Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Najbolje transformacije

  1. #1
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb Najbolje transformacije

    Evo jedne liste za 10 najboljih filmskih transformacija za ulogu. Nije najbolja, ali jeste dobar start...

    Koliko daleko su ljudi spremni otic?

    http://deputydog.wordpress.com/2007/...r-a-film-role/

    Dodajte, oduzmite, sto god ocete. Samo mi nemojte dirat Nortona, Bejla i De Nira... :hardrock:

    EDIT: po mogucnosti priloziti i sliku
    Last edited by Interpol; 14-06-07 at 11:14.
    I am the one who locks.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    brao, odlican film i odlicno odglumljena uloga. Ovaj film je jedan od razloga zbog cega me Norton odusevljava.

    Ali, Norton je imao odlcinu ulogu i u filmu 'The Score' koje je bas odradio.

    1. Ne zaboravi i 'Rainman' i fenomenalnog Dustin Hoffmana.

    2. Ili jos bolje, polovina filmova sa Jack Nicholsonom. Ovaj lik uopste nema poterbe da glumi ludake. On ima izgeld ludaka!

    3. 'The Machinist' i Christian Bale.

    EDIT: Evo i slika. Dje ces bolje transformacije od njih.
    Last edited by Antares; 13-06-07 at 13:31.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neprevazidjena Charlize Theron u filmu Monster... treba ipak biti pomalo psiho za takvu ulogu... :P Oskar nije mogao da izostane,ona je povratila staru kilazhu (-15 ak kg) samo mi je misterija kako je mogla da se od onako nezhne i zhenstvene pretvori u monstuozni lik...toliko verno,da je zastrashujuce ..
    Naravno,nikako da ne pomenem mog omiljenog glumca
    Sean Penn u filmu "I am Sam" ...bolesno dobro ... ali on je genije,pa je i ochekivano


  4. #4
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Condor View Post
    .

    Ne zaboravi i 'Rainman' i fenomenalnog Dustin Hoffmana.

    to se ne zaboravlja

    Ili jos bolje, polovina filmova sa Jack Nicholsonom. Ovaj lik uopste nema poterbe da glumi ludake.
    Apsolutno.


  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    Neprevazidjena Charlize Theron u filmu Monster... treba ipak biti pomalo psiho za takvu ulogu... :P Oskar nije mogao da izostane,ona je povratila staru kilazhu (-15 ak kg) samo mi je misterija kako je mogla da se od onako nezhne i zhenstvene pretvori u monstuozni lik...toliko verno,da je zastrashujuce ..
    Naravno,nikako da ne pomenem mog omiljenog glumca
    Sean Penn u filmu "I am Sam" ...bolesno dobro ... ali on je genije,pa je i ochekivano
    Da zaboravio sam. Monster.
    I 'I am Sam'. Odlicno odglumljena uloga. Fenomenalan film. Podsjetio me na 'Rainman'-a
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    981
    Thanks Thanks Given 
    323
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    [B]Neprevazidjena Charlize Theron u filmu Monster...
    Couldn't Agree More!
    Ako pogledate u jednom danu Lost Highway, a onda True Romance (bash tim redosledom) iznenadice vas za shta je sve sposobna Patricia Arquette.

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da bi Gary Oldmana trebalo pomenut svakako, da sad ne stavljam fotke...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Tyler^Durden View Post
    Couldn't Agree More!
    Ako pogledate u jednom danu Lost Highway, a onda True Romance (bash tim redosledom) iznenadice vas za shta je sve sposobna Patricia Arquette.
    StraSno sam je volio u jednom periodu svog zivota...
    I am the one who locks.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    John Malkovich u "Of Mice and Men"! Kakav retard... :mrgreen:
    Eric Roberts u "Runaway Train"! Btw, kako je meni zao ovog glumca, pa to nije normalno... Ja ne znam ima li IJEDNE uloge koju on nije odradio perfektno. Sto god se trazi od njega, kakva god transformacija bila u pitanju (a bas ih se on naigrao, da 'ebe oca), za cisto 10! Bilo da je u pitanju neki nemilosrdni ubica, ili neki njezni, placljivi decko, ili prefigani, namazani, inteligentni prevarant, ili neki retard, debil, budala... nigdje mu ne mozes naci slabo mjesto. Nevjerovatan! Ali, ubio ga Bog, uvijek u nekim "B" filmovima. Strasno...
    Dosta slicno misljenje imam o Kiefer Sutherlandu. Covjek moze da odradi STO ZAMISLIS! Ali, trt... Nikad neki blockbuster, neki hit... no se vazda vucara po nekim trecerazrednim filmovima. Iako Donald ima neprikosnovenu facu, meni je njegov sin, kao glumac, hiljadu puta bolji. Kao i sto je Eric od one bijedne Julije, pih...
    Mozda bi dobro bilo otvoriti neki topic na ovu temu, o ovim "neuspjesnim", a genijalnim glumcima?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Definitivno i bez premca Cristian Bale u "The Machinist". Nevjerovatno nešto!!!

  11. #11
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    Neprevazidjena Charlize Theron u filmu Monster...
    da, maestralno je nabacila par kila i sminku, sminku, pa je umjesto lepe charlize bila ruzna i debela.
    prosjek. not to mention koliko charlize bolno preglumljuje. vjestachki i jednostavno dosadno. u tom filmu je chak i inache redovno odlichna christina ricci dosadna.
    plus, neko reche kiefer sutherland neuspjesan glumac? 24 begs to differ.

    on the other hand, christian bale je pun pogodak. po meni prije nortona, prije de nira i nicholsona (ne tvrdim da je bolji glumac, samo mi uloge ove poslednje dvojice previshe liche medjusobno).
    bale je car, vidjeti pod american psycho (inache los film, ali on briljira)

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    Charlize Theron u filmu Monster
    ona i naravno christian bale u filmu "the machinist"
    predobro!!!
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  13. #13
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    da, maestralno je nabacila par kila i sminku, sminku, pa je umjesto lepe charlize bila ruzna i debela.
    prosjek. not to mention koliko charlize bolno preglumljuje. vjestachki i jednostavno dosadno. u tom filmu je chak i inache redovno odlichna christina ricci dosadna.

    i oskar je dobijen za prosek No verovatno su oni to uradili iz dosade .


  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    i oskar je dobijen za prosek
    ah to nije mjerilo...
    ali se ja slazem s tobom.
    ne znam sto se razlikuje promjena sharliz teron od drugih filmskih mutacija?

    ili nije dovoljno underground za poneke a?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Dosta slicno misljenje imam o Kiefer Sutherlandu. Covjek moze da odradi STO ZAMISLIS! Ali, trt... Nikad neki blockbuster, neki hit... no se vazda vucara po nekim trecerazrednim filmovima. Iako Donald ima neprikosnovenu facu, meni je njegov sin, kao glumac, hiljadu puta bolji.
    -"Nikad neki blockbuster ili hit", i stoga "trt"?!?!?!
    -"Vucara se po nekim trecerazerdnim filmovima"??!?!?!

    Da li hoces da kazes da je Kiefer Sutherland manje dobar glumac zato sto izbjegava blockbustere? Nisam shvatio ocigledno.

    Moj odgovor:

    Remain silent untill you see (al least): "The Lost Boys", "Dark City", "Phone Booth",... and ALL seasons of "24".
    I am the one who locks.

  16. #16
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    a dobro to sto se tice nabacivanja kila i mrsanja ste vec nabrojali,

    ali sto se tice glumackih transformacija pored meni omiljenog Eda Nortona,
    Johhny Depp je neprikosnoven... mislim Ed Wood-Jack Sparrow- Hunter Thompson-Willy Wonka... Ne znam da je iko bio toliko uvjerljiv u tako raznolikim ulogama... i jedva cekam da ga vidim u Sweeney Todd...

    Takodje Ewan Mcgreggor nije za bacit,
    A ni Brad Pitt (naravno mislim na Fight club,Snatch,12 monkeys)
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, chini mi se da fizichki izgled u smislu transformacije bash i nije kljuchna stvar. Svakako da treba priznati nekome pozhrtvovanost u gubljenju i dobijanju kilazhe, ali - nije li posao glumca bash to, fizichka transformacija?! Jer samo tijelo imaju kao alat...
    +tu je i faktor Hollywooda i make-up artista koji zbilja chine chuda. U tom smislu i jeste problematichna Charlize Theron, narochito shto je malchice - rekao bih - igrala i na tu kartu Oscara koji, a tome nas je iskustvo od vec nekoliko godina nauchilo (vidi pod: Hilary Swank, Halle Berry, Julia Roberts), lako dolazi u ruke ljepotica koje odluche da ne budu to.

    Zato 'ajde npr. da pomenem Max Von Sydowa, i tu vrstu uvjerljivosti u prikazivanju psihologije datog lika, uz postojanost sopstvene lichnosti, ali nikada i ponavljanja kojima su skloni neki od gorepomenutih glumaca...
    i left my urge in the icebox.

  18. #18
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    ah to nije mjerilo...
    ali se ja slazem s tobom.
    ne znam sto se razlikuje promjena sharliz teron od drugih filmskih mutacija?

    ili nije dovoljno underground za poneke a?
    fair enough. no, stvar je o tome da, sto se mene tiche, charlize je jednostavno prosjecna glumica. mozda to nije bitno kad glumi slatku beracicu jabuka, ali svakako dolazi do izrazaja u filmu kao shto je monster(doduse, meni ionako nezanimljiv film) gdje je jedino razlichit njen fizichki izgled. ako sam shvatio dobro, poenta topica nije samo nabrojati glumce koji su se oblachili ekstravagantno u pojedinim filmovima, vec glumce koji su ishli u neke ekstreme i u tome bili dobri. po mom mishljenju, charlize ne spada tu. no to je i dalje samo moje mishljenje

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neke ste pomenuli da ne ponavljam...
    ali ja volim hilary swank u Boys don't cry...perfect.
    na neki nacin i meryl streep jer, po mom misljenju, najbolje mijenja akcente.
    Christian Bale.Cak i u prosjecni Shaft je uspio da unese lik koji se zapamti.

    Jodie Foster- Nell
    Last edited by Lilith; 13-06-07 at 18:55.
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Da li hoces da kazes da je Kiefer Sutherland manje dobar glumac zato sto izbjegava blockbustere?
    Oooooo, daleko od toga! Nisam ja rekao da je to mjerilo njegovog kvaliteta, vec uspjesnosti!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    kada ste se vec dohvatili Christiana Bale-a. Po meni njegova najbolja uloga/transformacija je u filmu 'Empire of the Sun'.
    J.ebao ih 'The Last Emperor' i njegovi Oskari za '87.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Oooooo, daleko od toga! Nisam ja rekao da je to mjerilo njegovog kvaliteta, vec uspjesnosti!
    Onda sigurno nisi dovoljno upucen. Kiefer, ili kako ga od miloste zovem Jack (Bauer, iz CTU), uziva toliku popularnost u USA zahvaljujuci upravo ovoj seriji da je vec zaradio kultni status kao glumac. Naravno, vrlo tesko ce uspjet da poslije svemocnog Jacka Bauera odradi (citaj: dobije) ulogu kao u recimo "Dark City", ali ipak - njegov uspjeh je neosporan

    I molim vas da se vise ne doticemo Kiefera
    I am the one who locks.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Dodajte, oduzmite, sto god ocete. Samo mi nemojte dirat Norotna
    Nortona necemo dirat.....makar ne za ovo.

    Quote Originally Posted by Tyler^Durden View Post
    Ako pogledate u jednom danu Lost Highway, a onda True Romance (bash tim redosledom) iznenadice vas za shta je sve sposobna Patricia Arquette.
    Very true.Very very true dragi moji.

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    mislim da bi Gary Oldmana trebalo pomenut svakako, da sad ne stavljam fotke...
    Za njega bi poprilichan broj stvari mogao da se nabroji.

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    Jodie Foster- Nell
    Ovo je zasigurno jedna od njenih najboljih uloga(i tranformacija.....naravno).Kao i u "Silence of the lambs".



    Vec pomenuti Jack Nicholson,kao i De Niro.Dodati Pacina(preDpostavljam da ne postoji tranformacija koju njih dvojica ne bi mogli odraditi).
    Ne bi bilo loshe.....mozda.....pomenuti Jim Carrey-a.Uradio je sa onim prelazima ipak neshto shto mnogi nisu ochekivali.
    Mozda dodati i Kevin Spacey-a,Ed Harris-a i Billy Bob Thornton-a.

    Mislim da je nepotrebno pominjati filmove.....



    Last edited by paralelopipak; 14-06-07 at 12:30.
    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    fair enough. no, stvar je o tome da, sto se mene tiche, charlize je jednostavno prosjecna glumica. mozda to nije bitno kad glumi slatku beracicu jabuka, ali svakako dolazi do izrazaja u filmu kao shto je monster(doduse, meni ionako nezanimljiv film) gdje je jedino razlichit njen fizichki izgled. ako sam shvatio dobro, poenta topica nije samo nabrojati glumce koji su se oblachili ekstravagantno u pojedinim filmovima, vec glumce koji su ishli u neke ekstreme i u tome bili dobri. po mom mishljenju, charlize ne spada tu. no to je i dalje samo moje mishljenje
    odbrana - to je i dalje samo moje misljenje - je dosadna za ovu vrstu rasprave

    naravno da svi odje imamo svoje misljenje, ali ja se slazem s tobom da monster i nije neki spektakularni film.
    Ono sto treba istaci je da zaista nije presudno to sto se neka glumica udebljala i promijenila sminku pa tako odudara od dosadasnjih uloga. A opet, nije to toliko i nebitno. Elem, bez obzira sto se radi o blokbasteru, uloga slatke Charliz je definitivno za respect, zato sto je "drugachija" u odnosu na ostale njene uloge. Na stranu sad koliko je dobra gumica i koliko je dobar film, ali je relevantno pomenut je u svrhu ovoga topica.
    bar ja tako mislim...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada je rijec o Ed Nortonu, meni njegov "ucinak" u American History X, gledajuci u kontextu ove teme, nije ni priblizno efektan i upadljiv koliko njegova demonstracija prave (da ne kazem brutalne ) psiho-transformacije u Primal Fear. Kad je nastupila ona scena u kojoj on pocinje da tapse Ricard Giru iz svoje celije, u potpunosti razotkrivajuci svoj jedan-jedini identitet, tu sam ja poceo da aplaudiram njemu. A to je ujedno bio prvi film u kojem sam vidio tog glumca. Nenadjebiva rola...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 28-11-10, 01:11
  2. Tricky Kid (25) i Boyanna (19)
    By VaNzEmAlJkA in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 45
    Last Post: 08-06-07, 14:11
  3. Sta znam/mogu najbolje?
    By nihil in forum Sex i erotika
    Replies: 38
    Last Post: 24-01-07, 13:59
  4. Replies: 14
    Last Post: 25-12-06, 23:17
  5. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 08:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •