Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: ADSL_Vista

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ADSL_Vista

    Upustvo za pravljenje PPPoE konekcije na racunaru za Windows Vista

    1. Otvorite prozor Control Panela
    (Start dugme > Settings > Control Panel)



    2. U prozoru Control Panel izaberite (dupli klik) ikonu Network and Internet



    3. U novootvorenom prozoru kliknite na ikonu Network and Sharing Center



    4. U novootvorenom prozoru birajte Set up a connection on network



    5. Odaberite Connect to the Internet



    6. U novootvorenom prozoru odaberite Broadband (PPPoE)



    7. Ukoliko u poljima Username i Password vec nijesu unijeti podaci, u polju User name ukucajte e-mail adresu, u polje Password lozinku.



    Klikom na dugme Connect u prozoru ADSL pokrenucete proces konektovanja racunara na globalnu Internet mrezu.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    OK je tutorial, mada je meni Vista sve sama odradila, tako da nije bilo potrebe za bilo kakvim podesavanjima. Mene interesuje jedna druga stvar.

    Što je sa Santis ISDN-om pošto driveri koje ste isporučivali sa opremom ne mogu da se instaliraju, a na netu nema nikakve podrške za ovaj uređaj?

  3. #3
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako želite, možemo vam obezbijediti instalacioni disk za Santis ISDN. Obratite se podršci da bi se dogovorili oko vremena i načina preuzimanja diska.
    Last edited by Podrska; 13-05-07 at 09:43.

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da se obratim Podrsci na 0808080 ili vama "podršci" na forumu za Vista drivere za SANTIS?

    Anyway, mislim da bi bilo najjednostavnije da ih negdje stavite na download (ISO image recimo) da se stvari što manje komplikuju.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Da se obratim Podrsci na 0808080 ili vama "podršci" na forumu za Vista drivere za SANTIS?

    Anyway, mislim da bi bilo najjednostavnije da ih negdje stavite na download (ISO image recimo) da se stvari što manje komplikuju.
    Nazalost Simens (Santis) nije obezbijedio podrsku za Vistu. Medjutim uskoro ocekujemo novi NT (T-Com) koji bi trebalo da ima podrsku za Vista OS. Samim tim ukoliko bude potrebe mislimo da nece biti problema da se opema zamijeni.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by helpdesk View Post
    Nazalost Simens (Santis) nije obezbijedio podrsku za Vistu. Medjutim uskoro ocekujemo novi NT (T-Com) koji bi trebalo da ima podrsku za Vista OS. Samim tim ukoliko bude potrebe mislimo da nece biti problema da se opema zamijeni.
    Volio bih malo precizniji odgovor - šta znači uskoro? Meni je to izuzetno važno zbog fax-a i answering maschin-e.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Volio bih malo precizniji odgovor - šta znači uskoro? Meni je to izuzetno važno zbog fax-a i answering maschin-e.
    Uskoro - ocekujemo svakoga dana da se definise novi set usluga za ISDN koji prije svega karakterise nova NT oprema. Takodje, ocekujemo da ce nova NT oprema podrzavati OS Vista. Kao sto smo gore vec naveli Simenes (Santis) nije (nece) izdavati drajvere za Vista OS.

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    OK. I koju ću ja onda proceduru morati da prođem da zamijenim NT i jeste li planirali da takvu zamjenu finansijski stavite na teret korisnika?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Situacija u Bg : Vista je stigla, a uredjaj koji se koristi u mnogim kucama za ISDN je Intracom. Prilikom telefoniranja i silnih dopisivanja sa Telekomom, dobili smo odgovor da nema drajver za Intracom uredjaj za Vistu. Kasnije smo komunicirali direktno sa Intracomom, i lijepo su nam preporucili da nakacimo intracom na rs232 port i da ga koristimo kao ' generic ISDN modem'. I tako radi. Masina radi. I svi hepi. A jos su obecali naljeto pokusaj izbacivanja drajvera za Vistu, bilo preko USB bilo preko RS232.
    Sto je tesko da T-Com, cije je sjediste u Deutschlandu, iskomunicira sa Siemensom cije je sjediste, gle cuda, isto u Deutschlandu ? Pa jos pricaju isti jezik .....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    OK. I koju ću ja onda proceduru morati da prođem da zamijenim NT i jeste li planirali da takvu zamjenu finansijski stavite na teret korisnika?
    Marketing tim jos nije definisao proizvod, samim tim ne mozemo govoriti o opcijama zamjenama postojece NT opreme za novu usled nedostatka drajvera za Vistu.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by helpdesk View Post
    Uskoro - ocekujemo svakoga dana da se definise novi set usluga za ISDN koji prije svega karakterise nova NT oprema. Takodje, ocekujemo da ce nova NT oprema podrzavati OS Vista. Kao sto smo gore vec naveli Simenes (Santis) nije (nece) izdavati drajvere za Vista OS.
    Nova ISDN oprema podrzava OS Vista.




  12. #12
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    OK, i što sad konkretno mi sa starom opremom treba da preduzmemo u smislu procedure da zamijenimo SANTIS sa novoim NT uređajem?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    OK, i što sad konkretno mi sa starom opremom treba da preduzmemo u smislu procedure da zamijenimo SANTIS sa novoim NT uređajem?
    Nazalost jos je https://forum.cdm.me/showpost.php?p=646988&postcount=10.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    OK, i što sad konkretno mi sa starom opremom treba da preduzmemo u smislu procedure da zamijenimo SANTIS sa novoim NT uređajem?
    Svi novi ISDN korisnici, fizicka i pravna lica, mogu da kupe jedan od 4 ISDN paketa iz restruktuirane ISDN ponude. Korisnik ce moci da bira da li zeli da kupi neki od ISDN paketa i potpise ugovor na neodredjeno ili ce kupiti neki od ISDN paketa i potpisati ugovor sa minimalnim trajanjem od 24 mjeseca i tom prilikom ce steci povlastice na cijenu ISDN paketa.

    ISDN paketi se mogu poruciti besplatnim pozivom na broj 0800 80 000 i u najblizem T-Centru.

    Preporuka, kontaktirajte sluzbu za korisnike kako bi se upoznala da vi zelite zamjenu opreme. Razlog, nepostojenje drajvera za Santis - OS VISTA.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    moze jedno pitanje, interesuje me mogu li da sherujem sa viste internet konekciju a da se na drugi racunar normalno koristi na win xp ili moram na oba vistu da stavim i jeli standardna procedura podeshavanja mreze ako moze
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  16. #16
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne moraš na drugoj drugoj mašini da imaš Vistu. Mada ne znam što hoćeš i kako da postigneš, ali evo kako sam ja uradio sa WIFI-em.

    Dakle, na mom glavnom desktop racunaru imam instliran Windows Vista i na mrežnu karticu mi je povezan Siemensov ADSL router. Takođe na tom istom računaru imam usb WIFI AP (access point).

    Takođe, napravljen je Bridge između ove dvije konekcije i svi uređaji koji koriste Wi-Fi se konektuju regularno preko glavnog racunara na Internet koristeci ADSL konekciju bili oni Windows Mobile 5 ili 6, ili Windows XP, ili Symbian.

    E sad, pretpostavljam da ti je isti đavo i sa žičnom mrežom ako takvu praviš.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by helpdesk View Post
    Svi novi ISDN korisnici, fizicka i pravna lica, mogu da kupe jedan od 4 ISDN paketa iz restruktuirane ISDN ponude. Korisnik ce moci da bira da li zeli da kupi neki od ISDN paketa i potpise ugovor na neodredjeno ili ce kupiti neki od ISDN paketa i potpisati ugovor sa minimalnim trajanjem od 24 mjeseca i tom prilikom ce steci povlastice na cijenu ISDN paketa.

    ISDN paketi se mogu poruciti besplatnim pozivom na broj 0800 80 000 i u najblizem T-Centru.

    Preporuka, kontaktirajte sluzbu za korisnike kako bi se upoznala da vi zelite zamjenu opreme. Razlog, nepostojenje drajvera za Santis - OS VISTA.

    @Helpdesk,

    Zvao sam službu za korisnike, oni su me uputili na ISDN službu na brojevima 602-000 i 432-602, gdje su mi rekli da ni novi uredjaji ne podržavaju Windows Vistu i da zbog toga neće/ne mogu da mi zamijene NT uređaj.

    Što se događa? Ti si rekao u nekom od prethodnih postova da je nova oprema testirana i kompatibilna sa Vistom, što sam ja i napomenuo u telefonskom razgovoru, ali je čovjek insistirao na tome da to nije tačno!!!!?????

    What to do?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    @Helpdesk,

    Zvao sam službu za korisnike, oni su me uputili na ISDN službu na brojevima 602-000 i 432-602, gdje su mi rekli da ni novi uredjaji ne podržavaju Windows Vistu i da zbog toga neće/ne mogu da mi zamijene NT uređaj.

    Što se događa? Ti si rekao u nekom od prethodnih postova da je nova oprema testirana i kompatibilna sa Vistom, što sam ja i napomenuo u telefonskom razgovoru, ali je čovjek insistirao na tome da to nije tačno!!!!?????

    What to do?
    Jocker, izvinjavamo se zbog neinfomisanosti zaposlenih koji su kontaktirani od vase strane. Nova oprema provjereno radi na OS Vista.

    Odmah nakon povezivanja FRiTZ-a putem USB kabla sa racunarom pojavljuje se slijedeci prozor (informise nas da su drajveri-automatski uspjesno instalirani). The CAPI 2.0 driver software for your plug-and-play AVM ISDN-Controller is included on the Windows VISTA/VISTA x64 Edition operating system CD-ROM. This means that no separate driver software is required.





    Provjericemo gdje je nastao problem (u ovim sluzbama sto se ih kontaktirali) i saljemo vam pm.
    Last edited by helpdesk; 28-06-07 at 13:56.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zahvaljujem na informacijama. Pretpostavio sam da čovjek nije upućen do kraja, mada se on ustvari informisao kod nekog drugog službenika. U svakom slučaju, nadam se da ću već nekkao moći da podnesem zahtjev za zamjenom nakon vašeg PM-a.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Helpdesk,

    Još uvijek čelam obećani PM koji bi trebao da riješi problem sa vašm ISDN službom

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    @Helpdesk,

    Još uvijek čelam obećani PM koji bi trebao da riješi problem sa vašm ISDN službom
    Jocker, iskreno se izvinjavamo. O vasem problemu smo upoznali ISDN sluzbu, marketing kompanije (koji je definisao novi prozivod) i dajemo sve od sebe da vi dobijete novu NT kutiju.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zahvaljujem na informaciji i nadam se da ce to ubrzo biti rijeseno.

    Nego, ovo sve ispade kao da trazim ne znam ni ja što pa se angažovalo pola firme da riješi "problem"

  23. #23
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Helpdesk,

    Prošlo je već 13 dana od kad ste najavili da ću dobiti PM u vezi sa zamjenom NT uređaja, odnoso nesporazuma izmedju vaših službi. U ovom trenutku vrijeme mi već postaje kritično.... Molim vas ako je ikako moguće da ovaj problem konačno riješite, jer već 6 mjeseci plaćam uslugu koju mogu samo polovično da koristim.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,999
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    To se jedino može riješiti tužbom...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #25
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ovako. epilog priče poslije više od 20 dana čekanja obećanog PM-a od Helpdeska je sljedeći.

    Pošto je čekanje bilo uzaludno, a posljednji pokušaj komunikacije sa Helpdeskom ignorisan od njega gotovo deset dana, u Utorak sam, po onom žaropeku najvećem, otišao u T-centar i podnio pismeni zahtjev u kojem sam tražio od kompanije T-com da izvrši zamjenu NT urađaja (Santis) za NT uređaj (Fritz) u kojem sam uredno naveo da mi je Santis polovično funkcionalan jer nije kompatibilan sa OS Vista jer ne postoje driveri za njega.

    Uz to sam naveo da sam od Helpdeska dobio informacije i uvjeravanja (čak i vizuelna) da je NT Fritz u potpunosti kompatibilan sa Vistom.

    Poslije dva dana dobio sam tel poziv iz T-centra kada mi je saopšteno da im je iz ISDN službe stigla pro-faktura na moje ime đe me je T-com zato što sam stari korisnik častio 20% popusta pri pokušaju da mi ponovo naplate uslugu koju su mi naplatili prije dvije godine.

    Naime ISDN služba je smislila da ja ponovo treba da platim uvođenje ISDN basic paketa prilikom zamjene NT uređaja (koji je BTW po ugovoru u njihovom vlasništvu i za koji su oni dužni da obezbijede pravilno funkcionisanje) sa popustom od 20% (oko 75 EUR) koje sam 2005. godine već jednom platio oko 180 EUR.

    Naravno, svi moji pokušaji da direktno komuniciram sa ISDN službom da ih pitam JESU LI ONI SAMO NENORMALNI ILI NEVJEROVATNO DRSKI I BEZOBRAZNI, su bili bezuspješni jer se gospoda iz te službe, kako sami kažu, ne javljalju na telefone osim ako ih neko iz firme ne zove, a ni tada baš uvijek.

    Pošto je ovo do sada najneviđeniji bezobrazluk koji sam doživio od strane Crnogorskog telekoma, a nije jedini, mogu samo reći da sam zaista na kraju živaca.

    A u cijeloj priči najviše me nervira odnos službi koje ignorišu telefonske pozive. Naravno, bilo koji poziv ka korisničkoj službi je potpuno besmislen iz razloga što oni taj problem i ne mogu riješiti i samo vas preusmjeravaju na ISDN službu đe se gospoda građanima ne javlja na telefonske pozive.

    Da sumiram - T-comova ISDN služba je smislila da mi se ponovo naplati već jednom naplaćena usluga da bi zamijenila komad svoje opreme koji nije ispravan (ustvari je ispravan ali ne radi sa novim Windows OS-om)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •