Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 40 of 40

Thread: Treba mi pomoć oko izbora škole

  1. #26
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    700
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nakon tvog, moram priznati izuzetno sadrzajnog i korisnog posta nemam puno toga za dodati jer se uglavnom slazem sa njegovim vecim dijelom ali na jednu bih stvar obratio paznju. Profesor je radio svoj posao, to je tacno, ocjenu je dao onu koju je djevojcica zaluzila, ni u to ne sumnjam, samo je jedna stvar u svemu bitna a pomenuo si je, iskustvo. Zasto se recimo tako nesto nije desilo nekom od starijih profesora, ajde da ne imenujemo nikog, koji su za 30 godina staza ostavljali jedinica i jedinica i valjali djaka i djaka..? Ne mogu biti 100 % siguran da se to ne bi desilo i da je toj ucenici jedinicu dao neko od tih iskusnijih profesora, ali vjerujem da bi se svaki od njih dva puta zamislio prije nego bi zakljucio jedinicu kad bi vidio tj. osjetio psihicko stanje tog djeteta. Nijesu profesori samo profesori, oni moraju biti malo i psiholozi, pogotovo u danasnjem vremenu.
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  2. #27
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi Shack ct,

    odje sto si ti napisa su samo istine i vjerovatno kad bi ti se objasnile neke stvari i neki odnosi od prije izmadju profesora svatio bi zasto nema poltronizma i slicnih stvari.ja kad sam prica to mojima kuci a ucio sam u tu skolu oni mi nijesu vjerovali.danas sa distance i od nekoliko godina od tih dogadjaja meni vjeruju, ali ne mogu vjerovat da se to desava, a propo direktora i mene je tada spasio stari direktor iako se licno nijesmo poznavali, ali se zalozio za mene ljudski...mene i jedno desetak ucenika koji smo imali sukob sa profesorima na pocetak skolovanja su htjeli da izbace po svaku cijenu iz skole 'sjecam se kao da je bilo juce' da su nam prognozirali da ce nas od 36 upisanih zavrsit 18!Itditd...

    A da se vratim na prof.vjerovao ili ne postojali su tada ( a cisto sumljam da ih i sad nema) klanovi tacnije tri klana profesora i mi smo tacno znali ko je skim u kombinaciju.To je znacilo da ako te najznacajni prof tog klana simaptise onda nemas problemsky kod jos tri-cetri prof...ali zato drugi klan ti odere kozu za dvojku....onda mladi profesori koji su sa strane ne pitaju se svojija gaca(bar tako jednom bjese na brdovitom balkanu) i moraju se priklanjat jednom od klanova,zapravo dvojici od klanova jer su ta dva klana bili prinudjeni da zbog svog poltronstva saradjuju iako pojedini prof od njih ni dan danas ne pricaju.vremenom je treci klan izgubio moc jer su ga ovi progutali ali je onda interna 'tuca' izmedju ovih drugih postala pravi reality show ali u teatarskom a ne tv ambijentu

    Ja sam nakon tri godine oko uskrsa bio ponovo u skolu i mogu rec da dok sam ja bio djak ona skola nikad onako nije izgledala.Svaka cast citavoj skoli za to i dir i prof i ucenicima....

  3. #28
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Dolina Bogova
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bana
    Dragi Shack ct,

    odje sto si ti napisa su samo istine i vjerovatno kad bi ti se objasnile neke stvari i neki odnosi od prije izmadju profesora svatio bi zasto nema poltronizma i slicnih stvari.ja kad sam prica to mojima kuci a ucio sam u tu skolu oni mi nijesu vjerovali.danas sa distance i od nekoliko godina od tih dogadjaja meni vjeruju, ali ne mogu vjerovat da se to desava, a propo direktora i mene je tada spasio stari direktor iako se licno nijesmo poznavali, ali se zalozio za mene ljudski...mene i jedno desetak ucenika koji smo imali sukob sa profesorima na pocetak skolovanja su htjeli da izbace po svaku cijenu iz skole 'sjecam se kao da je bilo juce' da su nam prognozirali da ce nas od 36 upisanih zavrsit 18!Itditd...

    A da se vratim na prof.vjerovao ili ne postojali su tada ( a cisto sumljam da ih i sad nema) klanovi tacnije tri klana profesora i mi smo tacno znali ko je skim u kombinaciju.To je znacilo da ako te najznacajni prof tog klana simaptise onda nemas problemsky kod jos tri-cetri prof...ali zato drugi klan ti odere kozu za dvojku....onda mladi profesori koji su sa strane ne pitaju se svojija gaca(bar tako jednom bjese na brdovitom balkanu) i moraju se priklanjat jednom od klanova,zapravo dvojici od klanova jer su ta dva klana bili prinudjeni da zbog svog poltronstva saradjuju iako pojedini prof od njih ni dan danas ne pricaju.vremenom je treci klan izgubio moc jer su ga ovi progutali ali je onda interna 'tuca' izmedju ovih drugih postala pravi reality show ali u teatarskom a ne tv ambijentu

    Ja sam nakon tri godine oko uskrsa bio ponovo u skolu i mogu rec da dok sam ja bio djak ona skola nikad onako nije izgledala.Svaka cast citavoj skoli za to i dir i prof i ucenicima....
    Bana,apsolutno si u pravu za klanove,oni i danas postoje.Nijesam to htio da opisujem u gornjem postu da Vas ne bih smorio,i ovako je predugacak.
    Samo jedno pitanje: Je li tada profesorka M bila vodja klana,i ako si njoj mio,lako ti je za jos bar 2-3 predmeta??
    Last edited by ShAq_Ct; 05-07-06 at 17:52.
    "Its not how hard you push along the way,its having something in you to finish."

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja mogu sa vecinom ovih stvari da se slozim i naravno da dodam da je trenutni direktor one cetinjske gimnazije najbolji koji je sigurno ikad vodio tu prslu ustanovu. Sto je taj cojek ucinio, mnogi nece, oni koji me znaju, znaju kako sam s njim, a ja znam da je 2 dana pred kraj skole covjek dobijao pozive u kojima su mu nudili prshute i vikali (roditelji) da oni nece da njihovo dijete ima 1 a on mi je na to odgovoarao: "Nema problema, bice pitano." kakvi su to ljudi, koji to rade?

    Sto se tiche ostalih, svih, apsolutno svih profesora koji imaju preko 10 godina radnog stazha u onu prslu skolu, izuzimajuci Suzanu i jos mozda jednog profesora TREBA *****VOM METLOM ODONUDA IZCERAT...Psova bih ih sad na mrtvo ima, redom, svu onu stoku, one komuniste bez ideala, one dushe izgubljene i istrunule u onim zidovima, skola, nasto danas skole lice, a nasto nasa skola lici? Profesor, profesor je u najmanju ruku predavalac znanja, ono sto se nauchi za jednu skolsku godinu iz odredjenog predmeta skoro je ravno profesorovom znanju, profesor je PEDAGOG, profesor je PSIHOLOG, profesor je COVJEK. U onu skolu ima dovoljno dobrih profesora, ali im fali ljudskosti, a onima kojima ne fali ljudskosti fali im malo postovanja od ucenika.

    ali zasto, zasto govedima pricat, zasto bacat bisere svinjama, zasto strijelom gadjati zvijezdu? I tako se nikad to nece promijeniti, ne dok se ne promijenimo mi, a mi, Balkanish, nema nama spasa....

    Sto se tiche cure, mogu samo s psiholoske perspektive da lupim par rechenica na tu temu: Samoubistvo, suicidalni akt je krajnji ekstremizam, ne samo po opasnosti osobe koja ga nad sobom izvrsava vec i za ostale. Zasto? On je takodje ohrabrujuci chin: psihologija mase, jedno povlaci drugo. To ce vam svaki psihijatar rec. A u gradu kao sto je Cetinje? U godinama lude mladosti? Mislite da tih dana to nije padalo njenim drugaricama na um? Ali za vecu ironiju, samo je ona imala prave predispozicije za to

    pozdrav iz novog sada pod sloganom:

    "Ko ne voli u srbiju poc na 5 dana vas se ambisa!"
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  5. #30
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ShAq_Ct
    Bana,apsolutno si u pravu za klanove,oni i danas postoje.Nijesam to htio da opisujem u gornjem postu da Vas ne bih smorio,i ovako je predugacak.
    Samo jedno pitanje: Je li tada profesorka M bila vodja klana,i ako si njoj mio,lako ti je za jos bar 2-3 predmeta??

    100% ako ne i iz vise predmeta.....

  6. #31
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    CETINJE,MONTENGRO
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Kad pomislim koju sam ja shkolu propalu upisa.Blago meni naredne 4 god:mad: .
    Klinka se klinkom izbija :)

  7. #32
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by No_Touch
    Kad pomislim koju sam ja shkolu propalu upisa.Blago meni naredne 4 god:mad: .

    no touch-no sikiriki

    ako te strah ol da se mijenjamo, ja tebe fax a ti mene srednju?

  8. #33
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    CETINJE
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=bana]no touch-no sikiriki
    haahahhaa no sikiriki:twisted:
    Bachi drogu djaoli je popili!!!!!!!!!!!!!!!!!!



  9. #34
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    CETINJE,MONTENGRO
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post

    Quote Originally Posted by bana
    no touch-no sikiriki

    ako te strah ol da se mijenjamo, ja tebe fax a ti mene srednju?



    Ne znma dogovoricemo se kad pochne shkolska godina,kad vidim kakva je tamo atmosfera
    Klinka se klinkom izbija :)

  10. #35
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default Treba mi pomoć oko izbora škole

    Ovako, nadam se da će mi neko od vas to znat bolj eobjasniti. Rodjak je 7. razred osnovne škole. Iduće godine bi upisao neku umjetničku školu na Cetinje. Postoji li recimo neka srednja dizajnerska ili tako nešto. On ne bi išao u slikarsku (likovnu) jer to nije ono što želi.
    Hvala unaprijed

  11. #36
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovako, nadam se da će mi neko od vas to znat bolj eobjasniti. Rodjak je 7. razred osnovne škole. Iduće godine bi upisao neku umjetničku školu na Cetinje. Postoji li recimo neka srednja dizajnerska ili tako nešto. On ne bi išao u slikarsku (likovnu) jer to nije ono što želi.
    Hvala unaprijed
    koliko ja znam ima samo srednja likovna
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  12. #37
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default

    Našla sam neku "Petar Lubarda" na netu. Zna li mi iko pobliže nešto reć o toj školi?

  13. #38
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Našla sam neku "Petar Lubarda" na netu. Zna li mi iko pobliže nešto reć o toj školi?
    pa to je ta likovna koliko ja znam i zove se `` Petar Lubarda`` po cuvenom slikarku i jednom od najcjenjenijih
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  14. #39
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od smjerova imas slikarski i dizajnerski pa neka rodjak izabere.!!!!!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    CETINJE,MONTENGRO
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovako, nadam se da će mi neko od vas to znat bolj eobjasniti. Rodjak je 7. razred osnovne škole. Iduće godine bi upisao neku umjetničku školu na Cetinje. Postoji li recimo neka srednja dizajnerska ili tako nešto. On ne bi išao u slikarsku (likovnu) jer to nije ono što želi.
    Hvala unaprijed
    Nasha likovna ima dizajnerski smjer i opsti likovni smjer,tako da ako planira da upishe tu shkolu,neka je upishe na Cetinje jer ce ga sigurno primit.
    Klinka se klinkom izbija :)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. cvijece
    By adriana in forum Ženski kutak
    Replies: 59
    Last Post: 09-03-07, 15:51
  2. kupovina..treba pomoc...brzo!!!
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-04, 11:57
  3. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  4. Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 404
    Last Post: 03-04-04, 17:12
  5. Marovic zbori
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-02-04, 10:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •