim kuda je on prosao ni pirgasti komarac nije osta'... srecom se covjek iznervira pa ih demonstrativno popali...
    Elem, citam ovdje o voznji biciklom i motorom kroz grad i nesto mislim... da je neko od vas vozio kroz centar, znao bi kako je divan osjecaj kad dok vozis bike prodje fap pored tebe koji troshi cisto loz - ulje i onako te zaprashi, da ti ne pada na pamet vechera narednih 10 dana... Da ne nabrajam tu ostale rizicne faktore kao sto su: neizivljena djeca za volanom, mahniti taxisti, pjesaci koji izlijecu ispred tebe, otvorene sahte i milion drugih stvari. Ma kakav downhill, ovo ti je pravi extremni sport. Sa motorom je situacija nesto bolja, no ne drasticno.
    Nazalost, slika saobracajne (a i svake druge) kulture u Pg nije nimalo ruzicasta, tako da ovaj super-moderni tramwaj sa ovih gore slika ne bi puno trajao (pomislite samo sto bi od njega ostalo kad u njega uleti gomila konichana, toloshana, blokasha, zabjelchana, sve jedno) a tek kako bi se nashi strashni vozachi, koji su vozachku nashli u kesici smokija, izborili sa tim chudom na ulicama, to bi bila posebna pricha...
    Neko ovdje fino reche, treba izmjeniti svijest ljudima da ne $edaju u kola kad oce da kupe cigare i novine. A bogomi ce mnogo morache protec do tad :roll:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •