Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 60

Thread: Eto to vam je srpska Wikiedia, sublimacija, extrat srpskih mitova i bajki!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Eto to vam je srpska Wikiedia, sublimacija, extrat srpskih mitova i bajki!

    Posljednji update: 26. Apr 2007, 10:15

    Wikipedia: Jevrem podržavao Miloševića?

    Da li je moguće da je crnogorski književnik Jevrem Brković podržavao Slobodana Miloševića na početku njegove vladavine?

    Piše: Enciklopedista

    Poznati crnogorski književnik Jevrem Brković ovih dana je ponovo u žiži javnosti nakon što mu je policija uskratila obezbjeđenje, procijenivši da on više nije ugrožen.

    Pošto spadam u one koji ne znaju dovoljno o književniku Brkoviću, pokušao sam vidjeti da li o njemu ima odrednica u Wikipediji, slobodnoj enciklopediji. Našao sam tekst, čija me je jedna rečenica potpuno zbunila. Ta rečenica na srpskom glasi:

    Док је био у Београду, Брковић је заступао српски национализам и испочетка је подржавао Милошевића,

    a na engleskom: While in Belgrade, Brković promoted Serbian nationalism and was in support of Milošević at first.

    Da li je moguće da je Brković podržavao Slobodana Miloševića na početku njegove vladavine?


  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cika Slobo je na celo CK Srbije dosao 1987, vaskolikom ljudstvu u ex-SFRJ postao je poznat 1988 kad je organizirao velesrpske piknik-izlete od Kosova, preko CG pa do Vojvodine..
    Ako me sjecanje ne vara prvi clanak u kojem Brkovic ostro osudjuje cika Slobin plan sam procitao 1989...
    Bilo je puno onih koji su bili odusevljeni Slobetom, pisali mu hvalospjeve u novinama (Emir Kusturica, Bora Corba, i jos par miliona njih) a poslje ga se uz prezir odrekli, al da je medju njima bio Brkovic je

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Naravno, ovo je potpuno suludo, sulude laži srpske Wikipedie.

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nezavisno od toga da li je ovo laž ili istina, a ja da budem iskren ne mogu da vjerujem da je Jevrem mogao njega da podržava,moram da primijetim da je Ćipur dežurni ovdje kada treba napasti bilo šta što ima ikakve veze sa Srpstvom, kao da je na nekom zadatku "prosvećenja neprosvećenih".
    Još jedna pobeda i titula...

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _rodjeno_gospoche_ View Post
    nezavisno od toga da li je ovo laž ili istina, a ja da budem iskren ne mogu da vjerujem da je Jevrem mogao njega da podržava,moram da primijetim da je Ćipur dežurni ovdje kada treba napasti bilo šta što ima ikakve veze sa Srpstvom, kao da je na nekom zadatku "prosvećenja neprosvećenih".

    A ti si tu kad treba kolosalne srpske laži pretvoriti u istinu, to jest opravdati?

    Je li ovo kolosalna laž srpske Wikipedie?

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam gore rekao svoje mišljenje na ovu temu, ako si pažljivo pročitao ili ti je bitno samo da istjeruješ neku svoju pravdu.
    Ono što želim istaći je tvoj stav na svim topicima koji imaju veze sa nečim što je srpsko izrazito negativan,podcjenjivački,uvredljiv.
    O tome ja govorim...
    Btw Jevrem Brković je veoma marginalan da bi se o njemu raspravljalo i ne mogu da shvatim onog ko je mogao da stavi ovakve stvari na srpsku Wikipediu.
    Još jedna pobeda i titula...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _rodjeno_gospoche_
    Jevrem Brković je veoma marginalan da bi se o njemu raspravljalo...
    ...zbog cega?
    - Ladan ko taština duša -

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbog toga što čovjek nije uradio apsolutno ništa zbog čega bi bio prepoznatljiv.
    Sem ako ne misliš na čuveni "Štap starca Radosava" koji nas je uveseljavao u osnovnoj školi.
    I ovu knjigu što je nedavno izdao koja je "vrhunac" tog "romanopisca".
    Još jedna pobeda i titula...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sta si procitao od Jevrema?
    - Ladan ko taština duša -

  10. #10
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Јеврем је храбар чикица, читао нисам ништа, али поштујем муда. А то да је србовао некада можда је тачно, у београдском периоду вероватно, али чисто сумњам да је икада подржавао Милошевића. Мада, ништа ме не би чудило јер Милошевић је од самог почетка бесомучно лагао, а рођени брат му се изјашњавао и изјашњава као Црногорац.

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jevrem Brkovic
    CRNA GORA - PRVA ZRTVA VELIKOSRPSKE AGRESIJE

    Cinjenica je da 7. i 8. X. 1988. godine i 10. I. 1989. (kada su Milosevicevi pucisti srusili legalnu vlast u Crnoj Gori i uspostavili prakticno velikosrpsku diktaturu) gotovo nikom u ondasnjim jugoslovenskim republikama nije bilo jasno sto se desilo, da je rat za Veliku Srbiju poceo i da je Crna Gora prva zrtva velikosrpske agresije. Nicije nacionalno bice nije toliko kompaktno da u sebi nema i onih obaveznih kvislinskih pukotina, kroz koje uviru i ostvaruju se svestrani interesi brojnijeg i agresivnijeg nacionalizma. Velikosrpski je udar, normalno, nasao dosta svojih pristasa u Crnoj Gori, a najvise medju vladajucim komunistima! Crnogorski kvislinzi dr. Branko Kostic, dr. Radivoje Kontic, Milo Djukanovic, Momir Bulatovic, Zoran Zizic i toliko drugih pripadali su onom najvisem vladajucem sloju komunista. Da su Milosevicevi populisticki bojovnici, kojim slucajem, uspjeli da udju u srz Hrvatske i Slovenije i tim bi dvjema ondasnjim jugo-republikama nasli dosta kvislinga od kojih bi se moglo formirati najmanje pet vlada, ako ne i vise.
    Zasto u ondasnjim jugo-republikama gotovo nitko u padu Republike Crne Gore nije prepoznao pocetak rata, to jest pocetak agresije, za stvaranje Velike Srbije? Ima tome nekoliko razloga, a najbitniji je onaj da je u svim jugo-zemljama, u Bosni i Crnoj Gori pogotovo, postojao jedan prilicno tvrdokorni sloj gradjanstva totalitarno ideologiziranog, duhovno uspavanog i zaparlozenog floskulama o bratstvu i jedinstvu , vjecnom jugoslovenstvu i toliko indoktriniranog takozvanom komunistickom socijalnom pravdom, da su Milosevica i njegove mitingaske jurisnike dozivljavali kao ozivljavanje komunistickih ideala i nosiocima antibirokratske revolucije.

    U mojem Dnevniku iz tih prevratnickih dana, koji je fragmentarno i objavljen, pod datumom 7. X. 1988. godine stoji zapisano: Crnogorsko drzavno i partijsko rukovodstvo, ni drzavna bezbjednost, po svoj prilici, nijesu ni naslucivali da ce danasnjim danom poceti treci cin nacertanijevske bitke za Crnu Goru, bitke stare koliko i Garasaninovo Nacertanije, ako ne i mnogo starije. Zna se da se vec mjesecima radilo za ovaj dan i ovu noc, koji u jednom zamisljenom furioznom blic-krigu trebaju konacno da ucine kraj Republike Crne Gore. Zna se i za parolu: Danas Novi Sad, sjutra Titograd, prekosjutra Sarajevo!" U glavama stratega, onih sto su okupljeni u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti, zapravo u Vucjoj Jami Velike Srbije, ni Sarajevo nije krajnji cilj. Sprema se pohod na Zagreb i Ljubljanu...

    Neistorijski pozitivisticki odnos prema jugoslovenskom revolucijom prigusenim balkanskim ili juznoslavenskim natalozenim kompleksnim proturjecnostima, istorijskim i drugim, i neadekvatno rijesenim statusima nekih juznoslavenskih i neslovenskih naroda, i drugu je Jugoslaviju ucinio nepodnosljivom drzavnom zajednicom naroda koji su je sacinjavali. Cinjenica da su neki narodi bili istorijski vise definisani od drugih, zato se i nijesu mirili da svoju istorijsku, nacionalnu, kulturnu i zemljopisnu osobnost, dakle sveukupnost svoga identiteta, potcine nekom po drugi put neuspjelom jugoslavenstvu. A to drugo jugoslavenstvo se sve vise, kao i prvo od prvog dana, vojno, politicki, diplomatski, privredno, ekonomski, prosvjetno i kulturno, pa i mentalitetski sve ociglednije utapalo u bahato, primitivno, folklorno, destruktirvno i nasilnicki eksponirano velikosrpstvo. Srpstvo je preko takvog velikosrpstva prosto metastaziralo na tom sve od Triglava do Djevdjelije opjevanom jugo-prostoru, a metastaziralo je preko nekoliko kolonizacija, preko radnistva, uz pomoc Marksove parole da radnik nema domovine preko vojnih, policijskih i prosvjetnih kadrova i na druge nacine.

    Ispalo je da su i prva i druga Jugoslavija bile samo drugo ime za Veliku Srbiju, kao sto je to sada i zvanicno ta kvazi-drzavna tvorevina, koja se naziva Treca ili Savezna Republika Jugoslavija. Na kraju se ipak sve svodilo na onu poznatu Pasicevu konstataciju, izrecenu na Krfu 1917. godine pred regentom Aleksandrom Karadjordjevicem: Moze Jugoslavija, ali samo u granicama Velike Srbije. Regent je, prema svjedocenju Steve Jakovljevica, autora Srpske trilogije , na takvu Pasicevu zamisao klimnuo glavom, dodirnuo cviker i rekao: Gaja, imacemo izvesnih problema s Hrvatima i Slovencima. Gaja je svom regentu dao i dodatna objasnjenja i uvjeravanja da se Hrvati osvescuju tek kad prodje voz, a Slovenci su, ustvari, alpski Hrvati, samo nesto veselije naravi i s vise radnih osobina...
    Evo sta je 1988 Jevrem govorio o Vozdu i malim Vozdicima...
    (jedan dio teksta se odnosi na 1988 )
    Last edited by Vukasin Micunovic; 27-04-07 at 13:45.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post

    Da li je moguće da je Brković podržavao Slobodana Miloševića na početku njegove vladavine?

    nema šanse, još jedna laž u nizu... ništa novo

  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    ha ha ha ha

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _rodjeno_gospoche_ View Post
    podcjenjivački
    Palatalizacijom 'd' prelazi u 't', pa se kaze potc(j)enjivački. Mala korekcija od neSrbina (i neSlovena uopste)...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Sta si procitao od Jevrema?
    Nema potrebe da cita ista. Ako Mandic kaze da je noc, ima da bude NOC pa sve da je dan!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Nema potrebe da cita ista. Ako Mandic kaze da je noc, ima da bude NOC pa sve da je dan!
    Kakve ima veze Mandić sa ovim? Btw Jevrema može čovjek pročitati za jedno popodne,nego mi se ne čitaju one njegove "umotvorine".
    Još jedna pobeda i titula...

  17. #17
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za jedno popodne? Ozbiljno? Vidim upucen si....
    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _rodjeno_gospoche_ View Post
    Kakve ima veze Mandić sa ovim? Btw Jevrema može čovjek pročitati za jedno popodne,nego mi se ne čitaju one njegove "umotvorine".
    Pa posto mislis da znas sve zivo o Jevremovim djelima a nijesi procitao nista onda ti je vjerovatno Mandic ili neki njegov sledbenik napunio glavu.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Pa posto mislis da znas sve zivo o Jevremovim djelima a nijesi procitao nista onda ti je vjerovatno Mandic ili neki njegov sledbenik napunio glavu.
    Imas maniju Mandića izgleda. Vjeruj mi da me taj čovjek jedan posto u životu ne zanima.
    Još jedna pobeda i titula...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    laboratory
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da verujem..

    Dodjes da vidis sta pise u nauka generalno i naidjes na ovakav topik!

    Aloooo!

    Gde je sad funestis?

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _rodjeno_gospoche_ View Post
    Imas maniju Mandića izgleda. Vjeruj mi da me taj čovjek jedan posto u životu ne zanima.
    Ne preskaci poentu. Mandic je potpuno nebitan i posluzio je samo kao primjer, a poenta je da iako nista zivo od Jevrema procitao nijesi lajes na njegov rad jer te je neko drugi tako dresirao.

    @epruvetice, funestis je na godisnjem odmoru!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _rodjeno_gospoche
    Btw Jevrema može čovjek pročitati za jedno popodne,nego mi se ne čitaju one njegove "umotvorine".
    Bogomi ti brzo citas za svoje godine. Koji si ti razred, mure?
    - Ladan ko taština duša -

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ne preskaci poentu. Mandic je potpuno nebitan i posluzio je samo kao primjer, a poenta je da iako nista zivo od Jevrema procitao nijesi lajes na njegov rad jer te je neko drugi tako dresirao.
    ja ne lajem, psi laju, a ti ako se družiš sa njima to je tvoj problem. Taj Jevrem je bio u Hrvatskoj kada je svašta pričao za Crnu Goru, pa se onda naprasno vratio ovamo da nam kaže koliko on voli svoju Crnu Goru.
    A ti kad si već revnosno upućen u njegove pjesničke kvalitete, budi dobar pa nama neznavenim nabroj sve što je on napisao za vrijeme svoje pjesničke karijere.
    I uz to objasni mi, šta će Jevremu, velikom Crnogorcu, Dukljanska akademija nauka i umjetnosti, zar mu nije dovoljna CANU, ako je pravi Crnogorac, ili je on možda Dukljanin, a nije Crnogorac. Objasni mi malo to, kad si već toliko načitan i kad ti je glava toliko napunjena pravim stvarima.
    Još jedna pobeda i titula...

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    PrekoMoracki fucmut:)
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Bogomi ti brzo citas za svoje godine. Koji si ti razred, mure?
    Mure, ja ne krijem svoje godine u profilu, kao ti, kome se ne zna ko si i što si, tako da se možeš tamo informisati u kom sam razredu.
    Još jedna pobeda i titula...

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nesto mi se ne dize do tvojega profila, mure, pa cu o dobu ti nastavit da sudim po umotvorinama koje sijes po ovome forumu.

    I, velis, nijesi nista od Jevrema procitao?
    - Ladan ko taština duša -

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •