Results 1 to 7 of 7

Thread: www.malioglasi.cg.yu - Kompletan novi sistem i redizajn

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default www.malioglasi.cg.yu - Kompletan novi sistem i redizajn

    Evo navrsilo se 4 godine malihoglasa , uradjen je kompletan redizajn i nanovo pravljenje citavog sistema.


    Probajte, testirajte pa mi recite ako imate kakvih bugova ili zamjerki.


    Neke stvari vec znamo da nedostaju(i da treba prepraviti) ali bice implementirane(prepravljenje) ovih dana.



    http://www.malioglasi.cg.yu



    Pozdrav!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa da ja počnem sa kritikama

    čini mi se da je dizajn starog sajta bio ljepši (mada je to možda subjektivno mišljenje ili treba vremena da se naviknem)

    takođe mi se čini da RSS ne radi baš kako treba. naime sa operom ne radi (sa ff čini mi se da radi-za ie nisam testirao)

    ima jedan mali nedostatak (koji je bio i kod stare verzije)-naime fino bi bilo da se u spisku kategorija može odabrati da se odmah pokažu svi oglasi date kategorije (a ne da se prvo bira kategorija, pa onda da se bira podkategorija,...). čak nisam primjetio da se kod nove verzije kad odabereš kategoriju može izabrati da prikaže sve oglase iz date kategorije.

    a i ako već ispod naziva kategorije ima spisak podkategorija-možda bi bilo dobro da to budu linkovi..i na kraju link sa svim oglasima iz date kategorije?

    možda bi bilo dobro da postoji i mogućnost da se prikaže po poslednjih 5 ili 10 oglasa iz svake kategorije (da se otvori strana na kojoj bi bilo naziv kategorije, pa spisak poslednjih 5 ili 10 oglasa, pa link da se otvore svi oglasi date kategorije i tako jedna ispod druge,..)-to bi bilo korisno (posebno meni koji obično gledam oglase iz više kategorija-a često me zanimaju poslednjih 2-3 do 5, pa bi mi bilo veoma korisno)

    i meni (ponekad i po malo) smetaju sajtovi kojima je širina ograničena-muka me da uvijek zumiram, no dobro to možda mora tako zbog dizajna.

    i milo mi je da ima RSS (mada ga još nisam testirao, ali vjerujem da je OK)

    nadam se da nisam prevelika cjepidlaka

    edit>
    zaboravih da stavim i jedno zamjerku koja je po meni malo veća-naime nisam primijetio da ima (kao na staroj verziji) da se u spisku oglasa stavi i kratki opis-to mi mnogo nedostaje jer stvarno nemam živaca da otvaram svaki...

    mislim da je stara verzija bila bolja (samo da je boja bila drugačija-neka varijanta plave, zelene i slično)
    Last edited by db; 25-04-07 at 01:24.
    ....

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Fifti-Fifti

    E pozdrav da se i ja ukljucim malo

    čini mi se da je dizajn starog sajta bio ljepši (mada je to možda subjektivno mišljenje ili treba vremena da se naviknem)
    - Tokom izrade sajta gledali porazgovarali smo sa psihologom i preporucio je ovakvu kombinaciju boja a da se ne odstupi od ranije kombinacije - nesto tipa 'ljepsi blazi izgled'. Svakako uvazavamo tvoje kritike povodom toga, jer ste Vi nasi korisnici.


    takođe mi se čini da RSS ne radi baš kako treba. naime sa operom ne radi (sa ff čini mi se da radi-za ie nisam testirao)
    - Istestiran je na IE 5,6,7, FF, i SAFARIJU, mislim da nisamo testirali na operi ali potrudicemo se da poboljsamo RSS ... sigurno ce biti problema za karakterima kineskim bjeloruskim i t d ... ali porpavicemo ubrzo

    ima jedan mali nedostatak (koji je bio i kod stare verzije)-naime fino bi bilo da se u spisku kategorija može odabrati da se odmah pokažu svi oglasi date kategorije (a ne da se prvo bira kategorija, pa onda da se bira podkategorija,...). čak nisam primjetio da se kod nove verzije kad odabereš kategoriju može izabrati da prikaže sve oglase iz date kategorije.
    - Sistem je koncipiran tako da se po ulasku u kategoriju biraju podkategorije ... ali uzecemo u obzir sve to

    a i ako već ispod naziva kategorije ima spisak podkategorija-možda bi bilo dobro da to budu linkovi..i na kraju link sa svim oglasima iz date kategorije?
    - Probacemo da uradimo i to Samo ako se kolegijum MALIHOGLASA vecinom donese odluku, a posto nas ima koliko nas ima, po demokratskim uslovima treba 50% + 1 glas nzaci kod nas treba 100% a i nije neka demokratija al aj , bas je SLOZNOST NA NIVOU


    možda bi bilo dobro da postoji i mogućnost da se prikaže po poslednjih 5 ili 10 oglasa iz svake kategorije (da se otvori strana na kojoj bi bilo naziv kategorije, pa spisak poslednjih 5 ili 10 oglasa, pa link da se otvore svi oglasi date kategorije i tako jedna ispod druge,..)-to bi bilo korisno (posebno meni koji obično gledam oglase iz više kategorija-a često me zanimaju poslednjih 2-3 do 5, pa bi mi bilo veoma korisno)
    - DOBAR PREDLOG OVO CE NAJVJEROVATNIJE U SLEDECOJ VERZIJI ICI

    i meni (ponekad i po malo) smetaju sajtovi kojima je širina ograničena-muka me da uvijek zumiram, no dobro to možda mora tako zbog dizajna.
    - CSS Idemo na full CSS, za sad templejt + css

    i milo mi je da ima RSS (mada ga još nisam testirao, ali vjerujem da je OK)
    - Pored ovoga ici ce se na jos bolje stvari za sad neka ostane tajne

    nadam se da nisam prevelika cjepidlaka
    - Da je ovakvih cjepidlaka kao ti, nadam se da ces i dalje ostati , sistem ce biti bolji i bolji ... tu smo da radimo za Vas

    edit>
    zaboravih da stavim i jedno zamjerku koja je po meni malo veća-naime nisam primijetio da ima (kao na staroj verziji) da se u spisku oglasa stavi i kratki opis-to mi mnogo nedostaje jer stvarno nemam živaca da otvaram svaki...
    - Da! ovo je za sad izbaceno u ovoj verziji ali u sledecoj ce biti DOBRA ZAMJERKA, ali zbog dizajna za sad je suvisno ali trudicemo se da vratimo to.

    mislim da je stara verzija bila bolja (samo da je boja bila drugačija-neka varijanta plave, zelene i slično)
    - Ovo su subjektivna misljenja heheheh Nadam se da ce Vam se svidjeti koriscenje sistema u buduce



    POZDRAV!
    http://www.malioglasi.cg.yu <-- Besplatni MaliOglasi

  4. #4
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    PodgoricA
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U kompjuteri,oglas za stan u budvi!KUKU MAJKO MILA!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    To nije nas problem sto neko misli da stan pripada kategorijama kompjuteri. Ali brisacemo takve oglase ili prebacati u pravu kategoriju.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Jos uvjek je tamo :P

  7. #7
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ono ranije je bila perl skripta, a izgleda je gad sad nasao programera Srecno bilo, svidja mi se novi dizajn!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Što je to planeta?
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 45
    Last Post: 15-09-06, 12:53
  2. Replies: 4
    Last Post: 24-07-05, 15:43
  3. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 21:21
  4. novi sistem studiranja...yes or no?
    By ines in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 21-08-04, 13:16
  5. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 17:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •