Page 4 of 29 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #76
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bar - Crna Gora
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amosu je takodje napravljena analiza krvi i rezultati su dobri sto me izuzertno raduje.
    Kontrolisite vase pse, jer Lajshmanija nije nesto sa chime se moze zezati.

  2. #77
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lazo, obavezno obavijesti vlasnike kujinih štenadi da ih testiraju, jer se lajšmanija vrlo lako prenosi sa majke na štence. :(

  3. #78
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bar - Crna Gora
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadam se da stenad od Alise nemaju problema sa ovom bolesti jer zadnji okot je sad star 18 mjeseci, znaci godinu ipo. A inkubacija ove bolesti nevjerujem da je toliko duga. Ako znas sto o tome javi.

  4. #79
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    948
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Jos -1 za MontVet.
    prica ide ovako:
    Pre godinu ipo, nasa 4-godisnja zenka vucjaka, je pocela da manje jede. Vodili smo je u MV, ali su nam rekli da je to sto je debela (!?), sto uopste nije bilo tacno, pas je imao 'salce' ali nista ozbiljno, uvek je bio aktivan i stalno napolju u dvoristu. Pored nje imamo jos 2 teleta, tj njene mladunce koji su igrom slucaja i nikom znanom mesavinom gena ispali kao labradori.
    Proslo je nekoliko nedelja, mesec, mesec ipo, pas je poceo da povraca i da sve manje i manje jede.
    Opet u MV i dali su joj antibiotike i zakazana je kontrola za 15 dana.
    Pas je bio sve gore i gore, sve manje i manje je jeo i to se odrazavalo na nju, bila je sve vise i vise troma.
    Sumnjali su da nema rupturu pluca (!?) ili nesto slicno, pa smo isli za Bar da se uradi rentgen i ustanovljeno je da to nije slucaj.
    Pas posle toga svakog dana prima terapiju dva puta dnevno i sve mu je gore i gore.
    Na kraju su se setili da urade analizu krvi i posto je pas vec bio na izdisaju, utvrdili su da su joj bubrezi otkazali i da nema nikakvog spasa.
    Pas je uspavan posle par dana.
    ..........

    Sad slican problem imam sa jednim od ova dva mladunca koja smo zadrzali (vidi avatar za jednog).
    Drugi, cupavi, je poceo da mrljavi dok jede i primetio sam slicne simptome kao kod Rone (vucjaka).
    Jede dobro, ali sporije, vrlo je aktivan i nema promena u ponasanju. Nisam siguran za povecano konzumiranje vode, ali nije ni to iskljuceno.
    Danas sam ga poveo u MV, zbog zadebljanja na ledjima i ujedno im opisao celokupnu situaciju, sta se desilo sa Ronom i sta se desava sa Bukijem (cupavcem). Temperaturu mu nisu merili.
    Na moje insistiranje, uradjena je analiza krvi i rezultate smo dobili nakon par sati.
    Povecan nivo uree i kreatinina (urea oko 10.5, a normalno je valjda oko 6).
    Posto su mi rezultati saopsteni preko telefona, dobio sam savet da mu dajem caj od uve umesto vode i da ga pratim, pa da dodjemo na kontrolu za 15 dana.
    ..............

    Posto se sve vise nego odlicno poklapa sa ponasanjem Rone, mislim (nadam se) da smo na vreme da sprecimo dalje pogorsavanje stanja i da ga izlecimo ili zalecimo. Ocigledno je da je problem sa bubrezima i koliko sam uspeo da procitam, stanje (ukoliko se ne leci) moze jedino da se pogorsa i konacan ishod je fatalan.

    Da li neko moze da mi uputi neki savet u vezi svega, sta nam valja ciniti i kojeg veterinara da kontaktiramo?
    Razumem da se ljudi u MV trude da rade svoj posao, ali u mom slucaju do sada nisam naisao na toliku profesionalnost kada je rec o njima i ne zelim da rizikujem i da se kockam zivotom psa da saznam da li se situacija promenila od proslog puta. Sve ukazuje na to da nije.

    Hvala svima unapred!

  5. #80
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nazalost problemi sa bubrezima znaju genecki da se prenose...ima situacija kada kod psa bubrezi jednostavno ne nastave da rastu, vec ostanu na nivou kao kad je bio stene, i kad poraste ne mogu da normalno obavljaju funkciju...
    koliko ja znam i kod zivotinja i kod ljudi "osteceni" bubreg se ne regenerise...i stvari vrlo tesko mogu da idu na bolje ako je to u pitanju.

    provjeri dobro, imas vise foruma na kojima mozes kontaktirati veterinare i konsultovati se.

    ja licno ne vjerujem ni jednom veterinaru u CG, psa vodim kod Zivkovica(jedan drug mi radi tamo, to je najveci razlog), a vecina forumasa ce ti preporuciti Andrasa.

    u nekom drugom postu sam naveo i ove forume, pa da ti ponovim, mozda ti bude korisno:
    tri foruma gdje mozes naci dosta korisnih informacija...na sve o psima je Djordje (i na balkankinology imas veterinara koji odgovara na pitanja)...ima veterinarski kutak ili tako nesto, nick mu je djordjevet.
    ja sam ga prije pola godine nesto pitao, i brzo mi je odgovorio, mada rijetko posjecujem taj forum...
    http://www.sve-o-psima.com
    http://www.ljubimci-forum.com
    http://www.balkankinology.net
    Last edited by zanzibar; 21-10-09 at 09:23.

  6. #81
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj patuljasti pinch ima epilepsiju.valjda tako nesto..ne brinem se ja puno o njemu,nego majka i sestra.al sam zapamtio da ima to..interesuje me,ima li lijeka tome,posto sam chuo da nema.

  7. #82
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alkaida View Post
    moj patuljasti pinch ima epilepsiju.valjda tako nesto..ne brinem se ja puno o njemu,nego majka i sestra.al sam zapamtio da ima to..interesuje me,ima li lijeka tome,posto sam chuo da nema.
    Ima li ti pas temperaturu? Kad mu zavrnes kozu, vraca li se normalno(brzo) ili lagano? Uzima li normalno tecnost?

  8. #83
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jeli imao neki udarac? Pad?
    Padne li i trese se, pjeni iz usta? Koji su simptomi, i koliko cesto se dogadja i od kad?
    Podji kod veterinara...i imaj strpljenja...a trebace ti i sreca kod nasih veterinara..

  9. #84
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrace se koza relativno brzo...bar tako mi izgleda...a kad ga uvati to,kao ukochi se,ne moze na noge da stoji pa ga mi poispravimo(ne znam koliko je to ispravno) ide mu kao male bale iz usta,skoro da i nije pjena...drzi ga to 2-3 minuta i kasnije gap usti...voli da se osami kad mu se to zavrshi..to se deshava skoro svakih mjesec,nekad i preskochi,pa na dva mjeseca,kako kad...a chuo sam da od te bolesti njima nema lijeka,pa zato pitam.uzima tecnost normalno.
    p.s. nije imao nikakv pad,niti udarac..jer ga chuvaju bolje no mene.
    Last edited by alkaida; 23-11-09 at 19:19.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alkaida View Post
    vrace se koza relativno brzo...bar tako mi izgleda...a kad ga uvati to,kao ukochi se,ne moze na noge da stoji pa ga mi poispravimo(ne znam koliko je to ispravno) ide mu kao male bale iz usta,skoro da i nije pjena...drzi ga to 2-3 minuta i kasnije gap usti...voli da se osami kad mu se to zavrshi..to se deshava skoro svakih mjesec,nekad i preskochi,pa na dva mjeseca,kako kad...a chuo sam da od te bolesti njima nema lijeka,pa zato pitam.uzima tecnost normalno.
    p.s. nije imao nikakv pad,niti udarac..jer ga chuvaju bolje no mene.
    Pomislio sam da je mozda stenecak u pitanju. Nekad se desava, mada je to rijetkost, da i psa u godinama zahvati ova bolest, ali obzirom da to traje kako sam shvatio, makar nekoliko mjeseci, srecom NIJE

  11. #86
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Probaj za pocetak da promijenis ishranu psu...kuvajte mu. Pa vidi oce li se i dalje dogadjati.
    Mozda ti se cini strasno, ali jednom mjesecno, ako se ne poveca,pogorsa nije tragedija...svakako konsultuj veterinara, moj savjet je uclani se na ove forume i pitaj veterinare na forumima..
    Ja znam ljude kojima pas ima napade po 5+ na dan...padne, trese se, pjeni...katastrofa...

  12. #87
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uf uzas...mogu mislit kako je tim vlasnicima...ok,hvala.

  13. #88
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    948
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Evo sad citam da pre vadjenja krvi, pas mora da bude bez hrane barem 12 sati, u suprotnom rezultati nece biti tacni. (procitao na http://www.dogaware.com/kidney.html)
    Ima li ko da potvrdi ovo, jel moguce da mi 2 puta nista u MontVet nista nisu rekli, nego im dajem po 15e da izvade krv psu i ponesu je u BonaLab (dvoje vrata pored njihove ordinacije) i odrade analizu za 5e? Plus sam mu odmah kupio dzak Renal hrane (7kg = 57 fucking eura). Ja bih iskreno voleo da su rezultati skroz pogresni, ali sve jedno sad moram opet da vadim nalaze i definitivno da menjam veterinara.

    Values in the high 20's, up to even the mid 30's (around 12.5 mmol/L) if the dog was not fasted, are not a concern if other values (creatinine, urine specific gravity, protein in the urine) are normal. Dehydration and stress can also contribute to elevated BUN.
    If BUN is above 80 mg/dL (28.6 mmol/L), this is a sign of uremia and is usually accompanied by clinical signs such as vomiting and inappetence. In this case, as when creatinine is above 4.5 mg/dL (398 µmol/L), it may be necessary to reduce protein in the diet to help control these symptoms. BUN is more reflective of diet, and less reflective of the stage of kidney disease, than creatinine, but it is still not necessary to feed a low protein diet when BUN is below 80 mg/dL (28.6 mmol/L), although you should definitely be feeding a lower phosphorus diet at that point.
    Last edited by volimdakucam; 30-11-09 at 14:59.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kod ljudi se preporucuje da ne jedes navece, kad ujutro vadis nalaze...vjerovatno je slicno i za zivotinje...
    Takav ti je zivot, kad ne znas, ne citas, ne interesujes se na vrijeme..placas.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Usput, uclani se na forume koje sam naveo. I konsultuj veterinare tamo...naravno kad nabavis nalaze.
    Moj savjet ti je to...od vise misljenja glava ne boli.

  16. #91
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da nadjem tacno dje smo ono diskutovali o bordoskoj dogi, i njenom drzanju u stanu, i sta li vec. Evo kakvo je stanje rase, pa se zapitajte malo otkud to tako i ko je kriv

    ''Bordoška doga je pasmina koja po istraživanju engleskog kinološkog saveza danas ima prosječan životni vijek od jedva 4 godine! Američka udruga uzgajivača te pasmine životni vijek bordoške doge procjenjuje na 5 godina! OFA je na uzorku od 341 primjerka radila ispitivanje stanja kukova kod bordoške doge. Zaključili su da samo 0,6 % populacije te pasmine ima u potpunosti zdrave kukove! Ti podaci pokazuju da je ta pasmina u katastrofalnom stanju i da spada među najboležljivije i najugroženije pasmine uopće.''
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  17. #92
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Ne mogu da nadjem tacno dje smo ono diskutovali o bordoskoj dogi, i njenom drzanju u stanu, i sta li vec. Evo kakvo je stanje rase, pa se zapitajte malo otkud to tako i ko je kriv

    ''Bordoška doga je pasmina koja po istraživanju engleskog kinološkog saveza danas ima prosječan životni vijek od jedva 4 godine! Američka udruga uzgajivača te pasmine životni vijek bordoške doge procjenjuje na 5 godina! OFA je na uzorku od 341 primjerka radila ispitivanje stanja kukova kod bordoške doge. Zaključili su da samo 0,6 % populacije te pasmine ima u potpunosti zdrave kukove! Ti podaci pokazuju da je ta pasmina u katastrofalnom stanju i da spada među najboležljivije i najugroženije pasmine uopće.''
    ovaj moj ce sada 6 godina i za te 6 godina je prehladio samo jednom.i nema problema sa kukovima.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam jedno pitanje. imam zlatnog retrivera starog 2god, koji ima problema sa parazitima (proliv). kupio sam Triantelm tablete i pas je izmjeren (31,5kg). e sad, ne znam kako da mu ih dam...mora li da ih proguta cijele ili... zavoravih da pitam vet-a
    (a znam da mora da ih uzme na prazan stomak)

  19. #94
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    imam jedno pitanje. imam zlatnog retrivera starog 2god, koji ima problema sa parazitima (proliv). kupio sam Triantelm tablete i pas je izmjeren (31,5kg). e sad, ne znam kako da mu ih dam...mora li da ih proguta cijele ili... zavoravih da pitam vet-a
    (a znam da mora da ih uzme na prazan stomak)
    Stavis valjda u ruku tabletu i on pojede,sva filozofija valjda

  20. #95
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post
    Stavis valjda u ruku tabletu i on pojede,sva filozofija valjda
    hahaha,taj tvoj je poslusan,a mog trebam da izvrnem na ledja pa da mu otvorim njušku(a stiska zube)pa da mu ih u grlo direktno uvalim,nije mi lako.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post
    Stavis valjda u ruku tabletu i on pojede,sva filozofija valjda
    zavrsio sam to ali me sad interesuje smije li da jede danas?

  22. #97
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    hahaha,taj tvoj je poslusan,a mog trebam da izvrnem na ledja pa da mu otvorim njušku(a stiska zube)pa da mu ih u grlo direktno uvalim,nije mi lako.
    Pa zato je meni reka veterinar od pocetka ovako da dajem i necu imat problema i ja posluso veterinara

    Al onda nedje ako ti nece tako stavis mu je u hranu pomijesas sa hranom mora je pojes

    Clapton to ti ne znam zovnes veterinara i pitas ga

    al ako ti nije naglasio valjda bi trebao normalno da jede,opet ponavljam ne znam
    Last edited by Chili Willie; 10-03-10 at 18:37.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    hahaha,taj tvoj je poslusan,a mog trebam da izvrnem na ledja pa da mu otvorim njušku(a stiska zube)pa da mu ih u grlo direktno uvalim,nije mi lako.
    probaj da ga nadmudris . samo mu pokazes da nesto imas u ruci, pa mu izmaknes, i kao ne das. da vidis kako ce da se zainteresuje... meni se psi jednom zamalo ne pobise zbog tablete

  24. #99
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    zavrsio sam to ali me sad interesuje smije li da jede danas?
    ma smije da jede dva sata posle sto mu ih daš.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  25. #100
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spale View Post
    probaj da ga nadmudris . samo mu pokazes da nesto imas u ruci, pa mu izmaknes, i kao ne das. da vidis kako ce da se zainteresuje... meni se psi jednom zamalo ne pobise zbog tablete
    probala,ne funkcionise,cim je osjeti u usta kotrlja je do vrh jezika i pljune je na metar,ludak
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 4 of 29 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 16:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 13:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 17:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 16:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •