Page 18 of 29 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 426 to 450 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #426
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najvaznije je da je on bolje, ali obavezno pitajte odgajivaca to za vakcinu i ciscenje od parazita, ako nije uradjeno da obavite to cim se oporavi, inace moze navuci ozbiljne bolestine.

  2. #427
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Opet muka s ovim mojim stenetom. Dosta se bio oporavio od dehidracije i iznemoglosti i opet je poceo da se ponasa kao sto bi svako stene zivahno trebalo da bude, ali onda opet prije nedelju dana su mu poceli grcevi u stomak i cuda. Evo zadnja 3 dana opet ima proliv, malaksao je, anemican... ali ovog puta dosta dobro jede i pije. Prije jedno 10-12 dana sam kupio onu tabletu za ciscenje od parazita i crva i dao mu. I sve je bilo okej do prije 3 dana. Jel sad ovakav jer izbacuje te crve ili o cemu se radi? Da napomenem da ima dosta dobar apetit i nije dehidrirao, i procitao sam da to moze bit upravo zbog toga sto mu crvi jedu to sto on pojede. Sto mu jos mogu cinit? Jel ovo proces izbacanja crva?

  3. #428
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Baš i ne(po mom iskustvu). Kakvu si mu tabletu dao? Mora se pazit na uzrast psa. Malim štencima se obično daje onaj bebi sirup da bi se izbjeglo opterećivanje organizma isl.
    Jel mu stomak malo podušen,kao da ima lopticu unutra? To je obično znak da ima parazite pa zato pitam.

  4. #429
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Baš i ne(po mom iskustvu). Kakvu si mu tabletu dao? Mora se pazit na uzrast psa. Malim štencima se obično daje onaj bebi sirup da bi se izbjeglo opterećivanje organizma isl.
    Jel mu stomak malo podušen,kao da ima lopticu unutra? To je obično znak da ima parazite pa zato pitam.
    Evo sad se ne mogu sjetit imena tablete. To sam uzeo onamo kod Savo Pejanovic skole, rekose mi da je to za stene od nekoliko mjeseci dobro. I da mu dam jos nekoliko puta na svakih 2-3 mjeseca. Stomak mu jes malo nadusen, i ima pojacan apetit. Ali nisam vidio nikakve parazite u njegovoj stolici, mada i nijesam previse zagledao. Ne znam sto bih mu jos dao, oni vele da je to dovoljno za prociscavanje.

  5. #430
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Tableta se daje po težini. Mislim da nije preporučljiva za štenad ispod 4-5 mjeseci. Inače, parazite izbača tek 7-10 dana pošto je popije. Tretman se ponavlja posle 3 nedelje i onda opet za neka 3-4 mjeseca.

  6. #431
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Da da, rekla mi je da je ta tableta za stene od 10 kila, tako da sam mu ja dao 1/5. Valjda ce pocet da izbaca te djavole vise. Evo poci cu sjutra opet tamo da pitam sto se jos moze ucinit.

  7. #432
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Idi kod veterinara. Radnici po petšopovima slabo imaju pojma o bilo čemu.

  8. #433
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prvo vlada trenutno naki stomacni virus, drugo od tableta dobije malo da ga procera , al ako jede normalno nije za sjekiranciju , sacekaj dan dva pa kod veta
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #434
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    preparate te vrste kupuj kod veterinara ne po pet shopovima....skuvaj psu malo piletine i pirinca da umiri stomak, bar 2 dana nek jede to.

  10. #435
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,343
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Jeste li stavlhali ogrlicw protiv krpelja? Ja danas na moga vidjeh jednog kako seta. Izglwda da je vrijeme

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  11. #436
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    I dalje muku mucim sa ovim mojim stenetom. Do sad sam mu iz dva puta dao ovu tabletu za ciscenje od parazita. Evo se jedno 10 dana muci sa izbacivanjem istih, ali mu tesko ide. Iz dva dana je izbacio 3 gliste, pregadno je bilo vidjet, pa onda 2 dana je imao zatvor, i onda ga je protjeralo pa ih je gomilu izbacio odjednom. Malo je reci kako mi je mrak na oci pao kad sam to vidio. Evo zadnjih nekoliko dana opet ih uopste ne izbaca, nijedne nema u stolici. Najveci problem je to sto ima bolove u stomaku svakodnevno, nakon svakog obroka kevce po sat vremena i grci se jer vjerujem da mu se te gliste u njega pokrenu kad pojede nesto. I svaki dan tako po nekoliko sati provede u bolovima kevcuci, veterinar kaze da ce ga to proc kad izbaci sve gliste. Ima li ista jos da mu mogu dat da brze izbaci te gliste? Jer je ovo za njega svakodnevno mucenje kad se od bolova raspada nakon svakog obroka.

  12. #437
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod kog veterinara ga vodis? koliko je staro to stene i sta mu tacno dajes protiv parazita?

  13. #438
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    kod kog veterinara ga vodis? koliko je staro to stene i sta mu tacno dajes protiv parazita?
    U mont vet smo ga vodili. Staro je oko 3- 3 i po mjeseca. Sad se ne mogu sjetiti koja je to tacno tableta bila, znam da su mi rekli da je ta tableta dovoljna za stene od 10 kg, pa sam odlomio jedan dio dovoljan za njegovu tezinu. A u mont vet su mu dali neki sirup, ne sjecam se koji je tacno bio.

  14. #439
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    doza sredstva za ciscenje od parazita mora biti tacna inace moze napraviti probleme...moras znati koliko je tacno tezak i konsultovati se sa veterinarom oko ponavljanja tog ciscenja jer se mora praviti odredjena pauza.... tolike gliste ukazuju na to da 90% nikad nije ciscen od njih (svaka cast njegovom odgajivacu ako je pas rasan...)...
    najbolje bi bilo da pitas veterinara da li se kako mogu ublaziti te stomacne tegobe dok ne izbaci sve gliste, npr nacinom ishrane (kuvaj mu rizu i piletinu i pitaj mozes li da das neki probiotik (nista na svoju ruku niposto!). neka jede nesto sto se lakse vari - mlak jogurt, supice, riza i kuvana piletina ili riba (ne riba iz konzerve). niposto granule, nadimace ga jos vise i izazivati bolove u stomaku

  15. #440
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ne znam koja je potreba da se kombinuje tableta sa sirupom?! To je svakako prećerano. Trebao je sirup jer je štene al ako je već tabletu popio onda je sirup previše(po meni). Štenad su osjetljiva na to, "prostužu" ih ta sredstva pa treba bit obazriv. Kad mu prođu ti problemi u hranu koju kuvaš mu dodaji bijeli luk. Vjeruj mi, bolje je sredstvo protiv parazita negoli sve tablete. Ovaj moj ih nije više ima otkad mu povremeno njega ubačim u hranu.

  16. #441
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Dajemo mu laganu hranu rizu, supu, piletinu i sl... veterinar je rekao da mu se nema sto drugo davati da mu se olaksa, jer bi bilo pretjerano da uzme jos tableta. Sad me samo brine sto se ovo izbacanje glista oduzilo i sto se muci ovako svaki dan poslije svakog obroka. granule mu nismo davali, jede dosta i one royal canin pastete sto su nam dali. Sacekacemo jos nedelju dana dok mu ne damo sledecu tabletu, jer je proslu dobio prije nedelju dana, tako da ce mu to biti treci ciklus. A rekli smo veterinaru da je dobio tabletu prije, ali on mu je svejedno dao sirup. Pa da mu probam sad stavit malo luka u hranu?

  17. #442
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Nemoj sad,teško je to za stomak. Malo kad se stabilizuje. Ja bih mu dao flonivil recimo. Ipak je on probiotik i umiruje želudac i reguliše tu crijevnu floru. Koliko znam isti nema negativna svojstva. Svojevremeno sam mom štencu(kad je bolova od mačije kuge) na svoju ruku dava i bilo mu je bolje ubrzo tj prestalo je povraćanje i učestali proliv. Veterinari uglavnom znaju više od nas laika al ako ćemo pravo,blage veze nemaju. Vrlo često su im i dijagnoze pogrešne itd. Na tvom mjestu,odvojio bih par sati i pročešljao teme balkankinology foruma. Sigurno ćeš naći nešto koristno. Ja jesam, u više navrata.

  18. #443
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ovako kolege, ujak mi ima engleskog buldoga KOJI IMA NEKIH TESHKIH PROBLEMA SA ZDRAVLJEM.
    vodio ga je kod veterinara i ovaj kaze da ima upalu pluca ??? o_O
    slikao sam buldoga i sad cu da zakacim slike, da vidite koliko je samo taj pas SMRSAO i na sta on izlgeda =(
    molim vas da mi pomognete sa nekim informacijama dje-sta-kako jer bih volio da se pas izlijeci
    pas nesto nece da jede, kome da se obatimo i zna li neko sto bi moglo da mu bude ?

    Click image for larger version. 

Name:	20120412_171647.jpg 
Views:	154 
Size:	17.1 KB 
ID:	86480Click image for larger version. 

Name:	20120412_171653.jpg 
Views:	163 
Size:	19.0 KB 
ID:	86481Click image for larger version. 

Name:	20120412_171705.jpg 
Views:	159 
Size:	19.1 KB 
ID:	86482Click image for larger version. 

Name:	20120412_171712.jpg 
Views:	192 
Size:	19.3 KB 
ID:	86485Click image for larger version. 

Name:	20120412_181015.jpg 
Views:	156 
Size:	21.1 KB 
ID:	86486Click image for larger version. 

Name:	20120412_181019.jpg 
Views:	225 
Size:	20.4 KB 
ID:	86487Click image for larger version. 

Name:	20120412_184926.jpg 
Views:	133 
Size:	20.2 KB 
ID:	86488Click image for larger version. 

Name:	20120412_184934.jpg 
Views:	160 
Size:	20.6 KB 
ID:	86489
    Last edited by Nooth1ng; 13-04-12 at 16:35.

  19. #444
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ako je ovo upala pluća onda stvarno. Vjerujem da bi mu naj bilo da se organizuje i vodi ga u BG na veterinarski fakultet ili neku privatnu ordinaciju jakog renomea. Ako ostavi ovako da čeka bojim se da će bit kasno. I dalje ne vjerujem da je ovdašnjim veterinarima bitno spašavanje životinja koliko zarada na prodaji ljekova i intervencija.
    Možda bi trebao i u Bar kod one žene da proba.

  20. #445
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li pas pod bilo kakvom terapijom? kakvi su simptomi, koliko je star, koliko dugo ima tegobe? neka ga vodi u bar Canis ordinacija kod Ljilje (ako vam treba br javite) ili kod Branka Zivkovica u Animavet.

  21. #446
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    A neka ga ne vodi kod Branka slobodno. Odma će mu prepisat infuziju i reć da se mogu nadat samo u boga. Još nisam srijeća doktora(bilo koje vrste) koji je onoliko malodušan kao on. Kad ga se samo sjetim kad sam mog psa liječio digne mi se kosa na glavu(ovo malo što mi je ostalo).

  22. #447
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sta znam, za moje pse je uradio dosta i zato ga i preporucujem. Uostalom on je tu u PG pa ako ne pomogne psu, svakako se moze otici do bara. a ako pas ne jede i ne pije svaki vet ce mu prepisati infuziju...

  23. #448
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Znam to naravno, al nekako mi je tip nesiguran i pesimističan. Znam da je najbolji u PG al opet... Nije mi jasno da CG ne može dati jednog dobrog veterinara za kućne ljubimce. To je danas profitabilna profesija.

  24. #449
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, mozda je imao razloga tako da reaguje, nemam pojma... nemam namjeru da mu izigravam advokata, samo imam na cemu da mu budem zahvalna i da vjerujem u njegovu strucnost kad je u pitanju tretiranje/lijecenje mojih pasa. U svakom slucaju, kazem opet, on je tu u PG, pa ako ne pomogne, nek ide covjek dalje - Bar, Kotor, Beograd ako treba... U svakom slucaju pas u ovakvom stanju hitno treba dijagnozu i odgovarajucu terapiju.... neka se prvo uradi analiza krvi, uobicajeni pregled pa onda vidjeti sta dalje...

    Mojsije kako je tvoj pas?

  25. #450
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Da sam ga ja poveo i ds mi je rekao da je upala pluca zapalio bih mu diplomu, pa njega, pa ordinaciju.
    Nego povescu ga kod tog veterinara kojeg ste mi preporucili. Posaljite mi broj. Hvala unaprijed.
    U medjuvremenu ima li sto da se kupi da se pomogne psu ?
    Neke tablete - vitamini ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Page 18 of 29 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 15:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 12:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •