Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 32 of 32

Thread: Oko ovoga nema kompromisa!

  1. #26
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore je kada covjek nije iskren prema sebi samom,a kamoli prema nekom drugom.Podnosljive su male lazi,ono sto svako od nas radi-ali u nekim vaznim stvarima-zivotnim-e to ne podnosim.Ma koliko bilo bolno volim istinu,i oprostila bih, a laz pa onda saznas..ne mogu...

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ovo shto si napisao mi se dopada, i ako si ti uvijek iskren logichno je da trazish iskrenost, medjutim postoji situacija kad ti mozesh da zapochnesh vezu sa curom koja nema iste poglede na iskrenost (mislim iskljuchivo na onako banalne situacije koje je Sparko pomenuo, a to se prije moze nazvati precutkivanje) i ako je zavolish rachunam da ne bi raskinuo vezu zato shto ti nije spomenula da je srela drugaricu koju ti ne podnosish?
    Vazno je kako bi ona reagovala na kritiku zbog neiskrenosti i da li bi se takve neiskrenosti ponavljale. Jer, ako bi sebi htjela da brani pravo da bude neiskrena kada i kako hoce, onda bi svadja i sukob bili neminovni, a odatle je mali korak do raskida. Jednostavno, svaka njena neiskrenost izazivala bi moje kritike, a eventualna pobuna sto joj se brani da bude neiskrena jos kritika, tako da tu nema zivota. ... Ovaj primjer sa drugaricom koju ne podnosim nije jasan. Zasto je ne bih podnosio? Navedi neki razlog.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Vazno je kako bi ona reagovala na kritiku zbog neiskrenosti i da li bi se takve neiskrenosti ponavljale. Jer, ako bi sebi htjela da brani pravo da bude neiskrena kada i kako hoce, onda bi svadja i sukob bili neminovni, a odatle je mali korak do raskida. Jednostavno, svaka njena neiskrenost izazivala bi moje kritike, a eventualna pobuna sto joj se brani da bude neiskrena jos kritika, tako da tu nema zivota. ... Ovaj primjer sa drugaricom koju ne podnosim nije jasan. Zasto je ne bih podnosio? Navedi neki razlog.
    Samo kao primjer sam navela, nishta posebno, samo sam tim primjerom htjela da ukazem na banalnost nekih situacija u kojima neshto precutimo.(moze da se odnosi i na stavljanje nekog zachina u jelo koji moj partner kao ne voli ali ja ga vec 100 godina stavljam a da on to ne zna-i ovo je banalno i samo je pretpostavka)

    Takodje se slazem sa ovim shto si rekao (a to sam i htjela da chujem od tebe, ovakav odgovor sam ochekivala) da taj banalan primjer ne bi bio razlog za raskid, mada bi skrenuo paznju partnerki da ta precutkivanja ne volish i to mi je potpuno ok! Ukoliko ste razumni to se vishe nece ponavljati.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potpuna iskrenost ne postoji iz vise razloga, zato sto nismo savrseni, ali to ne znaci da se teznja potpunoj iskrenosti treba odbaciti. Sta ostaje ako se i ta teznja odbaci? Kad kazes da je normalno i potrebno biti neiskren i lagati u vezi onda si odbacio teznju iskrenosti.


    eto i sam priznajesh da ne postoji, ok tezish tome al nikad ne postignesh, shta da recimo kad postignesh to, ajde recimo da je moguce, i da ti posle 5 godina veze cura prizna neshto shto je krila precutala shtagod ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    zemlja Dembelija
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WassA View Post
    ...npr kad neko ne zeli djecu...
    ...ili kad se npr. pomene predbracni ugovor... :shock:
    znaci preko toga ne bi presao?
    ok...

    Hm... Ja ne bih mogla da izdrzim da momak govori !H!vali mi nesto,
    Da je zadrti vjernik, da je radikal, da OSTAVLJA DLAKE NA SAPUNU, da svasta....
    Don Kihot mi je predak!!! Stalno me napadaju neke vetrenjace. Upravo smisljaju zavjeru protiv mene!

  6. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mistress9 View Post
    znaci preko toga ne bi presao?
    ok...

    Hm... Ja ne bih mogla da izdrzim da momak govori !H!vali mi nesto,
    Da je zadrti vjernik, da je radikal, da OSTAVLJA DLAKE NA SAPUNU, da svasta....
    Mislim Mistress9, da nije ista situacija kad neko ne moze da ima djecu i kad neko moze a nece, i moram ti priznati da bih i ja teshko nashla zajednichki jezik sa partnerom koji NE ZELI da ima dijete!

    Zato svi trazimo nekoga ko nam odgovara u svakom smislu, da ne bi doshlo do problema i do osjecaja da si prevaren i iznevjeren kad pochnesh da se preispitujesh, svodish rachune i vidish dje si.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Malo ko zna unaprijed koje su to stvari dok mu se ne dese, a onda sve ono sto se strasno "znalo" zna i pasti u vodu.

    POTPISUJEMMMM!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 124
    Last Post: 08-05-05, 09:22
  2. MILU NEMA VECEG SUDA OD NIKSICA!
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 12-03-05, 10:35
  3. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 18:28
  4. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52
  5. Crna Gora u državnoj zajednici: Niceg nema od mene,
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 04-02-04, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •