Page 9 of 205 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast
Results 201 to 225 of 5110

Thread: ✦ ☛ Danas na tanjiru ☚ ✦ [FOTO]

  1. #201
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    AJRIN ozeni me !
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #202
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne valja ti strategija sparco! Moras prvo da naucis kuharske vjestine

    Pocinje se sa pranjem posudja ... :joint:
    - Ladan ko taština duša -

  3. #203
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    AJRIN ozeni me !

    Shta nudish u miraz? :mrgreen:


    Ajde da ne bude samo prazna pricha, moram da se pohvalim da sam prvi put spremala knedle sa shljivama, i uspele su
    Fora je shto nisu one klasichne, sa krompirom : )
    Dodushe, bilo je malo improvizacije, kao shto uvek biva u mom sluchaju, neshto mi redovno zafali...pa dobro, nisu dugo potrajale, to je bitno :kamikaza:/

    potrebno:
    -1 litar mleka
    -100 gr putera
    -4 zhumanceta
    -500 gr oshtrog brashna (ja ga nisam imala, pa sam pomeshala 250 gr mekog i 250 gr griza

    Priprema:

    1.Staviti mleko da provri, zajedno sa puterom, pa postepeno dodavati brashno, uz meshanje.Prohladiti 5 min, zatim ubaciti jedno po jedno zhumance,(ja sam opet kiksala, pa sam ubacivala celo jaje, zato je bilo tezhe da oblikujem knedlicu :neutral: )
    Ostaviti da se smesa potpuno ohladi.

    2.Za to vreme na niskoj temp. proprzhiti prezle na puteru ili ulju,uz dodatak shecera, i vanil secera..(ja sam ubacila 150 gr prezli i 200 gr shecera)

    3.U medjuvremenu prokuvati oko 3 litra vode, dodati kashiku soli i malo ulja. Velikom kashikom vaditi testo, u sredinu staviti shljivu, oblikovati knedle i stavljati ih u kipucu vodu. Knedle su kuvane chim isplivaju na povrshinu vode. Odmah se prebace u posudu sa hladnom vodom (1-2 min) Na chistoj krpi ostaviti da se ocede, uvaljati u prezle, i prijatno : ) .


  4. #204
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako ti Sparco vidi ovaj nokat na fotki, skocice u mutnu i studenu Moracu :mrgeen:
    - Ladan ko taština duša -

  5. #205
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sweeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet !!!!! ja se istopih pa vi kako ocete
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #206
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    jeli ovo dezert ove knedle? ili neki buckuris

  7. #207
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    jeli ovo dezert ove knedle? ili neki buckuris
    Je li ovo oklagija leti ka tebi, ili neki drugi nedefinisani objekat?


  8. #208
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    Je li ovo oklagija leti ka tebi, ili neki drugi nedefinisani objekat?
    Dobro je ovo,zamjesi jos koju

  9. #209
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas za ruchak spremih tradicionalno irsko jelo:corned beef sa prilogom od karfiola spremljenog na dalmatinski nacin.
    Dakle:mesnati dio ispod rebara(koji je pripremljen na specifican,irski nacin),samo sam sa zacinima skuvala u vodi.
    Karfiol sam s dva krompira leshala na pari i zacinila ih s maslinovim uljem,biberom i solju.
    Meso sam izrezala na tanke snite i posula ga vodom u kojoj se kuvalo.
    Rucak je bio za prste olizat.Vazda dobrodosh`o na moj astal.
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  10. #210
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobrodosla i ti nama, nema te poodavno.
    - Ladan ko taština duša -

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    simm,bolje te nashla,lijepo je opet druziti se s Vama.
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  12. #212
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Skarpina

    Riba se marinira u limunovom soku i ostavi pola sata da stoji. Poprska se sitno sjeckanim bijelim lukom, bosiljkom, i ostalim biljem, kako ko voli.
    Srecom, imam rernu koja ima opciju "pecenje na zaru" i skoro je isto, samo sto nazalost nema onog divnog mirisa...
    Daklem, zagrije se rerna na 220 stepeni, i riba se pece nekih 20-tak minuta [treba provjeravati, zavisno od velicine ribe]

    Ako neko voli, moze da slozi ribu u pleh sa kromirom, i negdje na pola pecenja da sve prelije mjesavinom maslinovog ulja, limunovog soka, bijelog luka, bibera i bijelog vina. U svakom slucaju, sa ili bez krompira ovaj preliv ide na pola pecenja.

    Ja ne ijem krompir, te kao prilog spremim obarenu rizu i grilovano povrce. Zelena salata i rukola, i rehidrirane alge.

    Ovo mi je plan za veceru, jedva cekam da odem kuci s posla

  13. #213
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ako neko voli sremus ...

    Stize polako proljece, pijace su pune zelenisa, pa ako neko voli sremus, evo dva recepta od juce (to jest, od nedjelje - uhvatih malo vremena da nesto spremim ...)

    Pita od sremusa

    Ovako, uzeo sam jedno paklo (500 gr) kora od heljdinog brasna, pola kilograma bijelog mladog sira (moze i pakovanje Ela sira), jedno jaje, tri veze sremusa, dvije -tri veze mladog luka (moze i malo blitve, malo persuna). Sremus nasjecite krupnije. Stavite nekoliko kora, jednu na drugu, i pouljite ih maslinovim uljem. U jednoj, dubljoj, posudi ugrubo, viljuskom, isprstite, izmijesajte: sir, jaje i sremus. Rasporedite fil. Onda stavite ostale kore preko i njih nauljite maslinovim uljem. Odozgo, prelijte jos jednim jajetom, koje se umutili sa jogurtom i ispecite. Posto se sremus ne dinsta, treba da ostane svjez i da puca pod zubima. Moze i vruce, a moze i hladno. Moze uz jogurt, uz kisjelo mlijeko, a po meni i uz crno vino ...

    Slani namaz sa sremusem

    Tri, cetiri ili vise veza sremusa, krupnije nasjecite i ubacite u jedan dublji sud. Ubacite dvije konzerve incuna. Nekoliko kasika kapara (slanih). Po saku crnih i zelenih maslina, bez kostice, koje ste malo nasjeckali (ne sitno, ali makar po pola). Kasiku senfa. Ja dodah i malo feta sira. Sok od jednog limuna (umjesto sirceta). I ne stedite na dobrom maslinovom ulju. Uzmite viljusku u ruke i dobro izmijesajte, incune i fetu isprstite i izgnjecite. Uzmite neki dobar crni hljeb, malo ga zapecite. Na hljeb stavljajte namaz, ali ne da ga poravnite, kao pastetu ili dzem, recimo, nego da, kako da kazem, bude nabacan na hljeb. Bukvalno, na svako parce nabacite 2-3 kasike namaza i ne poravnjavajte. Ima samo jednu manu: koliko god da napravite, bice malo ... uz ovo moze i biljeo i crno vino, a ja sam, kao 'ortodoksni' seljak iz Doljana, nazdravio jednom bevandom (za neupucene: prst vina, litarskoga Vranca, i prst cesmovace) ...
    Pozdrav i dobar apetit svim forumasima ...
    Doljani forever ...

  14. #214
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mito61 View Post
    Stize polako proljece, pijace su pune zelenisa, pa ako neko voli sremus, evo dva recepta od juce (to jest, od nedjelje - uhvatih malo vremena da nesto spremim ...)

    Pita od sremusa

    Ovako, uzeo sam jedno paklo (500 gr) kora od heljdinog brasna, pola kilograma bijelog mladog sira (moze i pakovanje Ela sira), jedno jaje, tri veze sremusa, dvije -tri veze mladog luka (moze i malo blitve, malo persuna). Sremus nasjecite krupnije. Stavite nekoliko kora, jednu na drugu, i pouljite ih maslinovim uljem. U jednoj, dubljoj, posudi ugrubo, viljuskom, isprstite, izmijesajte: sir, jaje i sremus. Rasporedite fil. Onda stavite ostale kore preko i njih nauljite maslinovim uljem. Odozgo, prelijte jos jednim jajetom, koje se umutili sa jogurtom i ispecite. Posto se sremus ne dinsta, treba da ostane svjez i da puca pod zubima. Moze i vruce, a moze i hladno. Moze uz jogurt, uz kisjelo mlijeko, a po meni i uz crno vino ...

    Slani namaz sa sremusem

    Tri, cetiri ili vise veza sremusa, krupnije nasjecite i ubacite u jedan dublji sud. Ubacite dvije konzerve incuna. Nekoliko kasika kapara (slanih). Po saku crnih i zelenih maslina, bez kostice, koje ste malo nasjeckali (ne sitno, ali makar po pola). Kasiku senfa. Ja dodah i malo feta sira. Sok od jednog limuna (umjesto sirceta). I ne stedite na dobrom maslinovom ulju. Uzmite viljusku u ruke i dobro izmijesajte, incune i fetu isprstite i izgnjecite. Uzmite neki dobar crni hljeb, malo ga zapecite. Na hljeb stavljajte namaz, ali ne da ga poravnite, kao pastetu ili dzem, recimo, nego da, kako da kazem, bude nabacan na hljeb. Bukvalno, na svako parce nabacite 2-3 kasike namaza i ne poravnjavajte. Ima samo jednu manu: koliko god da napravite, bice malo ... uz ovo moze i biljeo i crno vino, a ja sam, kao 'ortodoksni' seljak iz Doljana, nazdravio jednom bevandom (za neupucene: prst vina, litarskoga Vranca, i prst cesmovace) ...
    Pozdrav i dobar apetit svim forumasima ...

    Super za ovaj recept!
    Sremush je jako zdrava biljka, ja sam ga ubacivala u omlet, jela kao salatu...ima samo jednu manu, posledice su iste kao da ste pojeli glavicu belog luka takvog je i okusa


  15. #215
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Suvlaki ...

    Poenta ovog recepta je marinada, to jest priprema mesa, ostalo se svodi na pecenje na rostilju.
    Dakle, kilogramipo svinjetine od buta, koju cete izrezati na kocke (ne bas male) ili zamolite mesara da on to uradi. Meso treba drzati 24 casa u marinadi u frizideru.
    Za marinadu vam treba: 3-4 limuna, maslinovog ulja (odokativno - ja ne stedim), nekoliko glavica bijelog luka (zgnjecenih, ne sjeckanih), svjezega ruzmarina, bibera (crnoga, zelenoga, crvenoga, bijeloga) i senfa. Sa limunova prvo nastruzite koru, zatim ih iscijedite. U veci sud stavite sve nabrojano, stavite i kocke mesa, posolite po ukusu. Rukama dobro izmijesajte sve sastojke. Vazno je da na svakoj kocki bude i senfa i ruzmarina i bibera i kora limuna i slicno . Poklopite i u frizider. Recimo, ovo odradite subotom prije podne, da bi pekli u nedjelju.
    Ja suvlaki pecem na elektricnom rostilju (sa zicama gore iliti grilom). Rostilj mora biti vreo, ali bas vreo, i nauljen. Kocke mesa vadite iz marinade i nanizite na drvene (ili metalne) stapice. U pocetku okrecite cesce, da se meso ne zalijepi. Meso ne smijete duze peci, jer ce bit suvo. Iznutra treba da bude socno, zato, kazem, okrecite cesce u startu, da se uhvati korica.
    Uz suvlaki se posluzuje pitabred, a ako nemate, sasvim ce pristajati i bijeli simit, ali tanak, nekvasen. Bilo pitabred, bilo simit, zapecite ih slobodno na grilu, kad skinete meso.
    Uz suvlaki, definitivno, ide pomfrit (u vecim kolicinama), zelena salata, paradajz, mladi luk, rotkvice ...
    Za pice uz suvlaki? Pivo, sigurno, hladno, sto bi rekao jedan moj prijatelj: ' i vise komada ' ... Ja ne pijem pivo, pa 'spas' trazim u vinu. Bijelo vino uz ovo ne ide, definitivno. Bevanda, zasto da ne: uz 'tezacko' jelo i 'tezacko' vino. I definitivno je za varijantu proljece - ljeto, za neku bastu ili vecu terasu ...
    Doljani forever ...

  16. #216
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E,da se upisem nisam odavno danas sam spremao gratinirano povrce,musaku od tikvica i gibanicu.Eto 3 veoma laka jela dosta od mene recepte cu vam postavit cim se dofatim kompa posto mi je tezina kucat sad sa telefona

  17. #217
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hammer View Post
    E,da se upisem nisam odavno danas sam spremao gratinirano povrce,musaku od tikvica i gibanicu.Eto 3 veoma laka jela dosta od mene recepte cu vam postavit cim se dofatim kompa posto mi je tezina kucat sad sa telefona
    MMmmm tikvice su mi njamii,a u kojem ti restoranu radis ?

  18. #218
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    MMmmm tikvice su mi njamii,a u kojem ti restoranu radis ?
    u hotel Montenegro u Becicima sam trenutno

  19. #219
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hammer View Post
    E,da se upisem nisam odavno danas sam spremao gratinirano povrce,musaku od tikvica i gibanicu.Eto 3 veoma laka jela dosta od mene recepte cu vam postavit cim se dofatim kompa posto mi je tezina kucat sad sa telefona
    Znaci evo 1. recpta Musaka od tikvica manje vise slicna je musaki od krompira znaci meso se isto priprema (izdinsta se sa crnim lukom,sargarepom,lovorovim listom,posoli i pobiberi),tikvice se uzduz isjeku na tanke listice 4-5mm,ukoliko puste vodu ocjediti ih,potom ih paniramo u masu za od brasna,jaja i mlijeka (slicnoj masi za palacinke samo malo guscoj) i onda ih ispohujemo (u fritzi ili dubljem tiganju) i vadimo ih u posudu u koju smo predhodno postavili papirnu salvetu da pokupi masnocu,potom u podmazan pleh poredjamo red tikvica,pa red mesa i onda opet red tikvica (mada moze i jos jedan red mesa i tikvica zavisno od kolicine) stavimo u zagrijanu rernu na 180 stepeni 7-8 min nakon cega je vadimo iz rerne i prelivamo rojalom (7-8 jaja *zavisno od velicine* na 1l mlijeka i opet zavisno od kolicine koju spremamo moze bit i 14-15 jaja na 2l mlijeka) tako da musaka ogrezne u rojalu nakon toga musaku vracamo u rernu i pecemo je dok se rojal ne stegne i dobije rumenu boju.Kada se na povrsini uhvati skrama i malo porumeni tada temperaturu smanjimo na 160-170 da nebi zagorevala sa gornje strane,jer moramo voditi racuna da se rojal i iznutra stegne,tj da se na povrsini ne stvori kora a da unutra ostane ne pecen,to radimo tako sto cemo na par mjesta na povrsini izbusiti viljuskom izmedju poredjanih tikvica i po obodu pleha.Kada je musaka pecena izvadimo je iz rerne i osatvimo 10-ak minuta da se prohladi nakon cega je sjecemo na kocke i sluzimo.

  20. #220
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ovako nisam proba a ne sumnjam da bi mi se svidjele
    Inace nisam znao da to ima u meniju nasih restorana,barem ne u ove koje sam ja bio.
    Ovdje ih jedem pohovane i zovu ih valjda po italijanski Zuccini i svidja mi se jos pohovani Eggplant iliti po naski patlidzan.

  21. #221
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i nemas po restoranima mozda u poneki,ali u hotelima imas,stranci bas vole musaku

  22. #222
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Tortilje od kukuruznog brasna i guacamole sos

    i s tim sto god ocete

    Malo po sjecanju, malo po intuiciji i kombinacijom nekoliko internet recepata bogami napravih gore navedeno prilicno solidno

    Tortilje su mi se toliko dopale da ih evo sad dezertiram sa dzemom od sipurka i sladoledom [na verlu tortilju stavila dzem i sladoled, njaammmm, veeeruj mi]

    Tortilje je vrlo jednostavno napravit, odokativno pola kukuruznog pola psenicnog brasna, malo soli, malo secera, mlakom vodom zamijesiti, da bude tvrdo tijesto. Mijesiti tijesto dok ne pocne da se odvaja od posude, a po potrebu dodavati brasna. Tijesto treba da odstoji oko pola sata. Kad odstoji, izdijeliti na kuglice i svaku razvuci sto je tanje moguce. Peci u vrelom tiganju -ako je moguce nepodmazanom.

    Guacamole sos: avokado ispasirati, dodat so, limunov sok, biber, ako ko voli moze bijeli luk, crni luk, paradajz [oljusten] ljuta papricica. Lakse je ovo radit u blenderu.

    Prijatno

  23. #223
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jedan laki i ukusni ruckic

    Bijelo pilece mese isjeci na rezanca i staviti pola sata u marindai od soja sosa, djumbira i karija, pa onda isprziti na minimum ulja, dodati svjeze pecurke i crvenu papriku, baburu, isjeckano i to dinstati neko vrijeme, zatim preliti slatkom pavlakom za kuvanje i zaciniti biberom, persunom, muskatnim orascicem i kasikicom/dvije soja sosa. Moze da se servira uz pastu ili rizu, mada ja preferiram rizu. Prijatno
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  24. #224
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Piletina uz pastu - nikako. Ali nikako!

    Sprema moja majka nesto slicno, ali sa vise povrca rekao bih. Pokusao sam i ja par puta, ali mi nije bas uspjelo :mrgreen:
    I am the one who locks.

  25. #225
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    a ide li seafood i pasta?

Page 9 of 205 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Ide li ko danas za BG????
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-15, 20:04
  2. Replies: 17
    Last Post: 10-02-14, 08:29
  3. Danas je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 16-07-13, 00:45
  4. Danas nam je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-13, 23:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •