Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Uticaj kućnih ljubimaca na nas

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Uticaj kućnih ljubimaca na nas

    Evo kad već govorimo o kutnjim ljubimcima da malo rasvjetlimo i ovaj aspekat čitave priče. Nije tajna da kućni ljubimci utiču na psihu pojedinaca, a samim tim i na porodicu. Evo mog osvrta jer imam šta da kažem iako imam kućnog ljubimca tek 10-ak dana. Da na pomenem da ovo pažljivo posmatram jer me eto sfera psihologije sticajem okolnosti jako zanima i očekivao sam promjene.

    Moje mladje dijete je imalo vec godinu unazad nesto sto se zove noćni strahovi. Ono budjenje noću uz jecanje i plač,a da se ujutru ničega ne sjeća. Da napomenem da se ne bijemo peglama po glavi u kući i da eto smatramo se normalnom porodicom kolko god to "normalno" rastegljivo zvučalo. Takođe, isto to dijete nije smjelo samo da ode na kupanje no smo morali sva svijetla da palimo sa otvorenim vratima od kupatila i da se vazda čuje nečiji glas.

    Elem, došao je mačak. Snova ružnih više nema. Koincidencija da je baš isti dan se to desilo ali doktor je rekao proći će to samo pa ajde nek bude koincidencija. Ali ovo drugo nije. Dijete već druge noći počinje samo odlazi na kupanje. Sva svjetla pogašena. Vrata zatvorena. Kupanje normalno. Odmah sam primjetio, a kako i ne bih. Pitanje je usledilo djetetu "kako sad može sad kupanje bez straha?". Odgovor je bio "Sad imamo mačka da nas čuva". Naravno pratim i druge promjene koje su manje očigledne i tek u naznakama.

    Kakva su vaša iskustva? Ovo kod mene je drama ali pretpostavljam da taj efekat svi u manjoj ili većoj mjeri vidite.
    Last edited by Caesar; 11-09-17 at 20:03.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Generalno životinje utiču pozitivno, bilo da se radi o djeci ili odraslima. Mačak je samo tvom sinu pomogao da prevaziđe strah, koji je sasvim normalan kod djece.

    Imamo dva psa, i to su naši ravnopravni članovi porodice. Do sjutra bih mogla da pričam o njima.

  4. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Nista nije slucajno a psiha je cudo, cuvaj macka
    Ja sam uvijek imala kucne ljubimce, sad kad se sjetim, nikad nam dozvola nije trebala. Samo se na mene vikalo jednom kad sam nasla goluba mrtvog i sahranila ga.
    Na mene super pozitivno s jedne strane. nikad ranije ustajala nisam, jer me svako jutro budi. Donese mi carape, pruza sapu, jednom me je tako pljastio u celo za dobro jutro... s njim vise setam nego inace. Obraduje mi se kad dodjem s posla ko da se nismo gledali nedelju dana. S druge strane, kad idem negdje uvijek gledam opcije da i on moze da ide, jer ne mogu da ga ostavim. I tako... vezala sam se davno. Volim ga i kad pusti tihomira i kontaminira prostoriju eto, smijem se vise sa njim


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Kad sam manji bio stalno smo imali pascad i macke, i vazda nam je banja bila. A sad ne bi moga imat ljubimca da mi platis . Svakako da zivotinje pozitivno djeluju, osim ako dijete ne krece da im kida glave, mada to su rijetki slucajevi

  7. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Purring, parasites and pure love: what exactly makes someone a cat person?

    https://www.theguardian.com/lifeands...box=1696326238

    Da ne otvaram novu temu


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  9. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Ne zna se koji je bucko slađi. Kako ovo dvoje utice jedno na drugog. Spokojstvo.

    https://twitter.com/Yoda4ever/status...3a2czJWTw&s=19
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. The Following 4 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  11. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    čovjek se zapita zašto voli mačku. Čisti se za njima, dlake svuda, izbucan namještal, ne hebu te 2%, maze se kad se njima svidja, avetaju noću, bude i rusvaj prave... I opet voliš i srećan si zbog toga. Zapitaš se posle nekog vremena jel to model koji treba forsirati i sa drugim živim bićima. Voliš pa šta bude, a tebi lijepo od same činjenice da voliš? Duhovnici, gurui, učitelji, psiholozi, lajfkoučevi i mačke naravno.
    Last edited by Caesar; 12-01-24 at 09:44.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    a meni je prvo palo na pamet da li bi sve to bilo isto kad bi ljubimac imao moc govora
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  14. #9
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Kao i ljude biras koga pustas/kupujes u kucu vrsta navike ponasanje itd... Shvatis njihovo ponasanje npr ako se igras s njom uvece pa se izjuri uvece ce da spava kao zaklana da se usmjeri i zrtvuje neki dio namjestaja koje ce da grebe (jer ipak je to predator po prirodi) i kucni uslovi nisu bas prirodno staniste za njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  15. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  16. #10
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    čovjek se zapita zašto voli mačku. Čisti se za njima, dlake svuda, izbucan namještal, ne hebu te 2%, maze se kad se njima svidja, avetaju noću, bude i rusvaj prave... I opet voliš i srećan si zbog toga. Zapitaš se posle nekog vremena jel to model koji treba forsirati i sa drugim živim bićima. Voliš pa šta bude, a tebi lijepo od same činjenice da voliš? Duhovnici, gurui, učitelji, psiholozi, lajfkoučevi i mačke naravno.
    zato sto smo mazohisticni
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  17. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  18. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Odgovorno tvrdim da me moj pas vise voli od bilo koga na ovaj bijeli svijet. Tu radost kad me vidi to je za svako postovanje. Malo je zeznuto sto i dan danas skace po meni a ima 60 kila ali makar je to zagrljaj koji prija uvjek pa i kad me ukljaka spremljenog za grad
    Stvarno volim toga psa

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  19. The Following 10 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  20. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Kućni ljubimci utiču dobro na mene... kad su tuđi. Igrat se sa životinjama vazda, držat ih nemam nikakvu želju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  22. #13
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,539
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Zapitaš se posle nekog vremena jel to model koji treba forsirati i sa drugim živim bićima. Voliš pa šta bude, a tebi lijepo od same činjenice da voliš?
    Jedino se kod ljudi ne zapitam da se ponaša ka primitivno stvorenje ne bi se puno mislila.Mislim životinjama domete znaš ne možeš im zamjeriti nestašluke to bi bilo kao da zamjeraš što trogodišnjem djetetu.A i voliš kao takve.
    Uostalom nisu oni birali no su izabrani pa svjesno čovjek preuzima i odgovornost za sve protiv zbog onog što je sve za.

    Inače mačke za razliku od pasa imaju gotovo suprotnu prirodu.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  23. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Odgovorno tvrdim da me moj pas vise voli od bilo koga na ovaj bijeli svijet. Tu radost kad me vidi to je za svako postovanje. Malo je zeznuto sto i dan danas skace po meni a ima 60 kila ali makar je to zagrljaj koji prija uvjek pa i kad me ukljaka spremljenog za grad
    Stvarno volim toga psa

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    i mene moj. toliko me voli da, kad se opruzim u dnevnoj da odgledam film, on ima svoju pozu u kojoj ja ostanem cijeli film i tako se ukocim.
    pred novu sam pokupila neku viruscinu, smrzla se cijelu noc i sledecu spavala u dnevnoj sto podrazumijeva da se smrad mora da se uvuce pod moje cebe, pa jedno 3,4 puta tokom noci da izlazi ispod istog jer mu je vruce, zato svaki put kad se vraca nabije mi njegovu dlakavu njusku u facu i pocne da mi puva kroz nos. i tako, uglavnom, smece jedno malo. mudja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  25. #15
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Mene se par puta, aj dobro možda više nego par puta, ranije desavalo da djeca nesto me izbace iz takta i taman krenem da im dam porciju za ponašanje kad vidim mačak ili mačka u sobi i "onako" me upitno gledaju. Nekako čudno, ono tipa šta se ovom ljudskom biću dešava te je ovako zapjenio. Te se postidim i batalim kažnjavanje. Više ih ne kažnjavam jer su dobro porasli. Nosim pištolj i tiho pričam. Samodbrane radi eto.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  26. The Following 5 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  27. #16
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,389
    Thanks Thanks Given 
    14,539
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Meni je zanimljivo kod ove moje blese (ši cua) kad sjedim na terasi i posmatram njegovo ponašanje u odnosu na mačke (trenutno ih imam 4).Dakle one su bukvalno gang napravile svaka ima svoju poziciju a on blesavo ide od jedne do druge sav radostan dok ga jedna ne pljusne ili ne frkne,a on ništa se ne ljuti samo povuče i nastavlja ka gluperda kakva.

    A onda zna na kraju dana da neka od njih se ušuška sa njim u zagrljaj ka da su cio dan bili u mir.Koliko psi samo praštaju mačke su tu već zaHebane zvjerke.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  28. #17
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Odgovorno tvrdim da me moj pas vise voli od bilo koga na ovaj bijeli svijet. Tu radost kad me vidi to je za svako postovanje. Malo je zeznuto sto i dan danas skace po meni a ima 60 kila ali makar je to zagrljaj koji prija uvjek pa i kad me ukljaka spremljenog za grad
    Stvarno volim toga psa

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    vjerovao ili ne, to se da utrenirat - nije lako, ali moze i naknadno



    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i mene moj. toliko me voli da, kad se opruzim u dnevnoj da odgledam film, on ima svoju pozu u kojoj ja ostanem cijeli film i tako se ukocim.
    pred novu sam pokupila neku viruscinu, smrzla se cijelu noc i sledecu spavala u dnevnoj sto podrazumijeva da se smrad mora da se uvuce pod moje cebe, pa jedno 3,4 puta tokom noci da izlazi ispod istog jer mu je vruce, zato svaki put kad se vraca nabije mi njegovu dlakavu njusku u facu i pocne da mi puva kroz nos. i tako, uglavnom, smece jedno malo. mudja.
    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Meni je zanimljivo kod ove moje blese (ši cua) kad sjedim na terasi i posmatram njegovo ponašanje u odnosu na mačke (trenutno ih imam 4).Dakle one su bukvalno gang napravile svaka ima svoju poziciju a on blesavo ide od jedne do druge sav radostan dok ga jedna ne pljusne ili ne frkne,a on ništa se ne ljuti samo povuče i nastavlja ka gluperda kakva.

    A onda zna na kraju dana da neka od njih se ušuška sa njim u zagrljaj ka da su cio dan bili u mir.Koliko psi samo praštaju mačke su tu već zaHebane zvjerke.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    psi i macke su 2 svijeta, ali svako za sebe sreca, cak i kad su pogani



    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kućni ljubimci utiču dobro na mene... kad su tuđi. Igrat se sa životinjama vazda, držat ih nemam nikakvu želju.
    uh, drzali smo i opet bih, no me trunka razuma dijeli - previse je obaveza i "vezivanja" oko istih
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  29. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  30. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ja mislim da bih joj srce slomio da joj zabranim da se ispenje na mene
    Tako da ne zelim da joj to uskratim, dovoljno je sto joj ne dozvolih da se pari evo skoro 6 godina. Nemam snage tim da se bavim

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  32. #19
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,570
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Meni roditelji nikad ne dadose kad sam bio mali, sve pod pricom da bi na kraj oni morali o tome da rade tj majka najvise, a u stan zivjeli. Mozda je i to tacno i eto nekako mi je drago jer bi se mozda tako i desilo jer sestra tek nije htjela ljubimca, pa sam bio 1 protiv 3.

    Sto vec neko rece, volim i ja tudje ljubimce da gnjavim.

    Stvarno je velika obaveza, posebno psa imati. Eto sto se pomenu putovanja i onda gledanje kome da se ostavi i tako, malo je covjek i ogranicen sa tim, taman ka i dijete da imas, ne mozes ga samo ostavit (mada ima i toga i z jedno i drugo).

    Sad duze vrijeme gnjavim psa od djevojke, al znam sjutra da zivimo zajedno morao bi se malo promijenit nacin zivota sa njim.

    Mada eto dosta puta prodjem i put Tolosa, skoro svaka kuca Malinoa ima ili neku jacu vrstu psa cuvara sto bi se reklo, e imam osjecaj da ti psi nidje ne izlaze bez u dvoriste, bar ja da vidim... E to mi je nekako zao, ne bi ga tako nikad uzima samo da tu trckara kroz to dvoriste koliko je toliko, ne vidim svrhu zaista.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  33. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Zasto se ljubimac voli? Zato što te voli bezuslovno...prosto...od tebe zavisi i toga si svjestan, ništa ti ne trazi osim da je bliizu tebe i to mu je dovoljno....i da mu ne daš da jede mjesec dana, ako pretekne, opet bi te jednako volio...i ako mu viknes, pa cak ga i udaris, čak iako se boji od tebe, isto te voli.
    Nijesam nikad htjela da imam ljubimca jer znam sebe i znam da se vezujem uzasno za bića koja od mene zavise i da cu samo dodatni stres sebi da napravim. Posto sam ipak nasjela na štos svog sina, svjesno mogu reći, sad se kunem da sebi nikad više neću to dopustiti i više mi stresa nosi moje kuče nego išta do sad u životu. Ne živi nažalost u stanu sa mnom nego na selu i nije mi na oku 24h i u grdnom smo problemu jer je užasno pogana i bas se na dnevnoj bazi sjekiram te je li joj toplo, te je li joj tata dao da jede na vrijeme, te je li joj vruce, te ima li vode, te da se ne razboli....a ona nikoga ne voli osim moju porodicu i mene. Kad joj dodjjem to treba gledati...ljubomorna je uzasno na sve sto seta na cetiri noge i krene ka meni. Uzas i najgore mi je kad moram da joj viknem i kad me tuzno pogleda srce bih sebi iscupala! Eto! Ništa mi to nije trebalo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  34. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  35. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zasto se ljubimac voli? Zato što te voli bezuslovno...prosto...od tebe zavisi i toga si svjestan, ništa ti ne trazi osim da je bliizu tebe i to mu je dovoljno....i da mu ne daš da jede mjesec dana, ako pretekne, opet bi te jednako volio...i ako mu viknes, pa cak ga i udaris, čak iako se boji od tebe, isto te voli.
    Nijesam nikad htjela da imam ljubimca jer znam sebe i znam da se vezujem uzasno za bića koja od mene zavise i da cu samo dodatni stres sebi da napravim. Posto sam ipak nasjela na štos svog sina, svjesno mogu reći, sad se kunem da sebi nikad više neću to dopustiti i više mi stresa nosi moje kuče nego išta do sad u životu. Ne živi nažalost u stanu sa mnom nego na selu i nije mi na oku 24h i u grdnom smo problemu jer je užasno pogana i bas se na dnevnoj bazi sjekiram te je li joj toplo, te je li joj tata dao da jede na vrijeme, te je li joj vruce, te ima li vode, te da se ne razboli....a ona nikoga ne voli osim moju porodicu i mene. Kad joj dodjjem to treba gledati...ljubomorna je uzasno na sve sto seta na cetiri noge i krene ka meni. Uzas i najgore mi je kad moram da joj viknem i kad me tuzno pogleda srce bih sebi iscupala! Eto! Ništa mi to nije trebalo
    Mi smo isto tako imali pse... 3... no ih nemamo fala nesojskome komsiluku
    I bezbroj macaka okolokucnih
    I za svakim se iscijepa komadic duse i ode... Ja to ono pravo "muski" progutam i gurnem pod tepih dok se nedje ne sapletem, ali zena i djeca danima placu - jos mi gore da ih gledam

    I ko sta radi, oni mi "cvile" da nabavimo kucnoga psa (da ga zastitimo od komsiluka) i macku... ja bih i ne bih... pola mene bi jer ih volim i ja, pola mene ne bi jer znam da ce emne da dopadaju ustajanja po kisi, setnje, ali i zamejene namjestaja
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  36. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  37. #22
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Space
    Posts
    1,810
    Thanks Thanks Given 
    247
    Thanks Thanks Received 
    393
    Thanked in
    141 Posts

    Default

    Duboki naklon i neizmjerno poštovanje za pse teško da iko ima toliku ljubav u sebi i odanost.
    Ali 🐈*⬛ su posebna vrsta,druga dimenzija

  38. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Mi smo isto tako imali pse... 3... no ih nemamo fala nesojskome komsiluku
    I bezbroj macaka okolokucnih
    I za svakim se iscijepa komadic duse i ode... Ja to ono pravo "muski" progutam i gurnem pod tepih dok se nedje ne sapletem, ali zena i djeca danima placu - jos mi gore da ih gledam

    I ko sta radi, oni mi "cvile" da nabavimo kucnoga psa (da ga zastitimo od komsiluka) i macku... ja bih i ne bih... pola mene bi jer ih volim i ja, pola mene ne bi jer znam da ce emne da dopadaju ustajanja po kisi, setnje, ali i zamejene namjestaja

    Pored sve tvoje dobre volje, izgleda da životinje imaju više šansi da prežive neprestano pretrčavajući autoput nego kod tebe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  39. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  40. #24
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pored sve tvoje dobre volje, izgleda da životinje imaju više šansi da prežive neprestano pretrčavajući autoput nego kod tebe.
    to je zato sto sam okruzen - pse koji ne laju nocu, ne prave stetu itd oni dodju i bace im otrov u ogradu

    sledeci pas nece sigurno bez nadzora u dvoriste izlaziti
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  41. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    to je zato sto sam okruzen - pse koji ne laju nocu, ne prave stetu itd oni dodju i bace im otrov u ogradu

    sledeci pas nece sigurno bez nadzora u dvoriste izlaziti
    Volio bih da sretnem trovača nekog. Nisam sreo, nemam srece ali imam plan. Zavezem ga i u gepek i u planinu. Uzmem kuta šarplaninca izgladnjelog. Imam sve uslove čak i pasa imam kod komsije na drugom kraju planine. Vežem čika trovača za drvo, Intubiram ga sa onom cuclom za odrasle da ne vika i kuta na lanac tek toliko dug da dodje na 10cm od čika trovača. I tako tri dana i tri noći, a ja u kući pored spavam snom pravednika. Al neke želje su suđene da ostanu neispunjene. Život.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uticaj profesije na vezu
    By Maja in forum Ljubav
    Replies: 22
    Last Post: 30-12-13, 19:33
  2. uticaj srpskih masona u SPC
    By nikola_mne in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 20:56
  3. Price i njihov uticaj na vezu
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 37
    Last Post: 07-02-11, 01:36
  4. Uticaj Igara
    By robi in forum Game Server CG
    Replies: 24
    Last Post: 06-09-06, 18:33
  5. Muzika i njen uticaj....
    By LoVeRmAn_pG in forum Muzika
    Replies: 54
    Last Post: 27-08-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •