Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 157

Thread: Bolesti macaka

  1. #76
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    451
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne dirajte mi mackeee!

  2. #77
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Niksic-Pg
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako najefikasnije otkloniti buve kod maceta ,2 mjeseca staro? Prskao sam danas 2 puta ,i trljao sirce i vodu pomjesano,ali vidim sad one prolijecu uveliko.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,962
    Thanks Thanks Given 
    4,807
    Thanks Thanks Received 
    9,851
    Thanked in
    3,738 Posts

    Default

    Imas u svaki petshop cini mi se posebna tecnost za protiv buva, naspe se samo iznad glave kod vrata dje ne moze to da dofati da olize i mirna je mjesec dana. Posle mjesec ponoviti postupak.
    War. War never changes.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Niksic-Pg
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako se zove znas li mozda ? Postoje razni preparati ,ima i nekih prilicno skupih pa nisu previse djelotvorni.

  5. #80
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Nikšić
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imaš onaj prašak protiv buva, ne znam kako se zove, zaboravih.
    Nije skup, pospeš to po njoj, utrljaš dobro..nakon dva dana opet i miran si.
    I po glavi i sve, braniš joj da se liže, ali i ako se poliže, ništa strašno.
    Malo će da plazi jezik i da pljucka ali joj ništa neće biti.
    Okupaš je par dana nakon toga i to je to.

    Kasnije neđe, ako opet primijetiš, ponoviš sve.
    Kad poraste malo staviš joj ogrlicu i miran si.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Niksic-Pg
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gardilo View Post
    Imaš onaj prašak protiv buva, ne znam kako se zove, zaboravih.
    Nije skup, pospeš to po njoj, utrljaš dobro..nakon dva dana opet i miran si.
    I po glavi i sve, braniš joj da se liže, ali i ako se poliže, ništa strašno.
    Malo će da plazi jezik i da pljucka ali joj ništa neće biti.
    Okupaš je par dana nakon toga i to je to.


    Kasnije neđe, ako opet primijetiš, ponoviš sve.
    Kad poraste malo staviš joj ogrlicu i miran si.
    Imam kuci vec neki prasak protiv buva ,krpelja itd ali procitao sam da tako malo mace(2mjeseca) ne bi smjelo da se prasi. Da je odrasla macka stavio bih bilo sta od tih preparata,ali ovako ne znam...

  7. #82
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Nikšić
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam prašio moje, bilo je mlađe od 2 mjeseca, možda je to taman taj prašak. Ne piše niđe da je za buve, nacrtani su neki veći insekti. Samo provjeri je li dobar rok trajanja.
    To mi reče prijateljica veterinarka, a i ništa mu nije bilo, bez to gore što napisah.

  8. #83
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Imas u svaki petshop cini mi se posebna tecnost za protiv buva, naspe se samo iznad glave kod vrata dje ne moze to da dofati da olize i mirna je mjesec dana. Posle mjesec ponoviti postupak.

    To je to.Reče mi žena koja mi je dala mače u slučaju da primijetim buve da ima ampula advantex koja je jeftinija od frontline za 6 e.. tj frontline je 12 e a advantex je jednako efikasan.
    Nakapa se iznad glave i to je to.Pa se ponovi za mjesec.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,962
    Thanks Thanks Given 
    4,807
    Thanks Thanks Received 
    9,851
    Thanked in
    3,738 Posts

    Default

    Dje uze tu od 6, sad se sjetih da sam je uzeo taman 12e u Montvet? Macak nema buve ali preventivno mu dajem posto jurca po terasi po cio dan kad je lijepo vrijeme
    War. War never changes.

  10. #85
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Nikšić
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To se valjda razblažuje sa vodom, pa se onda mačka naprska.
    Ne znam koliko je efektivno, da rašćera sve buve, ako se stavi samo na vrat.
    Tj. ako je tako jako, efikasno, zar ne šteti toj površini đe se naspe?

  11. #86
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dje uze tu od 6, sad se sjetih da sam je uzeo taman 12e u Montvet? Macak nema buve ali preventivno mu dajem posto jurca po terasi po cio dan kad je lijepo vrijeme
    Nisam ja uzimala,Inga mi nema buve da kucnem,no mi ona reče da ima da se kupi za slučaj da primijetim.Zove se advantex pa pitaj dako nadješ.

    Gardilo,ja shvatih da se ne razblažuje no se samo nakapa..a valjda je napravljeno da ne šteti...što ti znam...
    Last edited by Artemis; 13-05-16 at 20:53.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,422
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Kad je prije đaolisa...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #88
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo sad pričam i korejski...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,422
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Kapiram. Ono tipa nije to za moju mačku, pitam za drugaricu.

    Last edited by NHM; 13-05-16 at 21:01.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #90
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedan savjet oko buva kad su macke u pitanju
    Nikako ne prskati neostomosanom i slicnim otrovima, to je ona ampula braon boje, dosta jeftina. Nju jedino koristite da naprskate kucu tj namjestaj, parket, kako bi ubili buve u raznim stadijumima razvoja
    Praskovi samo za bas male macice. Moj savjet je ampula Advanced od 7 eura, to se stavi na vrat i mirni ste. Idealno bi bilo posle toga neka ogrlica biljna i top
    Buva zimi i nema toliko, najbolje je negdje u maju unaprijed se naoruzati protiv buva, ampula i posle mjesec dana ogrlica. Cijelo ljeto ste mirni, pa cak i do oktobra nedje, posle je lagano jer je hladnije i nece biti ove napasti
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  16. #91
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imamo problem sa mačkom..Potrudiću se da što detaljnije opišem situaciju..

    Mačka živi isključivo u kući, ne ide vanka. Hrani se na granule koje se kupuju kod veterinara na mjeru, i svaki dan pojede kesicu Wiskas. Granule su joj stalno dostupne, i jede kako njoj odgovara. Ponekad jede ribu, piletinu, žumance i sl.. Vodu stalno ima svježu. Bila je idealne kilaže, i sl..Evo mjesec dva, mačka gubi kilažu, užasno gubi apetit, smršala je katastrofalno, neće da jede ništa...stalno oće da gricka neko cvijeće (valjda pokušava da se izliječi)..Povraće svaki dan, mada u zadnje vrijeme svake dva dana + je počela da jede pijesak iz wc-a.

    Jean veterinar kaže da joj dajemo dijetalni royal kanin hranu za osjetljive mačke, drugi veterinar kaže da joj dajemo pastu vitaminsko minaralnu i da će to da riješi problem. Treći kaže da možda ima tumor ili bubrege.

    Sto da pokušam?? Imate li iskustva sa nečim sličnim?
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  17. #92
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    pusti to napolje da izadje, da se izlijeci.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,962
    Thanks Thanks Given 
    4,807
    Thanks Thanks Received 
    9,851
    Thanked in
    3,738 Posts

    Default

    +1, pusti je u travu, macka tacno o$eti koja joj travcica prija i njome se lijeci, obicno kad su stomacni problemi u pitanju. Kod kojih si veterinara bio? Preporuka za Aleksandru (valjda se tako zove cura) iz Animavet, ona je na mene ostavila do sada najbolji utisak.
    War. War never changes.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Black, moj iskreni savjet: Samo Aleksandra iz AnimaVeta. Nikakva Marija i slicno. MontVet pusti, izgubljeni su otkad imaju ove nove veterinare. K9 ne bih ni najgorem neprijatelju preporucila.
    Ovo sto su napisali za travu, potpuno je tacno. Postoji sjeme koje posijes u saksiju sa zemljom i ta trava nikne, ali ti za to nemas vremena trenutno.
    Posto je macka samo u kuci, pitanje je koliko ce biti raspolozena da izlazi napolje, vjerovatno ce biti uplasena ako je tek tako izneses. A postoji mogucnost da ode negdje i ugine ukoliko je stanje kriticno. Vidi mozes li negdje pronaci macinu travu u saksiji koja je vec nikla. Vidi u pet shopovima, moraju imati negdje.
    Mislim da nasilno iznosenje napolje ovako izmucene mace, koja se nece snaci u prirodi nije rjesenje, znaci jedino ako sama trazi da izadje.
    Ja mislim da moze biti dosta toga u pitanju. Prvo, jede pijesak, to ti odmah ukazuje na nedostatak nekog minerala.
    Povrace, gubi na kilazi, to moze biti sve od tumora pa do problema sa varenjem koji se lako rjesavaju, moze cak ovo i jedenje pijeska biti povezano.
    Jer povracanjem gubi elektrolite i esencijalne minerale, pa to pokusava da nadoknadi tako sto jede pijesak.
    Bojim se da toliko vremena nemas. Organizam te macke je itekako namucen i izmrcvaren, testiranje nekakvih terapija na svoju ruku bi je dokrajcilo.
    Pravac AnimaVet, doktorica Aleksandra. Neka snimi, neka ispipa, neka uradi testove.
    Vrlo vazno jos, je li macka vakcinisana i sterilisana?
    Ne casi casa, nego podji dje ti rekoh, ako su pare problem, vazda se mozes sa njima dogovorit da platis iz nekoliko djelova. Ili se mozemo organizovat da ti uplatimo koliko ko moze, da to sakupis. Ajde koliko danas, kod veta, i javljaj kakvo je stanje.
    Last edited by Daljina_; 02-12-16 at 10:26.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  20. #95
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Zar aleksandra nije otisla iz zemlje?

    Sent from my D5803 using Cafe Del Montenegro mobile app
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #96
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    pusti to napolje da izadje, da se izlijeci.
    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    +1, pusti je u travu, macka tacno o$eti koja joj travcica prija i njome se lijeci, obicno kad su stomacni problemi u pitanju. Kod kojih si veterinara bio? Preporuka za Aleksandru (valjda se tako zove cura) iz Animavet, ona je na mene ostavila do sada najbolji utisak.

    Quote Originally Posted by Daljina_ View Post
    Black, moj iskreni savjet: Samo Aleksandra iz AnimaVeta. Nikakva Marija i slicno. MontVet pusti, izgubljeni su otkad imaju ove nove veterinare. K9 ne bih ni najgorem neprijatelju preporucila.
    Ovo sto su napisali za travu, potpuno je tacno. Postoji sjeme koje posijes u saksiju sa zemljom i ta trava nikne, ali ti za to nemas vremena trenutno.
    Posto je macka samo u kuci, pitanje je koliko ce biti raspolozena da izlazi napolje, vjerovatno ce biti uplasena ako je tek tako izneses. A postoji mogucnost da ode negdje i ugine ukoliko je stanje kriticno. Vidi mozes li negdje pronaci macinu travu u saksiji koja je vec nikla. Vidi u pet shopovima, moraju imati negdje.
    Mislim da nasilno iznosenje napolje ovako izmucene mace, koja se nece snaci u prirodi nije rjesenje, znaci jedino ako sama trazi da izadje.
    Ja mislim da moze biti dosta toga u pitanju. Prvo, jede pijesak, to ti odmah ukazuje na nedostatak nekog minerala.
    Povrace, gubi na kilazi, to moze biti sve od tumora pa do problema sa varenjem koji se lako rjesavaju, moze cak ovo i jedenje pijeska biti povezano.
    Jer povracanjem gubi elektrolite i esencijalne minerale, pa to pokusava da nadoknadi tako sto jede pijesak.
    Bojim se da toliko vremena nemas. Organizam te macke je itekako namucen i izmrcvaren, testiranje nekakvih terapija na svoju ruku bi je dokrajcilo.
    Pravac AnimaVet, doktorica Aleksandra. Neka snimi, neka ispipa, neka uradi testove.
    Vrlo vazno jos, je li macka vakcinisana i sterilisana?
    Ne casi casa, nego podji dje ti rekoh, ako su pare problem, vazda se mozes sa njima dogovorit da platis iz nekoliko djelova. Ili se mozemo organizovat da ti uplatimo koliko ko moze, da to sakupis. Ajde koliko danas, kod veta, i javljaj kakvo je stanje.
    Kod veterinara na CT je bila i jednoga sam doveo iz BD da je pogleda tamo. Kod roditelja zivi na cetinje..Mene je ocas posla da dodjem iz pg za nju i dovedem je u Animavet, ali ona se boji izlazaka, kavez na oci ne moze da vidi od kako je sterilisana prije 5 godina...I u ovom stanju se bojim da je ti sokovi puta i sl ne dokrajce. Novac nije problem, hvala vam puno. Zvacu sad animavet da vidim je li ta Aleksandra tamo, poci do nje pa se dogovoriti sa njom sto je najbolje raditi. Hvala vam jos jednom, javljam sto napravim
    Last edited by Black; 02-12-16 at 12:25.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  22. #97
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eva sad sam zvao Animate, kazu da Aleksandra ne radi vise kod njih, da je vani, i preporucuju mi tu marija...Mozete li me savjetovati kod koga da idem, ko je sledeci najbolji u ovu posranu drzavu? Na cetinje su bili strasni veterinari, ali su posli za BD, rade ruske pse i macke i nemaju kad da me konsultuju osim da je ja dovedem tamo a strah me da je dovodim jer ce krepat u put kolike sam srece.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  23. #98
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imas li uslova do Ljilje u Bar da je povedes?
    Ili Ljilja, ili u krajnjem slucaju Marija. Dobra je ona, ali opet nekako nije mi to to.
    Ovo za Aleksandru nisam znala.
    Potpuno te razumijem, znam da bi uradio sve ali jednostavno velika je mogucnost da joj bude lose u toku puta.
    Jos je macka navikla da je unutra, da ne izlazi, sve je to za nju veliki stres.
    Mislim da nece uginuti, izdrzace ona. Jaka je to maca cim se toliko bori za svoj zivot.
    Najbolje bi bilo neko koga maca dobro poznaje da ide sa tobom, kako bi se osjecala sigurnom koliko toliko.
    U svakom slucaju nema drugih opcija, bez da se povede sto prije. Javljaj sve, kako je i sta se desava dalje
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  24. #99
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas smo bili u K9 raspali, i u malo manje raspali Animavet...K9 veze sa mozgom nemaju, niti bilo kakvog interesovanja da pomognu. Ne bih neprijatelja poslao kod njih. Tuga jad i ocaj, pa neka su sredili kancelarije i ordinaciju...Animavet, djevojka je Google tip, dala je 1000 podataka odjednom, nista konkretno, sve sto je ona dala za 20 minuta razgovora ja sam unaprijed znao jer sam posvetio 3 sata zivota citajuci razne sajtove i forume. Ona cak misli da je macka malokrvna, iako nema probleme sa desnima i ocima. Rekla je da probamo sa promjenom hrane i nekim pastama za minerale i vitamine, ako se ne popravi stanje za 2 do 3 nedjelje da je onda dovedemo na detaljne preglede svega i svacega. Ne uliva mi ta prica nikakvo povjerenje. Kupili smo najskuplju hranu za osjetljive macke, za macke sa slabijim zelucem, ne znam ni sam vise...Probacemo sa pastama i sa tim par dana da vidimo sto se radi, a sjutra zovem i idem u Bar da vidim sto ce oni reci. Poslao mi je jedan forumas na PM broj ordinacije popovic, je li to ta Ljilja?

    Ja bih je poveo u amsterdam sad bih krenuo kolima ali mislim da ce je masakrirati put, jer kad je najzdravija bila sva se kocila na relaciju PG-CT kad sam je prebacao kod roditelja da ima vise prostora i vecu paznju. Nije se mogla povratiti 2 dana od soka. I sad me je strah da ce je na deseti kilometar samo ocistiti. Zvacu Bar, zvacu Srbiju ne znam. Kad me neko ubijedi da zna sto moze biti problem ili makar suzi na 3 moguca od 950, onda cu je povesti kod njega. Kocka je i da je ne povedem i povedem u ovakvom stanju. ***** ti zivotinje, nikad vise necu nista uzeti , lakse bi mi bilo da sam ja bolestan nego ona.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  25. #100
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    K9 je zivi uzas, pola onih njihovih doktora ni nemaju dozvolu za rad.
    Popovic je druga ordinacija, Ljiljina ordinacija je Canis, na ovom sajtu imas brojeve telefona http://www.canis.me/kontakt
    Sasvim sigurno moze biti i problem sa zelucem kao sto iznad napisah, ali mi je glupo to "probaj ovo mjesec dana pa ako ne bude bolje..." WHAAT??
    Jer realno gledano, ta hrana moze cak i umiriti tegobe privremeno ali to ne mora znaciti da je izlijecen uzrok problema.
    Maci moze biti sve od slabog varenja pa do tumora i problema sa bubrezima, i nema tu gatanja.
    Jer koliko vidim ona ima godinica, prije 5 godina je sterilisana, znaci da ima najmanje 6-7 godina, spada u seniore, a taj problem vuce duzi period.
    Ljilja ti je jedini valjani veterinar, insistiraj da je pogledaju odmah, ja sam sigurna da ce izdrzati put, to je bas jaka macka.
    Cinis sve za nju i ona to osjeca. Ja te razumijem, znam odlicno kako je. Reci Ljilji da oces sve detaljno da se vidi, snimci, ultrazvuk, sve.

    Edit: Znas li u sustini, sto je fora sa veterinarima? Oni se boje bilo kakvog ozbiljnijeg zahvata, tj strah ih je da ne dodje do nekih komplikacija gdje bi morali pokazati svoju "strucnost". Ne daj boze, da je tumor ili nesto ozbiljno, poslali bi te za Beograd da je operises, jer oni ne znaju.
    Pricam ti iz iskustva, gdje sam sama navodila sta moze biti a nas poznati veterinar me pita: "Mislis?". Nemaju pojma.
    Sa Ljiljom nemas taj problem, ona je vrhunski strucnjak. I Popovic je odlican, mada izmedju Ljilje i njega ja biram Ljilju.
    Last edited by Daljina_; 03-12-16 at 08:15.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bolesti pasa.
    By Tatjana in forum Kućni ljubimci
    Replies: 717
    Last Post: 24-07-23, 08:14
  2. cvijece
    By adriana in forum Ženski kutak
    Replies: 59
    Last Post: 09-03-07, 15:51
  3. Svinjsko meso
    By Mabus in forum Sve i svašta
    Replies: 58
    Last Post: 07-09-06, 19:31
  4. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  5. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •