Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 150

Thread: Igrice

  1. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    ne mislim tako, to je stvar prirode, čak nema veze ni sa godinama
    Ovo prvo je tacno, a drugo ipak malo pod upitnikom.

    rekla bih da samo ljudi bez mašte ne vole te igrice :eek: eto ti ga na

    monotona veza u kojoj uvijek znaš što ti nosi sutra je ubitačna
    A ovo nema veze sa mojom pricom. Daleko od toga!

    Ako osjecas toliko duboko da ti igrice ne trebaju, uopste ne znaci da nisi mastovit ili da ti je u vezi dosadno, ja bih rekla obrnuto bas... Sto dublje osjecas, masta bolje radi... Masta ima mnogo izricaja...
    Last edited by odli; 05-06-07 at 00:01.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo objasnih da mi bez igrica djeluje upravo sirovo, grubo, ustrikano, neslobodno i poslovno.
    Penetracija je prodiranje/probijanje, pa reci uci u dubinu ili penetrirati, identichno je znachenje. Predigra je takodje sasvim bezazlen termin, ipak sam spominjao finale, a u svakoj igri mora biti predigre da bi do igre doshlo.
    O sexu na pdf "sex i erotika" pishem, ovdje kad pishem ja sam precizan i pazljiv, pa dalje od vodjenja ljubavi u tom smislu, nikad ne prelazim granicu.
    Dakle, nije do mene, nije ni do sluha koji prihvata moje rijechi, nego do projekcije i razuma koji moje rijechi tumachi.

    p.s.Masta je igra za pojedinca, a igrice prenos te mashte na zajednichku igru.
    Last edited by gingis kan; 05-06-07 at 00:01.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  3. #28
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ovo je tacno.


    Ako osjecas toliko duboko da ti igrice ne trebaju, uopste ne znaci da nisi mastovit ili da ti je u vezi dosadno, ja bih rekla obrnuto bas... Sto dublje osjecas, masta bolje radi... Masta ima mnogo izricaja...
    da, da, zato ljubav traje u prosjeku 3 godine a đe ima igrica i 15 bogome

  4. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    da, da, zato ljubav traje u prosjeku 3 godine a đe ima igrica i 15 bogome
    Bogome to nema veze jedno sa drugim.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Samo objasnih da mi bez igrica djeluje upravo sirovo, grubo, ustrikano, neslobodno i poslovno.
    Ne bih se nikako slozila, ne ne!

    No, mozda ne mislimo na iste stvari kad kazemo "igra"...
    Ja termin "ples" razlikujem od termina "igra"...
    Ljubav jeste ples, ali nije igra...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Bogome to nema veze jedno sa drugim.
    a što misliš zašto "pucaju" duge, tobož stabilne veze ?

  7. #32
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    a što misliš zašto "pucaju" duge, tobož stabilne veze ?
    Pa nema ti to veze sa igricama u ovom smislu u kome ja mislim, prije ima veze s tim sto je prestao ples...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da ne bude zabune...

    Quote Originally Posted by gingis kan
    Penetracija je prodiranje/probijanje, pa reci uci u dubinu ili penetrirati, identichno je znachenje. Predigra je takodje sasvim bezazlen termin, ipak sam spominjao finale, a u svakoj igri mora biti predigre da bi do igre doshlo.
    O sexu na pdf "sex i erotika" pishem, ovdje kad pishem ja sam precizan i pazljiv, pa dalje od vodjenja ljubavi u tom smislu, nikad ne prelazim granicu.
    Dakle, nije do mene, nije ni do sluha koji prihvata moje rijechi, nego do projekcije i razuma koji moje rijechi tumachi.

    p.s.Masta je igra za pojedinca, a igrice prenos te mashte na zajednichku igru.
    Dobro sam ja shvatila u kom si smislu ovdje upotrebio tu rijec, ali jesi li ti shvatio sto ja zelim da kazem? Da se u svakom slucaju u igri vise uziva nego u predigri, da je u svakom slucaju igra vrednija..Sad bi ti mogao da kazes da u igri ne mozes uzivati ako nema predigre, ali zavisi opet od (trenutne) jacine osjecanja... Znas ono, nekad predigra i ne treba jer se prethodno vec izdesavala u mozgu... Hocu da kazem, u predigri se ne osjeca najdublje, najdublje se osjeca na vrhuncu igre (tj. na vrhuncu ljubavi; da ne bude zabune, i ja ovo sve pricam u prenesenom smislu u vezi ljubavne price, ne seksa..)
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Baci se oko, privuce djevojka momka (ili obrnuto, svejedno)..Privuce ga, pa kad vidi da je 'zagrizao', ostavi ga bas kad se privukao, na tako nekih dan-dva-tri da ga malko muci, pardon cvrca na vatrici, pardon jos vise privuce...

    Sto vi mislite o takvim igricama? One 'pale' kod mnogih jer neminovno izazivaju paznju (eto, kao desava se neko uzbudjenje i kao uzburkava se ceznja...), ali da li su veze iz takvih igrica trajne po vasem iskustvu? Volite li uopste takve igrice ili vas smaraju? Kakav tip ljudi je tome sklon, i moze li se imati povjerenja u nekoga ko vas tako malo voza da vas drzi na ivici? Bjezite li od 'igraca' ili vas privlace?

    I da li uopste veza koja se desava obostrano spontano ima potrebu za takvim igricama ili su igrice ipak karakteristika necega sto se radi na silu, tj shto obicno jedan forsira (pa je prema tome upitne dugorocne trajnosti..)?

    Itd itd..??
    pale se ljudi na to) polude kao leptiri....meni je to skroz simpatichno i josh kad stigne sms "ja stvarno ne znam shto ti znachi ovo-nejasna si mi")))

    kako ko zasluzhi,nekom te igrice sluzhe kao neke provjere..ne mora da znachi nishta negativno....
    I lost my watch….now I’m lost in time

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,921
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa nema ti to veze sa igricama u ovom smislu u kome ja mislim, prije ima veze s tim sto je prestao ples...
    Glavni problem je upravo tumachenje termina "igrice" i kontekstu ovog threada, ti to tumachish na jedan drugachiji nachin od nas nekoliko i moram reci da se apsolutno slazem sa Gingisom. "Igrice", onako kako ih ja dozivljavam ne znache laz, neiskrenost, nedostatak ljubavi i sl., vec jedan lijepi zachin ljubavi u svakom trenutku, a pogotovo na samom pochetku kad se ljubav radja i kad josh ne znash na chemu si, kad se zaljubljujesh.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    : "Igrice", onako kako ih ja dozivljavam ne znache laz, neiskrenost, nedostatak ljubavi i sl., vec jedan lijepi zachin ljubavi u svakom trenutku, a pogotovo na samom pochetku kad se ljubav radja i kad josh ne znash na chemu si, kad se zaljubljujesh.
    Pa to je ono sto pricam - igrice su znak nesigurnosti u tu ljubav, a kad si siguran, takve igrice provjeravanja i navlacenja nemas potrebe da igras...

    Vjerovatno nije cest slucaj da se obostrano desi takva ljubav da je odmah sve jasno, da se odmah moze otvoriti i zaroniti u nju, i gdje igrice provjere nisu potrebne... (gingis, to ne znaci da ta ljubav nije njezna, vec upravo suprotno.)
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,921
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa to je ono sto pricam - igrice su znak nesigurnosti u tu ljubav, a kad si siguran, takve igrice provjeravanja i navlacenja nemas potrebe da igras...

    Vjerovatno nije cest slucaj da se obostrano desi takva ljubav da je odmah sve jasno, da se odmah moze otvoriti i zaroniti u nju, i gdje igrice provjere nisu potrebne... (gingis, to ne znaci da ta ljubav nije njezna, vec upravo suprotno.)
    Odli, iskreno, ne razumijem kako se neko moze voljeti zrelo, snazno od samoga starta?
    Valjda vremenom upoznajesh onoga sa kom si i spoznajesh mane i vrline i shvatash da mozesh ili ne mozesh tolerisati, zavolish duboko ili shvatish da to nije za tebe.
    Ako si zaljubljen duboko ne smetaju ti mane koje ti kod drugoga smetaju a ako nijesi, zdravo djaci, svako na svoju stranu.

    Ne znam koja je to situacija, koliko dugo poznanstvo i prijateljstvo prije stupanja u vezu da bi nekoga mogao duboko da volish!
    Slozili smo se, chini mi se, da u prijateljstvu i u ljubavi chovjek ne rezonuje isto!
    Recimo, imash prijatelja kojeg obozavash i u kojeg se vremenom zaljubish, (kod mene to nije moguce, ali samo dajem primjer) on sigurno nece biti isti u ljubavnoj i prijateljskoj vezi.
    Zashto bi prijatelj bio ljubomoran? Momak, bogami zna i te kako da bude, do granice da ga ostavish zbog toga!
    Prijatelja i dalje volish ako pije i pokushavash da ga urazumish, svejedno to te mnogo ne opterecuje, kao shto bi te opterecivalo da zivish sa njim tj da ti je momak.
    Ne smeta ti ako ti prijatelj spava do podne (banalizujem) i ne radi nishta, samo gleda kako da se provede, a kod momka bi te to izludjivalo.
    O zapishavanju sholje, chetkici za zube, pasti za zube necu ni da pricham...

    Dakle, samo hocu da kazem da je teshko naci osobu (po meni nemoguce) koju duboko volish na samom startu. Jaka zaljubljenost koja te dovodi do suza ili do vrhunca srece, zavisi od toga da li je uzvracena ili ne, je ok na samom pochetku, ali duboka ljubav koja ostaje jednako jaka do samog kraja, po meni, nije moguca!

    Ljubav ima svoje faze, manje ili vece probe, i padove i uspone, ko dozivi i prezivi, neka pricha

  13. #38
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa to je ono sto pricam - igrice su znak nesigurnosti u tu ljubav, a kad si siguran, takve igrice provjeravanja i navlacenja nemas potrebe da igras...

    Vjerovatno nije cest slucaj da se obostrano desi takva ljubav da je odmah sve jasno, da se odmah moze otvoriti i zaroniti u nju, i gdje igrice provjere nisu potrebne... (gingis, to ne znaci da ta ljubav nije njezna, vec upravo suprotno.)
    svi smo mi različiti

    neko voli, a opet igra igrice vruće-hladno jer mu je to u prirodi

    to ga PALI

    a jesi li ti sigurna da je to o čemu pričaš baš ljubav?

    ili se dvoje ljudi jednostavno nađu kad im dosade "pacijenti" na koje nalijeću godinama ...

  14. #39
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja obozavam igrice pogotovo skrivalice i zmurke:mrgreen:
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Igrice, onako kako ih ja dozivljavam ne znache laz, neiskrenost, nedostatak ljubavi i sl., vec jedan lijepi zachin ljubavi u svakom trenutku, a pogotovo na samom pochetku kad se ljubav radja i kad josh ne znash na chemu si, kad se zaljubljujesh.
    Nekako mi je blize tvoje misljenje i Gingisa i cini mi se da te igrice ne postoje samo tada kad se zaljubljujes vec i ljubav ima nekakvih igrica koje su simpaticne i zanimljive, smijesne..... akterima, mozda samo njima smijesne, zanimljive.... Dosadilo bi brzo kad bi svako vece mora knjigu u sake pa recitovati, ali djavo ce ga znati mozda su neki i u ljubovi i sa svojom voljenom ozbiljni ka na pokajanje. Sa voljenom osobom i neke greske su tako zabavne da je steta ne ponoviti ih vise puta, a i spoticanja preko tepiha moze biti neki kako kazes zacin ljubavi.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa to je ono sto pricam - igrice su znak nesigurnosti u tu ljubav, a kad si siguran, takve igrice provjeravanja i navlacenja nemas potrebe da igras...

    Vjerovatno nije cest slucaj da se obostrano desi takva ljubav da je odmah sve jasno, da se odmah moze otvoriti i zaroniti u nju, i gdje igrice provjere nisu potrebne... (gingis, to ne znaci da ta ljubav nije njezna, vec upravo suprotno.)
    Igrice su obostrane bash zato sto sigurnost nema veze s tim. Ne znam ja sta ti projektujesh dok chitash ono sto ja pishem.
    U startu ide igra privlachenja jedinki, u vezi je igra uzivanja onih koji se znaju - obostrano, a u braku je igra bitna za opstanak i trajnost istog.
    Ja nista ne kukuljim nit mumuljim, jasan sam o kakvim igrama pricham - dobrovoljnim, onih koji se u pochetku samo osjecaju, a kasnije razumiju. Nikakve igrice ne spominjem tipa smicalica i gluposti iz Argentinskih serija.

    To sto tebi to djeluje kao provjera, to je mozda neki tvoj strah i trazenje razloga iza "ko zna chega", i nema veze s ovim o chemu ja pishem.

    A, oni kojima igrice i da budu bezazleno opusteni kao djeca sa partnerkom/rom nisu potrebni, eto, meni ti djeluju kao profesionalci sa profesionalkama koji uzivaju u nekim samo svojim mastama i partner im je potreban samo radi fasade i zadovoljenja s prisustvom (ionako imaju sopstvenu mashtu da sebe zadovolje).
    Ne chudim se onda kad ti takvi poslovno sigurni, individualno mastoviti parovi zbog neimanja vremena da se bahcu sa "djetinjarijama" i "besmislenim" igricama sa partnerom, zadovoljenje traze u javnim kucama i uz znanje tolerantno sigurnog partnera, a i oni se dubinski poznaju i VolU.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction
    neko voli, a opet igra igrice vruće-hladno jer mu je to u prirodi
    Da, ima mnostvo zaigranih priroda, ali takvi tesko da prodju bez minimum par veza u zivotu... Ja sam vise za varijantu 'jedna ali vrijedna'...

    a jesi li ti sigurna da je to o čemu pričaš baš ljubav?
    Da.

    ili se dvoje ljudi jednostavno nađu kad im dosade "pacijenti" na koje nalijeću godinama ...
    Pa toga ima, ali ne pricam ja o tome.


    @ Hari i Gingis - nema vam to uopste veze sa dosadom, ljudi... Za veliku ljubav bas treba imati veliku mastu..Zamislite kolika masta je potrebna da biste odmah prepoznali pravoga sa kojim ne morate da se smarate igricama, vec odmah pricate iz dushe dushi?
    Zadubite se sami koji slucaj zahtijeva vecu moc imaginacije...A sto veca sposobnost imaginacije - ljepsi i njezniji ples ljubavi...
    (niste mi valjda iz postova zakljucili da sam osoba bez maste, daleko od toga...)


    Quote Originally Posted by zvoncica
    Dakle, samo hocu da kazem da je teshko naci osobu (po meni nemoguce) koju duboko volish na samom startu. Jaka zaljubljenost koja te dovodi do suza ili do vrhunca srece, zavisi od toga da li je uzvracena ili ne, je ok na samom pochetku, ali duboka ljubav koja ostaje jednako jaka do samog kraja, po meni, nije moguca!
    Ljubav ima svoje faze, manje ili vece probe, i padove i uspone, ko dozivi i prezivi, nek pricha
    Slazem se da je ljubav trajna kategorija i da je vrijeme pravi test njene snage.
    No, ono o cemu ja pricam jeste prepoznavanje dusha na jednom dubokom nivou... Sto jace nekoga 'prepoznas' u startu, jaca je veza svakako, ne moze niko da prica da nije tako...

    Dakle, ono za sta ti sa nekim trebaju mjeseci/godine - da bi ga upoznao/spoznao tralalala, to sa nekim drugim mozes osjetiti za krace vrijeme - osjetiti mu dushu...i ne pricam sad o vanjskim detaljima tipa voli-karirano-ili-tufnice, nego prosto o nekom uklapanju dusa... Takvo prepoznavanje postoji, znam da nisam jedina na forumu koja to zna.

    Dakle, ako nekoga ne prepoznas odmah, sigurno je da postoji nesto vece od toga...Ako si se u pocetku u vezi nje/njega skanjivao, a posle popustio i prepustio se pod dojmom njegovih igrica, znaj da te iza coska ceka nesto vece i pravije...

    I s tim vecim s kim si se odmah prepoznao moze da dodje do problema, ali se lakse i rijese, i kad s njim rijesis problem, uzivas posle jos vise...(ovo je vec otvaranje nove teme...)

    Doduse: zavisi to od karaktera, jer ima ljudi koji imaju dobru sposobnost sinteze (to su ti koji odmah osjete s nekim kompletnu sliku i skloni su 'prepoznavanju'), dok ima onih koji su vise skloni analizi, i njima je valjda teze biti na taj nacin intuitivan, to su oni o kojima prica Zvnoncica...


    Sto se tice toga da li se moze neko bas voljeti od starta, ja mislim da svakom covjeku treba pristupiti sa ljubavlju od starta, i ne shvatam ljude koji tvrde/misle/zive u iluziji da nekoga ne mogu da vole.. cush, ne mogu da vole, svasta s njima, nek si malo operu usi i oci...
    Ljudi, nemam bas vremena, ne znam da li sam jasna ovaj put, ali nastavite vi, odgovoricu i opsirnije jos ako treba..
    Last edited by odli; 06-06-07 at 03:55.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,921
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    A shta se desi ako ti njega prepoznash, a on tebe ne bash, pa ti (TI-ovdje predstavlja zenski rod) volish snazno od starta, a on ne? Zar se ne moze desiti da se pogrijeshi u procjeni?
    Koliko se puta desi da se nakon vrlo kratkog vremena shvati da to nije ona osoba koju smo upoznali, tj. jeste to ona osoba, samo je nasha trenutna slijepa zaljubljenost vidjela u malo drugachijem izdanju nego kakva je ona bila realno?

    Znam da ti mislish da se to skoro ne moze desiti, ali zar to nije moguc scenario?

  19. #44
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Glavni problem je upravo tumachenje termina "igrice" i kontekstu ovog threada, ti to tumachish na jedan drugachiji nachin od nas nekoliko i moram reci da se apsolutno slazem sa Gingisom. "Igrice", onako kako ih ja dozivljavam ne znache laz, neiskrenost, nedostatak ljubavi i sl., vec jedan lijepi zachin ljubavi u svakom trenutku, a pogotovo na samom pochetku kad se ljubav radja i kad josh ne znash na chemu si, kad se zaljubljujesh.

    upravo...potpisujem

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odli, vala si ovo mogla napisati i na temu o uticaju komaraca na ljubavni zivot Masana Perova jednako bi bilo. Od konkretne situacije ti predje na ono sto nidje niko ne napisa
    Quote Originally Posted by odli View Post
    Sto se tice toga da li se moze neko bas voljeti od starta, ja mislim da svakom covjeku treba pristupiti sa ljubavlju od starta, i ne shvatam ljude koji tvrde/misle/zive u iluziji da nekoga ne mogu da vole.. cush, ne mogu da vole, svasta s njima, nek si malo operu usi i oci.....

  21. #46
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Da, ima mnostvo zaigranih priroda, ali takvi tesko da prodju bez minimum par veza u zivotu... Ja sam vise za varijantu 'jedna ali vrijedna'...

    ja ne, jer te onda s 50 godina "pukne" ludilo i počneš nadoknađivati propušteno


    ne shvatam ljude koji tvrde/misle/zive u iluziji da nekoga ne mogu da vole.. cush, ne mogu da vole, svasta s njima, nek si malo operu usi i oci...
    pun svijet ljudi bez emocija - a imaš i onih koji ne vole ni sebe (na primjer narcisi, koliko god to nekome zvučalo nevjerovatno)

    a što ćemo sa sadistima ?

  22. #47
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A shta se desi ako ti njega prepoznash, a on tebe ne bash, pa ti (TI-ovdje predstavlja zenski rod) volish snazno od starta, a on ne? Zar se ne moze desiti da se pogrijeshi u procjeni?
    Koliko se puta desi da se nakon vrlo kratkog vremena shvati da to nije ona osoba koju smo upoznali, tj. jeste to ona osoba, samo je nasha trenutna slijepa zaljubljenost vidjela u malo drugachijem izdanju nego kakva je ona bila realno?

    Znam da ti mislish da se to skoro ne moze desiti, ali zar to nije moguc scenario?

    A cuj, sto bolje vidis, manje ces u procjenama grijesiti...


    Heh, na konto ovoga sto si prvo rekla (da ti njega prepoznas a on tebe ne): bas prekjuce gledah neku holivudsku limunadu gdje je cura odmah 'prepoznala' momka i odmah mu rekla da osjeca da su soulmateovi, na sta se momak jelte ufrchio i zbrisao brzinom munje... Ona ga je cekala na dogovorenom mjestu, a on nije imao petlje da dodje (kolko se bio ufrcio lol..), nego je jedva skupio hrabrost (ili je cak znatizelja bila prevladala, ko ce ga znati), nakon dva tri sata, kad je ona vec jelte otisla bila... I tako prodje 8 godina, oni su pred zenidbom jedno i drugo sa partnerima iz snova (vanjski gledano...), ali...Uglavnom, shvate kako ce napraviti veliku gresku ako se ozene za te svoje tobozh idealne i krecu da se nadju pred svoja vjencanja dakle...Naravno pronadju se i bude hepi end hihihi...:smile: .. hehe, al se raspilavih na tu pricu...
    No, to je to....Sve divote i krasote su nista u usporedbi sa onom najpravijom ljubavlju... Kad naidje prava, manje prava nema sanse pored nje.. A sto je najpravije, osjeti se odmah... Ljubavi kojima treba vremena da se razviju nemaju sanse pored one koju prepoznas odmah kao pravu...


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Odli, vala si ovo mogla napisati i na temu o uticaju komaraca na ljubavni zivot Masana Perova jednako bi bilo. Od konkretne situacije ti predje na ono sto nidje niko ne napisa
    Ja mislim da nikome nece pasti kruna sa glave ako ljude voli, nego upravo suprotno.
    A sto razlictije mozes da volis, veci si car. :!: I kompletnija licnost, logicno.. Sto vise razlicitih ljudi mozes da volis, znaci da si sam cjelovitiji i raznovrsniji (i povrh svega manje dosadna licnost..)

    Ograniceni vole ograniceno, neograniceni neograniceno....
    Last edited by odli; 07-06-07 at 02:38.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Hari i Gingis - nema vam to uopste veze sa dosadom, ljudi... Za veliku ljubav bas treba imati veliku mastu..Zamislite kolika masta je potrebna da biste odmah prepoznali pravoga sa kojim ne morate da se smarate igricama, vec odmah pricate iz dushe dushi?
    Zadubite se sami koji slucaj zahtijeva vecu moc imaginacije...A sto veca sposobnost imaginacije - ljepsi i njezniji ples ljubavi...
    (niste mi valjda iz postova zakljucili da sam osoba bez maste, daleko od toga...)
    O kojoj ti masti prichash u svakom topicu? Mozesh li bar to malo konkretnije objasniti ionako odosmo u off kao i uvijek na tvoje insistiranje.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ja mislim da nikome nece pasti kruna sa glave ako ljude voli, nego upravo suprotno.
    A sto razlictije mozes da volis, veci si car. :!: I kompletnija licnost, logicno.. Sto vise razlicitih ljudi mozes da volis, znaci da si sam cjelovitiji i raznovrsniji (i povrh svega manje dosadna licnost..)

    Ograniceni vole ograniceno, neograniceni neograniceno....
    Nesto bas ne razumijem sta sto ta znaci "razlicitije voljeti" ako nije to da se drugacije vole udobne cipela, priganice sa rovackim sirom, a drugacije neka osoba i po tome sam kompletna osoba. Sa druge strane nekako ne mogu zavoljeti budale i avetinje i imam neku logiku kad krades kradi milione a kad volis voli kraljicu, pa sam po tome total dibidus nekompletna licnost, sa tendencijom da se nikad ne kompletiram. Sto se tice toga Ograniceni vole ograniceno, neograniceni neograniceno....; slazem se u potpunosti samo da dodam jos jednu finu izreku:"Pusenje skracuje cigaretu" ili Rodendani su korisni i jako zdravi. Sto ih je vise, to duze zivis. Mislim nema to veze sa pricom ali bar fino zvuci i istinito je u kompletu.
    Last edited by Hari Krisna; 07-06-07 at 11:06.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Sa druge strane nekako ne mogu zavoljeti budale i avetinje i imam neku logiku kad krades kradi milione a kad volis voli kraljicu, pa sam po tome total dibidus nekompletna licnost, sa tendencijom da se nikad ne kompletiram.
    Gledaj, problem sa takvim pristupom je, da onu koju ti vidis kao kraljicu neko drugi moze smatrati avetinjom, a dok ti sebe smatras kraljem, neko drugi te moze smatrati budalom, razumes? Znaci, kao sto tebi ne bi bilo bas drago da neko tebe i tvoju dragu smatra papcima, tako to nikome nije drago...

    Ako cemo biti tako iskljucivi i gledati samo djelimicno a ne cjelovito, prvo, mnogo cemo propustiti, a drugo, miru se nadati ne mozemo...


    I vrlo vazno da se zna: u sushtini niko nije ni budala ni avetinja.

    Na taj nacin jedni o drugima misle samo ljudi koji nisu razrijesili neke medjusobne nesuglasice ili cak najobicnije nesporazume... Kad se ljudi dobro i sushtinski upoznaju, ne mogu vise grozno misliti jedno o drugome..
    Last edited by odli; 11-06-07 at 02:08.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodaje li neko igrice za PS2
    By kambodza in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 08-02-07, 20:36
  2. Igrice za PC i Play Station 2
    By hard worker in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 19
    Last Post: 21-09-06, 09:39
  3. Maratonske igrice
    By Sick-Boy in forum Game Server CG
    Replies: 57
    Last Post: 21-12-05, 02:23
  4. Igrice za Nokiu
    By Stetni in forum Nokia
    Replies: 3
    Last Post: 03-11-05, 21:37
  5. Pada sistem ili pucaju igrice...
    By SFU in forum Hardware
    Replies: 19
    Last Post: 24-06-05, 13:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •