Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 142

Thread: ribolov

  1. #26
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EtCaetera View Post
    Spansku musicu.
    Pa ideš li u Španiju za varalice?:devil:
    Quote Originally Posted by sparco View Post
    pendulam of kors, imam i slike sa kasiem od 70kg ulovljenim na pendulu slucajno dok smo gofa jurili)) na iglicu zivu smo ga uhvatili :hardrock:
    Vidiš vidiš, ko bi rekao da ribe jedu iglice?
    Never Complain, Never Explain

  2. #27
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hehehehehe spammeru jedan , jel ti taj smisao za humor od msx-a presao heheheheheheheheheheheheheheheh :devil:
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #28
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    e poppy poppy. tu gdje ja lovim u rejonu od 7-8 km do prosle godine nije bilo pastrmke da vidis. po neki klijen i malo ukljeva. zasto? sve mrezama, strujom i dinamitima pobise. a ima neka dva cuvara tuda no dzabe. zadnjih par godina sam malo urazumio ljude sto krivolove (pricom naravno) a koje nisam mogao sabotirao sam im rad. to se proculo kod cuvara pa su mi na vrata dolazili da mi kazu da "nema zime" za mene sto se tice ribolova i da mi nikakva dozvola barem tu ne treba, e smo samo jedan stariji gospodin koji voli rijeku i ja, ribolovci koji sa stapovima lovimo ribu.
    e sad zamisli koliko ribe je spaseno. dajem sebi za pravo da mogu dnevno po 2 pastrmke, koji lipljen i 3-4 klijena da uhvatim i kuci da ponesem. naravno ne idem svaki dan u ribolov, a vi sto samo pricate i pricate a ne znate sta je ribolov i rijeka i voda uopste pricu ostavite onima sto znaju.
    eto skrenuh sa teme no se iznervirah ka leptir.
    inace na leptir se uglavnom i lovi, koji vobler isto, a na musicu nesto nece.
    znaci ne treba mi dozvola da budem sportski ribolovac, sto ja i jesam i ponosim se time.
    zivjeli i u zdravlje
    P.S. znaci niko na zetu ne ide?!

  4. #29
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    pilicius,

    Nisam imala namjeru da od tebe pretvorim leptira, ipak oni u prosjeku zive samo jedan dan

    Moja pitanja/komentari nisu bili zlonamjerni, zapravo, samo sam htjela da chujem kakvo je zaista pravo stanje stvari. I to chuh tek kad si ti poleptirio :-|

    Na zalost, ja sam upucena samo na administrativnu stranu ribolova i ne znam kakav je osjecaj pecati i upecati ribu.

  5. #30
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa onda se javi idesh s nama pa cesh znati, procijenjeno je da nema veceg psihickog odmora na planeti nicjednom aktivnoscu kao sto to covjek ima pecanjem
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    pa onda se javi idesh s nama pa cesh znati, procijenjeno je da nema veceg psihickog odmora na planeti nicjednom aktivnoscu kao sto to covjek ima pecanjem
    Mogu li ja? Ali ja sam zainteresovana isključivo za pendulanje!
    Never Complain, Never Explain

  7. #32
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moze why not, idemo motorm do primorja , ja imam camac dolje i picimo pendulamo usput znam neke super plaze dje je prilaz barkom sikupamo se,mozemo ponijet opremu za ronjenje ako ces da probas i banja
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    moze why not, idemo motorm do primorja , ja imam camac dolje i picimo pendulamo usput znam neke super plaze dje je prilaz barkom sikupamo se,mozemo ponijet opremu za ronjenje ako ces da probas i banja
    Oću ja sve. Nisam izluđela da odbijam nešto. Samo moramo odlučit koje ćemo varalice ponijet. Moraćemo lignje ja mislim, iglice nisu još rodile.
    Never Complain, Never Explain

  9. #34
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hehheheheheh shteto jedna shtetna , no ne znam ol cet samnom na elan barku nemam ti ja nishta luksuzno
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #35
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Jel ova tema zamrla?



  11. #36
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se bavio iskljucivo sportskim ribolovom. Nekad davno bijah 3. u SCG. Pravi takmicarski ribolov je izuzetno kompleksan, tezak i skup (iako vjerovatno tako ne izgleda) pa zato i nije popularan kod nas. Tehnika ima raznih, bolonjez, pecaljke, stekovi (izuzetno skupi stakovi, najjeftiniji se krecu od 500 eura), mec (vrlo malo zastupljen kod nas). Uglavnom se lovi brona i ljolja, ukljeva, grgec i klijen. Takmicenja kod nas se uglavnom odrzavaju na Skadarskom jezeru. Inace, ribolovna dozvola na Skadarskom jezeru, kao nacionalnim parkom, je dosta skupa ali vazi za sve vrste ribe (uz postovanje lovostaja).

    http://www.google.com/imgres?q=rouba...t:429,r:9,s:20

  12. #37
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam se aktivirao ovog ljeta poprilicno poslije izvjesnog vremena. mada je sad cijevna bas oslabila pa se bas gore mora ic kolima... nagrdise ribe puskama, mrezama, dinamitima.... niko nista ne preduzima. cak jedan moj drug sto ubija pastrmke puskom veli da mu cuvar nista ne kaze samo zbog toga sto se znaju...

    DNO

  13. #38
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    vec duze vrijeme sam se pitao zasto nema ove teme na forum,sve pohvale za otvorenu temu

    ribolovom se bavim odaaavno,sigurno 20 godina,ako ne i vise. poceo sam na rijeku,sa svim i svacim (leptiri,vobleri,musice itd.),dok je jos bilo pristojne ribe (sad sve neka sitnez),dok nisam izvadio prvoga krapa,odusevljen jacinom te ribe potpuno sam zaboravio rijeku i ostalu sitnu ribu. na krapa idem nekih 13 godina,ljolje,brone,grgeci i ostala sitnez me ne zanima,sve to u vodu vracem,kao i sitnije krapove. znaci jurim nekog kapitalnog krapa 15+ kila
    zadnje dvije godine sam se aktivirao i na more,ali tu nemam neke znacajnije rezultate (ugori,ukljate,tabinja mrkulja,saraga...)
    bio sam ove godine malo i po moraci na podvodnu musicu,vadio sam ali to je uzasno sitna pastrmka,ne mogu da vjerujem da je postala tolika rijetkost izvadit pristojnu pastrmku (ima izuzetaka,ali vrlo rijetko).
    dako zazivi ova tema pa da razmjenjujemo iskustva i ponekad se dogovorimo na neko pecanje skupa da se ide
    i nadam se da necemo samo pricati o dozvolama itd. (imam samo jezersku)

    spraco druze,a dje si ti do sad

  14. #39
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ja evo sad s posla i jedem i idem na more u ribolov. od svoje 4-5 godine imam slike sa stapom tako da evo kvarat vijeka mi je najbolji drug. na more sam poceo prije koju godinu i tek ove godine sam shvatio da ako je u pitanju lov sa obale da jedino treba loviti na sistem jeza ili na potkacivanje trokukama. nabavili smo i jedan gumenjak drug mi i ja pa bijasmo nekoliko puta na pendulanje ali nista bas nista. ne znamo ni mjesta ni varalice ni...iako smo se o svemu raspitali, ali iskustvo u ribolovu je kljucno.tako da sam se preorjentisao na obalski ribolov. prije smo nosili po 15 stapova i vadili po nekoliko desetina tabinja i golub-riba i ugora i murina i naravno sve to vracali jer ko ce to cistit/drat ...
    sad podjemo nas dvojica sa po jednim stapom i to je to. hljeb na jez na jedan i dvije trokuke na drugi i to je to.
    a bio sam neki dan ovo kako je remont perucice na zetu od slapa do glave zete i uspio sam da ne vidim ni jednu jedinu ribu. oooooo sto su uradili pocrkali.
    na jezero jedva cekam da pocne grgec pravo da radi jer je borac najstrasniji pa mi je merac vaditi ga iako je proydrljiv pa sve uzima. nikad krapa nisam zakacio mada sam na njega rijetko i isao.
    i da, nikad ma koliko para da imam ne koristim opremu najstrasniju. jer je sve to potrosna roba, i ima razlike u kvalitetu zaista ali sam navikao na neku zlatnu sredinu kvaliteta jedino sto najlon mora da mi je odlican. eto tako.
    cuo sam na moracu kroz grad da i mekisa slabo ima, a kamoli pastrmke, jedino klijena ispod "ambasadora" ima na hljeb.
    izumire ovaj hobi, mada se ja nikad predati necu

  15. #40
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sjutra idem na pecanje - destinacija cijevna... ostajemo do 11-12 sa dva druga pa eto ako se kome dolazi... od priloga bi valjalo malo glista

  16. #41
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    pilicius,preporucio bih ti obavezno da se malo vise posvetis krapu,strasan borac,i mnogo dobar osjecaj kad se vadi ta riba.
    jos nije poceo da radi krupniji krap (mada ovo ljeto nisam isao sem na stazu,ali ni ostali se ne hvale nekim primjercima).
    uzmes 2 kila kukuruza,skuvas,odvojis najbolja zrna u jednu teglu,uspes aromu za kolace DR. OETKER (aroma vanila) koji stavljas na udicu,
    plovak Englez,i odes na sami kraj staze,prema mostu,tik uz lijevu stranu one velike smokve,bacas nekih 7-8 metara od obale,
    od svitanja pa do 10 sati ujutru,ja ti garantujem 10-ak krapica,a mozda i naleti neki krupniji. cim dodjes bacis 2-3 sake onoga
    kukuruza bez arome na mjesto dje ces da lovis,i onda kako koji izvadis samo bacis na to isto mjesto po sacicu kukuruza.
    sto se tice grgeca njega najvise ima uz stubove mosta,i on je odlican borac,ali nema kod nas bas vecih primjeraka

  17. #42
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,626
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je pendulanje? Sta je vobler? Ja sam sa sjevera, iz BP tacnije, pored Lima sam odrastao, pecao sam patrmku, skobalja, mrenu, klena, lipljana, nikad ni cuo nisam za te "vase" ribe, zato i ne idem u ribolov od kad sam u PG, evo 4 godine. Nikad nismo kuvali kukuruz i sl. Nikad nisam probao da pecam na jezeru ili moru, sigurno je vrhunski uzitak ali mi je rijeka prirasla za srce. Na Limu je do prije 5 godina bilo toliko ribe da smo ih vatali rukama dok smo plivali. Da ne pricam kad krenemo da 'vatamo klena rukama ispod zila... Ali donijese neki momci nekakvu mrezu iz Zete ravne, svi su se navukli na to bili jedno godinu dana dok nisu svu ribu izvadili i dok nije policija pocela da reaguje, ali... Tamo nisam pecao 4 godine, kazu mi da nije isto kao prije. Pribor sam poklonio. Mada bih strasno volio da ako neko od vas ide na pecanje da podjem sa njim cisto da se ucim da pecam grgeca, krapa i sl. Kad probam ovdje da pecam reci cu vam kakva je razlika
    :*

  18. #43
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Prije 3 dana, na 4 podvodne musice vadim 4 ljolje
    You'll Never Smoke Alone..

  19. #44
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prosle nedelje bio sam na Bojanu.. vele pojavila se divlja (zubatica).. dolje je love na pendulanje sa mrtvom kublom, sa nekom napravom olovo, sajla, udice. probao sam na vaserku, bilo je par manjih komada, kidaju katstrofa.. od vecih 1+kg nista.. inace veoma borbena riba.. sa opremom sam slab, posebno od kad sam slomio jedan stap, pa mi je sad ostao neki "kolac" tuč za zabacivanje.. bitno mi je uzivanje uz rijeku, more i sl. rekreacija i druzenje.. mrzim dinamitase!!! :devil:

  20. #45
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    bio kroz boku i nalovili ukupno 3 kg ribe za 6-7 sati sve na potkacivanje na trokuke sve brancini i cipoli. pola pecanje pola kupanje. bilo ok.
    jutros bio na zetu do glave zete i za sva sata ulovio tri potocare i jos par udara. sve na mepps zuti dvojku. pocela temp da pada i vjetar pomalo da duva pa sa drveca listove suve zajedno sa insektima obara u vodu pa pastrmka izasla iz krljata i pecina pa jede fino. tako da ako se ko bavi varalicarenjem neka proba ovih par dana.
    a sto se tice krapa... bas... pored mene su neki momci na jezero zakacili cudoviste (stari iskusni ribolovac pored nas je rekao da ima preko 15 kg), i kad sam vidjeo tu borbu i to cudo, a pri tom im se okinuo najlon, poludio sam ja a ne oni. krap ce doci na red vjerovatno kad dodju godine i kad mi bude miliji "sjedeci" ribolov a ne ovaj sad koji praktikujem pri kojem predjem po 10km pjeske. mada kad podjem na grgeca bice jedan stap i na krapa ako uhvatim to mjesto na jezero kod smokve.

  21. #46
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pilicius, jesi li taj meps otezan? cuo sam da stavljaju olovo prije njega na 50cm

  22. #47
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ne jer nema dubina ni sirine na zetu nigdje tamo gdje lovim tako da mi ne treba

  23. #48
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,626
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dje se smije otic bez dozvole da se peca? Koje ribe ima tamo, na sta da je lovim? Hvala puno.
    :*

  24. #49
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    bez dozvole jedino na more mozes. a ostalo mozes svugdje na rijeke ili jezera ali da strijepis hoce li ti cuvar doci. ne znam gdje si mislio da ides pa...mamac od toga zavisi

  25. #50
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,626
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta znam. Koliko je dnevna dozvola? Ako vec moram placat onda mi makar reci dje da podjem i na sta da pecam...
    :*

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorci svjetski prvacu u ribolov!
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 8
    Last Post: 13-01-07, 09:36
  2. Ribolov
    By Perovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 15
    Last Post: 12-03-04, 23:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •