Page 38 of 205 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast
Results 926 to 950 of 5119

Thread: ✦ ☛ Danas na tanjiru ☚ ✦ [FOTO]

  1. #926
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Evo već sam 10 dana u nekoj voćnoj i ribljoj fazi.

    Voćna salata spremna. Mango, po prvi put u životu probah i nije loš, za razliku od avokata... ili mi je nepce prefinjeno ili nam treba "vremena".

    Salata od hobotnice spremna. Kako je nepravedno to što se nakon kuvanja tako skvrči, smanji, da od 1 kg iste, jedva se jedno čeljade može najesti, a ono, treba dijeliti...

    p.s. da li ima neko ko zna nekog a da radi u restoranu Stari Mlin u Ljutoj i da mi otkrije njihovu tajnu o salati od hobotnice. Preciznije - toliko je mekana, makar tada jednom kad je probah, imala sam osjećaj da jedem oblak. Neka marinada je u pitanju, ali kakva ? :heart-borken:

  2. #927
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ja sam danas spremala fenomenalne "meksičke lazanje" sa tortiljama umjesto lazanja, znači, bruka kako su dobre!
    slično ovome izgledaju

    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #928
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Upravo spremih tijesto za pizzu. Ali to nije klasično tijesto, nego ja nešto izmišljam

    Sad da sačekam jedno 10-ak 15 minuta da malo nadođe tijesto pa da vidim što sam učinio

  4. #929
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Jel ovo neka pita sa sampinjonima?
    Dobro izgleda, moze upute, recept.. ?
    http://kuhinjazaposlenezene.blogspot...pecurkama.html

    A danas cu probati lazanje sa povrcem da napravim.

    Last edited by Oljce; 06-05-14 at 12:41.

  5. #930
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ''Kupio sam prasak za pecivo (iliti - ocu palacinke), ali kupio sam ti i tvoje vino.''

    Nista, tiganj u ruke. Opet.

    Dovidjenja.

  6. #931
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Evo već sam 10 dana u nekoj voćnoj i ribljoj fazi.

    Voćna salata spremna. Mango, po prvi put u životu probah i nije loš, za razliku od avokata... ili mi je nepce prefinjeno ili nam treba "vremena".

    Salata od hobotnice spremna. Kako je nepravedno to što se nakon kuvanja tako skvrči, smanji, da od 1 kg iste, jedva se jedno čeljade može najesti, a ono, treba dijeliti...

    p.s. da li ima neko ko zna nekog a da radi u restoranu Stari Mlin u Ljutoj i da mi otkrije njihovu tajnu o salati od hobotnice. Preciznije - toliko je mekana, makar tada jednom kad je probah, imala sam osjećaj da jedem oblak. Neka marinada je u pitanju, ali kakva ? :heart-borken:

    Avokado se ne jede sam kao neko drugo voce. Stavi u blender avokado, nasjeckani luk, biber i sok od limuna i napravis kao neki guacamole sos Avokado se mora zaciniti. Inace, ja isto volim mango kada ga uspijem naci da nije tretiran hemikalijama.
    Davor

  7. #932
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Avokado nikako stavljati u blender, u miksere i ostale aparate, jer onda gubi sva svojstva. Zreli avokado je dovoljno viljuškom, ili ako ga ima više onom gnječalicom za krompir kada pravite pire, isprštiti, i jede se odmah čim se oguli i spremi. Limun, mada bolje limeta, se stavlja da ne bi gubio boju, zadržava kiseonik duže. Avocado se NE MORA začiniti, to je stvar ukusa.

    Ja ga koristim, bez soli i ostalih dodataka, kao namaz za sendviče umjesto majoneza i sličnih stvari.
    Guacamole redovno spremam, tada ga začinim da bi sve dobilo jači ukus.
    Jedem ga i tako sirov, narezan na kriške, uz salatu.
    Odličan je zgnječen u kombinaciji sa tunom.
    Uglavnom, jedem ga za doručak, ručak i veceru kad god mogu i kad naidjem na dobar avocado. Najžalije mi ga je bačit, duša me zaboli kad ne potrefim dobar!


    Сент фром мај ајФон!

  8. #933
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Nisam ga ni jela samog nego isjeckanog na fete sa ostalim voćem, kao salatu. Nekako ima opor ukus koji mi ostaje u ustima dugo i onda me sprečava da uživam u ukusima ostalih voćki. Dominantan je Mada vjerovatno nam treba vremena...

    Kako ga praviš kao namaz? Samo izgnječiš ili ? Daj neku kombinaciju salata voće/povrće ili kombinacija?

    p.s. Koštica od avokada da li služi nečemu, može li se što od nje napraviti?

  9. #934
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Avocado, iako je voće, se jede kao povrće. Meni je trebalo dosta vremena da se naviknem na njega, i da ga posolim i sve, a sad ga jedem skroz sirov.
    Generalno nisam doručkovala, nisam navikla, a sad mi se doručak sastojo od sjemenki (bundeva suncokret) avokada i paradajza. I ne solim ništa, nego sve tako sirovo.


    Volim isto da iseckam ljubičasti luk, krastavac, crvenu papriku, paradajz i avokado na kriške. U šoljicu pomiješam maslinovo ulje i so, pa tek onda prelijem preko, i na kraju dodam preko svog povrća tj. salate gusto balsamiko sirće, možeš i obično, ali ja više volim ovaj (u plastičnoj bočici ima u VOLI da se uzme) i po želji koliko hoćeš. Ja volim taj ukus pa dodam dosta, a neko ne voli taj sladunjavi i kiselkasti ukus.

    Dalje, uzmeš luk (ja najviše volim onaj ljubičasti, najbolji mi je za salate) sitno isjeckaš i staviš u malo veću vanglu. Paradajz (dva tri mala) sitno isjeckaš i didaš. Možeš papriku crvenu (sitno sitno) ali i ne moraš. Iscijediš pola limuna (tj. Zavisi od količine) i ostaviš sa strane, dok ne očistiš avocado i izgnječiš i sjediniš sa smjesom, pa onda preliješ limunom ili limetom. Limeta će ti trebati cijela barem.
    Avokado da oljuštiš, prereži ga na pola, košpicu ne možeš pa oko nje. I onda uzmeš s obje ruke, okreneš polovine suprotno i odvojiš jednu od druge. Kašikom izvadi "meso" ili uzmi nož pa izreži po njemu da napraviš kao kockice i onda kašikom izvadi, biće ti lakše da ga zgnječiš. Košpica se obično vadi tako što zabodeš nož po dužini u nju i onda okreneš nož i izvadiš je. Pa sa drugom polovinom avokada uradiš isto. Avocado uvijek dodaj zadnji u salatu da ne bi pocrnio brzo. Kad izgnječiš i sjediniš sa ostalim, dodaj soli i sok od limuna, i stavi košticu unutra da bi održavalo boju, tako mi reče jedna mexikanka, mada već imaš limun il limetu unutra. Serviraš sa tortila čipsom, ili možeš sa krekerima. Kad god spremam buritos ili quesadile spremam i ovaj guacamole salsu.

    Za namaz za sendviče samo ga izgnječim. Ako neću cio da jedem onda okinem onoliko koliko mislim da ću da pojedem i to ogulim, a ostatak ostavim u kesu, izvučem što više vazduha mogu i zatvorim, ali avokado da ostane u ljusci. Posoli ako želiš, dodaj malo maslinovog ulja.
    Ja ga jedem najčešće ovako, a sad ako neko još ima kakav recept izvolite!


    Avokado ne držati u frižideru, i ne kupujte nikad puno ako ne planirate odma da ga jedete.




    Сент фром мај ајФон!

  10. #935
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Juče napravih pitu sa makom,rekoh da probam i baš mi lijepo i ukusno ispade,danas je još ljepša za pojest bila...


    Last edited by Artemis; 22-05-14 at 00:00.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #936
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ammmmnammnmnmmmmm

  12. #937
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    Aooo...kako obraza imas kako volim makovnjacu

    Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #938
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pojela sam i za vas,ne znam dje mi je to stalo



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #939
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Juče napravih pitu sa makom,rekoh da probam i baš mi lijepo i ukusno ispade,danas je još ljepša za pojest bila...


    Ja bih recepAt. Hvala

  15. #940
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja bi da mi das malo
    rm -rf /

  16. #941
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemaaaa...

    Aquaria ovo tijesto zovem moje tijesto, jer s njim mogu da pravim sto mi padne na pamet; picu, pirosku,kiflice, neke mafine,ovako neke pite sa čim god hoću samo treba imati malo osjećaja kad se pravi.Posno je i jednostavnije ne moze bit. Za ovo ti treba kg oštrog t 400 brašna,kad ga izručiš u njega 2 kašičice soli a zasebno u pola čaše od 2 dl tople vode,dvije kesice digo sitnog kvasca i 2 kašičice šećera, zahvati i kašičicu brašna pa smućkaj to 2 min.Onda sipaj u brašno, dodaj 2 male šoljice od kafe ulja i dvije kašike jabukovog sirćeta pa dok mijesiš dodaješ po malo dvije i po čaše od 2dl tople vode, ni manje ni više. ..to tijesto mijesi rukama dok se,kako se kaže,ne preznojiš i ostavi sat vremena da odstoji.Posle ga na loptice(onako kao teniska loptica da je po veličini) izdvajaš pa razvučeš malo oklagijom više u duzinu manje u širinu, ne moraš tanko skroz i čisto da možeš da ga namotaš kad staviš mak a namotavaš od dolje prema gore.Krajeve porezi nožem i pritisni sa strane malo dlanovima.
    Mak kupiš posebno u kesu, jedna i po kesa ti je dosta i to je kesa u kojoj ima šećera tj pripremljena samo dodaš toplog mlijeka, na kesicu piše koliko.Dodaj još dvije kašike šećera slobodno.
    Nauljaš ih u pleh dobro kad ih staviš,(jedna uz drugu)i malo isprskaj vodom pa peci 20 min na 250.Kad ih izvučeš opet ih uljem premaži dok su vrele pa ih pokrij nek se ohlade malo, pospi šećerom u prahu i prijatno ti.



    Послато са GT-I9070 уз помоћ Тапатока



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #942
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Juče napravih pitu sa makom,rekoh da probam i baš mi lijepo i ukusno ispade,danas je još ljepša za pojest bila...


    Moja omiljena pita

    Upravo spremio šampinjone i smrčak sa povrćem


  18. #943
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Casa jogurta, 4 kasike ovsenih pahuljica, pola kivija izrezanog na kockice, 2 suve smokve iscjepkane rukom i TA-DAAAA domaci vocni jogurt! Odlican dorucak spreman za 5 minuta za ljude kojima je vrijeme novac
    Last edited by Byk-e; 28-05-14 at 16:01.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  19. #944
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Ljudi ja sam sinoć ođe pola sata kucala post za Pečenu aljasku (sladoled tortu) i on se izgubio?!!! Bože Petlaaaa.........

    Evo me opet ali neču časti mi ka sinoč slikovito

    Ispeći koru kao za rolat, peći u širokom plehu obloženim papirom za pečenje: Umutiti dobro 5 jaja, dodati 5 kašika šećera, 2 vanil-šećera i 5 kašika brašna ja stavljam oštro, ali ne mora! Peći desetak minuta i izvaditi iz rerne, skinuti papir i umotati u krpu i ostaviti da se skroz ohladi...
    Kupiti 1/2 kg sladoleda po želji (ja kupujem onaj Nestleov, Aloma, kakav voliš ukus), presjeći ga na pola dužinom da se dobije punjenje za rolat, staviti ga na sredinu one kore, pa koliko je moguće umotati rolat oko sladoleda (a može, taman se dobije krug od kore i unutra sladoled kad se reže), onda sve zajedno u foliju umotati i ubaciti u zamrzivač da se skroz stegne i da se sladoled nimalo ne otopi!!!

    Prije nego namjerite da poslužite ovaj kolač Prvo uključite rernu na najjače da se ugrije! Ovo je obavezno!!! pa onda, kad je rerna gotova, umutite 5 bjelanaca sa 2 vanil šećera, 10 kašika šećera (obavezno 2 kašike na jedno bjelance, ne manje! ) i sa kašikom limuna cijeđenoga, izvadite onaj smrznuti rolat, prebacite u pleh pa ga lijepo premažite šaumom od bjelanaca i ubacite u onu vrelu rernu tačno minut!!! Ako je za minut porumenjelo odmah vadi ako ne malo produžite ali ne više od još jednog minuta!!!
    Izvadite i odmah služite to je FENOMENALNO!!!! Unutra je ledeni sladoled a spolja je vreo bjelanac preukusan i kora koja je taman počela da se grije, mlaka, dakle!
    Za prave sladokusce i kome nije mrsko da se bakće time, ugrijati malo ruma, politi po vrelom kolaču i zapaliti, tek onda je doživljaj pravi!!! evo ovako izgleda



    dakle, neko ovo "pali" brenerom ali ja to neImam u kući tako da sam se raspitala, ko pita ne skita i rerna prevruća i samo 1 minut, mijenja brener...takođe koru možete kakvu hoćete! Ja pravim ovu jer mi se ova opcija dopada, ali možete da iskoristite za koru samo žumanca a bjelanca za šaum, jer ja 5 žumanaca niejsam iskoristila juče eto tako pa prijatno ovo je preukusno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #945
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvončice, alal ti vjera, ovo strašno izgleda. Nemam rerne u studentski dom ovamo, inače bih to kol'ko je sjutra probao!
    DICIOTTO

  21. #946
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    a još je ukusnije! Samo mu je mana što se odmah pojede
    Ko je malo vičniji ljepše je sam napraviti sladoled...umutiti bjelanca, žumanca skuvati na pari sa onoliko kašika šećera koliko jaja, pa kad se prohladi lagano pomiješati bjelanca i žumanca, dodati 2 šlag krema umućena i jednu slatku pavlaku umućenu (količinu koju želiš, možeš onu od 250 ml) , sve pomiješati ali laganim kružnim pokretima i smrznuti---e taj sladoled staviti umjesto kupovnog....a možeš u žumanca kuvana staviti čokoladu pa imaš sladoled od čokolade
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #947
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Skupile se nas tri kod mene (svaka ravnopravno učestvovala, najmlađa kupovinom, nastarija šef kuhinje, a ja gulila i servirala, kafom zapečatirala), fale nam četrvta iz Bara, al će doć' sljedeće neđelje, i peta trudnica neće muža da ostavi i ručale dijetalno...

    domaća pileća supa, zapečena piletina u pavlaci i krem sosu sa začinskim biljem, krtola pečena na papiru (koja ovđe fali, jer se dovršavala u rerni), začinjena samo bosiljkom, bez ulja i ostalih začina, domaći paradajz i krastavac, bez soli i ulja..bez 'ljeba..neko jogurt, neko sir, neko vodu...Ne možemo se micat'...što i vama želimo
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #948
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Danas sam bila korisna:

    Palačinke sa kafom.
    Baš razbude, jer se stavlja mjevena kafa ne filtrat,
    http://prijatno-recepti.blogspot.com...-sa-kafom.html

    Budu tamne, mnogima to neobično.



    Onda pošto sam napokon ispratila brata i sestru, napravila sam sebi ručak po mom meraku, jer oni to ne vole. To je ćuretina sa jednim mojim prelivom. Rijetko kad se držim striktno recepta, jer mnogo toga ne volim, pa jednostavno izbacim .

    Last edited by the_lady_marianna; 13-06-14 at 16:56.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  24. #949
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prosledite mi nekoliko dobrih i isprobanih recepata sa povrcem a da je jeftinije i lako pripremljivo. Moram kuvati nesto narednih dana.

  25. #950
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Je l ovo meni sa S.Stefana:
    za doručak sendvič Đoković-Ristić, za ručak kobasica Novak u sosu od Jelene, za večeru, NovJel salata
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 38 of 205 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Info Ide li ko danas za BG????
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-15, 19:04
  2. Replies: 17
    Last Post: 10-02-14, 07:29
  3. Danas je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 15-07-13, 23:45
  4. Danas nam je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-13, 22:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •