Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 216

Thread: A braća Muslimani ?

  1. #151
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Dobruški, ako dozvoliš da ti malo solim pamet, mislim da ne treba da te muči činjenica što pitanje nacije među muslimanima Bosne, Srbije i CG stvara različite kontroverze. Jednostavno, nacionalizam je najmanje svojstven muslimanima kao kulturnoj grupaciji, i to je u stvari dobro, a ne loše. Koncept nacije je dugo bio stran muslimanima, što i nije čudo jer od kako se u 19. veku pojavila na ovim prostorima ova ideologija im ništa dobro nije donela, ma od kuda da je dolazila. Potrebno je još malo vremena, i sve će doći na svoje mesto.

    Kamo sreće da su pravoslavni manje nacionalisti. Srbi su davno trebali da prihvate otomansko nasleđe kao deo svoje kulture, istorije pa i identiteta, u suštini da pogledaju u oči činjenicama, da se osvrnu oko sebe i shvate da je ono što mrze, ili su ih učili da mrze, neraskidivi deo njihove kulture. Kao što uostalom tvoj avatar fino pokazuje. Ali mnogi onda i ne bi bili Srbi, izgleda.

    Bošnjaci su jedini koji se danas ponose svim fazama - i srednjim vekom, i otomanskim periodom, i periodom 1945-1990. Zbog toga trpe različite pritiske, podmeće im se svašta.

    Zbog tih pritisaka, pre ili kasnije neminovno je bilo da se stvori ujedinjujući nacionalni front Bošnjaka. Meni je sasvim jasno da je tebi kulturno, duhovno i po svim drugim stvarima bliži musliman iz Tuzle nego pravoslavni iz Podgorice. To je sasvim dovoljno za jaku nacionalnu svest. Ja Bošnjake podržavam u borbi za nacionalnu emancipaciju, samo im ne želim da zalutaju putevima srpskog nacionalizma jer to nikome ne bih poželeo. Znači što manje vere u politici i nacionalne isključivosti, please.

    Ja znam da smo bliski, i kulturno, i po srodstvu, i po svemu drugome, iako smo druge nacije, i uvek ću se ponašati u skladu s tim, na kraju krajeva tako sam vaspitavan. Meni nije potrebno ni da budem anacionalni kosmopolita da bih tako mislio i radio. Vidiš da ima i ovakvih Srba.
    Evo slucajno sam naisao na ovaj tvoj post i mogu ti reci da mi se svidjeo, znaci svo to tvoje misljenje o Bosnjacima i mislim da si realno skapirao stvari u vezi Bosnjaka.

    Posebno mi se svidja dio u kojem kazes da su Bosnjaci najmanje optereceni nacionalizmom od svih naroda na Balkanu.

    A sad sto neki ljudi koji su islamske vjeroispovjesti u CG misle da nisu Bosnjaci samo zato sto nemaju nikakve veze sa Bosnom, to je bas jedna nelogicnost. Jer Bosnjaci nisu izvedenica od Bosne i ne zavise od bosne i svuda su Bosnjaci (Bosna, Srbija, Makedonija, Hrvatska, Slovenije, Turska...) sem u CG, a sve zbog politickih manipulacija.

    I dobro si rekao nije logicno da Crnogorac bude islamske vjeroispovjesti.

    Pozdrav

  2. #152
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    Posebno mi se svidja dio u kojem kazes da su Bosnjaci najmanje optereceni nacionalizmom od svih naroda na Balkanu.
    I ja sam to mislio dok nijesam poceo da upoznajem Bosnjake iz srpskog Sandzaka.

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    A sad sto neki ljudi koji su islamske vjeroispovjesti u CG misle da nisu Bosnjaci samo zato sto nemaju nikakve veze sa Bosnom, to je bas jedna nelogicnost. Jer Bosnjaci nisu izvedenica od Bosne i ne zavise od bosne i svuda su Bosnjaci (Bosna, Srbija, Makedonija, Hrvatska, Slovenije, Turska...) sem u CG, a sve zbog politickih manipulacija.

    I dobro si rekao nije logicno da Crnogorac bude islamske vjeroispovjesti.

    Pozdrav
    Velika je nelogicnost da se nekome namece Bosnjacstvo samo zato sto je musliman.

    P.S. Ima puno Crnogoraca koji su presli na Islam, a koji se nikad nijesu prozvali Bosnjacima. Sama cinjenica sto su presli na Islam ne daje vama pravo da im birate nacionalnost. Sama cinjenica da im ipak birate nacionalnost pokazuje vasu netoleranciju i nacionalizam.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  3. #153
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beki View Post
    Albanci koji zive u Crnoj Gori su crnogorci???:eek: :lolblue: ...svako moze da se naziva i predstavlja kako god hoce ali....
    James Belushi je Albanac (od oca i majke) koji zivi u Ameriku i kaze za sebe da je Amerikanac.

    Ajde se sad izasmi.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  4. #154
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nacionalnost i etnicka pripadnost nisu isti pojmovi.....

  5. #155
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko nema pravo da bilo kome odredjuje identitet i elemente identiteta. Ako neko iz Crne Gore zeli da se identifikuje kao Eskim, treba ispostovati

  6. #156
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
    Niko nema pravo da bilo kome odredjuje identitet i elemente identiteta. Ako neko iz Crne Gore zeli da se identifikuje kao Eskim, treba ispostovati
    to je vec nacionalnost,o tome pricam...... a za etnicku pripadnost,osim zelja drugih,ni sama njegova zelja i masta nemaju ama bas nikakvu tezinu.... vec fakti,odnosno korijeni.....

  7. #157
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SOCOM View Post
    to je vec nacionalnost,o tome pricam...... a za etnicku pripadnost,osim zelja drugih,ni sama njegova zelja i masta nemaju ama bas nikakvu tezinu.... vec fakti,odnosno korijeni.....
    Uopste ne vidim prakticnu primjenu korijenja ovdje i sada. Izvolte mjer'te ko je kojih korijena, ako ce to kome kakvo dobro da ucini i da kome valja za unaprjedjenje zivota.

  8. #158
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SOCOM View Post
    nacionalnost i etnicka pripadnost nisu isti pojmovi.....
    Nije "Crnogorac" etnicki pojam, no nacionalni.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #159
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SOCOM View Post
    to je vec nacionalnost,o tome pricam...... a za etnicku pripadnost,osim zelja drugih,ni sama njegova zelja i masta nemaju ama bas nikakvu tezinu.... vec fakti,odnosno korijeni.....
    Tako je. Ono sto se treba dodat je fakat da ako zelis da vidis nekome rasno/etnicko porijeklo onda moras da gledas i sa majcine i oceve strane, a sumnjam da bi se na taj nacin moglo puno saznat (osim da smo mjesavina slovenskog, ilirskog i vjerovatno nekog drugog etnosa).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  10. #160
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    Evo slucajno sam naisao na ovaj tvoj post i mogu ti reci da mi se svidjeo, znaci svo to tvoje misljenje o Bosnjacima i mislim da si realno skapirao stvari u vezi Bosnjaka.

    Posebno mi se svidja dio u kojem kazes da su Bosnjaci najmanje optereceni nacionalizmom od svih naroda na Balkanu.

    A sad sto neki ljudi koji su islamske vjeroispovjesti u CG misle da nisu Bosnjaci samo zato sto nemaju nikakve veze sa Bosnom, to je bas jedna nelogicnost. Jer Bosnjaci nisu izvedenica od Bosne i ne zavise od bosne i svuda su Bosnjaci (Bosna, Srbija, Makedonija, Hrvatska, Slovenije, Turska...) sem u CG, a sve zbog politickih manipulacija.

    I dobro si rekao nije logicno da Crnogorac bude islamske vjeroispovjesti.

    Pozdrav
    Evo i Muhamed Ali je presao na Islam, je li i on Bošnjak? HAhaahaha

  11. #161
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad su odvajali LJUDE iz voza u SHTRPCIMA,
    oni nijesu imali DILEMU,
    odveli bi i Muhameda Alija i Obamu i Osamu.

    A nasha vlast REZIM,
    bi se pravili LUDI, nit luk jeli, nit luk mirisali.

    Nuzda ZAKON mijenja, i pishe neke nove kriterije po kojima se ljudi IDETIFIKUJU,
    niko te ljude nije pitao, dhje su rodhjeni u Sarajevo, Ljubljanu, Podgoricu, DubrovnikU ili Skoplju,
    vazno je bilo IME I PREZIME, jedini GRIJEH NEVINIH ZRTAVA.
    Last edited by milovan; 02-03-08 at 22:28.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #162
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci Petre jednom si otisao u Sandzak i odmah si zakljucio da su Bosnjaci nacionalisti, nemoj pricat. Ja znam ljude koji nikad ranije nijesu vidjeli niti upoznali nekog Bosnjaka - muslimana, a misle da oni su nesto drugo, ko vanzemaljci, a sve to zato sto su od rodjenja uceni da mrze Turke, a cinjenica je da Bosnjake poistovjecuju sa Turcima.

    A Muhamed Ali je primi islam i ostao Amerikanac, a ko je to u CG primio islam i postao Bosnjak?
    I jeste li sigurni vi Crnogorci da bi nekog ko se izjasnjava kao Crnogorac islamske vjeroispovjesti prihvatili kao Crnogorca, to jest ravnog ili ravnopravnog sa vama?
    Moja iskustva govore da tako nesto nije moguce, i da ljudi koji su se tako izjasnjavali su nailazili samo na podsmijeh i smatrani su ulizicama koje ne postuju ono sto jesu.

    I evo koga zanima jedan interesantan tekst o Bosnjacima u Crnoj Gori.
    http://historijaistorijapovijestforu...topic.php?t=17

  13. #163
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    Znaci Petre jednom si otisao u Sandzak i odmah si zakljucio da su Bosnjaci nacionalisti, nemoj pricat. Ja znam ljude koji nikad ranije nijesu vidjeli niti upoznali nekog Bosnjaka - muslimana, a misle da oni su nesto drugo, ko vanzemaljci, a sve to zato sto su od rodjenja uceni da mrze Turke, a cinjenica je da Bosnjake poistovjecuju sa Turcima.

    A Muhamed Ali je primi islam i ostao Amerikanac, a ko je to u CG primio islam i postao Bosnjak?
    I jeste li sigurni vi Crnogorci da bi nekog ko se izjasnjava kao Crnogorac islamske vjeroispovjesti prihvatili kao Crnogorca, to jest ravnog ili ravnopravnog sa vama?
    Moja iskustva govore da tako nesto nije moguce, i da ljudi koji su se tako izjasnjavali su nailazili samo na podsmijeh i smatrani su ulizicama koje ne postuju ono sto jesu.

    I evo koga zanima jedan interesantan tekst o Bosnjacima u Crnoj Gori.
    http://historijaistorijapovijestforu...topic.php?t=17

    Poznajem puno muslimana svih vjera i rasa. Najvise ih poznajem iz Bosne i mogu ti rec da nikad nikakvu neprijatnost od njih nijesam dozivio i da obozavam taj narod. Jedine neprijatnosti od muslimana koje sam dozivio bile su od muslimana iz Sandzaka. Ne kazem da su Sandzaklije nacionalisti, vec kazem da sam od vecine Sandzaklija koje sam upozna dozivio neprijatnosti samo zato sto sam sa nasih prostora a da mi pri tom ime i prezime nijesu muslimanska.

    Vecina mojih prijatelja Bosnjaka (iz Bosne) nemaju lijepo misljenje o Sandzaklijama, mada ja nikad necu generalisat, jer svudje ima dobrih i losih ljudi.

    P.S. Crnogoraca muslimanske vjere ima kolko oces, to sto ih ti ne poznajes je druga stvar.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  14. #164
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja sam iz Sandzaka, doduse iz crnogorskog dijela ali nikako nijesam nacionalista niti su vecina ljudi iz Sandzaka, mislim ja to sigurno bolje znam od tebe. A ne kazem da ti na koje si nailazio nijesu ali ne trebamo generalizovat stvari.

    A sto se tice Crnogoraca islamske vjeroispovjesti, ja kojega sam god upoznao jedino objasnjenje koje mu je bilo je to da je sad drzava Crna Gora i da smo svi sad Crnogorci jer smo svi iz CG.

    Mislom da to nema nikakve veze sa mozgom.

    I da se razumijemo, Bosnjaci u CG su ponosni na svoju drzavu i Crnu Goru smatraju svojom maticom koliko god se to nekom svidjalo ili ne, na kraju krajeva, skoro 100% su dali glas za nezavisnost Crne Gore ali malo ko to danas prica. Najvisa razlika je i u apsolutnom broju i u procentu da ne pricamo od svih gradova ostvarena u Rozajama gdje je 95% bosnjacko stanovnistvo ali jedini koji su to javno kazali i koji su odali postovanje za to su bili Liberali i niko drugi.

    Imam utisak da se neki stide toga sto su prakticno Bosnjaci i Albanci bili najzasluzniji za stvaranje drzave.
    Al to nije ni bitno vise, al eto samo da pomenem.

    I jos jedno pitanje za sve vas, da li mislite da su Bosnjaci, "Muslimani" i Crnogorci islamske vjerosipovjesti jedan te isti narod u CG ili su to 3 razlicita naroda.

    Voleo bih da znam sta mislite o tome

  15. #165
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    Pa ja sam iz Sandzaka, doduse iz crnogorskog dijela ali nikako nijesam nacionalista niti su vecina ljudi iz Sandzaka, mislim ja to sigurno bolje znam od tebe. A ne kazem da ti na koje si nailazio nijesu ali ne trebamo generalizovat stvari.
    Nijesam reka da si sovinista, ali mi ipak djelujes na nacionalistu, zbogo ovoga sto si reka:

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    A sto se tice Crnogoraca islamske vjeroispovjesti, ja kojega sam god upoznao jedino objasnjenje koje mu je bilo je to da je sad drzava Crna Gora i da smo svi sad Crnogorci jer smo svi iz CG.

    Mislom da to nema nikakve veze sa mozgom.
    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    I da se razumijemo, Bosnjaci u CG su ponosni na svoju drzavu i Crnu Goru smatraju svojom maticom koliko god se to nekom svidjalo ili ne, na kraju krajeva, skoro 100% su dali glas za nezavisnost Crne Gore ali malo ko to danas prica. Najvisa razlika je i u apsolutnom broju i u procentu da ne pricamo od svih gradova ostvarena u Rozajama gdje je 95% bosnjacko stanovnistvo ali jedini koji su to javno kazali i koji su odali postovanje za to su bili Liberali i niko drugi.

    Imam utisak da se neki stide toga sto su prakticno Bosnjaci i Albanci bili najzasluzniji za stvaranje drzave.
    Al to nije ni bitno vise, al eto samo da pomenem.
    Ti ka da neces, ali malo po malo pobroja nas sve po krvnim zrncima.

    GRADJANI CRNE GORE SU NAJVISE ZASLUZNI ZBOG TOGA STO IMAMO DRZAVU!

    Quote Originally Posted by High Hopes View Post
    I jos jedno pitanje za sve vas, da li mislite da su Bosnjaci, "Muslimani" i Crnogorci islamske vjerosipovjesti jedan te isti narod u CG ili su to 3 razlicita naroda.

    Voleo bih da znam sta mislite o tome
    Vidji, ako Amerikanci mogu bit jedan isti narod, zasto mi ne bi mogli?

    Cuvaj se nacionalizma jer on smrdi, kako kazhe Muhammed s.a.w.s. i nemoj mu davat prednost u odnosu na izvorni Islam, ne kazhem da ne treba da se proucava istorija, al nemoj se vezivat' za naciju koliko za din, nego nek ti Islam bude prvi, pa 5 mesta prazno,pa tek onda nacija...
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #166
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Dio Crnogoraca islamske vjeroispovjesti su bili Crnogorci kad je to najteze bilo biti, s' pocetka 90tih. Ti ljudi danas imaju puno vise osnova da se zovu Crnogorcima nego mnogi drugi.
    Kako se zva onaj sto je prvi postavio crnogorski barjak na Skupstinu Republike u PG pocetkom devedesetih (kad su se Liberali raskubali s milicijom ispred Skupstine)?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  17. #167
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    crnogorac je titula ?
    Trebalo bi bit. U danasnju Crnu Goru nema 10% pravih Crnogoraca. A najvise ih je, po mojem misljenju, a mozda grijesim, muslimanske vjere.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  18. #168
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu si, nisam sovinista, mozda malo nacionalista ali u pozitivnom smislu. Nisam protiv nikoga vec samo bih voleo da se moja nacija izdigne na nivo koji zasluzuje i koji joj pripada ali da pri tome ne ugrozi nikoga, jednostavno da sacuvamo nas identitet i da budemo to sto smo uvijek bili, da znamo nasu kulturu i tradiciju koja je veoma bogata i naravno ispreplitana sa svim kultutrama naroda u okruzenju.

    Mislim da je to stvar kojom bi se Crna Gora prepoznavala u svijetu, skladom razlicitosti. I budimo realni, jedino ako su manjine ili brojcano manjinski narodi zadovoljni i srecni u nekoj drzavi, cijela ce ta drzava biti srecna i zadovoljna.

    A posebno me je dirnulo sto si naveo ovah dio o Islamu od Muhammeda s.a.w.s, i milo mi je da vidim da poznajes nasu vjeru, a ko poznaje Islam vidi da on upucuje samo na nesto dobro a ne nikako na lose.

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio naciju


    Podgorica (MINA) - Matica muslimanska Crne Gore optužila je juče predsjedničkog kandidata Pokreta za promjene Nebojšu Medojevića da je "dozvolio sebi da sa mape Crne Gore izbriše preko 25 hiljada Muslimana".
    Medojević je prekjuče, na prvoj konvenciji PzP-a u Budvi, kazao da "nema Crne Gore, ako nijesu svih pet naroda zajedno".
    "I Crnogorci, i Srbi, i Bošnjaci, i Albanci i Hrvati. Samo ovih pet prstiju, stegnutih u jednu čvrstu pesnicu, znače novu Crnu Goru i bolji život građana", kazao je Medojević.
    Za MM je, kako kažu, neshvatljivo da je Medojević sebi dozvolio "takav luksuz" da u svom govoru nabroji pet naroda Crne Gore, računajući u njih i nacionalne zajednice koje su brojčano manje od muslimanske, a da nije pomenuo Muslimane.
    "Zanemarili ste i Ustav Crne Gore u kome jasno piše da su i Muslimani pripadnici naroda i nacionalnih manjina koji i njoj žive. Tim činom ste podržali bošnjačku asimilaciju crnogorskih Muslimana i uvrijedili nas indirektnom tvrdnjom da ne postojimo", kaže se u saopštenju Matice.
    Navodi se da je Medojević zaboravio koliki su doprinos Muslimani dali nezavisnosti Crne Gore.
    "Zaboravili ste koliki doprinos su dali Muslimani Crne Gore nezavisnosti naše jedine države, ali to nas i ne čudi, jer ste tokom perioda borbe za nezavisnost, moguće i svjesno, bili na margini ili bliže drugoj strani", smatraju u toj organizaciji.
    U MM "ne vide" ko bi od crnogorskih Muslimana, nakon te izjave, mogao da podrži Medojevića na izborima.

    KOmentar:

    Sta drugo reci, do: SVAKA TI CAS MEDO!

    Prvi koji se usudio da stvari postavi onakve kakve zaiste jesu.

  20. #170
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nije ih izbrisao, koliko ja znam oni su crnogorci?

  21. #171
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma oni niti si Crnogorci, niti su Bosnjaci, niti su muslimani, narocito gospodin Avdulj Kurpejovic. To je jedna marioneta DPS-a, sto nije tesko zakljuciti ako se samo pogleda malo sta oni rade i za sta se zalazu.

    Oni su po nacionalnosti "Interesdzije" koji ovo sto rade debelo naplacuju od vlasti
    to vam je 100% provjereno

  22. #172
    Join Date
    May 2007
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Muslimani, gradjani CG koji se tako izjasnjavaju u nacionalnom smislu, nisu nista drugo do kukavicije jaje i proizvod zlocinackog rezima Mila Djukanovica, koje je podmetnuto Bosnjacima u CG.

    Njihova pojava je zivi dokaz o antibosnjackom karakteru ove uzurpatorske vlasti sto nam pije krv 17 godina.
    Interesantno je razvijanje tvog mishljenja zadnjih godina na ovom forum.
    Dok je Milo bio u sprezi protiv Milosevic bio ti je idealan mogu reci gotivio si ga.
    Sad nakon odcepljenja i samostalnosti CG postao je preko noci smrtni neprijatelj Bosnjaka sto me samo uverava da si jedno zaboravio Milo Dj. kao i mnogi oko njega su Slobova skola .......

  23. #173
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jeste li ikad culi za "samoopredeljenje"? Imaju li ljudi pravo da se samoopredijele ko su i sto su? Ili ce im to sprjecavat razni k...i i palci?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  24. #174
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naziv Bosnjaci kolko ja znam u istoriji se rijetko gotovo nidje ne pominje ?! Tek posle ovog nesretnog rata pocele su nacionalne svesti muslimana u bosni koji su sebe nazvali bosnjacima.

  25. #175
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nazvati nekoga ko je citav zivot proveo u Crnoj Gori, ciji su svi preci iz Crne Gore Bosnjakom samo zato sto je islamske vjeroispovijesti je notorna glupost. Crnogorac islamske vjere, a vi ga nazivajte kako ocete...
    Bijo si poziw koi se neodbija

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  2. Muslimani u cg
    By LoVeRmAn_pG in forum Religija i filozofija
    Replies: 13
    Last Post: 02-10-04, 17:02
  3. Srbi konacno priznali da su izvrsili genocid
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 35
    Last Post: 12-06-04, 20:19
  4. Gdje god na svijetu su muslimani - tu su i ratovi i sukobi
    By Janko23 in forum Politika generalno
    Replies: 30
    Last Post: 19-05-04, 23:05
  5. MUSLIMANI U CRNOJ GORI
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 229
    Last Post: 30-04-04, 08:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •