Results 1 to 7 of 7

Thread: Osiguranje

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Osiguranje

    interesuje me koliko najkasnije poslije udesa "Lovcen osiguranje" isplacuje stetu??? Imao sam mali udes nedavno u PG, udarih lika u opel kadeta (karavan).... i lik onako nervozan sto sam ga udario izadje iz auta i poceo prvo da lupa po svom autu nogama, sjebo sebi vrata i onda presao meni na BMW-a, udario mi shakom blatobran (udubio ga junacki) i slomio mi nogom zmigavac.... dosla policija i sad ja htio da podnesem prijavu protiv njega za to sto mi je slomio, al me lik pitao mozemo li se dogovorit.... i ja pristao, i reko "moze, 50 eura" ,al sam trebao rec i vise.... i veli on nema problema, isplatit cu ti to cim dobijem pare od osiguranja za 10-15 dana.... medjutim proslo je i vise od 20 dana, i ja zovem lika, prvo mi se nije javljao dva dana, pa mu bio izgasen telefon... i nekako ga dobih sa drugog broja... kaze on meni "nije me jos osiguranje isplatilo, nemoj ti nista da brines, isplatit cu ti ja to" e sad da on mene ne bi vukao u nedogled sa tom recenicom interesuje me koliko najkasnije od udesa Lovcen osiguranje isplacuje stetu?? i mogu li kako provjerit je li mu isplaceno??
    BMW Motorsport

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Lovcen to isplacuje dosta brzo... Zavisno od slucaja do slucaja, ali se desi da isplati i poslije par dana od kad podneses zahtjev za naknadu stete... Sto znaci, on je trebao da podnese zahtjev par dana poslije udesa (podje do MUPa, uzme zapisnik i podnese zahtjev u Lovcen)...

    Najveca greska je sto se ljudi uopste dogovaraju oko stete...

    Osiguranje je tu da pokrije sve stete (osim tvoje - jedino ako nisi kasko osiguran) ali ces ti svoju stetu platit u svakom slucaju... Sto znaci, da kad policija dodje i napravi zapisnik ti ces da zavrsis kod sudije i platis kaznu za prekrsaj (nepropisno preticanje, prolazak kroz crveno, pogresno prestrojavanje, nepostovanje prednosti i drugo) sto te nece izac vise od 50-100e kod sudije... E sad, ako ti se vise isplati da se sa nekim dogovaras i da tome ti placas stetu samo da ti ne bi policiju zvao, onda ne znam...

    Konkretno u tvom slucaju, naleceo si na kretena i za takav njegov postupak bih ga tuzio i jos trazio da mi plati haubu i zmigavac, a u zapisnik bi uslo da je on sam sebi nagrdio vrata tako da mu to osiguranje ne bi pokrilo... Ovako mislim da je odlucio da te zavrne...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Znaci to sto ce ti on isplatiti mozes da racunas da cu ti ja udesetostruciti,
    trebao si da mu trazis odma , da je htjeo da bi ti ih na lice mjesta, morao je imati kod sebe 50e.....

    Nego mene nije jasno, ako si ti njega udario zar nisi ti trebao da platis stetu??

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    Ne treba on nego Lovcen Osiguranje... A ovaj nervozni mora da nadoknadi stetu motorsportu jer mu je isutirao auto, a kao nema para dok mu osiguranje nesto ne isplati...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nismo mi policiju zvali zbog toga sto je on meni poslije udesa ostetio jos vise auto, vec zbog samog udesa... a to je dodatno bilo sto sam ja rekao policajcu da cu da podnesem prijavu, e onda se on tu umjesao i pitao kao mozemo li se dogovorit.... ja sam pitao onog policajca moram li ja sto tu kome placat, on je rekao NISTA TI NE MORAS, to ce osiguranje... cak mi nije ni prijavu za prekrsaj spominjao... mada nisam neki prekrsaj napravio, al svakako sam kriv jer sam ga udario odpozadi.... nego nije u tome sad poenta ove price...
    nego, mogu li ja podnjet prijavu poslije toliko vremena, imam svjedoka... ili da mu dam rok do kad mi mora dat pare inace cu da podnesem prijavu??? opasno sam se nameracio, i necu da dozvolim da me u nedogled vrti sa recenicom "ne brini nista, isplatit cu ti kad dobijem pare od osiguranja" ...

    mogu li ja ikako dobit informaciju iz lovcen osiguranja da li je njemu isplaceno to??? imam mu broj tablice... a to se vjerovatno naplacuje sa broja moje polise...??
    BMW Motorsport

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Mene je jedan udario ispred kucea ja nisam bio tu a ostavio je broj mojima, i ja kad sam stigao nazovem taj broj i kaze mi on ne brini nista docu sjutra da se dogovorimo a pare ces dobiti za 2-3 dana, i dodje on sjutra i kaze izvini-ovo ono ma narkoman teski,i na kraju nista ne bude od para, ne javlja se vise na telefon ,ali ovih dana idem da ga trazim, Bojan nikolic neki iz Donjih kokota, dje je to u Pg tacno, zna li ko, ima da mu na jedan obraz nalijepim 100e i na drugi 100 jer me je tolko izasla popravka.

    A rekli su mi svi oprosti se od para kad ga nisi prijavio policiji...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    motorsport, mozes da podneses krivicnu prijavu i naknadno, ali znaj da ces zestoko da se iscimas po sudovima zbog toga... I svjedoka i sebe i policajca koji ce morati da svjedoci... Mada, mozes sa tim da mu zaprijetis i da mu kazes da je bolje da ti donese 50e, inace ces preko suda trazit da ti plati cijelu popravku sto je tebe izaslo (slazi ga) 180e...

    Sto se Lovcena tice, ne znam da li mozes saznati... Nazovi na tel. u Lovcen i pitaj...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta su to greenfield investicije
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 73
    Last Post: 22-03-11, 13:53
  2. stambeni krediti
    By cocacolica in forum Sve i svašta
    Replies: 41
    Last Post: 27-08-07, 15:40
  3. Sto nam misle....
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 104
    Last Post: 11-02-06, 20:19
  4. Bosansko Osiguranje & pametni fudbaleri
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-04, 20:26
  5. Osiguranje auta
    By grcko in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 19-02-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •