Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 85

Thread: depilacija

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default depilacija

    Evo dodje ljeto i dani kad se laganije oblachimo, pa me zanima imate li kakvu preporuku za dobro sredstvo za depilaciju, a da nije vosak (booolii!!!), shto bi moglo duze od 2 dana da rijeshi problem?

    Evo se reklamira Veet (chini mi se da se tako zove) pa ima li koja iskustva sa njim i je li bash onako praktichan kao na reklami, poshto me izludjuju kreme koje stavim i onda moram da se ukochim 10 minuta dok djeluje

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Zimi si dlakava? :mrgreen:

    Ja se depiliram hladnim voskom i ne bih ga mijenjala ni za shta! Mirna sam narednih 20 i kusur dana i shto mi je najbitnije ne grebem kao poslije brijanja.
    Te trake o kojima zborish nisam koristila, jesam jedino epilator. Ranije sam imala neki Braunov zbog kojeg sam pila Aulin, sad sam uzela ovaj Philipsov Satinelle Ice koji ima onaj dodatak za hladjenje i odlichan je... Eto jedino ti to mogu preporuchiti.


    p.s. zvoncice zvoncice, topik o depilacijama je vec bio.



    Mademoiselle.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve te depilacione kreme imaju efekat kao brijach, znachi traje 2 dana maximum i morash ponovljati to stalno.. S` toga vosak u ruke ili kod kozmeticharke i odmorish minimum 15 dana (neko i po 25-30) zavisno od toga kako ti brzo raste dlaka. Jeste da boli, al` si mirna neko vrijeme
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Sve te depilacione kreme imaju efekat kao brijach,
    naravno,uzasne su u u svakom slucaju.samo vosak dolazi u obzir,topli ili hladni kako ko voli,a sad da boli boli ali kad znas da si po 15-20 dana mirna da se istpjet svaki bol
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili elektrichni depilator ali je dusa s njim raditi ostane se po sat vremena ....ovako sa voskom cimnesh par puta i glatko kao bebina guza
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a lako je taj tren izdrzat kad cimnes traku,ali kapilari mi popucaju i noge mi nadrazene i bolne naredna 3 dana. a i posle epilatora slicno,malo bolje ali isti djao.pih.
    Getting lost never felt so good

  7. #7
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vosak maaaajka!
    one kreme ne da smrde nego ubijaju a brijach ne podnosim!
    ja recimo imam kozmeticharku koja ima tako laganu ruku i radi depilaciju na bazi prirodnog toplog voska i shto je najbitnije ne opuchi me raznim rekla-kazala prichama, ne bih je mijenjala ni za shta...
    kad se samo sjetim da sam se prije dusala sa Zepterovim depilatorom po 2 ure..pfff!
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vosak je odlican.
    Za dlake ne znam i po mjesec dana.Inace mi sporo rastu i kad porastu ne vide se,tako da mi je vosak spas.
    Last edited by Oky; 14-06-07 at 23:51.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Drage sestre, nema sto nisam probao. Kao mladji - topla voda i malo sapuna, pa poslije preko rakije (da pece - pece, ali poslije kao bebina gooza).

    Koristio vosak, ali mi je bio cudan osjecaj. Trake ne mogu da instaliram kako treba tamo dje mi najvise treba. Pomade mi iritiraju kozu.

    Aj pomazite, da ve ne kunem. Ljeto pocinje, a mi se metroseksualci moramo drzat u red
    Vecina ljudi je zla

  10. #10
    renaissance Guest

    Default

    Bonja , ljepota kosta

    A ako zelis da istrajes u svojoj metrosexualnosti(sto je za svaku pohvalu) laser ti predstavlja jedno trajno rjesenje.Barem tako kazu...
    Skupo jeste , ali za glatke muske noge vrijedi dati toliko para

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Bonja , ljepota kosta

    A ako zelis da istrajes u svojoj metrosexualnosti(sto je za svaku pohvalu) laser ti predstavlja jedno trajno rjesenje.Barem tako kazu...
    Skupo jeste , ali za glatke muske noge vrijedi dati toliko para
    Nisam mislio na noge.
    Strah me je od lasera. Nasljedje Zvezdanih staza...
    Vecina ljudi je zla

  12. #12
    renaissance Guest

    Talking

    Grudi...intimni djelovi , nebitno je....

    Nista onda Bonja...stisni zube kao pravo musko pa na depilaciju

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Zimi si dlakava? :mrgreen:

    Ja se depiliram hladnim voskom i ne bih ga mijenjala ni za shta! Mirna sam narednih 20 i kusur dana i shto mi je najbitnije ne grebem kao poslije brijanja.
    Te trake o kojima zborish nisam koristila, jesam jedino epilator. Ranije sam imala neki Braunov zbog kojeg sam pila Aulin, sad sam uzela ovaj Philipsov Satinelle Ice koji ima onaj dodatak za hladjenje i odlichan je... Eto jedino ti to mogu preporuchiti.


    p.s. zvoncice zvoncice, topik o depilacijama je vec bio.
    znam, dushice, da je bio ali nijesam mogla da ga nadjem tj nije u ovih poslednjih par mjeseci nigdje blizu (mrzjelo me vishe da trazim) pa ga spoji ako ga nadjesh ili cu ja, svejedno.

    Zimi mi neshto sporije rastu ( a i vele mushkarci da vole dlakave zene, kao one su vatrenije:blah pa se ne muchim previshe a bih ih gajila koliko mi je mrzno da ih depiliram! Vosak me boli ludachki, tako da mi ostaje krema koja smrdi i gadno mi je, ali je isto kao brijanje, a tek posle brijanja sam ti kao sa fronta!
    Jel boli jednako taj hladni vosak? Ja sam sa toplim probala i to samo jednu traku pa sam napustila moju kozmericharku kao Partizanov navijach i lijepo dovrshila posao kod kuce, sa ziletom!
    (izbrisah ti sve smajlije da bi moji mogli da dodju do izrazaja!)

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Drage sestre, nema sto nisam probao. Kao mladji - topla voda i malo sapuna, pa poslije preko rakije (da pece - pece, ali poslije kao bebina gooza).

    Koristio vosak, ali mi je bio cudan osjecaj. Trake ne mogu da instaliram kako treba tamo dje mi najvise treba. Pomade mi iritiraju kozu.

    Aj pomazite, da ve ne kunem. Ljeto pocinje, a mi se metroseksualci moramo drzat u red
    Moj ti, na iste smo ti muke nas dvoje!!! Najvishe boli tamo dje najvishe treba i lijeka nema, nego krvi do koljena ili trpi za ljepotu!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni ovdje nesto nije jasno... :-?
    Koliko sam shvatio, ljeto je povod za ovu pricu, je l' tako? Pa, zar ne bi ljeti zensko trebalo imati uredne i glatke (da ne kazem obrijane) noge gotovo svakog dana? Ovime mislim bar na one cure koje ljeti uglavnom preferiraju sorceve, suknjice, haljinice... A sve se zgrazavate od brijaca, za koji sam ja mislio da je (uz el. depilator) najbolji drug prije izlaska vani. Ono, cisto da predje jednom preko belih nona...
    Ono sto mene buni je period izrastanja dlaka koji se tolerise, cime se dlakama daje fore da ojacaju, kako bi ih vosak uopste mogao povuci. Grijesim li negdje? :-? E, znaci... Na sta lice noge u trenutku kada se spremite za depilaciju? Kolike su duzine te dlake u tom periodu? Da li su, kao sto ja mislim, i nedelju dana ranije bile poprilicno vidno zapustene za, recimo, neki izlazak na plazu (kupaci), ispred zgrade (sorc), ili u grad (suknjica, haljinica)? Uostalom, koliki god bio taj krizni period za kojeg su noge vec vidno zapustene (pripremajuci ih za dan D), gdje boravite tada? Izlazite li vani, ili se zatvarate u kucu? Ili mozda navlacite trenerke, farmerice i sl, sto bi po nasem suncu (moje je misljenje) bilo suludo?
    Bas me zanima vase misljenje po ovom pitanju, sto ne bi bio slucaj da kompletan topic nije ispunjen komentarima u kojima se iskljucivo favorizuju topli/hladni vosak i kreme, dok se brijac od strane svih stavlja na linc.
    Hvala!

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Meni ovdje nesto nije jasno... :-?
    Koliko sam shvatio, ljeto je povod za ovu pricu, je l' tako? Pa, zar ne bi ljeti zensko trebalo imati uredne i glatke (da ne kazem obrijane) noge gotovo svakog dana? Ovime mislim bar na one cure koje ljeti uglavnom preferiraju sorceve, suknjice, haljinice... A sve se zgrazavate od brijaca, za koji sam ja mislio da je (uz el. depilator) najbolji drug prije izlaska vani. Ono, cisto da predje jednom preko belih nona...
    Ono sto mene buni je period izrastanja dlaka koji se tolerise, cime se dlakama daje fore da ojacaju, kako bi ih vosak uopste mogao povuci. Grijesim li negdje? :-? E, znaci... Na sta lice noge u trenutku kada se spremite za depilaciju? Kolike su duzine te dlake u tom periodu? Da li su, kao sto ja mislim, i nedelju dana ranije bile poprilicno vidno zapustene za, recimo, neki izlazak na plazu (kupaci), ispred zgrade (sorc), ili u grad (suknjica, haljinica)? Uostalom, koliki god bio taj krizni period za kojeg su noge vec vidno zapustene (pripremajuci ih za dan D), gdje boravite tada? Izlazite li vani, ili se zatvarate u kucu? Ili mozda navlacite trenerke, farmerice i sl, sto bi po nasem suncu (moje je misljenje) bilo suludo?
    Bas me zanima vase misljenje po ovom pitanju, sto ne bi bio slucaj da kompletan topic nije ispunjen komentarima u kojima se iskljucivo favorizuju topli/hladni vosak i kreme, dok se brijac od strane svih stavlja na linc.
    Hvala!
    postoje i kreme koje imaju isti uchinak kao i brijach samo bez posledica tipa posjekotina, crvenila koze, urastanja dlachica nakon brijanja itd, itd...
    Najlakshi i najbrzi nachin je brijanje ali je vosak puno bolji i dugotrajniji ali ima taj problem koji si ti naveo, uz bol, koji je meni posebno tezak, i gori od tih par dana, a i mnoge zene koje redovno idu na depilaciju voskom tvrde da se dlachice prorijede, istanje, tako da taj period dok su ponovo spremne za depilaciju relativno lako prodje.
    Ipak sam za kreme i zilet

    e, zaboravih, ljeto ne mora biti povod za ovu prichu jer dlachice, nazalost, rastu i zimi i stvarno niko ne pomenu epilaciju (jel' grijeshim ili je to trajno odstranjivanje dlaka uz pomoc struje) i ako je neko bio na ovom tretmanu, voljela bih da malo opshirnije kaze shto i kako.
    Last edited by zvoncica; 15-06-07 at 02:08.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    postoje i kreme koje imaju isti uchinak kao i brijach samo bez posledica tipa posjekotina, crvenila koze, urastanja dlachica nakon brijanja itd, itd...
    Najlakshi i najbrzi nachin je brijanje ali je vosak puno bolji i dugotrajniji ali ima taj problem koji si ti naveo, uz bol, koji je meni posebno tezak, i gori od tih par dana, a i mnoge zene koje redovno idu na depilaciju voskom tvrde da se dlachice prorijede, istanje, tako da taj period dok su ponovo spremne za depilaciju relativno lako prodje.
    Ipak sam za kreme i zilet
    meni kreme nemaju efekta...deiplacija hladnim voskom ma mozhe i vreli tama da me malo osHoriiiiiiii:hardrock: :blah: ...sve u svemu voljela bih da redovno "konzumiram" depilaciju,ali nemam neke navike tako da odem jednom,m pa me neeeeeeeeeeema, pa onda opet jednom i nema efekta...

    e, zaboravih, ljeto ne mora biti povod za ovu prichu jer dlachice, nazalost, rastu i zimi i stvarno niko ne pomenu epilaciju (jel' grijeshim ili je to trajno odstranjivanje dlaka uz pomoc struje) i ako je neko bio na ovom tretmanu, voljela bih da malo opshirnije kaze shto i kako.
    upravo!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Jel boli jednako taj hladni vosak? Ja sam sa toplim probala
    Nikad nisam probala toplim tako da ne znam koliko ta depilacija boli, ali mene ova hladnim ne boli puno uopshte...



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    valjaju li sto ove trake sto reklamiraju?
    nesto protrljas pa ti dlake nestanu kao da ih je duhiz charobne lampe odnio.
    je li probao ko?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    valjaju li sto ove trake sto reklamiraju?
    nesto protrljas pa ti dlake nestanu kao da ih je duhiz charobne lampe odnio.
    je li probao ko?
    a shta ti mislsih???VALJAu LI??? Milsim , duhovi i trake obizhno idu zajedno???!! xaxaxaxaxaxxa...meni nema trake nema kreme koja mozhe noge sredit' kao 3,4 sata depilatorommmmmmmmm...uhhhhh, vetj me hladni znoj pri pomosli prodje...:o

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    valjaju li sto ove trake sto reklamiraju?
    nesto protrljas pa ti dlake nestanu kao da ih je duhiz charobne lampe odnio. je li probao ko?
    uh jesam. nezaboravno iskustvo. makoh ono rastinje iznad guze
    Vecina ljudi je zla

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e mucan li je zivot ovih zena... Moracu cesce da dolazim na ovaj Zemski kutak, svasta se moze naucit. I pocne covjek vise da ih postuje nekako...

    Idem sad da otvorim topic o spremanju zena za grad i zasto to traje uvijek pola sata duze od najgore predvidjenog vremena. Sigurno cu i to moci da razumije

    Vecina ljudi je zla

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha kako koja, neke i sat vremena duze

    Inace, ja preferiram depilator jer me stvarno mrzi da cekam da dlacice izrastu da bi ih depilirala. Ovako, kako koju vidim, odmah na megdan izlazimo
    Kako Vaša bolest ?

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    relacija Pg-primorje
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mhm, da, sve je to divno krasno, na reklamu mi dodje cura koja je vec izdepilirana i potegne onu traku s voskom i sva nasmijana: jupiii!
    ili kad ¨kao¨ depilira pazuhe, i to onim aparatom, tj epilatorom...aha, a tu sve limfni cvorovi, jedino da umres od bola.
    e, cudo li je taj marketing...nego,ima li ko neki nacin depiliranja pazuha,bolji od brijanja(grubo) ili kreme(neefikasno)? ili nesto posle cega je koza njeznija?
    Getting lost never felt so good

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La-La View Post
    ili kad ¨kao¨ depilira pazuhe, i to onim aparatom, tj epilatorom...aha, a tu sve limfni cvorovi, jedino da umres od bola.
    e, cudo li je taj marketing...nego,ima li ko neki nacin depiliranja pazuha,bolji od brijanja(grubo) ili kreme(neefikasno)? ili nesto posle cega je koza njeznija?
    ranije sam to radila kod kozmeticarke a sad sa depilatorom[PHILIPS-Satinelle]...ne boli me nesto strasno valjda sam navikla


    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    Inace, ja preferiram depilator jer me stvarno mrzi da cekam da dlacice izrastu da bi ih depilirala. Ovako, kako koju vidim, odmah na megdan izlazimo
    :!:
    upravo
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    rechite mi cure shta podrazumijevate pod "depilator"?
    Jel onu spravu na struju koja chupa dlake iz korijena i shto boli ludachki?
    Ili je to epilator?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Depilacija
    By DiDa in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 17-09-05, 15:54
  2. Depilacija...
    By _senorita_ in forum Ženski kutak
    Replies: 52
    Last Post: 04-07-05, 13:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •