Results 1 to 1 of 1

Thread: Svi ljudi dobre volje....

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Svi ljudi dobre volje....

    ...koji su u solidnom finansijskom stanju(pogotovo gospoda iz DIJASPORA) se mole ako ikako mogu da izdvoje nesto novca za pomoc nasem sugradjaninu Aldinu Mujahodjicu povrijedjenom od kicmenog stuba(tacnije kimcenih prsljenova) koji nemocno prikovan za krevet od ljeta 2004 god. nije u mogucnosti da priusti sebi operaciju u inostranstvu i na taj nacin rijesi zivotvnu krizu koja mu nanosi bol od tog nezaboravnog kobnog ljeta na rijeci Cijevni.

    Akcija "Pobjede": Pomognimo 19-godišnjem Aldinu- Dadu Mujahodžiću iz Podgorice

    Otkucaji starog sata...


    Njihova kuća, kuća Mujahodžića u Staroj Varoši je godinama prepuna tišine. Punija nego i jedna druga u Ulici Spasa Nikolića i juče je iza broja 70, vladala grobna tišina. Čuli su se samo otkucaji starog sata...
    Aldin trenutno spava, dočekuje nas majka Šefika Mujahodžić, kao da se pravda. Inače, svaki dan je mom najmlađem sinu isti - samoća i tišina, druženje sa kućnom videotekom, i slušanje muzike. I tako pune tri godine. Od onog kobnog ljeta 2004.godine kad je teško povrijeđen. Ponekad mu znaju doći i drugovi, najčešće oni sa zanata i iz škole, mnogi iz ribolova, pa zajedno evociraju uspomene na dane djetinjstva i druženja. Tada su im najomiljenije teme - "Budućnost" i "Varvari". Nakon "Pobjedinog" prvog napisa dolaze i novinari iz drugih redakcija. Bili su i iz nekih televizija. Najteže mu je poslije tih posjeta, kad ostane potpuno sam. A ja šta ću? Penzija pokojnog supruga je nepunih stotinak eura, (Aldinov otac Ibrahim- Bimo, starijim Podgoričanima je poznat i kao bokser) najstariji sin ne radi a drugi se tek zaposlio. Šta ću? Aldin mi ne da da plačem i da se sjećam onog 23.jula, kada se povrijedio a ja samo velim - kad bi suze liječile, moje bi ga suze davno digle na noge. Ovako...
    Unutra u maloj sobici, kao da je stao život. Kućna videoteka, sto prepun ljekova, nekoliko pehara na kojima stoji ugravirano ime - Aldin Mujahodžić, nekoliko knjiga... Volio sam ribolov, uzdiše nesuđeni šampion. Morača je uvijek davala dobre ribolovce, a ja sam kao što znate, rođen ovdje, takoreći na samoj obali. Takmičio sam se i na Skadarskom jezeru, vraća se on u one dane kad je užurbano koračao ka životu. Inače, završio sam osnovnu školu "Boro Ćetković" ovdje u Podgorici, pa poslije otišao na frizerski zanat koji sam takođe uspješno završio. Mislio sam da se ozbiljno posvetim ribolovu, prvenstvima, putovanjima, i takmičenjima, ali ...
    Tu 19-godišnji Podgoričanin prekida svoju životnu ispovijest. Nije ni čudno. Teško mu pada svako podsjećanje na kobni 23.jul 2004, dan u kojem je plahovita Cijevna prekinula još jednu mladost. Njegove oči sve govore a majka nastavlja. - Nikad neću zaboraviti taj dan. Aldin je tada imao samo 16. godina. Tog jutra je bio nekako posebno veseo i razdragan. Prethodnog dana mi je rekao da će ići na Cijevnu, sa drugovima, da se kupa. Poljubio me je kad sam mu rekla da može da ide. I onako je bio dobar plivač i ribolovac. Ali, kad hoće nesreća. Njegovi drugovi su mi kasnije pričali da je prvi skok u rijeku odlično izveo ali kod drugog je skočio - i više nije mogao da ispliva. Izvukao ga je dobri čovjek - Roko Berišaj, kojem sam do groba zahvalna. Poslije dolaze moji crni dani. Nikad neću zaboraviti kako mi je zadrhtalo srce kad su mi ljekari rekli - teška povreda kičmenih pršljenova. Uslijedila je operacija, ali, ostao je vezan za postelju. I tako evo tri godine. ...
    U grobnoj tišini male kućice majka Šefika dugo uzdiše dok priča o svojim i sinovljevim mukama. Najteže mi je padalo, što nijesam imala sredstva za Aldinovu rehabilitaciju u Igalu. Išli smo samo dva puta za ove tri godine. I oba puta mu je bilo mnogo bolje. Međutim, za 21 dan, treba obezbijediti 1200 eura za nas dvoje. A, odakle? Računali smo da će mu Švajcarski ljekari pomoći. Pisali smo nekim klinikama, obavijestili našeg poznatog dobrotvora Slavka Mrdovića, kontaktirali i sa drugim našim ljudima. I gotovo svi su nam rekli da je poznati Rehabilitacioni centar u Soči -Sloveniji najbolje mjesto za Aldinovo dalje liječenje. Iz Švajcarske su nam takođe tražili najnovije snimke sa skenera i oni će uskoro biti završeni.
    Istovremeno sa ovom akcijom odvija se i Pobjedina akcija pomoći i solidarnosti sa mladim Podgoričaninom. Po riječima njegove majke, u njoj je od prvog do 11. maja - prikupljeno 2.666 eura. Šefika Mujahodžić nema riječi veli, kojima može da zahvali "Pobjedi" i njenim čitaocima, mahom Podgoričanima. Jedna od takvih je i Aldinova komšinica i sugrađanka Azra Haverić, koja Aldina Mujahodžića zna, kako kaže, od malih nogu i koja se ovih dana obratila gotovo svim radio i televizijskim kućama u Podgorici da se uključe u ovu akciju solidarnosti . I svi su mi kaže, Azra obećali reportaže i priloge. Elmag, MBC, IN Televizija a Radio "Fri Montenegro" se već uključio, kaže ona. Treba reći i to, da su nakon nesreće Azra Haverić i njena drugarica Dada Adžagić samoinicijativno pokrenule akciju prikupljanja dobrotvornih prihoda za Aldinovo ozdravljenje., ali samo u Staroj Varoši.
    Pomoći će dobri ljudi, uzdiše majka Šefika na kraju. Koliko ko može. Razumijem ja, teško se danas živi. Vjerujem, međutim, da će i oni razumjeti moje suze.

    Adresa solidarnosti

    Redakcija "Pobjede" na zahtjev mnogih čitalaca, ponovo objavljuje žiro račun na koji se mogu uplaćivati novčani prilozi za dalje liječenje i rehabilitaciju teško povrijeđenog Aldina Mujahodžića o čijoj smo teškoj povredi, nakon skoka u Cijevnu, više puta pisali. Njegov žiro račun je otvoren kod Podgoričke banke a glasi:
    Aldin Mujahodžić - Podgorička banka
    907-55001-17 račun banke 01-201-0032136.5

    Humanitarni koncert za Aldina

    U akciju pomoći Aldinu Mujahodžiću među prvima su se, kao uostalom i u svim dosadašnjim sličnim akcijama, uključili - Udruženje estradnih umjetnika Crne Gore i KIC "Budo Tomović " iz Podgorice. Kako nas je obavijestio poznati vokalni solista i harmonikaš Šukrija Žuti Serhatlić, humanitarni koncert "Za Aldina - Dada Mujahoddžića" će se održati 24.maja u KIC-u Budo Tomović. Početak koncerta je zakazan za 20 časova a učestvovaće, kako kaže Serhatlić, mnogi poznati crnogorski vokalni solisti i umjetnici.


    Molim ADMIN-a DIDIJA da postavi ovo pod STICKY(unaprijed se zahvaljujem)
    Last edited by KRECHIMIR; 21-05-07 at 03:11.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 28-11-10, 01:11
  2. Jedna posjeta Njujorku - Ljudi bez kompleksa
    By Ćipur in forum CG dijaspora
    Replies: 46
    Last Post: 01-12-06, 14:34
  3. POCECI PARLAMENTARIZMA U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 19-11-04, 08:05
  4. > KAKO LJUDI RAZNIH ZANIMANJA LOVE SLONA
    By Lexus in forum #montecafe
    Replies: 18
    Last Post: 08-05-04, 12:38
  5. Kosovo: mrtvi, duge cijevi, paljenje srpskih kuca
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 404
    Last Post: 03-04-04, 17:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •