Results 1 to 24 of 24

Thread: Umro Jelcin

  1. #1
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default Što bi Putinu?

    Čuh li ja dobro da je Putin umro?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by zippy; 23-04-07 at 16:31.
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Da sad sam bolje čuo IZVINJENJE Čuo sam preśednik Rusije a ono bivši sam prečuo.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Umro Jelcin

    Nikad se nece da je to uradio pijan ili trijezan ali je rasturio SSSR

  5. #5
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    glavni grad
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    laka mu moticica!!!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nikad se nece da je to uradio pijan ili trijezan ali je rasturio SSSR
    Prvi demokrata Rusije tenkovima tjerao politicke protivnike...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    ja vjerujem da je još neko umro danas , oćemo otvarat topice?

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslije štetočine Gorbačova se pojavila još štetnija figura na vlasti. Boris Jeljcin.

    Po čemu ga pamtiti:

    -raspuštanje SSSR
    - odricanje od 30 miliona Rusa koji su preko noći postali poniženi i proganjani u sovjetskim republikama - novim državama
    - ekonomski kolaps, beskrajno zaduživanje na Zapadu,
    - katastrofalno vođen I čečenski rat, propadanje armije
    - sramotna poslušnička spoljna politika (sjetimo se Andreja Kozirjeva)
    - opšta pljačka državnih fabrika, kombinata, dobara - lopovska privatizacija --> OLIGARSI
    - krađa izbora 1996
    - krvavo gušenje pobune 1993 (Tenkovi na Bijeli dom)
    - majmunisanje u javnosti (uglavnom u pijanom stanju)
    -itd.

    Rusija neće mnogo suza proliti za Borisom Jeljcinom, to je sigurno. I dan danas osjećamo loše posljedice njegove vladavine. Pih. :mad:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Poslije štetočine Gorbačova se pojavila još štetnija figura na vlasti. Boris Jeljcin.

    Po čemu ga pamtiti:

    -raspuštanje SSSR
    - odricanje od 30 miliona Rusa koji su preko noći postali poniženi i proganjani u sovjetskim republikama - novim državama
    - ekonomski kolaps, beskrajno zaduživanje na Zapadu,
    - katastrofalno vođen I čečenski rat, propadanje armije
    - sramotna poslušnička spoljna politika (sjetimo se Andreja Kozirjeva)
    - opšta pljačka državnih fabrika, kombinata, dobara - lopovska privatizacija --> OLIGARSI
    - krađa izbora 1996
    - krvavo gušenje pobune 1993 (Tenkovi na Bijeli dom)
    - majmunisanje u javnosti (uglavnom u pijanom stanju)
    -itd.

    Rusija neće mnogo suza proliti za Borisom Jeljcinom, to je sigurno. I dan danas osjećamo loše posljedice njegove vladavine. Pih. :mad:

    Kraj jevrejskoj dominaciji se blizi kraju uhhhhhh......Koliko su samo zla ucinjeli u ove 2 hiljade godina.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ruski lideri su gadni u ovom ili onom sistemu. svi su staljinisti svog doba isti putin je extra gadan diktator..
    Liberty and justice

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Poslije štetočine Gorbačova se pojavila još štetnija figura na vlasti. Boris Jeljcin.

    Po čemu ga pamtiti:

    -raspuštanje SSSR
    Jeljcin ce biti zapamcen kao politicar koji je imao fantasticni osjecaj za predvidjanje politike za razliku od Gorbacova. Prvi je htio da mijenja sistem "odozgo" a on je vidio da se taj sistem ne moze mijenjati vec jednostavno srusiti. Bacio je knjizicu i komunizam pustio "niz vodu", a SSSR se nije silom zadrzati na taj drakonski nain na koji se stvaran. Svaka mu cast sto tamo nije bio jugoslovenski model odrzavanja federacija. Zamjerke su mu sto nije pokusao SSSR urediti po principu EU sa svim nezavisnim drzavama ali bio je neki pokusaj za koji niko nije bio zainteresovan.
    - odricanje od 30 miliona Rusa koji su preko noći postali poniženi i proganjani u sovjetskim republikama - novim državama
    Sta je trebao da uradi? Da povede rat pa da ti poginu a granice ostanu iste?
    - ekonomski kolaps, beskrajno zaduživanje na Zapadu,
    Zaboravljas da je tada nafta kostala 8 dolara/ barilu, a da ja kao sad 60 ne samo da bi sve bilo bezbolno vec super bi prosli. Vise je to istorijski peh nego njegova nesposobnost.
    - katastrofalno vođen I čečenski rat, propadanje armije
    svaki gradjanski rat je katastrofa, a propadanje armije je samo pokazala kakav je bio sistem koji je srusio.
    - sramotna poslušnička spoljna politika (sjetimo se Andreja Kozirjeva)
    Ne znam u cemu poslusnicka i prema kome poslusnicka. Uticaj na bivsi Varsavski pakt je bio nikakav i sve su to bila kao mi se bunimo nesto da bi nesto zaradili.
    - opšta pljačka državnih fabrika, kombinata, dobara - lopovska privatizacija --> OLIGARSI
    to jeste, ali je pitanje koliko je sam znao kako to treba uraditi i planovi ministara finansija i oporavka sve ono za 300 dana... bilo je trpanje para u sopstvene dzepove. U Rusiji se vidi najvise od komunistickih jer bogata zemlja i bilo najvise da se ukrade.
    - krađa izbora 1996
    Sumnjam da je pokredano ali Zjuganov kao onaj koji je htio povratak komunizmu bio bi uvod u krvaviji nacin i Jelcin poslije prvog infarkta nagovoren da opet startuje na izbore. Bilo kako bilo uveo demokratizam u najveci dio svijeta, prvi demokratski izabrani predsjednik i prvi koji samostalno batalio politiku.
    - krvavo gušenje pobune 1993 (Tenkovi na Bijeli dom)
    demokratija nije anarhija. Greska a nekad se nema izbora.
    - majmunisanje u javnosti (uglavnom u pijanom stanju)
    -itd.
    Tipicna neposredna slovenska dusa, radio onako se osjecao i bez onog finog proseravanja kao otmene politike. Meni to bilo simpaticno jer pokazivao da je cojek od krvi i mesa ka i svi .
    Rusija neće mnogo suza proliti za Borisom Jeljcinom, to je sigurno. I dan danas osjećamo loše posljedice njegove vladavine. Pih. :mad:
    Vjerovatno nece puno, ali ebiga za svakog sljedeceg politicara i ne samo u Rusiji narod ce sve manje plakati. Nema bogova na zemlji. Nafta je ispravila lose posljedice i malo ko je dosad unaprijed isplacivao dugove jer nije znao sta ce sa viskom para.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    S & Montenegro-Russia
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nebitno je jeli diktator (Putin),on je uspravio Rusiju i podigao zivotni standard. Rusija ima neverovatan rast od dolaska Putina na vlast.Jelcin nije ni mogao mnogo da uradi ali bar i mi mozemo biti zadovoljni sto je ocuvao Rusku Federaciju u postojecim granicama,ne racunam Ceceniju,ali to je ipak suvise mala teritorija na cijelu Rusku Federaciju (15.000 km2),a zapad je htio da im otkine mnogo vise u tim kriznim godinama nakon sloma SSSR-a.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Nafta on my mind

    NLO - Čečenija je u Ruskoj Federaciji , zašto je ne računaš???

    Bad Boy - Kako si mi ti?

    KRECHIMIR - Je li ti dobro? :o

    HARI - jedini si suvislo replicirao iako se ne slažemo

    - dakle:

    SSSR-u su dani bili odbrojani, ali je njegova dezintegracija mogla da se izvede suptilnije (ne mislim pritom na model Gorbačova)

    - Ekonomija - prvih godina vlasti Jeljcina barel sirove nafte se kretao oko 17-20 dolara .Rusija je tada vukla kredite koji nisu išli u investicije i tranziciju privrede već na uvoz robe široke potrošnje. Sjećam se uvoza američke piletine. Ta piletina je premnogo koštala:mad:
    U grabežu državne imovine i preduzeća u kojem su dominirali ljudi bliski Jelcinu nastala je nova ruska elita OLIGARSI koji su stotine milijardi dolara iznijeli iz Rusije, korumpirali policiju i pravosuđe i čak finansirali samog Jelcina. Evo nam ih i u Crnoj Gori pazare . :hammer:

    - Rusi van RF ostavljeni na cjedilu - naravno da nije trebao da se vodi rat sa bivšim republikama SSSR iako je dosta ruske zemlje nepravedno ostalo u okruženju zbog granica koje su crtali komunisti kao i poklona teritorija (Istočna Ukrajina, Krim, dio Estonije, Sjeverni djelovi Kazahstana, Južna Osetija, Pridnjestrovlje). Rusija ima dosta zemlje pa joj nije nužda da se sukobljava sa komšijama za par hiljada ili desetina hiljada km2. Međutim problem je predstavljao progon i šikaniranje Rusa naročito u muslimanskim republikama centralne Azije i baltičkim državama. Jeljcin je morao da zauzme odlučniji stav po pitanju zaštite prava Rusa i da izvrši maksimalni pritisak u cilju rješavanja problema.

    - I čečenski rat je započeo 3 i po godine nakon raspada SSSR. Materijalna i moralna devastacija armije je kulminirala u tom periodu. Dakle nije armija bila slaba jer je ranije bila komunistička, nego jer je postsovjetska vlast takvom napravila.

    - Poslušnička politika - jasno mi je da sa malo para u novčaniku ne možeš da izigravaš gazdu, ali je klimanje glavom Andreja Kozirjeva na američke rezolucije bilo tužno , a po tadašnju SRJ i RS bolno. Kad se zna da su kreditni aranžmani prethodili rezolucijama sve postaje jasnije.

    - Očuvanje demokratije svim sredstvima (krađa, tenkovi) - sjećam se da sam navijao za Ruckoja/Habsbulatova 1993 dok su branili Bijeli dom, i za Zjuganova dok ga je Jeljcin krao 1996. Zapad je naravno žmurio na sve to iz logičnog razloga. Danas se ipak slažem s tobom Hari da budućnost Rusije nije imala drugog izbora iako Jeljcin možda jeste. 2 uspjela puča u ogromnoj državi u par godina bi imali dalekosežne posljedice po Rusiju , ali i cijeli svijet.

    - Slovenska duša - kosih očiju - heheheheh

    i meni je simpatično bilo kako Jeljcin pleše rock and roll , ali sam se grozio njega pjanog dok mu se onaj gad od Klintona smije na konferenciji za novinare. Jelcin nije bio na privatnoj žurci kod Klintonovih već je predstavljao svoju zemlju kao predsjednik.

    I da se složimo još oko nečega Hari ----------> to je NAFTA !!!
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  14. #14
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Western Nepal
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    ali je klimanje glavom Andreja Kozirjeva na američke rezolucije bilo tužno , a po tadašnju SRJ i RS bolno.
    Ne zivi u iluziji,to su pravila jaceg i mocnijeg.
    Jos dugo ces taj isti scenario gledati,doduse sa drugim glavnim glumcima,i za neke mozda malo vece sume novce,ili mozda neke druge privilegije.

    Samo je jedan tata na svijetu.
    SSSR iliti RF to nikad nije bila,a tesko i da ce biti ikad

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    šikaniranje Rusa naročito u muslimanskim republikama centralne Azije i baltičkim državama. Jeljcin je morao da zauzme odlučniji stav po pitanju zaštite prava Rusa i da izvrši maksimalni pritisak u cilju rješavanja problema.
    Po baltickim drzavama pored tog sikaniranja svuda bez problema se ruski dogovoris, a sta je mogao ucinjeti i kako sprijeciti takva sikaniranja?
    ..ali je klimanje glavom Andreja Kozirjeva na američke rezolucije bilo tužno , a po tadašnju SRJ i RS bolno.
    Ne, tragicno je bilo sto su oni koji su zakuvavali u SFRJ racunali da su Rusi ludi pa svoje interese ugrozavati zbog tudje ludosti.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Poslije štetočine Gorbačova se pojavila još štetnija figura na vlasti. Boris Jeljcin.

    Po čemu ga pamtiti:

    -raspuštanje SSSR
    - odricanje od 30 miliona Rusa koji su preko noći postali poniženi i proganjani u sovjetskim republikama - novim državama
    - ekonomski kolaps, beskrajno zaduživanje na Zapadu,
    - katastrofalno vođen I čečenski rat, propadanje armije
    - sramotna poslušnička spoljna politika (sjetimo se Andreja Kozirjeva)
    - opšta pljačka državnih fabrika, kombinata, dobara - lopovska privatizacija --> OLIGARSI
    - krađa izbora 1996
    - krvavo gušenje pobune 1993 (Tenkovi na Bijeli dom)
    - majmunisanje u javnosti (uglavnom u pijanom stanju)
    -itd.

    Rusija neće mnogo suza proliti za Borisom Jeljcinom, to je sigurno. I dan danas osjećamo loše posljedice njegove vladavine. Pih. :mad:
    Doveo Putina. Ili makar poslušao naređenje.:mrgreen:
    Never Complain, Never Explain

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bad Boy View Post
    ruski lideri su gadni u ovom ili onom sistemu. svi su staljinisti svog doba isti putin je extra gadan diktator..
    Evo ti odgovor:
    Quote Originally Posted by NLO View Post
    Nebitno je jeli diktator (Putin),on je uspravio Rusiju i podigao zivotni standard. Rusija ima neverovatan rast od dolaska Putina na vlast.Jelcin nije ni mogao mnogo da uradi ali bar i mi mozemo biti zadovoljni sto je ocuvao Rusku Federaciju u postojecim granicama,ne racunam Ceceniju,ali to je ipak suvise mala teritorija na cijelu Rusku Federaciju (15.000 km2),a zapad je htio da im otkine mnogo vise u tim kriznim godinama nakon sloma SSSR-a.
    Što se Jeljcina tiče, on se s politikom pitao koliko pjan s gaćama. Samo je bio figura da jači radi kako mu se digne ona stvar. I smiješno je i okrivljavat i falit marionetu, uz to alkoholičara.
    Never Complain, Never Explain

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imao sam prilike da razgovaram sa dosta Rusa (ne mislim pritom na ove što pazare po Crnoj Gori nekretnine). Veliki broj podržava Putina, ima onih koji su za obnovu SSSR ili za Zjuganova, ima i drugih mišljenja , ali gotovo niko nije ništa lijepo rekao za Borisa Jeljcina.

    A kad već poentirate balkansku politiku Rusije veliki broj Rusa smatra da je za vrijeme Borisa Nikolajeviča Rusija izdala Srbe na Balkanu. Ima interesantna replika u filmu "Brat 2" A.Balabanova đe 2 Rusa u Americi pričaju o domovini i pominju tu "izdaju".

    To je ono što će vam reći obični ljudi.

    Milošević je koketirao sa ruskom podrškom , ali je i Jeljcin koketirao sa srpskim rukovodstvom. Boris je koristio priliku da zaradi koji politički poen obuzdavajući Srbe na američke zahtjeve. Takođe je izigravao saveznika Srbije. Međutim snaga ruske diplomatije je bila kao što sam rekao u klimanju glavom Andreja Kozirjeva i u demonstraciji zabrinutosti i ljutnje nakon bombardovanja srpskih položaja u Bosni i kasnije u intervenciji protiv SRJ. Rusija nije u SB spriječila nijedne sankcije protiv Jugoslavije, nije spriječila nijedno bombardovanje. Ali je zato njena uloga bila dominantna u spašavanju zarobljenih NATO pilota, u povlačenju srpske artiljerije 20 km od Sarajeva i u drugim malim uslugama "zapadnim partnerima".

    Nažalost meni je jasno da je u tom vremenu Rusija predstavljala samo blijedu sjenku moćnog SSSR i da je njen realni uticaj na međunarodna zbivanja bio simboličan. Tu se može kleti samo zlo vrijeme.

    Ne bih širio priču dalje na balkanske ratove 1991-99 samo sam se osvrnuo na taj segment.

    Hari -- što se tiče mehanizama za zaštitu Rusa u Estoniji đe su činili 1/3 stanovništva itekako ih ima. I svi su politički i ekonomski, nikako vojni.

    Gurkha - taj tata o kome pričaš sve manje je tata, a sve više očuh.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Hari -- što se tiče mehanizama za zaštitu Rusa u Estoniji đe su činili 1/3 stanovništva itekako ih ima. I svi su politički i ekonomski, nikako vojni.
    Sticajem okolnosti cini mi se da pomalo poznajem taj problem Estonije pa
    Rusa i sad ima 26,0% uglavnom su naseljeni u Talinu, Kohtla-Järvi i Narvi
    Ukrajinaca ima 2, Bjelorusina kao i Finaca po 1, a svih ostalih oko 1,6%.
    90-tih je doslo do problema uglavnom sa ruskom manjinom pa i sa
    dvije crkve Ruska Pravoslavna Crkva i Estonska Pravoslavna Crkva..., a vjerovao ili ne, bas politika Jelcina koji se nije mijesao u unutrasnje stvari drzava, ruske manjine su shvatile da su dio novih drzava i da je to njihova drzava kao i svih drugih.
    Sve ostalo je vodilo na nama poznati jugoslovenski scenari. Ovako sad sve je to skladna cjelina i bogomi nemas nikakvog problema da svuda pricas ruski jer imam utisak da je lakse nauciti kineski nego estonski.
    Vracajuci se na onu 'poslusnost' moze se reci da je samo budala mogla ocekivati da ce Rusija kao drzava koja se tako ponasala prema svojim sunarodnicima (a to se vidjelo i znalo) drugacije prema onim koji su bili umislili nekakvu zastitu i ponasali se kao stetocine.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jako interesantno, pricao mi je jedan Rus sa Krima prije neki dan o tihom egzodusu Rusa iz Ukrajine zadnjih godina. I ja malo ceprkah, i dodjoh do nekih zvanicnih podataka:

    Between the Soviet census of 1989 and the Ukrainian census of 2001, Ukraine's population declined from 51,271,996 to 48,077,020, a loss of 3,194,976 people or 6.23% of the 1989 population. However, this loss of population has been quite uneven. Three regions in western Ukraine - Volyn, Rivne, and Zakarpattia saw slight population increases of .2%, .8% and 1%, respectively. Collectively, between 1989 and 2001 the seven western regions annexed to the USSR in 1939 lost 119,893 people or 1.2% of their 1989 population. The total population of these regions in 2001 was 9,593,800.

    Between 1989 and 2001, the population of Kiev region increased by 6.9% and that of Kiev City by 1.5%. Outside the capital, the central, southern and eastern regions experienced a severe decline in population. Between 1989 and 2001, the Dontesk region lost 470,681 people or 8.9% of its population, and neighboring Luhansk region lost 10.9% of its population. Cherkasy region, in central Ukraine south of Kiev, lost 10.8% of its 1989 population. During this time, the Odessa region lost 155,245 people, or 5.9% of its 1989 population. By 2001, Crimea's population declined by 396,795 people, representing 16.33% of the 1989 population. Collectively, the net population loss in those parts of Ukraine that had belonged to the USSR prior to 1939 was 3,075,083 people or 6% of the 1989 population. The total population of these regions in 2001 was 38,483,220.

    I pogledajte samo kako se u djelovima naseljenim ruskim ili proruskim stanovnistvom drasticno smanjio broj stanovnika, konkretno na Krimu 16%!
    Just to slip the skin...

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ataman
    I sam si svjestan(ocevidac) da oligarsi mislim Jevreji koji su okruzivali pjanu klackalicu Jelcina(te krvopije su za njegovo vrijeme isisali milijarde dolara iz drzavnih institucija tj. drzavnih firmi da bi na kraju taj isti Jelcin doveo ekonomiju Rusije do ekonomsko-socijalnog kraha) zbog strepnje od Putina su prebjegli na zapadu vecina njih u ENGESKU(najpoznatiji od njih je Roman Abramovic koji ako se ne varam je rastuci bio siroce).Sto je nejasno ovdje?
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nisam antisemita, ali je istina da su najbogatiji Rusi upravo Jevreji. Berezovski, Gusinski, Abramović, Hodorkovski....

    Abramovič je bio pametniji od ostalih jer je rano shvatio da je Putin zayeban igrač za razliku od "sise" Jeljcina koga su upravo oligarsi finansirali/kontrolisali. Berezovski i Gusinski su u bjekstvu, Hodorkovski u zatvoru , a Roman Abramovič je guverner Čukotke.

    Ne radi se o dilu sa Putinom već je predsjednik RF pimorao Abramoviča da ulaže u svoju zemlju, a ne da samo iznosi iz nje. Čukotka je dobila dosta investicija i građani regiona Abramoviča zovu Čovjek-Bog. Tako da se Roman osim fudbala , žena i jahti pomalo zanima i domovinom.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    PodgoricA
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene kao covjeka koji nije upucen u unutrasnju situaciju u rusiju,jelcin je ostavio dobar utisak na mene ,prvenstveno zbog svog humora ,kad je odvalio pred klintonom,stipkao mu sekretaricu i ...u ostalom pogledajte:






  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Umro ! E nek mu je rahmet dusi :P :P :P

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 23:33
  2. Umro Nikola Samardzic, bivsi sef crnogorske diplomatije
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 26-12-05, 16:26
  3. Umro Stojan Cerovic
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 26-03-05, 23:08
  4. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57
  5. Umro Miodrag Vukmanovic
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-04, 17:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •