Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 129

Thread: Porodjaj

  1. #76
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nk
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod nas se to ne praktikuje iz razloga sto ljudi ne traze.U Srbiji zadnje dvije godine uzima maha,pa su se nacelnici nekih porodilista dosjetili da povecaju cijenu te usluge jer bi na taj nacin odbili dosta ljudi.I na kraju je trenutno najbolji gin. i akus. u Bg izjavio kako je to bolje zenama,jer posle prisustva porodjaju musk. imaju odbojnost prema zeni.
    Sta mislite o tome?Ja bas mislim da na taj nacin jaca veza izmedju dvoje ljudi.
    Ko nije prvo razumeo drvo,pa tek onda sadio taj nije nista uradio...

  2. #77
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne bih voljela,nemam neki konkretan razlog kojeg se trenutno mogu sjetiti,ali ne ...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  3. #78
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Gallifrey
    Posts
    1,461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    @ Nego momci , interesantno bi bilo cuti od vas nesto na sta sigurno mozete da odgovorite - da li biste prisustvovali porodjaju svoje zene?

    I zene, da li biste to voljele? Ja bih.
    ukoliko ona zeli onda bih

  4. #79
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod nas se ne praktikuje i mislim da muza ne bi ni pustili da udje i sve da trazi a u nekim zemljama(svedska npr.drugarica mi se tamo poradjala) kaze da je kao sramota ako muz nije pored nje za vrijeme porodjaja...
    mada tamo je zena sama u sobi a ne kao kod nas sa jos 5 zena i muz spava kod nje za to vrijeme dok je u bolnici....
    a ne znam,ja bih voljela da je pored mene jer znam da bi se trudio da me nasmije i da mi olaksa to koliko je god moguce i vjerovatno bi i uspio u tome


    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  5. #80
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ne znam da li ova tema bas najbolje spada ovdje, ili na Nauku, ali posto je sami dogadjaj (ili bi trebao da bude) direktna posledica nekih emotivnih relacija, ja cu je postavit ovdje, pa ako je neko makne, barem neka mi javi na PM da ne tragam dje se izgubila.

    Daklem,

    s obzirom da ova medicina pomalo otvara nove mogucnosti i opcije, interesuje me kako gledate na sledece stvari: sami metod porodjaja (prirodno, Caesar, epiduralna anestezija, ...), sto se desava prvih dana (doma i u bolnicu), koje su potencijalne komplikacije, ... ... ...

    E, sad, samo se nadam da bude zensko da se ne muci ka ja :mrgreen:

    p.s. Ako bude kake zayebancije na ovu temu, oma cu da se zalim direktno vlasnicima CdM... ;-)

    ja sam svoje dijete veliko 3600g rodila u bolnici bez ikakvih lijekova protiv bolova...bio je to prvi porod,nije me bolilo nista,pa ni sami trudovi...osjetila sam samo neka stezanja po stomaku...kao kad se najedes graha..
    pola sata sam bila na stolu i rodila...
    za lijekove i carski sam samo kad je zdravlje u pitanju....bio mi je to prvi porod
    Ako odem prijatelji
    na grobu mi pjevajte vi..

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by naughty_s View Post
    kod nas se ne praktikuje i mislim da muza ne bi ni pustili da udje i sve da trazi a u nekim zemljama(svedska npr.drugarica mi se tamo poradjala) kaze da je kao sramota ako muz nije pored nje za vrijeme porodjaja...
    Ovdje (Srbija) su u jednoj bolnici uveli mogucnost da mushkarac prisustvuje porodjaju ali samo ako prethodno plati 15.000 dinara, shto je je malo manje od 200 jura...



    Mademoiselle.

  7. #82
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam za swe bezbolne nachine porodjaja a mushkarcu nije mjesto pored zene u tom trenutku
    bljaaaakjedino ako je zena slabashna ,pa joj treba neko da je hrabri
    -push push:lolblue::lolblue:

  8. #83
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod nas se ne placa ako muskarac zeli biti na porodu samo mora ici na tecaj...da ga upoznaju sa svime...krv i sl...
    i po meni je jako lijepo da muskarac ide sa zenom na porod a ne da bude tamo sama...zasto mu ne bi bilo mjesto kraj zene?ne vidim razloga?
    Ako odem prijatelji
    na grobu mi pjevajte vi..

  9. #84
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj drug je bio odusevljen prisustvom na porodjaju svoje zene, ponio je i kameru pa snimao... (u Beogradu)
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #85
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    ja sam za swe bezbolne nachine porodjaja a mushkarcu nije mjesto pored zene u tom trenutku
    bljaaaakjedino ako je zena slabashna ,pa joj treba neko da je hrabri
    -push push:lolblue::lolblue:
    slažem se

    porođaj s epiduralnom anestezijom, a muž da se znoji doma

    nema što raditi pored žene koja se porađa

  11. #86
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja cu sigurno prisustvovati porodjaju moje saputnice, kao sto su i svi moji prijatelji.
    Kako su mi objasnili, tad su se mijenjali prema zeni na neki drugi dublji nachin, a razlike o osjecaju obaveze prema djetetu kojem su prisustvovali tokom porodjaja i onog prethodnog kad nijesu, rekli su da su ogromne.
    Ipak ce se raditi i o mom djetetu, ne samo o njenom, pa ko god ga pravio, tad ce biti moje.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  12. #87
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    U CG ne pustaju da budes uz zenu dok se poradja.
    I kad cujem ove price kako to boli, kako je to uzas i slicno, onda se sjetim nasih baba koje su radjale pod smokvama i po dolina pa zive ostadose.
    Ne kazem ja da to ne boli, i sigurno su to najtezi bolovi koje zene trpe, ali se napravi od toga u zadnje vrijeme takav uzas da je to za nevjerovat.
    I ove mlade kad cuju te price nece ni da cuju za pomisao da radjaju djecu, a kamoli da mi rodi 5 kao sto bih ja htio
    I nemojte me sad kvotovat i crnjacit pricama da vas zamolim, ja ovo samo konstatujem ne zelim nikoga da omalovazim i uvrijedim, pogotovo ne njezniji pol.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #88
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nego sta nego boli ja cu jedno mooozda dvoje

  14. #89
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako...
    da vam ja opisem moje iskustvo...i iskreno se izvinjavam (ali sta vise boli me ***e) ako vam ova prica bude pomalo dosadna!!!!

    Dakle, moj termin je bio za 11 septembar, mada posto sam bila u drugom stanju sa blizancima doktor mi je stalno govorio da cu da se porodim ranije, i da AKO izdrim do 11 avgusta da ce sve biti u redu, jer vec u osmom mjesecu trudnoce bebe su dovoljno razvijene pa ako se rode prevremena da su van zivotne opasnosti, i plus sto su vec tada, po procjeni ultrazvuka, bili dovljno teski!!!Medjutim ja sam otisla na zadnji pregled koji je bio 8 septembra (znaci jos se nisam porodila) i tada mi je doktor zakazao da 11 septembra u 02:00 poslije ponoci dodjem u bolnicu na indukciju! Aj u redu, pristanem ja na to (na sekund), ali kad sam dosla kuci vec sam imala drugo razmisljanje.
    S obzirom da sam u drugom stanju po prvi put, i to jos sa blizancima, zeljela sam da sve bude kao na filmu e? Znaci dodje taj trenutak kada krene, trk u bolnicu, ili se eventualno porodim na putu za haha i superiska....i tako dodje 11 septembar 2 sat poslije ponoca, ja sjedim doma jedem sladoled i nektarine (ovoga se dobro sjecam) gledam Prison Break (prvu sezonu na dvd - btw najbolja serija ikada napravljena!!!) sa svojim drugaricama, drugovima i muzem...oko 02:20 zvoni telefon, bolnica se pita dje sam i da li planiram da dolazim na zakazan CARSKI REZ! Ja sam tada zapjenila, poslala onu bolnicarku u tri lijepe i nisam sigurna sta sam joj tacno rekla u vezi carskog reza, ali uglavnom da mi ne pada na pamet, i da cu zvati svoga doktora da se ja sa njime dogovorim oko toga, jer ja ipak zelim da djeca sama krenu a ne da ih guram i vakumiram napolje i da i pod razno nisam pristajala na nikakvi CARSKI REZ!
    I tako odspavah par sati i cim se ordinacija otvorila zovem doktora da mu kazem koje su moje zelje, i onda me doktor urazumio da se zakaze to sve za 13 septembar poslije ponoca! jer ipak nosim dvoje i sta ako je jednome dosadilo unutra
    Znaci dosao i taj dan da ja krenem polako pud bolnice, 1 i po zovem ja bolnicu da im kazem da dolazim oni meni "a mi nemamo mjesta za vas sada pa cemo vas mi zvati kada budemo mogi da vas primimo!" E tu sam po****ila,sve i svasta im rekla i kako oni misle da ja prezivim bez hrane jos ko zna koliko sati kad vec 12 sati nista nisam jela.....a onaj idiot meni kaze "a to nije nas problem!" Znaci to se dogadja 13tog septembra oko 2 po ponoci...i ja sad trebam da cekam i da gladujem dok se njima cefne da me prime! A citava bolnica je samo za porodjaje! Ima deset spratova!Al dobro!Meni se svejedno ne ide, ali njihovo to ponasanje me dovodilo do ludila...plus sve to tako ne bi uticalo na mene da ja nisam bila u drugom stanju!
    Ja sam ostala budna koliko sam god mogla da bih iscrpila samu sebe da bi lakse zaspala i ne razmisljala o hrani, sto je na kraju super ispalo!! I znaci, 15 sati kasnije, oko 5 pet ura meni zvoni telefon i obavijestavaju me da za sat vremena budem u bolnicu!!!
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    Stigoh tamo, i ja sad ocekujem da ce da mi uvale u venu tu "infuziju" hah i da cu ja da se secem i krecem dok ne krene porodjaj...e malo morgen!
    Mene su oni "prikovali" za onaj krevet, prikacili to za indukciju da mi krenu kontrakcije (trudovi), onda jedan aparat za Stefanovo srce, jedan za Anastasijino srce , jedan da mjeri kontrakcije, i jedan za moje srce, jos milion svakakvih gajtana oko mene,i sve to je bilo elastichnom trakom vezano OKO MENE, a ja inace MRZIM, PREZIREM STVARI KOJE SU PREVISE USKE I KOJE STEZU! AH da ne zaboravim naravno i aparat za mjerenje pritiska koji se aktivirao i stezao mi nadlakticu svakih 5 minuta ako ne i manje! Ali konstantni rad!
    odmah na pocetku sam imala raspravu sa medicinkim sestrama oko epiduralne anestezije!!!! Ja necu ziva, znai ni po koju cijenu! Imam zelju da osjetim pravi porodjaj, da sve te blove pretrpim i da kada ono dvoje malih izadju na ovaj svijet da zaboravim na j****e bolove i da vidim njih...i nekako se mi tu slozismo da cu ja da trazim ako mi bude trebala epiduralna!!!! Ali do daljnjeg nista!
    i tako znaci stigla sam u bolnicu oko 18!!! to je vec nekih 25+ sati bez vode, bez hrane!!!! bez icega! prikovana lezim u onom krevetu, psujem sve zivo, no sva sreca i mama i muz su bili samnom u sobi, dok se sve to pripremalo...po dolasku u bolnicu ja sam bila otvorena 4 centa, jos 6 i kraj! prolazi jedna sat, drugi, treci...sedmi...gladna, zedna, iscrpljena, one lastike mi rezu kozu, svrbi, cesem koliko mogu taman dok mi krv ne krene!!!ne mogu se pomjerit, ne da ne mogu nego ne smijem! Pocinjem da se tresem i da udaram o onaj krevet, ocu da izludim, nisam navikla da sjedim na jedno mjesto, ne mogu, psihicki ne mogu to sve da podnesem, odjednom pocinju sami trudovi da mi smetaju, a vec sam pred sami kraj, treba da se ide u operacionu salu, i ja u 15 do jedan poslije ponoci, sva iscrpljena, nervozna, imala sam zelju da ujedam, trazim da mi daju Epiduralnu Anesteziju jer u suprotnom cu ih sve poklati tamo redom...Tu iglu, i to ubadanje ne zelim da vam opisujem....ali tri sekunde posto je bila ubrzigana ja sam pochela da se kreveljim od smijeha, ko da sam nadrogirana bila.....samo sam lezala...nepomicna...osjecala kako mi noge trnu....ubuljila u jednu tacku i padala u trans od smijeha!!!
    U jedan su me poveli u operacionu salu, mama je morala da izadje u hodnik, a muz je otisao samnom, u 1:17 14tog septembra poslije ponoci se rodio Stefan, 11 minuta kasnije Anastasija. Oko 15 do dva, vec sam bila u svojoj sobi...sat vremena kasnije, ako ne i manje, sam se krecala otisla da hodam po hodniku, a sestre trcale zamnom da me vrate u krevet hahha po ure poslije toga su donjeli Stefana i Anastasiju kod mene u sobu...a oko tri i po po ponoci moja soba je bila puna mojih drugova i drugarica! Mama je ostala samnom citavo vrijeme, muz je cas bio tu, cas isao u nabavku, hrane, sokova, DIMLJENOG LOSOSA(posto to 9 mjeseci nisam smjela da jedem) kineske hrane i tako nekih mojih cudnih idiotskih ideja...
    vec 15tog septembra u 9 sati sam bila na putu kuci!!! I ja i bebe!!! Ali taj dan i nesto su bili najduzi trenutci u mom zivotuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

    Djelimicno se kajem sto sam primila tu epiduralnu anesteziju, i sto sam isla na indukciju. Imala sam najvecu zelju da sve bude 100% prirodno, bez ikakvih ljekova, anestezija i cuda...ali sto cemo sad...

    Ako se desi da odlucim da rodim jos koje, odlucujem se za 100% prirodnu varijantu...pa sta bude da bude...
    Last edited by zvoncica; 04-06-07 at 00:49.

  15. #90
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U CG ne pustaju da budes uz zenu dok se poradja.
    I kad cujem ove price kako to boli, kako je to uzas i slicno, onda se sjetim nasih baba koje su radjale pod smokvama i po dolina pa zive ostadose.
    Ne kazem ja da to ne boli, i sigurno su to najtezi bolovi koje zene trpe, ali se napravi od toga u zadnje vrijeme takav uzas da je to za nevjerovat.
    I ove mlade kad cuju te price nece ni da cuju za pomisao da radjaju djecu, a kamoli da mi rodi 5 kao sto bih ja htio
    I nemojte me sad kvotovat i crnjacit pricama da vas zamolim, ja ovo samo konstatujem ne zelim nikoga da omalovazim i uvrijedim, pogotovo ne njezniji pol.
    ja bi voljela minimum petoro....

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ehh dje ne rece prije da te zenim, ovako sam zakasnio
    Iskreno, ti si prva koju sam ja cuo da bi voljela da ima petoro :-)
    Svaka cast Nadam se da ces osvariti tu zelju
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #92
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bi ja i vishe.....
    No kad bih to kako mogla odjednom hahahhahah

  18. #93
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ehh dje ne rece prije da te zenim, ovako sam zakasnio
    Iskreno, ti si prva koju sam ja cuo da bi voljela da ima petoro :-)
    Svaka cast Nadam se da ces osvariti tu zelju
    Ja sam oduvijek sanjala o sestoro , ali troje bi bio neki pristojan minimum...
    (moram da podavam ona lijepa imena sto smislih.. shalim se, mislim da je super kad covjek ima sto vise brace i sestara (uh ja sam jedinica..), i roditelji sto vise djece..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ja sam oduvijek sanjala o sestoro , ali troje bi bio neki pristojan minimum...
    (moram da podavam ona lijepa imena sto smislih.. shalim se, mislim da je super kad covjek ima sto vise brace i sestara (uh ja sam jedinica..), i roditelji sto vise djece..
    e bas to....dodushe ja imam dvije sestre...ali mama mi ima chitav autobus sestara i brace! i svi zive nedje daleko pa na ljeto se svi skupe odje kod nas na more i to je opsti haos od babinih 30 unuka i 17 praunuchadi i svega i svachega...Zato mi je uvijek bila zelja da imam barem 5 djece ili vishe....

  20. #95
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Zenske, svaka vam chast (Herkules i tebi naravno, ali curama, pogotovo mami blizanaca, ) shto razmishljate na takav nachin!
    Ja sam uvijek zeljela dvoje djece, eventualno troje, ali priznajem da nijesam imala hrabrosti za trece!
    A moj brat i snaha imaju petoro i stvarno je to radost u kuci i ljepota prava!

  21. #96
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi bogami kao da vam neko brani tu djecu...:mrgreen:

  22. #97
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MiLiCa_Hn View Post
    Vi bogami kao da vam neko brani tu djecu...:mrgreen:
    Ne brani niko, ali ima neko ko voli jedno, dvoje, petoro, a neko voli ali nema hrabrosti, neko zbog zdravlja ne moze...
    U svakom sluchaju parovi odluchuju (bar bi trebalo) o tome dogovorom.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    PG
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne brani niko, ali ima neko ko voli jedno, dvoje, petoro, a neko voli ali nema hrabrosti, neko zbog zdravlja ne moze...
    U svakom sluchaju parovi odluchuju (bar bi trebalo) o tome dogovorom.

    nisu kinezi glupi...
    "destiny blend card, we play"

  24. #99
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mi planiramo barem troje djece...
    ne vidim razloga zasto ne...
    tudi pogledi me ne interesiraju...ni najmanje..
    sad su mi 24 godine i do tridesete zelim imat bar jos dvoje djece...nema ljepseg osjecaja nego biti roditelj...mnogi ce se slozit sa mnom a vi ostali beljjjj
    Ako odem prijatelji
    na grobu mi pjevajte vi..

  25. #100
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bez epiduralne, bez rezanja, bez vjezbanja, bez anestezije...

    Evo:
    - Ladan ko taština duša -

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •