Page 20 of 206 FirstFirst ... 101617181920212223243070120 ... LastLast
Results 476 to 500 of 5149

Thread: ✦ ☛ Danas na tanjiru ☚ ✦ [FOTO]

  1. #476
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Kiflice sa jogurtom

    Uvecaj!
    Doručak je spreman!



    Sastojci:
    • 1 kg mekog brašna
    • 1 paketić kvasca
    • 2 kašičice soli
    • 1/2 litra mlijeka
    • 200 grama margarina
    • 50 grama ulja
    • 1 jaje
    • 2 dl jogurta
    • 3 kašike šećera

    Priprema:

    1. Razmutiti kvasac u pola šolje toplog mlijeka. Dodati po kašičicu šećera i brašna i ostaviti da ispuni šolju.
    2. Od brašna, pripremljenog kvasca i svih navedenih sastojaka zamijesiti srednje meko tijesto, ako je potrebno, dodati još malo brašna. Ostaviti da odstoji 30 minuta
    3. Tijesto podijeliti na 36 loptica, pa svaku razviti u obliku elipse i zaviti u kiflicu. Po želji, u sredinu kiflice dodati sir, šunku i sl. Ređati ih u podmazan pleh, premazati umućenim jajetom i posuti susamom ili kimom po želji.
    4. Neka odstoje 10-15 minuta, dok se pećnica ne zagrije. Peći na 200 stepeni dok lijepo ne porumene.
    5. Prijatno.



    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  2. #477
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    GLJIVE U HLEBU

    1 kg. gljiva; vekna bajatog hleba; 1 cen belog luka; 4 jajeta; 2 dl. kisele pavlake; 3-4 kasike parmezana; ulje, biber, so

    Okrugloj vekni bajatog hleba odsecemo gornji deo, izdubimo sredinu da zidovi ostanu debeli oko 2 cm. i spolja i iznutra premazemo rastopljenim maslacem, pa stavimo u zagrejanu pecnicu nekoliko minuta. Operemo i ocistimo gljive, osusimo ih i isecemo na listice. Na dobro zagrejanom ulju proprzimo naseckani luk, dodamo gljive, posolimo, pobiberimo i pospemo seckanim persunom. Sklonimo sa vatre. Umutimo jaja i pavlaku, dodamo parmezan, so, biber i prelijemo gljive. Brzo izmesamo, masu sipamo u hleb i sve zapecemo u pecnici.

    Dok slusam Radiohead. Nisu ludare, majke mi.

  3. #478
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    me gustaaaaaaaaaaaa
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #479
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ce te zovem na rucak kad se vrnem.

  5. #480
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kuva li odje iko sem mene?

    http://www.coolinarika.com/recept/769681/

  6. #481
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Yes, danas slane "vanilice" i cupcakes sa crnom i bijelom cokoladom..:numbness:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  7. #482
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    kuvam i ja nego me mrzi da pišem...danas čorba od povrća, pohovane teleće šnicle, teleći stek sa pršutom i trapistom na roštilju, pire, grašak kao prilog i salate od kupusa i zelena
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #483
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    i sve to za samo 3h i 45min.. :P

  9. #484
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kuvam i ja nego me mrzi da pišem...danas čorba od povrća, pohovane teleće šnicle, teleći stek sa pršutom i trapistom na roštilju, pire, grašak kao prilog i salate od kupusa i zelena
    Ovo je ka' da si mi rekla: Sjedi, jedan!

  10. #485
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Danas sam dinstala svinjski laskare(mada ko voli može i teleću ružu, ili pileće bijelo meso) i krompir. U šerpi prodinstam luk na tihoj vatri, posle 10tak min šargarepu, prethodno skuvane brokule, karfiol, kao i zaledjeno povrće(ja sam kupila sa boranijom, šargarepom, kukurozom, graškom), i dinstam. Zatim dodam laskare, ali ga isjeckam na komadiće. Dinstam na tihoj vatri, i dodam malo vina, začina, soli, bibera, bosiljka... U isto vrijeme kuvam krompir, kad vidim da je mesto gotovo, dodam krompir, malo prodinstam sve ove sastojke zajedno i dodam CUGINU, neutralnu pavlaku, i dinstam još malo i gotovo. divno je
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  11. #486
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    kuvam i ja nego me mrzi da pišem...danas čorba od povrća, pohovane teleće šnicle, teleći stek sa pršutom i trapistom na roštilju, pire, grašak kao prilog i salate od kupusa i zelena
    Zvoncice kuvaj ti,ali molim te ne komentarisi na forumu.Simpaticna si,samo kuvaj,uzivaj u kuvanju,ali ovdje se prica ozbiljno i ti strucnjak nisi.Podji na sajt kulinarke pa procitaj par blogova vrhunskih znalaca,povezaces kako sve to ide,nije sve ni u receptu.Cus grasak kao prilog,apsurd.Kuvaj,uzivaj u kuvanju,citaj sto pisemo ovdje,ali ovakve stvari nemoj sebi da dopustas da postujes.Ovo je dobronamjerna sugestija
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  12. #487
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dajte neki dobar i jednostavan recept za rizoto.

  13. #488
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    http://www.coolinarika.com/recept/rizoto-sa-sampinjonima-i-mozzarellom/

    e
    vo ovaj recept djeluje okej,_naja_ provjereno najbolji sprema sad kad si ovo napisao pocese crijeva da mi pjevaju sjetih ga se

  14. #489
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    i sve to za samo 3h i 45min.. :P
    ne, za manje, počela u 1, u 3 smo sjeli za sto...doduše, meso sam pripremila oko 11 sati stvar je u organizaciji


    Quote Originally Posted by MorellaPraga View Post
    Ovo je ka' da si mi rekla: Sjedi, jedan!
    Ne, ne, lijepo je što ti oćeš nešto da skuvaš, samo ti nastavi, ona vekna sa gljivama je odličan 5

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Zvoncice kuvaj ti,ali molim te ne komentarisi na forumu.Simpaticna si,samo kuvaj,uzivaj u kuvanju,ali ovdje se prica ozbiljno i ti strucnjak nisi.Podji na sajt kulinarke pa procitaj par blogova vrhunskih znalaca,povezaces kako sve to ide,nije sve ni u receptu.Cus grasak kao prilog,apsurd.Kuvaj,uzivaj u kuvanju,citaj sto pisemo ovdje,ali ovakve stvari nemoj sebi da dopustas da postujes.Ovo je dobronamjerna sugestija
    Neću više nikad:mrgreen:

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Dajte neki dobar i jednostavan recept za rizoto.
    Evo ti:
    U šerpicu stavi kašiku ulja i kockicu maslaca, sitno isjeckaj malu glavicu crnog luka, jedan češanj bijelog luka, dva-tri koluta svježe paprike, dva paradajza koje ćeš prethodno potopiti u ključalu vodu da bi im lako oljuštio koru (a i ne moraš ako ti kora na smeta), pa ih isjeći na kriške, desetak zrna graška, pola tikvice rezane na kockice, pola patlidžana rezanog na kockice, manju šargarepu i mali komad celera, komad paškanata, sve rezano na kockice, naliti sa jedno decilitar, dva tomatelo paradajza, dodati kašičicu soli, pola kašičice šećera, malko bibera, list lovora, malko lišća peršuna i bosioka (možeš i suvih listova a možeš i svježe) naliti i jedno pola litra vode, i pustiti to da proključa...

    Ovamo uzeti jedno 150 do 200 (zavisi za koliko osoba spremaš) pirinča, dobro ga oprati iz više voda i sipati ga u ključali "saft" pa čim udari ključ, sipati sve u pleh (ili vatrostalnu posudu) pa ubaciti u rernu da se peče...kad je rerna dostigla temperaturu peći desetak minuta, pa isključiti i ostaviti u rerni pola sata i onda jesti (prelijepo je) ili ga peći 15-20 minuta na toj temperaturi pa ga izvaditi i odmah jesti!
    (ja obično biram prvu opciju jer mi se vazda neka riba ili meso još sprema pa da bude sve vruće)

    Prijatno, ovo je preukusno!
    p.s. možeš slobodno i da izbaciš bilo što što ti ne odgovara od ovog povrća ili ako ne voliš...samo nemoj paradajz, mada i bez njega ovo može kao bijeli pirinač da se napravi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #490
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jes da nisam vrhunski znalac, ali da podijelim nesto s vama. Ako nista, znam da ce zvoncica procitat.

    Prodinstati sampinjone dok skroz ne omeksaju, dodate so, bibrer (ja inace volim jako zacinjenu hranu, pa stavim dosta bibera) i malo persuna, sitno isjeckanog. U drugoj posudi isprziti pilecu dzigericu, na malo ulja, i kasnije ocijediti na ubrusu, komad po komad. Sve to stavite u masinu za mljevenje (ja koristim neku specijalnu, mada moze bilo koja, cak i dobar multipraktik, sjecko, kakoliseveczove) i sameljete vrlo sitno.

    Od toga svega dobija se savrsena home made pasteta. Super je kao predjelo, da se maze na prepeceni lebac.

    Eto

  16. #491
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja danas kuvam carnex gotovo jelo izem ti ruku slomljenu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #492
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pih...

  18. #493
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ledene kocke

    Najavili se gosti, pa se zabrkalo na brzinu,
    mrzi me da pisem recept pa cu c/p jedan po kojem ja radim, samo fil duplu kolicinu, sve podlezno ukusu i velicini pleha


    Kora:


    • 5 jaja
    • 5 kašika šećera
    • 5 kašika brašna
    • 2 kašike kakaoa
    • pola kesice praška za pecivo

    Umutiti 5 belanaca sa 5 kašika šećera dodati 5 žumanaca,
    5 kašika brašna 2 kašike kakao i prašak za pecivo. Podmazati pleh i peći koru. Pečenu koru preliti sa skuvanim sirupom od 250 gr.šećera ,250 gr. vode,1 vanil šećer. Toplo na toplo i ostaviti da se ohladi u plehu. (ja koristim vise preliva jer se isusi a ja volim da je socno)

    Fil:

    Od 1/2 litre mleka,5 kašika brašna,100 gr. šećera i 1 vanil šećer skuvati beli krem.
    Umesati sastojke u malo mlijeka, a ostatak na sporet, kada provri dodati smjesu i mjesati dok se ne zgusne
    Kada se ohladi dodati mu umućen puter 250 gr sa 1 kašikom šećera u prahu. Beli fil sipati preko kore.
    Preliv:
    Preko belog fila sipati 3 štangle rastopljene čokolade sa malo putera. (dodati malo mlijeka da se cokolada ne bi skroz stvrdnula kad se ohladi. lakse za secenje i ruckanje )

    Eto toliko od mene
    Last edited by Zlobnica; 05-03-12 at 15:16.
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  19. #494
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    U šerpicu stavi kašiku ulja i kockicu maslaca, sitno isjeckaj malu glavicu crnog luka, jedan češanj bijelog luka, dva-tri koluta svježe paprike, dva paradajza koje ćeš prethodno potopiti u ključalu vodu da bi im lako oljuštio koru (a i ne moraš ako ti kora na smeta), pa ih isjeći na kriške, desetak zrna graška, pola tikvice rezane na kockice, pola patlidžana rezanog na kockice, manju šargarepu i mali komad celera, komad paškanata, sve rezano na kockice, naliti sa jedno decilitar, dva tomatelo paradajza, dodati kašičicu soli, pola kašičice šećera, malko bibera, list lovora, malko lišća peršuna i bosioka (možeš i suvih listova a možeš i svježe) naliti i jedno pola litra vode, i pustiti to da proključa...

    Ovamo uzeti jedno 150 do 200 (zavisi za koliko osoba spremaš) pirinča, dobro ga oprati iz više voda i sipati ga u ključali "saft" pa čim udari ključ, sipati sve u pleh (ili vatrostalnu posudu) pa ubaciti u rernu da se peče...kad je rerna dostigla temperaturu peći desetak minuta, pa isključiti i ostaviti u rerni pola sata i onda jesti (prelijepo je) ili ga peći 15-20 minuta na toj temperaturi pa ga izvaditi i odmah jesti!
    (ja obično biram prvu opciju jer mi se vazda neka riba ili meso još sprema pa da bude sve vruće)

    Prijatno, ovo je preukusno!
    p.s. možeš slobodno i da izbaciš bilo što što ti ne odgovara od ovog povrća ili ako ne voliš...samo nemoj paradajz, mada i bez njega ovo može kao bijeli pirinač da se napravi
    Ovo zvuči sjajno. Osjećam da je preukusno.
    Zanima me kako to vizuelno izgleda, i poprimi li riža skroz crvenu boju?
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #495
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lignje. Ali ne na zaru, nego u rerni, pokriveno folijom, sa krompiricima, crnim lukom i cesnom, persunom i bijelim vinom, jer ovo sto moze da se kupi u Italiji nisu lignje, nego Krekeni.

  21. #496
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Morella Praga, ovo sa lignjama mi izgleda sjajno...volim ih ali rijetko ih spremam jer moram da ribam kuću posle njih...ovo ću probati

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ovo zvuči sjajno. Osjećam da je preukusno.
    Zanima me kako to vizuelno izgleda, i poprimi li riža skroz crvenu boju?
    Zavisi koliko paradajza stviš...ako staviš 2 ploda i malko paradajz soka tek malo ukus poboljšaš , a riža bude rozikasta...inače, ovaj paradajz iz ataklenika nema neku boju, pa malo moraš soka dodati, a ljeti, kad imaš domaći paradajz, sazreo na suncu, crven kao krv, uh to je mnogo ukusnije!
    Ja dodam teleće šnicle sa roštilja, zelenu salatu i meni je to ručak izuzetan...da ne pominjem da je uz ribu fenomenalno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #497
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    moji su brstili pori luk sa svinjećim mesom i supice svaštare, a meni je poslata kupus salata (ka' zeku), staroga sira i jogurt..
    Rekla mi je majka da mi nijesu smjeli donijet ove smrdeljave travuljine, jer znaju kako bih se pomamila..
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #498
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Zaboravih da napišem da sam danas pekla piletinu urolanu u slanini...e to je stvarno specijalitet a ništa jednostavnije:
    najmanje 2 režnja bijelog mesa (oko pola kilograma) poprečno prerezati na 4 ili 5 komada, blago, ali baš mrvicu začiniti sa suvim začinom,peršunom, bosiokom, mrvu crvene paprike, bibera, svaki komad umotati u režanj mesnate pančete, poslagati u vatrostalnu zdjelu, ne preveliku da se sve zbije, gore staviti par režnjeva maslaca ubaciti u rernu jedno 45 min do 1 sat na laganoj vatri da se peče. Kad slanina porumeni i zamiriše da ti voda krene na usta, ubaciš od 2 dcl do pola litra pavlake za kuvanje...sipaš da tek prelije meso....e, to ostaviš da ti se još malko zgusne, desetak minuta još pečeš. Ja volim bijeli bijeli rižoto uz ovo još ga prelijem ovim sokom i zelene salate
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #499
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Morella Praga, ovo sa lignjama mi izgleda sjajno...volim ih ali rijetko ih spremam jer moram da ribam kuću posle njih...ovo ću probati
    Ej, mnogo je ukusno, obavezno probaj. Plus ne smrdi

    Isjeckas 2 crna luka, 3 cesna bijelog i malo persuna (kao za marinadu). Zatim isjeces krompir na manje komade i zajedno sa lignjama, lukom i persunom sve djuture u pleh podmazan maslinovim uljem. Zacinis i izmjesas. Pokrijes folijom i stavis na 180 stepeni jedno 45min do sat. Nakon toga otkrijes, sipas odokativnu mjeru bijelog vina, i ostavis tako otkriveno na istoj temperaturi jos 15 min. Preukusno!!!

  25. #500
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

Page 20 of 206 FirstFirst ... 101617181920212223243070120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Ide li ko danas za BG????
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-15, 19:04
  2. Replies: 17
    Last Post: 10-02-14, 07:29
  3. Danas je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 15-07-13, 23:45
  4. Danas nam je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-13, 22:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •