Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 195

Thread: T-Mobile 3G

  1. #1
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default T-Mobile 3G

    "Vijesti" Online, 9. maj, 2007

    T-MOBILE, crnogorski mobilni operator, prema informacijama "Vijesti", pokrio je 3G signalom Podgoricu, ali je pristup mreži, na žalost, moguć samo za autorizovane korisnike. 3G mreža je u testnoj fazi i nije najavljeno kada će u njoj moći da uživaju i korisnici usluga T-Mobilea.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Ja vidim prije neki dan, onamo dje mi je jachina signala, pishe mi 3G, i tad ne mogu nikoga da zovnem, vjerovatno ni mene niko ne moze, experimentishu na mene hm
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene uvijek kad nemam signala pise samo 3gp...

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    T-Mobile Crna Gora Gora danas je dobio licence za izgradnju i korišćenje 3. generacije mobilne telefonije, kao i licencu za pružanje javnih telekomunikacionih servisa putem fiksnog bežičnog pristupa. Na svečanosti u Hotelu “Crna Gora” licence je uručio direktor Agencije za telekomunikacije Zoran Sekulić. Uručenju licenci, osim predstavnika kompanija koje su ih dobile, prisustvovali su i potpredesjednik Vlade Crne Gore prof dr Vujica Lazović, rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Ljubiša Stanković i predstavnici drugih institucija povezanih sa sektorom telekomunikacija.
    „T-Mobile će s ovom licencom postati još bliži zahtjevima i potrebama svojih korisnika. Ponosni smo što danas možemo objaviti da smo Podgoricu već pokrili 3G signalom T-Mobilea. Implementacijom ove tehnologije, kroz savremene servise koje ćemo ponuditi svojim korisnicima, prepoznatljive vrijednosti T-Mobilea - jednostavnost i inspiracija, pouzdanost i povjerenje, još će snažnije doći do izražaja. Kombinujući međunarodno i lokalno iskustvo i znanje, T-Mobile Crna Gora će biti u prilici da ponudi najbolje servise prilagođene potrebama korisnika “, izjavio je Bence Makai, predsjednik Odbora direktora Crnogorskog Telekoma.
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fenix View Post
    Ponosni smo što danas možemo objaviti da smo Podgoricu već pokrili 3G signalom T-Mobilea.
    I ne samo tebe Fenix, vec bi trebalo da citiram i sebe, pa da komentarisem na oba posta, u vezi sa signalom u Podgorici :-)

    Nije jos cijela PG pokrivena... ali to gdje jeste probah video call i radi...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Tek tako radi ili moras da se registrujes negdje ?

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Tek tako radi ili moras da se registrujes negdje ?
    Tek tako ne radi, da se registrujes ne mozes. Znam neke ljude, pa mi zavrsili to

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by $hone View Post
    mene uvijek kad nemam signala pise samo 3gp...
    ista stvar...kad god izgubim signal samo se pojavi 3G
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fenix View Post
    „T-Mobile će s ovom licencom postati još bliži zahtjevima i potrebama svojih korisnika. Ponosni smo što danas možemo objaviti da smo Podgoricu već pokrili 3G signalom T-Mobilea. Implementacijom ove tehnologije, kroz savremene servise koje ćemo ponuditi svojim korisnicima, prepoznatljive vrijednosti T-Mobilea - jednostavnost i inspiracija, pouzdanost i povjerenje, još će snažnije doći do izražaja. Kombinujući međunarodno i lokalno iskustvo i znanje, T-Mobile Crna Gora će biti u prilici da ponudi najbolje servise prilagođene potrebama korisnika “, izjavio je Bence Makai, predsjednik Odbora direktora Crnogorskog Telekoma.
    Tuzno je da su predsjednika borda direktora jednog od ogranaka Deutsche Telekoma doveli u situaciji da izgovori ovakvu dezinformaciju.
    U Podgorici 3G signala T-Mobilea nema:U Maslinama, na Zlatici,Gornjoj Gorici, Donjoj Gorici, Tolosima, Vecem dijelu Zabjela i Starog aerodroma,...
    Pokretanje ovog topica nije nista drugo do zadatak novinara ND "Vijesti" da u zamjenu za prikljucenje test timu 3G T-Mobilea napise nesto afirmativno za ubjedljivo najgori 3G projekat u Crnoj Gori(planirano je 53% populacijske pokrivenosti,a obrzinama necu ni govoriti).

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by frkun View Post
    Tuzno je da su predsjednika borda direktora jednog od ogranaka Deutsche Telekoma doveli u situaciji da izgovori ovakvu dezinformaciju.
    U Podgorici 3G signala T-Mobilea nema:U Maslinama, na Zlatici,Gornjoj Gorici, Donjoj Gorici, Tolosima, Vecem dijelu Zabjela i Starog aerodroma,...
    Pokretanje ovog topica nije nista drugo do zadatak novinara ND "Vijesti" da u zamjenu za prikljucenje test timu 3G T-Mobilea napise nesto afirmativno za ubjedljivo najgori 3G projekat u Crnoj Gori(planirano je 53% populacijske pokrivenosti,a obrzinama necu ni govoriti).
    Kako radi novinar "Vijesti, ostavi novinaru.

    U trenutku dobijanja informacije o pokrivenosti 3G signalom na teritoriji PG - ona je i objavljena. Dalje, nakon testiranja, istina ne na teritoriji cijelog grada, vec tamo gdje se novinar nadje, ostavljena je i informacija da signala nema bas u cijeloj PG, kako to rekose u T-Mobileu.

    I da ne bi topica, ne bismo danas znali za koje nas je sve djelove grada T-Mobile obmanuo svojom tvrdnjom.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni telefon kad trazi GSM mreze izbaci monet i promonte i pored njih pise
    3G, samo sam cuo da treba i kartice da se mijenjaju da bi moglo da se koristi
    a mijenjace se kao kad budo 382 samo.
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dark_Side View Post
    ista stvar...kad god izgubim signal samo se pojavi 3G

    i meni, pa neshto razmishlajm, neka neka, bolje i 3G da imam no nijednu ka sa starim telefonom :P
    I'd love to stay and chat, but you're a total bitch.

  13. #13
    Goran69 Guest

    Default

    Quote Originally Posted by frkun View Post
    Tuzno je da su predsjednika borda direktora jednog od ogranaka Deutsche Telekoma doveli u situaciji da izgovori ovakvu dezinformaciju.
    U Podgorici 3G signala T-Mobilea nema:U Maslinama, na Zlatici,Gornjoj Gorici, Donjoj Gorici, Tolosima, Vecem dijelu Zabjela i Starog aerodroma,...
    Pokretanje ovog topica nije nista drugo do zadatak novinara ND "Vijesti" da u zamjenu za prikljucenje test timu 3G T-Mobilea napise nesto afirmativno za ubjedljivo najgori 3G projekat u Crnoj Gori(planirano je 53% populacijske pokrivenosti,a obrzinama necu ni govoriti).
    Mislim da treba covjeku platiti studijsko putovanje u Juznu Koreju da bi mogao da osjeti benefite svih mogucih wireless, less etc konekcija. Mislim da bi to bilo jako lijepo od strane operatera jer se pokazao kao najbolji poznavalac trenutnog stanja a bogami i kao svega sto ce biti.

    Mislim da bi ga trebalo ubacit i u testni tim...........u fabrici dvopeka.

    Da mu se kupi i telefon jel tako Sylvester?

  14. #14
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E sta radi frkun, o jadu nas zabavi.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,000
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by frkun View Post
    Tuzno je da su predsjednika borda direktora jednog od ogranaka Deutsche Telekoma doveli u situaciji da izgovori ovakvu dezinformaciju.
    U Podgorici 3G signala T-Mobilea nema:U Maslinama, na Zlatici,Gornjoj Gorici, Donjoj Gorici, Tolosima, Vecem dijelu Zabjela i Starog aerodroma,...
    Ovo je relevantan podatak i mislim da je trebalo ovo naglasiti na početku topika...
    Quote Originally Posted by frkun View Post
    Pokretanje ovog topica nije nista drugo do zadatak novinara ND "Vijesti" da u zamjenu za prikljucenje test timu 3G T-Mobilea napise nesto afirmativno za ubjedljivo najgori 3G projekat u Crnoj Gori(planirano je 53% populacijske pokrivenosti,a obrzinama necu ni govoriti).
    Ne znam šta će ti ovo, zar je bitno kako se dolazi do informacija (posebno o novinarima). Odakle znaš kakve će biti brzine??
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brienz
    Posts
    291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Agencija za telekomunikacije i postansku djelatnost Crne Gore je nakon sprovedene kompletne
    tenderske procedure donijela Odluku o izboru najpovoljnijih ponuda po Me|unarodnom
    javnom tenderu za dodjelu posebnih licenci za gra|enje, posjedovanje i eksploatisanje
    mobilne javne telekomunikacione mre`e i pru`anje mobilnih javnih telekomunikacionih servisa.
    Za dvije posebne licence za gra|enje, posjedovanje i eksploatisanje mobilne javne telekomunikacione
    mre`e i pru`anje mobilnih javnih telekomunikacionih servisa u skladu sa IMT-2000/UMTS
    standardom, prihva}ene su ponude ProMonte GSM d.o.o. Podgorica kao prvorangirana odnosno
    T-Mobile Crna Gora d.o.o. Podgorica kao drugorangirana ponuda.
    Za jednu posebnu licencu za gra|enje, posjedovanje i eksploatisanje mobilne javne telekomunikacione
    mre`e i pru`anje mobilnih javnih telekomunikacionih servisa u skladu sa GSM/DCS-1800 i
    IMT-2000/UMTS standardima, prihva}ena je ponuda konzorcijuma Telekom Srbija A.D. Beograd
    i Ogalar B. V. Amsterdam, Holandija.
    Ukupan ponu|eni iznos jednokratne naknade za sve tri licence iznosi 22.410.042,00 € (dvadeset
    dva miliona ~etiri stotine deset hiljada i ~etrdeset dva eura) a Tenderom je bio predvi|en minimalni
    iznos za sve tri licence od 10.000.000,00 € (deset miliona eura).
    Tako|e, novi operator na Crnogorskom tr`i{tu telekomunikacija planira kapitalne investicije od
    preko 90 miliona € a po~etak rada se mo`e o~ekivati u roku od 90 dana od dana izdavanje
    licence. Postoje}i operatori, ProMonte GSM i T-Mobile planiraju investicije u iznosu od oko 28
    miliona € samo u 3G tehnologoju. ProMonte planira po~etak komercijalne eksploatacije mre`e 1.
    jula 2007. godine, dok }e T-Mobile komercijalni rad otpo~eti 1. novembra 2007. godine.
    www.agentel.cg.yu
    M TEL
    - Ponu|eni iznos jednokratne naknade za licencu: 16 000 000,00 Eura.
    - Po~etak komercijalne eksploatacije mre`e (2G i 3G): 90 dana od dana dobijanja licence.
    - Dinamika pokrivanja stanovni{tva GSM/DCS-1800 mre`om: 95,9% do kraja prve godine; 99,2% do kraja tre}e
    godine; 99,5% do kaja pete godine.
    - Dinamika pokrivanja stanovni{tva IMT-2000/UMTS mre`om: 75,2% do kraja prve godine; 83,9% do kraja tre}e
    godine; 89,1% do kaja pete godine; 92,3 do karaja sedme godine.
    - Savremeno tehni~ko rje{enje kako za 2G segment (na svim sajtovima }e biti implemetiran GPRS/EDGE), tako i
    za 3G segment mre`e (u skladu sa 3GPP Realise 5, uklju~uju}i i implementaciju HSDPA/HSUPA).
    - Minimalni digitalni protok prema korisniku (u UMTS mre`i): 128/64 kb/s (downlink/uplink).
    - Maksimalni digitalni protok prema korisniku: 3,65 Mb/s.
    Kapitalne investicije: preko 90 mil. Eura za 15 godina (tre}ina u prve tri godine).
    ProMonte GSM d.o.o.
    - Ponu|eni iznos jednokratne naknade za licencu: 4 010 000,00 Eura.
    - Po~etak komercijalne eksploatacije mre`e: 1. jul 2007. godine.
    - Dinamika pokrivanja stanovni{tva: 40% do kraja prve godine, 75% do kraja tre}e godine, 97% do kaja pete
    godine.
    - Savremeno tehni~ko rje{enje u skladu sa 3GPP Release 5 (najnovija verzija UMTS specifikacija), uklju~uju}i i
    implementaciju HSDPA/HSUPA.
    - Minimalni digitalni protok prema korisniku: 128 kb/s (u prve 4 godine), 384 kb/s (u petoj godini).
    - Maksimalni digitalni protok prema korisniku: 3,6 Mb/s (u prvoj godini), 6 Mb/s (u drugoj godini), 14,4 Mb/s
    (u tre}oj godini i poslije).
    Kapitalne investicije: preko 19 mil. Eura za pet godina samo u 3G tehnologiju.
    T-Mobile Crna Gora
    - Ponu|eni iznos jednokratne naknade za licencu: 2 400 042,00 Eura.
    - Pocetak komercijalne eksploatacije mre`e: 1. novembar 2007. godine.
    - Dinamika pokrivanja stanovnistva: 11% do kraja prve godine, 28% do kraja tre}e godine, 53% do kaja pete
    godine.
    - Tehni~ko rjesenje u skladu sa 3GPP Release 4, uklju~uju}i i osnovne verzije HSDPA.
    - Minimalni digitalni protok prema korisniku: 64 kb/s (u prvoj godini), 128 kb/s (u drugoj godini), 384 kb/s (u
    posljednje tri godine).
    - Maksimalni digitalni protok prema korisniku: 384 kb/s (u prvoj godini), 1,8 Mb/s (u drugoj godini i poslije).
    Kapitalne investicije: blizu 9 mil. Eura za pet godina samo u 3G tehnologiju.

    Komentar ? Sram vas bilo gospodo iz Deutsche Telekoma. Ovom ponudom ste pokazali sto mislite o narodu i zemlji na cije ste trziste dosli i planirali da ubirate extra profit, ocigledno na racun neznanja potencialnih klijenata.
    Ovim putem pozivam sve korisnike 067 mreze da to prestanu biti u sto kracem roku, jer svaki minut razgovora, svaki poslati SMS cini profit kompaniji koja ja vas drzi za neuki puk koji ne zasluzuje da ide naprijed. Nadam se da tako grdno ne mislite o sebi.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    hahaha, 11% do kraja prve godine, 28% do kraja trece godine, kao i Minimalni digitalni protok prema korisniku: 64 kb/s (u prvoj godini), 128 kb/s (u drugoj godini) Ovo im je 3G? :mrgreen:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi se sprdaju s nama ? :mad: Mada sam ja cuo da T-Mobile izlazi s naseg trzista, a dolazi Vodafone.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    izgleda da za godinu dana (a ni dvije) ni cijelu PG nece pokrit
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  20. #20
    Silvester Guest

    Default Frqoga za pre$ednika !!!

    Quote Originally Posted by frkun View Post
    Ovim putem pozivam sve korisnike 067 mreze da to prestanu biti u sto kracem roku...
    Evo - ja prvi napushtam 067 cim prodju ovi praznici, samo da mi se ti ne $ekirash !

    I uz to, jos cu javno da zapalim svoju testnu 3G SIM karticu na sred Trga Republike !!!

  21. #21
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Ovi se sprdaju s nama ? :mad: Mada sam ja cuo da T-Mobile izlazi s naseg trzista, a dolazi Vodafone.
    Dje si to cuo, zdravlja ti
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #22
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by DonChicio View Post
    Ovi se sprdaju s nama ? :mad: Mada sam ja cuo da T-Mobile izlazi s naseg trzista, a dolazi Vodafone.
    Gdje si to cuo?

  23. #23
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Vidis da se sali covek
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #24
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma sta znam,nisam cuo neki veliki sarkazm u njegovom postu :P.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Silvester View Post
    I uz to, jos cu javno da zapalim svoju testnu 3G SIM karticu na sred Trga Republike !!!
    planirate li u prvih godinu dana CIO trg da pokrijete 3G signalom, ili samo dio?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. T mobile - servis koji ne funkionise
    By Matador in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 05-01-07, 12:13
  2. Software mobile & pc
    By Mugi in forum Software
    Replies: 8
    Last Post: 24-10-06, 15:43
  3. HP iPAQ hw6945 Mobile Messenger
    By adrenaline in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 20-09-06, 18:11
  4. Kupujem Symbian ili Windows mobile telefon
    By gates in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 17-05-06, 10:49
  5. Key gen mobile Opera 8 series 60
    By frkun in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 4
    Last Post: 14-09-05, 11:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •