Page 6 of 29 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #126
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA;[IMG
    http://img706.imageshack.us/img706/9778/14124397783513734639233.jpg[/IMG]
    jao hahahaha sto je sladak
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  2. #127
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Doveli smo ga kuci, dobio je stolicu, sto je bio uslov da se vrati uopste, e sad 12, 13 dana oporavak...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  3. #128
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kavi su simptomi kod uvrtanja zeludca? kako si primijetila to?

  4. #129
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stigao je kuci, super :*

  5. #130
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post
    kavi su simptomi kod uvrtanja zeludca? kako si primijetila to?
    Pas je uzasno nervozan, pokusava konstantno da povrati (ili da kaki), a ne moze, stomak mu je jako nadusen i povecava se. Mi smo ga odmah poveli kod veterinara i to ga je spasilo, jer je vrijeme najbitniji faktor kod torzije, neki psi dodju u uzasnom stanju, a on je koliko toliko ok bio. Uglavnom, ako ove simptome primijetite, odmah kod veterinara!

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    stigao je kuci, super :*
    Stigao je ! Rana mora da se pazi i da zaraste i ako Bog da sve ce biti ok, za 12 dana skidanje konaca i to je to
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  6. #131
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pronasla sam klip o torziji , na njemu se vidi i kako izgleda snimak stomaka psa koji je ima itd. O ovoj bolesti treba dosta da znaju posebno vlasnici vecih rasa!

    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  7. #132
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    budva
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam owoga moga slunta prije 5 dana wodio kod neko sabanskog veterinara, jer nisam mogao ic do bara, i owaj majmun mu dao 2 inekcije neke proteinske neam ti pojma
    jednu inekciju mu u guzu dao, a drugu nedje na lijevo rebro sa strane..
    i prekjuce widjeh ima neku kilu na lijevo rebro tacno dje mu je inekciju zabo..
    Ja mislim da mu je zakacio rebro malo pa mu je nateklo, sto moze to bit ?
    Bongiorno Italia bongiorno Maria
    Cogli occhi pieni di malinconia

  8. #133
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToothY_bu2 View Post
    Ja sam owoga moga slunta prije 5 dana wodio kod neko sabanskog veterinara, jer nisam mogao ic do bara, i owaj majmun mu dao 2 inekcije neke proteinske neam ti pojma
    jednu inekciju mu u guzu dao, a drugu nedje na lijevo rebro sa strane..
    i prekjuce widjeh ima neku kilu na lijevo rebro tacno dje mu je inekciju zabo..
    Ja mislim da mu je zakacio rebro malo pa mu je nateklo, sto moze to bit ?
    Nije to nista, desava se to kad im ne utrljaju kozu na to mjesto posle injekcije. Malo mu masiraj s vremena na vrijeme ili onako samo ili sa konjskom mascu i proci ce mu
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  9. #134
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    vidjeh gore da je neko napisao da ima problema oko davanja tableta psu....

    Ja mu kad treba dam u hranu i pojede bez problema, sad me zanima grijesim li ja sto jer mu dajem kroz hranu, lakse mi je tako engo da mu otvaram usta i cuda ?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  10. #135
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    budva
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA View Post
    Nije to nista, desava se to kad im ne utrljaju kozu na to mjesto posle injekcije. Malo mu masiraj s vremena na vrijeme ili onako samo ili sa konjskom mascu i proci ce mu

    E pa super, hvala ! xDD
    Bongiorno Italia bongiorno Maria
    Cogli occhi pieni di malinconia

  11. #136
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li neko savjet mozda sta da radim, evo dva dana ima od kad mi je pas pojeo valjda neko drvce ili slicno i tacno ponekad oce da povrati al mu se ne da....probao sam da mu stavim ruku u usta da ga natjeram da povrati al nista, nije mu to nikakav problem- sve se igra normalno al kad ga vodim na povodac tacno oce da povrati al mu se ne da...nisam stigao da ga povedem danas kod veterinara pa cu sjutra ako ne postignem sto nocas...

  12. #137
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sport89 View Post
    ima li neko savjet mozda sta da radim, evo dva dana ima od kad mi je pas pojeo valjda neko drvce ili slicno i tacno ponekad oce da povrati al mu se ne da....probao sam da mu stavim ruku u usta da ga natjeram da povrati al nista, nije mu to nikakav problem- sve se igra normalno al kad ga vodim na povodac tacno oce da povrati al mu se ne da...nisam stigao da ga povedem danas kod veterinara pa cu sjutra ako ne postignem sto nocas...
    ? objasni sta znaci oce da povrati?
    pas nekada zna jesti travu i povracati je...na taj nacin "cisti" zeludac od necega sto mu smeta...
    ako ima normalnu stolicu, obavlja veliku nuzdu...moguce da nije nista progutao, vec je u pitanju ovo sto sam ti naveo...

    pokusaj povracanja moze biti posledica necega sto je pojeo, tvrdog predmeta koji ne moze da izbaci iz zeludca....ili nekih drugih bolesti(uvrtanje zeludca - navedeno ti je gore u vanzemaljkinom postu), tegoba...
    Last edited by zanzibar; 08-04-10 at 00:58.

  13. #138
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bio sam kod veterirara, u pitanju je virus (stvara mu se pjena unutar usta i on ponekad oce kao da povrati) i nije nista ozbiljno, traje 14 dana...prenio mu je jedan boxer i zanimljivo je da uspio sve da zarazi (3 retrivera i jednog vucjaka) sto se igraju zajedno....

  14. #139
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sport89 View Post
    bio sam kod veterirara, u pitanju je virus (stvara mu se pjena unutar usta i on ponekad oce kao da povrati) i nije nista ozbiljno, traje 14 dana...prenio mu je jedan boxer i zanimljivo je da uspio sve da zarazi (3 retrivera i jednog vucjaka) sto se igraju zajedno....
    koji je to virus?
    kako je to utvrdio veterinar? vadio bris iz grla? nekom analizom? ili odokativno...

  15. #140
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemam pojma koji je virus(znam da je ovaj bokser sto im je prenio balavio mnogo), odmah je znao sta je u pitanju kad sam ispricao neke detalje...vadio mu je bris iz grla valjda. Nije moj lab prvi koji dolazio sa takvim problemom...

  16. #141
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eo mene ponovo s istim problem. imam retrivera koji vec duze vrijeme ima proliv a od juce mu je crn. juce ujutru je pojeo bijelu dzigericu. je li moguce da je zbog toga crn proliv?
    u nk nema veterinara koji zna sta radi, pa mi se ne ide mi bas. imamo 2 koji pojma nemaju.
    pokusacu ova 2-3 dana s kostima i 'tvrdom' hranom pa ako se nista ne promijeni vozim ga za pg. ako imate neke preporuke kad su u pitanju veterinari, pisite.
    napisao sam vec ranije da je primio tablete protiv parazita ali se problem nastavio. nisam siguran da li je ovo opasno ili ne jer mu se ne odrazava na ponasanje. zivahan je kao i ranije, kad je raspolozenje u pitanju nema promjena.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    skuvaj mu pile citavo, onda u tu vodu na zitko skuvaj oriz...napravi da ima par dana da jede...
    piletinu meso i oriza na zitko...to je dobra hrana za proliv.

    tablete koje koriste ljudi koriste se i kod zivotinja, lokalni antibiotici koji djeluju samo u crijevima...ali to vec zalazi u uzimanje tableta na svoju ruku,..

    krvav proliv je alarmantan...na to moras odmah reagovati.
    proliv obican moze i obicno je posledica hrane, prehladjenog stomaka...

  18. #143
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Na cetinje je u zadnje nedelju dana ili dvije uginulo 6 pasa, pretpostavlja se da sus e potrovali napolje ... nije mi jasno zasto veterinar ne da neko saopstenje ili ne prijavi inspekciji, sad me strah da izvedem psa, tri prelijepa dana nijesma iskoristio zbog toga.....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  19. #144
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post
    skuvaj mu pile citavo, onda u tu vodu na zitko skuvaj oriz...napravi da ima par dana da jede...
    piletinu meso i oriza na zitko...to je dobra hrana za proliv.

    tablete koje koriste ljudi koriste se i kod zivotinja, lokalni antibiotici koji djeluju samo u crijevima...ali to vec zalazi u uzimanje tableta na svoju ruku,..

    krvav proliv je alarmantan...na to moras odmah reagovati.
    proliv obican moze i obicno je posledica hrane, prehladjenog stomaka...
    ok. pokusacu s tom hranom. a koje tablete da mu dam i koliko?

  20. #145
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    savjetuj se sa veterinarom...tako je najbolje, ako zelis mogu ti na pm reci sta ja koristim, kad moj pas ima takvih problema.

  21. #146
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post
    ako zelis mogu ti na pm reci sta ja koristim, kad moj pas ima takvih problema.
    svakako. svaka pomoc je dobrodosla

  22. #147
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA View Post
    Jutros oko 5 sati pas mi je dobio torziju zeluca (izvrtanje zeluca kako ljudi to zovu), srecom su u mont vet bili voljni da ga pogledjau u 5 ujutru i 2. da nas upute kod doktorice u Bar, operisan je, slezina je uklonjena, sledecih 2 dana su kriticni, ali se nadam da ce sve proci kako treba. Je li imao neko iskustva sa ovom bolescu, interesuje me ne samo zbog postoperativnog perioda, nego i kasnije nakon potpunog oporavka, jer koliko razumijem hranu koja nadima ce morati da zaobilazi u sirokom luku, a mi ga bas hranimo granulama, koje prilicno nadimaju...
    p.s. Prosto ne mogu da vjerujem da u Podgorici nigdje ne moze pas da se snimi, da ne pricam o tome sto vecina 'strucnjaka' lokalnih izbjegava operaciju svake vrste. Stvarno sramota...
    Vanzemaljka drago mi je da su u Montvet uspjeli da ti kazu sta je problem i da je pas ok sada.
    Ovo kazem zato sto su ti isti Nebojsa i Pedja meni dali pogresnu dijagnozu kad sam im poveo psa sa istim simptomima ( odbija hranu , konstantan nagon za povracanje ,nema stolice ,otekline u predjelu stomaka ,nadimanje i nervoza bukvalno pas koji je sav pod stresom ).
    Njihova dijagnoza je bila da se od hrane zabetonirao i da mu se uradi klistir sto su oni odbili da rade jer navodno nemaju uslova nego sam da ga odradim i 7 dana zaredom su dolazili 2xdnevno da mu daju antibiotike i vitaminske koktele a ja sam bio kupio infuziju u apoteku i davao mu i nju.
    8 dan pas je uginuo a kad su dosli to jutro komentar je bio "stvarno nam je zao ali nismo htjeli da vam kazemo mi smo bili misljenja da ga je trebalo uspavati odmah".
    Skotovi mrzni kako sam poludio bio kad sam citao ovaj tvoj post sad tek vidim sta je vjerovatan uzrok bio ovo se desavalo 2001 god a njemacki ovcar je bio u pitanju.

    Sad posto mislim da su obojica bravi koji nemaju pojma sta rade jos 1 primjer njihove strucnosti.

    Pekinezer mi je najurio macku i udario glavom u ogradu i ispalo mu je oko koje je ostalo da visi na nervu.
    Ja sam da bih sacuvao oko natopio vatu sa destolovanom vodom i malo soli i pridrzao ga da ne bi doslo do kidanja nerva i posao kod njih.
    Ubjedjuju me da uspavam psa ja odbijam i trazim da mu odstrane oko a da ociste ocnu duplju pa cu ga i tako drzati nema veze oni i to odbijaju i kazu da ne mogu da ga odstrane vec ce ga vratiti nazad u ocnu duplju a zasiti kapak kako bi se oko vratilo u prvobitni polozaj.
    uspavaju psa vrate oko i zasiju kapak.7 dana kasnije dovedem psa na 2 pregled od operacije i oni mu izvade konce sa konstatacijom da je to dosta vremena da bi se oko vratilo u normalu odmah posle skidanja konaca oko opet ispada i ja vec pobjesnio napadam ih ocu da ih bijem jer ne mogu vjerovat kakvi su skotovi jer se opet vracamo na pricu da psa treba uspavati.
    Revoltiran povedem psa kuci sam mu ostranim oko sa malim makazicama tj.prekinem nervne zivce na kojima se drzi i ocistim ranu posle 10 dana mucenja i i redovnog ciscenja da se ne bi inficiralo prestane sekret da ide iz ocne duplje i rana se zamiri a pas je ziveo jo 4 god kod mene bez oka potpuno normalno dok nije uginuo od starosti (14 god ).

    3 primjer: AST koji ima epilepsiju i nosnu devijaciju (pas ostecen jer je bio kod nesavjesnog gazde koji ga je koristio za borbe ) a zavrsio kod mene kad ga je isti htio ubiti i ja ga uzeo od njega jer mi ga je bilo zao.
    NJihova dijagnoza za psa u napadu epilepsije koji se grci po podu , pjena mu ide na usta , skljoca i skrguce zubima a oci mu bjele skroz ih izvrne je da je bjesan pa boze mili gdje su oni skolu ucili.da ne duzim da ovom pricom vise istom psu sa spricom u anus stavim u malo tople vode 3 bensedina i posle 5 min napad prodje tako vec zadnjih 3 god a ima napad periodicno na svakih 4 mjeseca i psu nista ne hvali a oni bi ga uspavali koliko znaju.
    Sto ce reci da nemaju blage veze hvala bogu dragom pa su nesto naucili iz svojih gresaka pa su ovom tvom ljepotanu dali pravu dijagnozu i uputili ga u bar.

    pozz

  23. #148
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa tobom da su nestrucni i sama znam milion primjera gdje su oni 'ubili' i pse i macke, ali smo eto tog jutra imali neku ludu srecu. Oni su nam rekli da misle da je torzija u pitanju i da bi najbolje bilo da sto prije idemo u Bar kod dr. Cabarkape, tako da su makar sa te strane bili posteni da kazu ko nam moze pomoci, kad oni vec nisu sposobni... Pored ovakvih veterinara stvarno da bude covjeka strah da drzi psa ili macku...

    Pozdrav i za tebe, nadam se da nisi odustao od drzanja pasa
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  24. #149
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    naravno da nisam

  25. #150
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VaNzEmAlJkA View Post
    Pored ovakvih veterinara stvarno da bude covjeka strah da drzi psa ili macku...
    bas tako. pogotovo kad je NK u pitanju

Page 6 of 29 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 15:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 12:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •