Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Narkomanija u HN

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    chat
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Narkomanija u HN

    Inspiran topicima u ostalim gradskim podforumima i slijedeci njihov primjer odluchio sam da otvorim topik na istu temu i za nash lijepi grad jer mislim da ni Herceg Novi ne zaostaje na tom polju u odnosu na Cetinje , Niksic i ostale gradove ...

    Moje lichno misljenje je da je narkomanija uzela vec previshe maha u svim slojevima drushtva i postavlja se jedno jedino pitanje .. Dokle ?! Kako se izboriti , pritom mislim ne na to kako spasiti ove shto su vec u nekom post stadijumu nego kako sprijechiti silnu omladinu da ne padne u isto iskushenje i dodje u kontakt sa drogom . Mozhda nedovoljno obrazovanja u shkolama u raznim pogledima pa i u ovom koje se karakterishe sa manjkom samosvijesti. Volio bih da chujem vasha mishljenja na ovu temu , pogotovo od strane kome ,thalasome , inominata i ostalih priznatih uchesnika diskusija na ovom forumu koji su dosad ,makar otkad ja pratim veoma savjesno , kulturno i nadasve realno odradjivali svoj dio posla .

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Mislim da je to sve stvar prije svega kućnog vaspitanja.A kada se izuzme ova stvar,onda prije ostalog dolazi ona dobro poznata znatiželja pa onda sve ostalo.Kažu da je znatiželja kod ljudi nezaustavljiva,tako da ona je jedan veoma veliki povod uživanja takvih srestava.

    A sad da se vratim malo na temu.
    Kako spriječiti mlade da krenu tim stopama?Mislim da sve to od kuće dolazi.Dakle kakva je situacija kući,da li se ima dovoljno dobar kontakt sa roditeljima,da li roditelji imaju predstavu o životima njihove djece.Iz ličnog iskustva znam da je veliki broj roditelja koji pojma nemaju s kime im se djeca druže(naravno,sve u granicama normale)-gdje se ide,kakav je njihov život,imaju li problema?Pa i kada se to možda i uoči,nekad se ne zna napraviti odgovarajuće riješenje,i najčešće dolazi do kontra efekta i sl...

    Koji je po meni način da se suzbije što je više moguće ovo?

    1.Više obrazovanja u školama ne bi škodilo.Ali ne ono da se učenicima da neki tekst,i oni da to nauče napamet i da izbiflaju na jednom od časova odjeljenske zajednice,već da dođe doktor ili osoba sa iskustvom,i da priča do kakvih stvari sve može dovesti korišćenje takvih supstanci itd.

    2.Više vremena posvećivati djeci,(mislim na roditelje) jer se u dosta situacija pokazalo da roditelji malo vremena(iz ovih ili onih) razloga provode sa svojom djecom,i nemaju najčešće kontrolu nad njima.

    3.I možda najlogičnije,pokušati se iskontrolisati u situacijama kada se osoba nalazi u takvom okruženju ili takvoj situaciji.


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    eo dobro priznajem, narkoman sam.
    \\
    OFL•GIC

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    eno, maknucesh taj avatar...chim ga vidim postajem znatizheljna!
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  5. #5
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha josko iz igala i entrance...

    kakva skola i ostale price
    valjda vam je jasno kolika dosada vlada u hn tokom zime,i jos kad vam bura dune dodje i normalnom da se nabode u venu,tu nema price...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte mi Joska dirat.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobar je josko nema price

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koma,zar nisi primetio da uglavnom ljudi sa visokim IQ-om su u poseku najveci narkomani. Ne treba suditi o nekome samo na osnovu izgleda kao sto neki sude o Josku npr.A i pored najvece paznje neki klinci se urnisu. Sve zavisi od karaktera.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    MA naravno.Što ste se joška u'vatili.On je dobar lik.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, imas dugu kosu, bradu i slusas metal, automatski se drogiras, ne treznis se i glup si. A u ***** i predrasude.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebalo bi napraviti jedan stub srama nasred grada, recimo na Trgu Nikole Đurkovića, i tamo po kazni slati sve narkomane, da ih cijeli grad gleda s prezirom, pošto tu izgleda batina ne pomaže mnogo, a novčane kazne su totalno kontraproduktivne i narkomani u potrazi za još jednim udrogiravanjem često pljačkaju nas, uzorne, građane i to usred bijela dana se zna desit, a svi se sjećamo nekoliko slučajeva koji su se desili u ne tako davnoj prošlosti. A ako imaju toliko obraza da se nakon stuba srama ponovo pojave ljudima na oči onda je tu droga previše uzela maha i takvi slučajevi su izgubljeni, neću reći nažalost jer svako je krojač svoje sreće.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prva Bokeška View Post
    Trebalo bi napraviti jedan stub srama nasred grada, recimo na Trgu Nikole Đurkovića, i tamo po kazni slati sve narkomane, da ih cijeli grad gleda s prezirom, pošto tu izgleda batina ne pomaže mnogo, a novčane kazne su totalno kontraproduktivne i narkomani u potrazi za još jednim udrogiravanjem često pljačkaju nas, uzorne, građane i to usred bijela dana se zna desit, a svi se sjećamo nekoliko slučajeva koji su se desili u ne tako davnoj prošlosti. A ako imaju toliko obraza da se nakon stuba srama ponovo pojave ljudima na oči onda je tu droga previše uzela maha i takvi slučajevi su izgubljeni, neću reći nažalost jer svako je krojač svoje sreće.
    Apsolutno se slazhem !
    ...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prva Bokeška View Post
    Trebalo bi napraviti jedan stub srama nasred grada, recimo na Trgu Nikole Đurkovića, i tamo po kazni slati sve narkomane, da ih cijeli grad gleda s prezirom, pošto tu izgleda batina ne pomaže mnogo, a novčane kazne su totalno kontraproduktivne i narkomani u potrazi za još jednim udrogiravanjem često pljačkaju nas, uzorne, građane i to usred bijela dana se zna desit, a svi se sjećamo nekoliko slučajeva koji su se desili u ne tako davnoj prošlosti. A ako imaju toliko obraza da se nakon stuba srama ponovo pojave ljudima na oči onda je tu droga previše uzela maha i takvi slučajevi su izgubljeni, neću reći nažalost jer svako je krojač svoje sreće.
    Ja mislim da ih treba kamenovat... Ili josh bolje sakatit ih. Osjec im fino ruke pa ako nadju nacin da se drogiraju ponovo, onda im vise ne mozemo pomoci. :roll:
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  14. #14
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno je propao ovaj nas herceg novi kad malo bolje pogledas pa pogledajte samo tu omladinu kako su svi prsli i svi se drogiraju ali eto pre neki dan mi je tracak nade vracen kad sam video na miting podrske kosovu na glavnom trgu, da i dalje ima nas - fine i normalne dece koja su sacuvala zdrav razum u herceg novom i koja su odolela svim ovim teskim vremenima kada nam se droga nudi prakticno na svakom koraku a kosovo kao da nam polako govori poz! miting je pokazao da ima omladine koja je sacuvala zdrav razum, ja mislim da bi se trebalo vise ovakvih hepeninga organizovat pa da i ostalu omladinu (koja je skrenula s puta i odazala se drozi) micemo s ulica i organizujemo im tako neke zanimljive manifestacije,evo ja predlazem sad da se organizuje klanje i shurenje prasadi uzhivo nozevima u bedra na sred herceg novoga s cetnickim nozevima i zastavama s mrtvackim glavama onim crnim banja bi to bilo.

    nedamo kosovo i dalje!
    Last edited by miki_godukov; 04-04-07 at 21:20.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    \\
    OFL•GIC

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na tom mitingu podrske je bilo najvise narkomana!!!

    Jer svi ti ljudi zive u iluziji da kosovo nece biti albansko gdje ces vise od toga!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije tachno, da si prisustvovao tom mitingu video bi da je to jedino vredno shto je ostalo od herceg novog, da je to ona neugashena iskra novljanskog duha koji je bio i ostao privrzen kosovskom idealu, ali sta cemo kada smo mi chetnici manjina i kad su nam ovi narkomani skoro pa unistili grad, opustili ga, napravili od njega narkomanski geto. ipak se nadam da cemo nasu zabludelu bracu vratit na pravi put da se vise ne drogiraju nego da sa nama dizu ove lepe chetnicke zastave umjesto sto slusaju te drogaske muzike?
    I da se onaj drogaski skver - TO LEGLO NARKOMANA I SVOG ZLA HERCEG NOVOG - pocisti od tih odpadnika, i da se postavi tamo guslar preko ljeta da gusla ko sto smo u igalo to nedostaje herceg novom. Guslar pored mora i barka na Toploj. Koga ja to zapravo volim u Herceg Novom?
    Last edited by miki_godukov; 05-04-07 at 02:03.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta bi se podrazumevalo pod 'drogaskom muzikom' majke ti?

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miki_godukov View Post
    nije tachno, da si prisustvovao tom mitingu video bi da je to jedino vredno shto je ostalo od herceg novog, da je to ona neugashena iskra novljanskog duha koji je bio i ostao privrzen kosovskom idealu, ali sta cemo kada smo mi chetnici manjina i kad su nam ovi narkomani skoro pa unistili grad, opustili ga, napravili od njega narkomanski geto. ipak se nadam da cemo nasu zabludelu bracu vratit na pravi put da se vise ne drogiraju nego da sa nama dizu ove lepe chetnicke zastave umjesto sto slusaju te drogaske muzike?
    I da se onaj drogaski skver - TO LEGLO NARKOMANA I SVOG ZLA HERCEG NOVOG - pocisti od tih odpadnika, i da se postavi tamo guslar preko ljeta da gusla ko sto smo u igalo to nedostaje herceg novom. Guslar pored mora i barka na Toploj. Koga ja to zapravo volim u Herceg Novom?
    Sta ti znas sta je Skver? Sta treba da slusamo?Stoju? Nije muzika problem i upravo nastaju predrasude zbog onih koji misle kao ti...

  20. #20
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    guslar treba da se postavi na skver u spicu sezone svaku noc da gusla do 2 ujutro iz svega mozga, kao sto smo u igalo proslo ljeto uradili, jer to stranci vole njima je to atrakcija, a svi znamo da su te iste gusle odrzale herceg novi (pa i celo srpstvo ako cemo realno) tokom vekova! vidite li da nam ovi narkomani unistise grad ?

    inace znam dobro sta je skver,rodio sam se na skveru i evo imam 28 godina a nikad nisam napustio pa cak ni izasao iz mog voljenog herceg novog osim do podgorice, ali kada je u pitanju kosovo - bodem nozhevima u stomak ljude bez ikakih problema!
    Last edited by miki_godukov; 05-04-07 at 16:10.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Poshto vidim da se neko i ovaj put primio, samo da kazem da vas nick miki pali... :P
    \\
    OFL•GIC

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta sve necu procitat na ovim forumima... Narkomani idu gradom i zare i pale? Narkomani unistise HN? E da je samo to problem davno bi se on resio.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uvjek su rodjeni Novljani ekavski pricali. Blago nama ako nam je omladina koja je buducnost grada pismena kao ovaj "rodjeni" Novljanin. Nego da se ja vratim na temu. Dok sam ja bila u srednjoj skoli(nije bas tako davno),HN je bio poslije PG grad sa najvise registrovanih narkomana. Sumnjam da danas stvari stoje nesto bolje. Omladinu treba animirati,priustiti im neki kulturni sadrzaj,organizovani razna desavanja,pa mozda neki umjesto droge odaberu drugaciji put.Lako je teoretisati i kuckati ovdje,ali ne vidim da je iko ista uradio da se ovaj problem rijesi.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da pa i ja sam to kazao, treba organizovat sto vise ovih mitinga za zastitu kosova i svih ostalih teritorija, takodje i knjizevne veceri matije beckovica , i jednom mjesecno guslarsko vece na trg mislim da bi to izvuklo grad iz ove narkomanske groznice, zasto da ne i neku kobasicijadu na skveru (onaj dio ispred kuste iznad barki je pravo mesto za to).
    a inace pravi novljani su uvek pricali ekavskim i uvek ce pricati evo ja naprimer nikada nisam video beograd a pricam ekavskim neznam ni ja sam zasto

    e da ne zaboravim takodje pored narkomana mislim da cak stetnije deluju na grad ovi takozvani "rokeri" (ja ih zovem "torenti") sa svojom iskompleksiranom i bolesnom muzikom a kada na njih nadodamo tehnotrens gurue - to moze ubiti nas grad
    Last edited by miki_godukov; 06-04-07 at 02:07.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricaj ti sreco moja i kineski ako te to usrecuje sto se mene tice. Sto se tice kobasicijade,ne da si promasio grad nego i drzavu :P. Nego da ne skrecem vise temu topica.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Narkomanija u CT
    By Zvek_Zivi in forum Centralni
    Replies: 127
    Last Post: 21-04-07, 11:45
  2. narkomanija u niksicu ????
    By Ahil in forum Centralni
    Replies: 105
    Last Post: 21-12-06, 15:02
  3. NARKOMANIJA
    By GED in forum Sve i svašta
    Replies: 86
    Last Post: 13-10-04, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •