Page 5 of 29 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #101
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema tu nikakvog nadmudrivanja...Naravno da se psima ne svidjaju tablete,jer su i njihove podjednako grdne i gorke kao i nase....Jesdnostavno treba da mu gurnes tabletu skroz u grlo,i progutace je.... ;D


  2. #102
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    ma smije da jede dva sata posle sto mu ih daš.
    ok. taman je toliko proslo.
    nije mi jasno kako ne mozete da im otvorite njusku i gurnete tabletu. kad sam mu davao prvu nije se bunio ali izgleda da mu je nelagodno bilo pa je malo stisnuo zube drugi i treci put.

  3. #103
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    ok. taman je toliko proslo.
    nije mi jasno kako ne mozete da im otvorite njusku i gurnete tabletu. kad sam mu davao prvu nije se bunio ali izgleda da mu je nelagodno bilo pa je malo stisnuo zube drugi i treci put.
    zbog ovih slatkih zubica.a jos tablete idu 1 na 10kg a ovaj moj ima 70kg,prve tri mu dam lako a one ostale uhh,jurim ga po kuci pa se sakrije ispod stola i reži grrrrr ma citav cirkus ali ipak na kraju imam zadnju riječ:joint:
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  4. #104
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ti mu one preostale daj po principu hranjenja bebe, na kasiku pa po kuci ajde aaajde zini avion avion avion jednu za mene jednu za sparca jednu za claptona
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #105
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ti mu one preostale daj po principu hranjenja bebe, na kasiku pa po kuci ajde aaajde zini avion avion avion jednu za mene jednu za sparca jednu za claptona
    hahahahahahaha
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    zbog ovih slatkih zubica.a jos tablete idu 1 na 10kg a ovaj moj ima 70kg,prve tri mu dam lako a one ostale uhh,jurim ga po kuci pa se sakrije ispod stola i reži grrrrr ma citav cirkus ali ipak na kraju imam zadnju riječ:joint:
    uh, makse. 70kg
    jel to Bordoska doga?

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ti mu one preostale daj po principu hranjenja bebe, na kasiku pa po kuci ajde aaajde zini avion avion avion jednu za mene jednu za sparca jednu za claptona
    hahahahaha, ta ti je dobra

  7. #107
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bodoška Bordoška balavaaa,videla sam ga u ovaj film prvi put i morala sam da ga imam.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Bodoška Bordoška balavaaa,videla sam ga u ovaj film prvi put i morala sam da ga imam.
    hahahaha a bas sam htio da te pitam (ako odgovor bude potvrdan) jesi li gledala Turner & Hooch
    odgledaj i Hachiko ako nisi do sad. film traje sat i po' a ja sam plakao sat vremena

    btw Tom Hanks mi je omiljeni glumac tako da sam ovaj film jos davno gledao (ukupno jedno 50x )

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odavno nisam vidio ljepseg psa. Izgleda ko Hummer H2.
    TAKUMI

  10. #110
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    hahahaha a bas sam htio da te pitam (ako odgovor bude potvrdan) jesi li gledala Turner & Hooch
    odgledaj i Hachiko ako nisi do sad. film traje sat i po' a ja sam plakao sat vremena

    btw Tom Hanks mi je omiljeni glumac tako da sam ovaj film jos davno gledao (ukupno jedno 50x )
    Brate film treba zakonom zabraniti Plako sam isto sat vremena,al ne kolko zbog filma vec zbog cinjenice da je to PO ISTINITOM DOGADJAJU !!! I onda uff

  11. #111
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post
    Brate film treba zakonom zabraniti Plako sam isto sat vremena,al ne kolko zbog filma vec zbog cinjenice da je to PO ISTINITOM DOGADJAJU !!! I onda uff
    Hachiko je strasan, ja sam gledala originalnu verziju, sad skoro je izasla i americka sa Ricardom Girom, njega i Marley & me sam cijelog preplakala...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  12. #112
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,972
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    773
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Bodoška Bordoška balavaaa,videla sam ga u ovaj film prvi put i morala sam da ga imam.
    ali ovaj klip je zakon



    nastavak tvoga klipa
    Last edited by Stivi; 12-03-10 at 12:36.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  13. #113
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ali ovaj klip je zakon



    nastavak tvoga klipa
    hahaha a znam film napamet,gledala ga 100 puta,kakav ludak od psa
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post
    Brate film treba zakonom zabraniti Plako sam isto sat vremena,al ne kolko zbog filma vec zbog cinjenice da je to PO ISTINITOM DOGADJAJU !!! I onda uff
    upravo tako

    pogledajte ovaj dio

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I kako se zove ovaj pas? Bordovska corba?
    TAKUMI

  16. #116
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dao sam mu tablete protiv parazita prije 5 dana i jos uvijek ima proliv (tanak, skoro poput vode), ne kao ranije ali... strah me da nije nesto opasno, sta da radim?

  17. #117
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Mount Everest
    Posts
    373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    dao sam mu tablete protiv parazita prije 5 dana i jos uvijek ima proliv (tanak, skoro poput vode), ne kao ranije ali... strah me da nije nesto opasno, sta da radim?
    koliko mu traju ti problemi vec , najbolje da odmah odesh veterinaru , jer nije to ni malo bezazleno ako traje vec neki duzi period

  18. #118
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jutros oko 5 sati pas mi je dobio torziju zeluca (izvrtanje zeluca kako ljudi to zovu), srecom su u mont vet bili voljni da ga pogledjau u 5 ujutru i 2. da nas upute kod doktorice u Bar, operisan je, slezina je uklonjena, sledecih 2 dana su kriticni, ali se nadam da ce sve proci kako treba. Je li imao neko iskustva sa ovom bolescu, interesuje me ne samo zbog postoperativnog perioda, nego i kasnije nakon potpunog oporavka, jer koliko razumijem hranu koja nadima ce morati da zaobilazi u sirokom luku, a mi ga bas hranimo granulama, koje prilicno nadimaju...

    p.s. Prosto ne mogu da vjerujem da u Podgorici nigdje ne moze pas da se snimi, da ne pricam o tome sto vecina 'strucnjaka' lokalnih izbjegava operaciju svake vrste. Stvarno sramota...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  19. #119
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ne znam sta da ti kazem...strasno je to sto je pas morao da putuje do bara u takvom stanju, ali posteno ipak od njih sto su te poslali kod nekog strucnijeg nego da su oni nesigurni krenuli u operaciju, tako da ipak mislim da je dobro sto su vas uputili tamo...

    strasno je, tj. jezivo je da nema rendgena za pse u pg (mont vet ga ima ali nemaju adekvatno izolovanu prostoriju da ga postave, ali cemo mi u saradnji sa drugim klubovima dati sve od sebe da postignemo neki dogovor sa njima i sa Savezom da se to regulise...)

    sto se tice hranjenja sad, za pocetak se dobro raspitaj - najbolje kod veterinara koji ga je operisao, sta da mu dajes i koliko. mislim da ces sad morati da mu dajes kuvanu hranu, bar dok se ne oporavi od zahvata a posle nesto kombinovano...

    ako te ne mrzi napisi kako je doslo do torzije i javljaj kako je...zelim mu brz oporavak :*

    clapton povedi ipak psa kod veterinara...ako to danima traje bolje da ga pregleda, prepipa stomak, uzme bris ili uzorak stolice za analizu. ako su neki zeznuti paraziti ili bakterije u pitanju bolje da se odmah krene sa terapijom dok nije napravljena veca steta organizmu.

  20. #120
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo hvala puno na lijepim rijecima :*** sledeci dan, dva su jos uvijek kriticni, ali za sad sve ide kako treba, ako Bog da lijepo i brzo ce se oporaviti, pa cemo o ostalom posle misliti
    Sto se torzije tice, iskreno, nije mi jasno kako je do toga doslo. Znam kako nastaje i sva smo 'pravila' postovali da se takve stvari preduprijede, iako shar pei nije rasa kod koje se to javlja, jer se obicno vecim psima desava. Zadnja dva dana uopste nije puno jeo, inace ne jede preko mjere nego propisanu dozu royal canin granulica, koju eventualno zalijem supom ili dodam tunjevine. E on je zadnja dva dana jeo po trecinu doze, nisam nesto obracala paznju na to, jer mu se desava tako. Imao je sasvim normalnu stolicu juce, setao, sve ok, posle obroka je legao i spavao do 5 jutros dok se sve to nije izdesavalo. Znaci ni te aktivnosti posle obroka, koja cesto zna da bude uzrok, nije bilo... Ne znam zaista sta je prouzrokovalo to, ali nadam se da ce on to junacki da prebrodi
    Moram da pohvalim doktoricu Cabarkapu iz Bara koja je stvarno fantasticna, zaista u svakom poslu ima talenata, nije sve u diplomi i zvanju. Od sad ga vodim kod nje i za rutinske preglede, a ne za ne daj Boze netso vise i svima je toplo preporucujem! Takodje sam iz razgovora sa njom saznala da se torzija cesto desava vecim rasama posebno bokserima, akita inu, dogama i svima slicne konstitucije grudnog kosa, tako da pazite svoje kuce, nikako 1 veliki obrok, vec 2, 3 manja, nikako hrana od koje se nadusuju, vec nesto sto podspjesuje metabolziam da brze radi i naravno 2 sata nakon obroka nikakva aktivnost!
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  21. #121
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba li da se zabrinem ili da vodim psa kod veterinara, jutros sam mu medju ocima vidio neku dal zutu ili bijelu nisam siguran - ne znam kako bih to nazvao mozda tecnost (prvi put se susrijecem sa tim) pa mozda neko strucan da mi odgovori?

  22. #122
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sport89 View Post
    Treba li da se zabrinem ili da vodim psa kod veterinara, jutros sam mu medju ocima vidio neku dal zutu ili bijelu nisam siguran - ne znam kako bih to nazvao mozda tecnost (prvi put se susrijecem sa tim) pa mozda neko strucan da mi odgovori?
    iscjedak iz ociju? povedi ga, ima neku infekciju, ali neka obavezno urade bris, a ne odma' lupe dexametazon-neomicin i sl.
    My karma just ran over your dogma.

  23. #123
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spaka View Post
    iscjedak iz ociju? povedi ga, ima neku infekciju, ali neka obavezno urade bris, a ne odma' lupe dexametazon-neomicin i sl.
    evo sad smo od veterinara, bila mu je ipak neka infekcija na oba oka, veterinar mu je to uklonio ispod oka valjda (kucak mi se bas prepao bio) i treba da mu dajem pet puta dnevno kapi (neodeksacin) i bice sve ok... hvala na savjetu
    Last edited by sport89; 17-03-10 at 14:28.

  24. #124
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Oporavljamo se polako
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  25. #125
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ej ima i lampu na glavi ludak
    ljubimo za brz oporavak :*

Page 5 of 29 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 16:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 13:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 17:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 16:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •