Results 1 to 11 of 11

Thread: Risan-Grahovo

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Risan-Grahovo

    (Da sa svjetskih skrenem malo na lokalne marsrute...)

    A jeste li skoro bili ovom novom dionicom puta Risan-Grahovo. Bas ce da skrati vrijeme, masu. No, nesto ga sporo grade, godisnje po 2 km ...
    Last edited by forumen; 29-05-07 at 22:27.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo, ja cu ti reci da je put mnogo bolji nego prethodnih godina, i da je kritican jos samo silazak do Risna, to jest one serpentine, no ko se navikao na put Cetinje-Kotor na primjer, uopste ne bi trebalo da predstavlja problem... Kazu da je i kratka dionica Vilusi-Grahovo dosta propala, ali to je samo par kilometara.

    Ja na primjer najvise volim iz NK za Boku preko Cetinja, pa za Kotor - a za Cetinje regionalnim putem preko Cuca i Cheva, direktno po Njegushe... Put je jako dobar i shirok, malko krivudav, asfalt nov, a saobracaja - gotovo da nema Pa ko voli malo da istrazuje, i obidje bukvalno chitavu Katunsku Nahiju a stigne za Cetinje iz NK skoro duplo brze nego preko PG - eto savrsene solucije!
    Just to slip the skin...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E nijesam prolazila neko vrijeme pa ne znam kako je sad, ali sasvim sigurno da od starog puta Vilusi-Grahovo-Risan nema grdjeg puta u Crnoj Gori. Jedino moze parirati put prema Scepan polju.

    Ono je (bilo) jezivo :!:
    Kako Vaša bolest ?

  4. #4
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ih, sada je put Grahovo - Risan za klasu ispred onoga prije 5-6 godina, proshiren vecim dijelom za dvije trake...
    A Scepan Polje - isto kao ranije, mada ko bajagi asvaltirano - Bosanci su bili spremni da kao dio dogovora oko Buk Bijele urade magistralni put duzine 12km do granice, sad se odustalo. Put je uzak, a veliki broj kamiona prolazi, a erozija je velika pa put stalno propada, bukvalno svake godine stavljaju nove slojeve... Uzas, a svake godine 4-5 puta moram tuda da prodjem
    Just to slip the skin...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam se vozila tim putem bas prije dvadesetak dana. Uzas taj. Stvarno mi nije jasno kako tuda prolaze kamioni i autobusi. A opstina Foca je siromasna bas, nemaju pare za tu investiciju....

    A ja kad sam se zadnji put vozila ovim Vilusi-Grahovo-Risan bila je samo jedna mala dionica puta novog i pri tom neasfaltirana... Tako da ne znam kako je sad
    Kako Vaša bolest ?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    put novi koji je uradjen je extra, iz nk do plavih mi je trebalo sat i po! nekih 110km,mislim da je probijen do magistrale u morinju,ali ta dionica nije asfaltirana. e jednimo me interesuje kuda ce od grahova ka nk
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic - Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da je put bolji za klasu nego shto je bio,opet je rizichan.Ne mogu zaboravit jednu vozhnju autobusom niz Risanske strane.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Evo, ja cu ti reci da je put mnogo bolji nego prethodnih godina, i da je kritican jos samo silazak do Risna, to jest one serpentine, no ko se navikao na put Cetinje-Kotor na primjer, uopste ne bi trebalo da predstavlja problem... Kazu da je i kratka dionica Vilusi-Grahovo dosta propala, ali to je samo par kilometara.

    Ja na primjer najvise volim iz NK za Boku preko Cetinja, pa za Kotor - a za Cetinje regionalnim putem preko Cuca i Cheva, direktno po Njegushe... Put je jako dobar i shirok, malko krivudav, asfalt nov, a saobracaja - gotovo da nema Pa ko voli malo da istrazuje, i obidje bukvalno chitavu Katunsku Nahiju a stigne za Cetinje iz NK skoro duplo brze nego preko PG - eto savrsene solucije!

    Odem ja ponekad od Cheva ka Cetinju, ili od Cheva ka Niksicu, dobar je put u odnosu kakav bijase prije 10 g . No, nije duplo brze nego od Nk preko PG za CT. Ako od Nk do Cheva stignes ispod 40 min, svaka ti cast. A od Cheva do CT isto toliko. Tako da ispadne isto kao preko PG. No, slazem se, za promjenu je fino poci tuda. Ne odoh nikad (to je jedini lokalni put kroz staru CG kroz koji ne prodjoh) preko Cuca. Kako je od Niksica do Vilusa, pa preko Osjecenice prema svim selima cuckim do Bate i Cetinja? To bih volio vidjeti! Za koliko se tuda moze proci od NK do CT?

    A idete li kad od PG prema Ulcinju ili Baru preko Virpazara, Murica, Ostrosa i Vladimira? To je sjajan predio i obala Skadarskog jezera kudikamo ljepsa od one oko Vranjine i Virpazara... A imaju se vidjeti i ogromna stabla kestena ispred Ostrosa, oko mjesta zvanog Kostanjica ...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic - Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam o chemu prichash,ima onaj tunel ruzhni,uski,mrachni...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LIFESTYLE View Post
    Znam o chemu prichash,ima onaj tunel ruzhni,uski,mrachni...
    Pomijesao si! To sa tunelom je put od Virpazara preko Sutormana ka Baru. No, na tom putu taj tunel se vise ne koristi, vec je put prosao ispod njega poodavno.

    Kad se iz Virpazara izadje i krene prema zivopisnom crmnickom selu Godinju, u jednom momentu se put razdvaja: desni krak je taj preko Sutormana (visoki prevoj) za Bar, a lijevi je ovaj o kome pisah, preko Ostrosa i Vladimira za Bar i Ulcinj, pored same obale jezera...
    Last edited by forumen; 31-05-07 at 08:28.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Stari tunel Sozina nije u funkciji dobrih 5 godina. Inače stari zunel je prije bio korišćen za popularni prvi voz Ćira koj ije saobraćao na relaciji Bar - Virpazar. Sa desne strane tunela je napravljen put(prevoj) i može se tunel zaobići. Sa lijeve strane se ide oko Skadarskog jezera, Murići, Ostros, Vladimir, Dobra Voda i Bar...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •