Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: U drugom krugu Nikolic i Tadic

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default U drugom krugu Nikolic i Tadic

    Sto verovatno znaci da ce Tadic pobediti: imace sigurno podrsku glasaca koji su glasali za druge kandidate (Marsicanina i Karica). Nikolic moze da racuna na glasove samo Dacica.

    Kako vam se cini drugari? Napominjem da je Nikolic dobio manje glasova nego sto se ocekivalo, a da je Tadic dobio 340 000 glasova vise nego njegova partija na proslim izborima.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago nam je. Nego kako ti prezivljavas ove bolne trenutke?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao sto sam napisao na donjem topiku, glasovi G17, SPO i NS bili su presudne. Doduse, moze se predpostaviti da su iz G17 glasali za Tadica (18% DS + 11% - ako se ne varam - G17 = ca. 27%), dok je Marsicanin ostao uglavnom na glasove DSS.
    Predpostavljam da ce Tadic biti novi predsednik Srbije, mada sada mora da pokrene ozbiljnu kampanju da pokrene one glasace koji su birale DSS i druge stranke da u drugom krugu ne ostanu kuci.

    Za DSS to ima i jednu pozitivnu stranu: na sledecim parlamentarnim izborima imaju slobodne ruke, jer glavni covek DS bice zaduzen kao predsednik, i tu ce Kostunici da budu vrata otvorena. A dotad racunam da ce i rejting Kostunice da poraste, to je na zapadu poznati tkzv. "kanclerov ili premijerov bonus" (vidi primer Djukanovica).

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Drago nam je. Nego kako ti prezivljavas ove bolne trenutke?
    Samo pazi da se ne nagutas tableta za spavanje od silne dragosti

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa, kada smo vec kod pilula, mozda bi trebao da podelis nekoliko flasica starim kolegama iz 7. bataljona.. bijeli orlovi veceras lete nisko..

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tesko da ce Kostunica moci ikako da ojaca jer se ovi izbori dozivljavaju kao njegov debakl. S druge strane, upravo gledam zahtijeve G17 plus i SPO da se pravi rekonstrukcija vlade / na osnovu izbornih rezultata/, pa i da se raspisu novi parlamentarni izbori u septembru jer je ocigledno da DSS svojim necinjenjem , kukumavkama, klerikalizacijom i raznim drugim ritualnim obrdima, nema vise podrsku / ako je i imao/ naroda u Srbiji.
    Novi polticki faktor u osiromasenoj Srbiji je Karic. Promovisao je stranku Snaga Srbije / SS?!/ i morace se racunati na njega, sto pokazuju i izborni rezultati. Gadjao je ciljnu grupu seljastva i radnistva i uzeo lijepo parce glasaca Nikolicu, a i drugima... Jos samo padezi i duzine da se nauce i eto ga...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tesko da ce Kostunica moci ikako da ojaca jer se ovi izbori dozivljavaju kao njegov debakl. S druge strane, upravo gledam zahtijeve G17 plus i SPO da se pravi rekonstrukcija vlade / na osnovu izbornih rezultata/, pa i da se raspisu novi parlamentarni izbori u septembru jer je ocigledno da DSS svojim necinjenjem , kukumavkama, klerikalizacijom i raznim drugim ritualnim obredima, nema vise podrsku / ako je i imao/ naroda u Srbiji.
    Novi polticki faktor u osiromasenoj Srbiji je Karic. Promovisao je stranku Snaga Srbije / SS?!/ i morace se racunati na njega, sto pokazuju i izborni rezultati. Gadjao je ciljnu grupu seljastva i radnistva i uzeo lijepo parce glasaca Nikolicu, a i drugima... Jos samo padezi i duzine da se nauce i eto ga...

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Katastrofa!!!
    Ovo je ono sto najmanje odgovara DPSDP-u.
    Em ce pobijediti covjek koga je Evropa prizeljkivala, em Nikolic, iako najjaci u prvom krugu, biljezi osjetan pad u odnosu na prethodne predsjednicke izbore.
    Kako sad dokazati svijetu da se Srbija vraca u proslost i da samo koci Crnu Goru i sprecava njene evroatlantske integracije.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski
    Srbiji nije potrebna denacifikacija, jer nikada nije bila nacisticka niti danas jeste! Nisu nikada ni Marsicanin ili Karic, pa cak ni Nikolic javno izjavili da svako ko ne zeli da bude Srbin moze slobodno da napusti Srbiju, kao u slucaju Silajdzica ili Izetbegovica.

    Uostalom, uporedjenje sa nacionalsocializmom jeste bezprimerni bezobrazluk, ne toliko prema Srbiji, nego prema samim zrtvama nacionalsocializma!! Nikada u istoriji covecanstva nije toliko neduznog naroda izginulo, nikada toliko zlo ucinjeno, i umesto da se covek zgrozi prema tome, ovaj Muhamedanac s time se posluzuje kao da se recimo Srebrenica u bilo kojoj meri moze uporediti sa Auschwitz ili Treblynka, i tako omalovazuje dogadjaje za vreme nacisticke diktature.

    A za tvoj zadnji komentar, tu burazeru ne brini, znamo se mi je*ati, je*ali smo i vas toliko godina (neka mi moderatori izvine ove nekulturne reci!, ali samo odgovaram na provokacije). A sta jos ne znamo, naucicemo se..
    Jes,kada se vama velikoSrbima samo pomenu zlocini sto uradiste odmah se vatate ponidastavanja i minimiziranja istih.Kao nije bilo nije se dogodilo....i kojekakve gluposti.Nasa najveca nesrecA je ta sto nam je Bog dao takve komsije,tessi nas samo to da zbog toga nismo samo mi Bosnjaci nesretni,vec i svi drugi narodi koji se po bilo kom osnovu sa vama dodiruju.Svima ste naneli zlo.Pitaj :Hrvate,Madjare,Bugare,Makedonce,Crnogorce....cak i Grke,pa ces se sam uverit.

    A sto se sexa tice,vidim ja da ste dobri *ebacci,izjebali ste,ne nas,nego same sebe za narednih 200 godina....inshalahh!!!!!!!!

    D.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Denunciator
    Katastrofa!!!
    Ovo je ono sto najmanje odgovara DPSDP-u.
    Em ce pobijediti covjek koga je Evropa prizeljkivala, em Nikolic, iako najjaci u prvom krugu, biljezi osjetan pad u odnosu na prethodne predsjednicke izbore.
    Kako sad dokazati svijetu da se Srbija vraca u proslost i da samo koci Crnu Goru i sprecava njene evroatlantske integracije.
    Jes,idu napred.hahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!

    Preko 70% Srba glasalo za ccetnike (Nikolica,Dacica,Drecuna....)

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šteta što se Karić nije ranije uključio.
    On i njegova partija bi bili pravi izbor.

    Đinđićeva mafija je previše iskompromitovana da više ozbiljno može da računa na učešće u vlasti...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Karićevi će za Tomu, on je bio ministar, a i ovi su ga sa extraprofitom malo lupili po ušima zbog toga se i kandidovao...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sumnjam.

    Onda Tadić ne bi imao šta da traži u drugom krugu.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  15. #15
    Join Date
    May 2004
    Location
    jugoistocna Srbija
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izaslo je svega 43% biraca sto ce reci da je narod sit danasnjih politicara i da ocekuje zaista boljitak.

    B.K. je zaista veliko iznenadjenje i ja sam glasao za Bogija jer baca akcenat na ono sto treba:ekonomiju! (dobio izmedju 18 i 20% glasova).

    Ko god od ova 2 destruktivca pobijedi (T.Nikolic ili B.Tadic) imacemo ponovo izbore i parlamentarne a izlasnost ce vjerovatno biti rekordno niska dakle ispod 40%!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    494
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NIKOLIC dobija opet....

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ova situacija u Srbiji me podsjeti na lokalne izbore u Herceg-Novom...sada, u Srbiji, kandidat koji nema podrsku zapada, da kazemo - nazadni kandidat, ima prednost, ali ce u drugom krugu pobijediti demokratski kandidat, jer ce ga podrzati ostale demokratske snage...

    U Herceg-Novom smo imali upravo obrnuto...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    U Herceg-Novom smo imali upravo obrnuto...
    Mišljenja nam se malčice razlikuju. Tačnije, za 180 stepeni... :roll:

    Ali eto - to je demokratija

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije bitno - ajde vidj nesto - aj mi ti molim t eobjasni kako to da boris tadic dobije toliko glasova na ovim izborima a njegova partija pet puta manje na parlamentarnim izborima ??? evo da ja tebe nesto recem - tadica je mozda vise zeljela evropa zato je i imao vise posjeta tamo i zato je i dobio glasove dijaspore... meni licno on nije los naprotiv - ali je u pogresnoj partiji - sa jovanovicem koji je posjecivao legiju u zatvoru i koji je radio s njim , sa zivjkovicem koji je sa ekonomskom skolom bio predsjednik vlade ... sa kosticem i njegovim aferama sa kriminalcima...... uostalom bili su vlada pa su dobili svega 10 % podrske gradjana srbije sto ih je najbolje ocjenilo !!! e sad to ti je isti djavo kao sto je dps stavio u HN u trku zlokovica - posten normalan covjek , sportista vrhunski - i normalno da je imo fin rezultat ali mucki je tako kriti se iza vrhunskog covjeka koji je u pogresnoj partiji !!! i mislim da je marsicanin trebao da pobjedi - ali njihova kampanja je bila previse blaga , i mozda on nije bio pravi covjek ,da je bio labus ili draskovic - biko bi bolje !!! :wink:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Blago recheno libo me racku ko ce pobijediti tamo. Zapitate li se ponekad koliko se oni interesuju oko politichkog stanja u CG ?!
    Ја мислим да је то зато што Добрушки и Беранац памте своје српске порекло, расрбице се само баве Србијом 8)
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    buhahaha svaka ti cast vala :lolblue: :lolblue: :lolblue: promjenili svoju vjeru i jos pljuju na nju pih :burp:

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Bulgaria
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki Majstor je protivrecan jer podrzava monstrume ko sto je Karadzic i genocid po Kosova, a podrzava i Tadica! A Tadic ce da poapsi naci smradove ko sto je Mladic i td!Ali mislim da nema sansi pobediti9 zbog zlikovacke energije SRba

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manijak
    i mislim da je marsicanin trebao da pobjedi - ali njihova kampanja je bila previse blaga :wink:
    za sve ostalo što si rekao u ovom postu
    ali ovo ne stoji nikako, njihova je kampanja bila najviše u smeru pljuvanja ostalih kandidata, i to im se obilo o glavu. naravno, nije zanemarljiva ni činjenica da srbi ne vole da glasaju za rezerve, vole samo glavne igrače :wink:

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Tamo gdje igra Buducnost
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se nadam da ce tadic pobjediti :wink:
    Only We

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BARBARIAN-W
    Ja se nadam da ce tadic pobjediti :wink:
    i neka nagrdi onda Srbiju ko sto je vojsku u rekordnom roku. kao ministar odbrane pokazao je svoje sposobnosti i kvalitete.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •