Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 72

Thread: CG zauzela stav o Kosovu

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yakuza View Post
    Brate clanice SB su ti Amerika Kina Rusija Francuska I Engleska. Ima ih jos 10 ali one se mijenjaju odnosno biraju. Bilo koja od njih ima pravo veta. Medjutim danas u svijetu vlada haos(za divno cudo). Ameri nikoga nizasta ne pitaju. Boli njih qurac, kao oni rechu tako ce ti bit najvjerovatnije. Ako se $ecate ja mislim da su Rusi stavili veto i za bombardovanje Jugoslavije i za osnivanje Haskog tribunala pa je Amere bolio qurac za SB i njihove odluke. Napravili su sto su htjeli iako nisu imali pravo. Tako ce i sad bit jedino sto je sad Rusija malo jaca a i nema one ***** jevrejske od onoga Jelcinja(sto je svoju dumu bombardova) , pa jedino ako oni nesto ucine... mada sumnjam

    Veli kostunica da je Kina protiv odvajanja Kosova kao i Rusija aaaaaali...
    Ada bijase stavljen Veto i protiv intervencije NATO-a na Kosovo 1999. pa su Amerikanci i NATO pakt to lagano iskulirali. Taj SB je bzvzzna birokratija koju sve manje postuju. I nemojte pokusavat da me ubijedite da nije kad jeste
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam Hrvat.

    1) Nije fer da se Kosovo odvoji od Srbije.

    2)Ali ne vidim načina da ono ostane u Srbiji

    3)Mene nije briga da li će Kosovo biti nezavisno ili dio Srbije

    4)Meni je jedino bitno da se tamo situacija smiri,jer zadnji put kad je tamo bilo s*anje Hrvatska je bilježila zamjetan pad u turističkom prometu, jerbo je kao rizično u nju putovat zbog intervencije na Kosovu.

    5) Dakle pamet u glavu,gubimo pare zbog vas,Srbende i Šiptari:mrgreen:

  3. #28
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by miroslav View Post
    Ja sam Hrvat.

    1) Nije fer da se Kosovo odvoji od Srbije.

    2)Ali ne vidim načina da ono ostane u Srbiji

    3)Mene nije briga da li će Kosovo biti nezavisno ili dio Srbije

    4)Meni je jedino bitno da se tamo situacija smiri,jer zadnji put kad je tamo bilo s*anje Hrvatska je bilježila zamjetan pad u turističkom prometu, jerbo je kao rizično u nju putovat zbog intervencije na Kosovu.

    5) Dakle pamet u glavu,gubimo pare zbog vas,Srbende i Šiptari:mrgreen:
    Hahahaha

    E pa odavno ne vidjeh sebičniji a razumniji post !

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E pa LJUDJI,
    dushom sam DANUO, i ponovo se RODIO 21.maja. 2006,
    da ne chekam Djeknu da UMRE,
    KOSHTUNICU I TADICA da formiraju vladu,
    Ljaica da uhvati Mladica,
    Obilica da raspori Murata Kurata, od uchkura do grla bijela, na Kosovo ravno,
    SAD JE MENE SVE RAVNO DO KOSOVA, SAMO DA SE DOGOVORE,
    SKINU GACE I IZLJUBE , JEDNI DRUGE, DA SVI DUSHOM DANU ; SVOJI NA SVOME:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default A sto kaze Rusija:

    BEOGRAD GURA MOSKVU U SUKOB SA ZAPADOM

    Moskovski dnevnik "Komersant" juče je objavio da je Moskva na posljednjem zasjedanju Savjeta bezbjednosti UN o Kosovu postigla maksimum onoga što je mogla, a to je odlaganje rješenja njegovog statusa na neodređeno vrijeme.
    Rusija nije ispunila molbe Srbije - nije iskoristila pravo veta, jer to nije bilo neophodno, navodi list, dodajući da bi "srpski scenario za Rusiju imao suviše visoku cijenu".
    Dnevnik navodi da su premijer Srbije i čak srpski patrijarh pozivali Moskvu da stavi veto i kaže "istorijsko ne". "Smisao tih poziva svodio se na sljedeće: Vi, braćo Rusi, samo udarite pesnicom o sto, a mi vam to nikada nećemo zaboraviti", piše "Komersant".
    Ocjenjuje se da od sadašnje pozicije Srbije, koja tvrdo insistira na ruskom vetu, Rusija može da ima negativne posljedice, koje se ne tiču samo vjerovatne konfrontacije sa Zapadom, na šta Beograd tjera Moskvu.
    Mediji koji su pod kontrolom vlade Vojislava Koštunice ubjeđuju Srbe da je pitanje sa ruskim vetom faktički riješeno, i da Rusija neće dozvoliti da se Kosovo odvoji, naveo je ruski dnevnik.
    Ta propaganda namjerno zaobilazi realnost, koja se sastoji u tome da je Kosovo, u suštini, za Srbiju odavno izgubljeno. I danas nije riječ o tome da se očuva Kosovo pod kontrolom Beograda, već da se nađe formula koja će omogućiti da se izbjegne destabilizacija i sačuva obraz svima - i međunarodnoj zajednici i Srbiji, ocijnio je "Komersant".
    Takva formula, zaključio je list, teško da će u potpunosti zadovoljiti Srbe. Glavni krivac ispašće u njihovim očima Rusija, jer će taj isti Koštunica reći svojim sugrađanima "mi smo se uzdali u Moskvu, a ona...", dodaje se u članku.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Hahahaha

    E pa odavno ne vidjeh sebičniji a razumniji post !
    Čekaj nije to ništa sebično. Dosta smo se mi naplaćali šteta,samo za obnovu porušenih stambenih objekata skoro 5 milijardi USD...Godinama smo gubili milijarde zbog nedolaska turista...u hotelima su nam bili izbjegli iz BiH uključujuči obitelj Alije Izetbegovića.

    I sada,nakon toliko šteta,da po drugi put nakon rata ekonomski trpimo zbog toga šta se Srbi na Kosovu svađaju sa Šiptarima. Već smo popušili zbog sran*a na Kosovu prije 8 godina.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Radosave, Srbija je samostalna država, i ona će sama (kako je uvijek i govorila da je to njen unutrašnji problem) znat da se izbori sa svojim problemom. Zar ne bi bilo suludo da se mi miješamo u unutrašnje stvari druge države?
    Imamo mi svojih problema sasvim dovoljno i bez Kosova. Vidiš li da muku mučimo sa stihovima himne i zastavama, o jeziku da ne zborim (sve bi ovo bilo prosto da je narod sit), još da mislim i o Kosovu, kako da ne. Kako god se Srbi i Albanci dogovore i ako je njima dobro, meni je još bolje.
    Nikako ne mogu da shvatim da te brine Kosovo koje je u drugoj državi, da ti ono može biti bliže od sopstvene držvae Crne Gore.
    Pošto se tema odnosi direktno na stav CG prema Kosovu, ne bih ulazila u dalju raspravu, a imalo bi se što reći. Hladnjače...
    Potpisujem


    (sto je oov ja danas smao ptpisujem )
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #33
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cinizam je to na najvisem nivou jer izabrati uopste nije tesko.Srbija nam dolazi kao neko najrodjeniji neko u cijem gnijezdu zivi preko dvije stotine hiljda drzavljana CG.Nema ga u CG da nema neku vezu sa Srbijom u 90% slucajeva pozitivnu.Sto se tice Kosova od tud nam dolaze samo problemi od podrske lokalnim teroristima do droge ,sverc,trgovine ljudima,itd,itd i pride procerali su i Crnogorce otud.Za Hladnjace odgovaraju oni cijih su to mozgova poduhvati dok na suprotnoj strani ne odgovara niko za onolike porusene crkve spaljena citava naselja i preko 2000 nestalih(ubijenih) Srba.Gorka je pravda jacega ali jos crnji obraz onog ko joj se prikloni a mi smo uvjek birali pravdu po tome smo i CUVENI u svijet.....

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja od kad znam za sebe, od Srbije nam samo problemi i jad dolaze. Sa Kosova bi nas tek jad nasao kad bi se odredi "pravde" sa hladnjacama iz Srbije zaputili put tamo, a sa Kosova stotine hiljada izbjeglica u CG.

    Crna Gora treba da gleda svoj interes. Nama je u interesu da se kriza na Kosovu zavrsi STO PRIJE i da se zavrsi MIRNO, jer mi zivimo od turizma a nova destabilizacija Kosova bi ocerala turiste i unazadila citav region.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=shrek;611556]Ja od kad znam za sebe, od Srbije nam samo problemi i jad dolaze. Sa Kosova bi nas tek jad nasao kad bi se odredi "pravde" sa hladnjacama iz Srbije zaputili put tamo, a sa Kosova stotine hiljada izbjeglica u CG.Tako ne misle gradjani CG ti si ipak jedna velika manjina kao i LDP u Srbiju.Nazalost vi koji imate recnik koji se poklapa sa onim sa zapada uijek dobijate vrjeme i prostor da recete sto ve srcu drago dok oni koji drugacije misle su:********,protiv svoje drzave Politicki Srbi,Izdajnici i ko zna sta sve ne.Vi ste veoma brzo zaboravili da je 180.000 gradjana CG glasalo za zajednicu sa Srbijom ipak je to jedna velika snaga sa cijim osjecanjem nebi trebali da pravite lakrdiju....

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Tako ne misle gradjani CG ti si ipak jedna velika manjina kao i LDP u Srbiju.
    Salis li se ti? Pogledaj malo kako je prosla prosrpska opcija na poslednjim izborima.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Nazalost vi koji imate recnik koji se poklapa sa onim sa zapada
    Objasni ovo malo bolje.
    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    uijek dobijate vrjeme i prostor da recete sto ve srcu drago
    Ko to tebi brani da reces sto ti srcu drago? Eo si otvorio srce na ovaj topic ka i pojedan.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    dok oni koji drugacije misle su:********,protiv svoje drzave Politicki Srbi,Izdajnici
    Ne oni koji misle drugacije, vec oni koji misle protiv svoje drzave. Oni koji su do '91 bili Crnogorci, a kojima su od '91 blizi interesi Srbije no interesi sopstvene drzave, oni koji zele da sa njima mlataraju kao sa nekim privjeskom iz Beograda i da budu beogradske sluge i otiraci...
    Za takve drugih imena nema.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Vi ste veoma brzo zaboravili da je 180.000 gradjana CG glasalo za zajednicu sa Srbijom ipak je to jedna velika snaga sa cijim osjecanjem nebi trebali da pravite lakrdiju....
    Ko pravi lakrdiju sa bilo cijim osjecanjima?
    Masu od tih sto su glasali za zajednicu se ne osjecaju Srbima, vec su glasali jer su bili izmanipulisani od strane lidera za Zavisnost koji su ih ubjedjivali da ako se Crna Gora odvoji to ce se dici berlinski zid izmedju Crne Gore i Srbije tako da nece moci da vide svoje prijatelje i rodbinu koje imaju tamo, a da ne spominjem price kako ce nas "Albanci i Muslimani poklat sve redom cim se odvojimo..."....
    Kad se pogleda malo bolje, jednog jedinog razloga nije bilo za opstanak te "zajednice".
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Salis li se ti? Pogledaj malo kako je prosla prosrpska opcija na poslednjim izborima.



    Objasni ovo malo bolje.

    Ko to tebi brani da reces sto ti srcu drago? Eo si otvorio srce na ovaj topic ka i pojedan.



    Ne oni koji misle drugacije, vec oni koji misle protiv svoje drzave. Oni koji su do '91 bili Crnogorci, a kojima su od '91 blizi interesi Srbije no interesi sopstvene drzave, oni koji zele da sa njima mlataraju kao sa nekim privjeskom iz Beograda i da budu beogradske sluge i otiraci...
    Za takve drugih imena nema.



    Ko pravi lakrdiju sa bilo cijim osjecanjima?
    Masu od tih sto su glasali za zajednicu se ne osjecaju Srbima, vec su glasali jer su bili izmanipulisani od strane lidera za Zavisnost koji su ih ubjedjivali da ako se Crna Gora odvoji to ce se dici berlinski zid izmedju Crne Gore i Srbije tako da nece moci da vide svoje prijatelje i rodbinu koje imaju tamo, a da ne spominjem price kako ce nas "Albanci i Muslimani poklat sve redom cim se odvojimo..."....
    Kad se pogleda malo bolje, jednog jedinog razloga nije bilo za opstanak te "zajednice".
    Sad si stvarno PRECERA iamanipuulisani da glasjau za zajednicu.Ka da su ti ljudi bravi kojima je neko reka da sijena ima samo u Srbiji.Ne budi kratkovid svi oni koji su pogled uprli ka Srbiji je nevide kao okupatora ka vi sa Ceinja nego kao sijetlo iz tunjela otvoren put ka plavetnilu gdje ce "babu"smestiti kod vrhunskih ljekara da umre na ruke (nasih)jer znalo se a i danas se zna da Srbijom upravlja CG.Sto vi je to malo da u zemlji na ciji prijesto sjedi Crnogorac i svaki drugi koji rukovodi je opet vase gpre list da od nje bjezite.Ko to bjezi od tolikog komada koji preko Prijepolja vodi u raj nebeski no nistavilo koje se vaistinu nije snaslo u okeanu otvorenosti zemlje Srbije koja ni sama danas nezna gdje je?????

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Sad si stvarno PRECERA iamanipuulisani da glasjau za zajednicu.Ka da su ti ljudi bravi kojima je neko reka da sijena ima samo u Srbiji.
    Taman tako. Receno im je ako se odvojimo od Srbije - krepasmo od gladi, dize Srbija berlinski zid, poklase nas Albanci. Glavni razlozi za Zavisnost, a kakav mentalni sklop na osnovu takvih razloga moze glasati za to procijeni sam.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Ne budi kratkovid svi oni koji su pogled uprli ka Srbiji je nevide kao okupatora
    Ne vidim je ni ja kao klasicnog okupatora. Ali vidim je kao nekog kome je u interesu da stavi sapu na nas, da dobije pristup moru i meso za buduce pohode. Da budemo u Zajednici u kojoj se necemo pitati nista, nego cemo kao privjezak samo ici za Beogradom i klimati potvrdno glavom njihovim odlukama.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    ka vi sa Ceinja
    Nijesam ja sa Cetinja, nego porijeklom sa Zabljaka a inace iz Podgorice.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    nego kao sijetlo iz tunjela otvoren put ka plavetnilu gdje ce "babu"smestiti kod vrhunskih ljekara da umre na ruke (nasih)jer znalo se a i danas se zna da Srbijom upravlja CG.
    Dvije potpuno netacne tvrdnje. Prvo, Srbijom upravljaju oni koji bi pod svoju sapu da stave i CG, drugo, kolikom svjetloscu i plavetnilom odisu Srbi i Srbija dovoljno kaze cinjenica da su SVI narodi ex-yu glavom bez obzira utekli od njih.


    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Sto vi je to malo da u zemlji na ciji prijesto sjedi Crnogorac
    Daleko mi takav "Crnogorac" od Crne Gore.
    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Ko to bjezi od tolikog komada koji preko Prijepolja vodi u raj nebeski no nistavilo koje se vaistinu nije snaslo u okeanu otvorenosti zemlje Srbije koja ni sama danas nezna gdje je?????
    Bjezi onaj koji nije gladan tudjih teritorija i koji nije spreman da pretopi svoj identitet i svoju licnost zarad toga da bude teritorijalno i brojcano veci.

    Bjezi onaj kome je sasvim dovoljan onaj komad zemlje koji je bio dovoljan i njegovim precima.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E Ovo Je Pravi Dzenabet,
    Oce Da Shjede Na Dedinjski Kanabet,
    I Da Nam Donose Joviceve Direktive, Da Pishemo Ustav Na Zabljaku; Po Danu I Po Mraku,
    Da Oslobadjamo Navlake I Prevlake; Virovitice; Karlobag I Ogulin; Sarajevo I Srebernicu I Ceramo Muslimane Po Crnoj Gori; Da Ratujemo Za Kosovo; I Rasporimo Murata,
    Od Uchkura Do Grla Bijela,
    Srbija Ce Biti Cijela,
    Kao Da Nam Je Zlatno Jajce Snijela,
    Radosave Kumim Te Bogom I Svetijem Vasilijom Ostroshkijem; Ako Je 55%, Krenulo Na Cetinje,
    Dhje Su Nashe , Sve Svetinje,
    Kud Si Ti Krenuo??????????????
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #40
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    E Ovo Je Pravi Dzenabet,
    Oce Da Shjede Na Dedinjski Kanabet,
    I Da Nam Donose Joviceve Direktive, Da Pishemo Ustav Na Zabljaku; Po Danu I Po Mraku,
    Da Oslobadjamo Navlake I Prevlake; Virovitice; Karlobag I Ogulin; Sarajevo I Srebernicu I Ceramo Muslimane Po Crnoj Gori; Da Ratujemo Za Kosovo; I Rasporimo Murata,
    Od Uchkura Do Grla Bijela,
    Srbija Ce Biti Cijela,
    Kao Da Nam Je Zlatno Jajce Snijela,
    Radosave Kumim Te Bogom I Svetijem Vasilijom Ostroshkijem; Ako Je 55%, Krenulo Na Cetinje,
    Dhje Su Nashe , Sve Svetinje,
    Kud Si Ti Krenuo??????????????
    Milovane ja se ne drzim ustava Zabljckog no groba oceva koji mo je reka da je NJegos toliko visok i velicanstven da od Avale do sinjega mora zivi samo jedan narod ciji je krst casni i jezik Srbski taman toliko razlicit koliko da ti se brat najstariji iseli iz kuce i poce kuciti svoju.A ko to nebi postova bratovu medju i imanje do njegov najrodjeniji jer je od sise podjeljena.Ja ka Srbin iz CG priznajem sakom mom bratu i NJegosevu potomku da svoj zid ogradi tvrdijem kamenom i progalsi ga ako oce i Turskom nahijom ili Hiltonovim hotelom.Mene je da bez sake eura ostalo u amanet da odem u crkvu u koju sam uvijek isa i sa kandilom u ruci prizovem nekog novog popa crnogorskog koji ce mi umjesto onog jucerasnjeg parkirati golfa trojku da bratu u Hiltonu dovezem zenu i djecu u posetu,,,

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Milovane ja se ne drzim ustava Zabljckog no groba oceva koji mo je reka da je NJegos toliko visok i velicanstven da od Avale do sinjega mora zivi samo jedan narod ciji je krst casni i jezik Srbski taman toliko razlicit koliko da ti se brat najstariji iseli iz kuce i poce kuciti svoju.A ko to nebi postova bratovu medju i imanje do njegov najrodjeniji jer je od sise podjeljena.Ja ka Srbin iz CG priznajem sakom mom bratu i NJegosevu potomku da svoj zid ogradi tvrdijem kamenom i progalsi ga ako oce i Turskom nahijom ili Hiltonovim hotelom.Mene je da bez sake eura ostalo u amanet da odem u crkvu u koju sam uvijek isa i sa kandilom u ruci prizovem nekog novog popa crnogorskog koji ce mi umjesto onog jucerasnjeg parkirati golfa trojku da bratu u Hiltonu dovezem zenu i djecu u posetu,,,
    Radosave, ti moras da razumijes da ne pocinje Crna Gora od Njegoseve ideologije izjednacavanja "srpske" vjere sa crnogorskom narodnoscu. Da to nije bila ideologija i da je to "Srpstvo" zaista postojalo ili svojevoljno prihvaceno u Crnoj Gori, valjda bi danas najjace uporiste imalo na Cetinju, PRIJESTONICI Crne Gore?!?!
    Nije 1918 tako davno bila, bas kao sto ni komunizam nije trajao hiljadama vec nekih 40tak godina. Premali je to period da se ugasi to nekakvo toliko opjevano "srpstvo", da je ikad bilo prihvaceno medju nas narod.
    Last edited by shrek; 07-04-07 at 04:27.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguce je da je tako SHREK ali ko je prvi u danasnji vakat da tumaci misljenje onog u ciji se grob kunemo svi redom.Nemoj mi reci da je Milo Djukanovic taj koga ce da slavimo poslije NJegosa.Da smo se vratili CG i drzavi u sporazumu sa bracom bez da ih pljujemo po njima i prizivamo dusmane bila bi to ponovo Samostalna CG koja bi uvjek u zaledjini imala Srbiju cija su varata otvorenija od srca koje u Beogradu kuca za nas saku jada koji pljujemo u saku u kojoj uvjek stoji rezervisana kamara zita.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Moguce je da je tako SHREK ali ko je prvi u danasnji vakat da tumaci misljenje onog u ciji se grob kunemo svi redom.
    Zasto ne tumaciti? Nekad su najinteligentniji ljudi svijeta mislili da je zemlja ravna kao ploca, pa jesu li bili u pravu?

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Nemoj mi reci da je Milo Djukanovic taj koga ce da slavimo poslije NJegosa.
    Opet ti istu pricu. Pusti me Mila Djukanovica jer sam ti vec rekao sto mislim o njemu i njegovoj politici.
    Onoga koga ja SLAVIM, POSTUJEM i kome ZAHVALJUJEM je SLAVKO PEROVIC i LSCG !
    Postujem onoga sto je sacuvao obraz Crnoj Gori i sto se suprostavio velikosrpskom sovinizmu onda kada je to najteze bilo!


    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Da smo se vratili CG i drzavi u sporazumu sa bracom bez da ih pljujemo po njima i prizivamo dusmane bila bi to ponovo Samostalna CG koja bi uvjek u zaledjini imala Srbiju cija su varata otvorenija od srca koje u Beogradu kuca za nas saku jada koji pljujemo u saku
    Eh, puste ljubavi Beograda prema Podgorici. Mi imamo svoju drzavu, Srbi imaju svoju. Mozemo da budemo braca i da se pomazemo jedino ako postuje on mene i ja njega.
    Ako me cera da ja ulazim u direktan konflikt sa kosovskim Albancima oko necega sto je ODAVNO izgubljeno ili ako mi natura shvatanje da su mi Hrvati neprijatelji samo zato sto je on zag0vnao sa njima onda mi to nije brat.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    u kojoj uvjek stoji rezervisana kamara zita.
    I rezervisana racunica za tu kamaru zita!?
    Last edited by shrek; 07-04-07 at 05:23.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #44
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nismo ni očekivali nista bolje od vas. Braca vise nismo, nekada smo mozda bili, sada vise nismo, niti cemo ikad biti.
    Tako da od neprijatelja nisam ni ocekivao bolje.

  20. #45
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Feral, 29.ožujka

    Piše: Petar Luković


    Pre neki dan, potpuno iscrpljen od pominjanja Vojislava Koštunice, čije ime u Srbiji, poput ozona, bukvalno visi u vazduhu, te se isti obavezno mora inhalirati svejedno da li govorimo o staroj (nepostojećoj) ili o novoj (nepostojećoj) Vladi ili o nezavisnosti Kosova – zakunem se da bar 24 časa neću obraćati pažnju na pomenutog tehničkog premijera, preambulom sopstvenog Ustava odlučim da na televizoru isključim ton i dr Kalašnjikova pokrijem zvucima Black Rebel Motorcycle Club, Signal Hill Transmission ili Bif Naked, obećam sebi da ću ostati u savršenom spokojstvu makar jedno veče... ali ništa ne vredi. Od onog trenutka kad je zloglasni Marti Ahtisari predložio Savetu bezbednosti UN da Kosovo dobije nezavisnost – sledećih 48 sati valjalo je izdržati različite medijske forme Vojislava Koštunice, koji se uvek u novim agregatnim stanjima pojavljivao na radiju, televiziji, novinama, internet-forumima, otvoreno nas podsećajući da njegov „stas i glas“, kako mu tepaju obožavatelji, svedoči kako bi The Serbia, bez njega, Vojislava, bila potpuna izgubljena, predata na milost i nemilost svekolikim srpskim neprijateljima koji vekovima samo čekaju da nas rastrgnu, ponize, bace na kolena i kolektivno nas uzmu sguza.

    FILOZOF: U svojoj najomiljenijoj ulozi dublera Slobodana Miloševića, dr Koštunica je reskim tikom poručio svetu: „Danas Srbija još jednom upućuje upozorenje da Kosovo nikad ne može biti nezavisno i da Srbija unapred odbacuje pokušaj otimanja Kosova kao akt pravnog rešenja“. Tipično po miloševićovskoj umobolnoj sintagmi („upozorenje“, „unapred odbacuje“, „pokušaj otimanja“) ovo verbalno priopćenje koje je više istorija Vojine bolesti, nego njegov haiku stav, ima strogo deklarativan karakter: nigde ni reči šta će Srbija uraditi kad Kosovo, uskoro, postane vrlo very nezavisno! Baš kao što je Milošević, odmah nakon početka NATO bombardovanja, sazvao Saveznu skupštinu koja je odlučila da se SRJ prisajedini Rusiji i Belorusiji (ova odluka, inače, nikad nije opozvana), tako je danas dr Kalašnjikov svoj jedini oslonac našao u Rodini Rusiji: „Ruski veto u Savetu bezbednosti na plan Ahtisarija da se rasparča Srbija, da se samovoljno prekroje naše državne granice, i veto Rusije na brutalno otimanje petnaest odsto srpske teritorije, ima u najdubljem smislu istorijski značaj za Srbiju i srpski narod“, dodajući „da smo uvereni da će Ahtisarijev predlog propasti u Savetu bezbednosti i da će to otvoriti vrata za novi pregovarački proces sa novim posrednikom“. Naravno, tu je neizbežno podsećanje na 78 dana bombardovanja: „NATO pakt bez odobrenja Saveta bezbednosti bombardovao je Srbiju, pa je odgovornost ove alijanse dovoljno velika i za prošli i za ceo ovaj vek“.

    Svi ključni simptomi Miloševićeve šizofrenije našli su, naravno, svoje mesto u ovim Koštuničinim izjavama: svet mrzi Srbe, NATO nas je onako bez veze bombardirao, naši neprijatelji ne poštuju međunarodno pravo, hoće da nam otmu našu teritoriju, Srbi su wherever ugrožena vrsta, Rusija nam je jedina nada, ista ona Rusija koja je u proleće 1999. obećavala flotu, avione, svemirske brodove, radarske sisteme, milion Kozaka – da bismo od tih naših „najvećih, jedinih saveznika“ tad dobili tri muška boy-benda koji su u centru Beograda pevali članovima JUL-a, podršku jednog belog maga, jednu fresku koja je bila tako čudotvorna da nam je najviše rokalo dok smo se s njom kurčili, kao i nekoliko ruskih kurvi, koje su srpskom narodu na raspolaganje stavile svoj polni organ. I to bi bilo sve.

    VIZIONAR: Koštunica koji vizionarski zna da će Rusija upotrebiti veto čak i kad Rusija još ništa nije odlučila, očigledno je kosovsku temu iskoristio da se nametne kao neizbežni Predsednik buduće Vlade: njegova PR kampanja ima katastrofičnu tematiku – ništa ekonomija, europske integracije, saradnja s Hagom, jok, samo Kosovo, Kosovo i opet Kosovo, ostavljeno da čami u preambuli koštunjavog Ustava kao „integralni deo Srbije“ gde će narednih vekova skupljati prašinu. Srećom po Koštunicu, ozbiljno ga je shvatio predsednik države Boris Tadić: uplašen od sopstvene senke, Tadić je izgleda prelomio da je dr Voja Nečastivi prava ličnost za mesto premijera, tko će, jebiga, bolje braniti naše interese nego onaj tko je ubedljivo poražen na izborima?
    Pred dramatičnim Koštuničinim vizijama – da Savet bezbednosti neće ni zasedati, da će palata UN u Njujorku izgoreti, da će se Amerika raspasti po šavovima, da će se NATO predati Varšavskom paktu, da će Albanci preko noći napustiti Kosovo i kolektivno se preseliti u Hrvatsku, da će Hag povući optužnicu protiv Ratka Mladića, da će Slobodan Milošević vaskrsnuti a Legija biti oslobođen optužbe da je navodno ubio Zorana Đinđića ledenim trećim metkom – gotovo da je izvesno da će toj-nekoj-novoj-vladi predsedavati baš dr Voja, jer Boris Tadić, kao nekonfliktna ličnost, nikako nije hteo da se nekome zameri.

    MLAKONJA: Popustljivost Borisa Tadića nema granica: prvo se odrekao sopstvenog kandidata za premijera, onda pristao da današnji Koštuničin ministar policije bude budući Koštuničin ministar pravde, dozvolio da se već raspravlja o 24 ministarstva, a pristaće i na 48 ministarstava, samo da je Voja sit i sve ovce na broju. Poslednji problem je, recimo, ministarstvo saobraćaja; ali, niko se nije setio da se i ono može podeliti na Ministarstvo za drumski saobraćaj, Ministarstvo za rečni saobraćaj, Ministarstvo za vazdušni saobraćaj, Ministarstvo za podzemni saobraćaj i Ministarstvo za saobraćaj onako.
    Fali još samo Ministarstvo za međunarodni saobraćaj prema nezavisnom Kosovu, ali se ono neće još formirati dok Rusi ne poslušaju Voju i ne lupe vetom u Savetu bezbednosti!
    Živi bili, pa najebali

  21. #46
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    Nismo ni očekivali nista bolje od vas. Braca vise nismo, nekada smo mozda bili, sada vise nismo, niti cemo ikad biti.
    Ovo me podsjeca na ono iz vrtica, "necu vise da se igram s tobom"

  22. #47
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ovo me podsjeca na ono iz vrtica, "necu vise da se igram s tobom"
    Pa i necu!!

    Vi ste bre svoje dokazali, no dobro, dace Bog, pa ce vam se vratiti.
    Dace Bog, a Bog uvek kazni izrode.

  23. #48
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    Pa i necu!!
    Dobro, necu ni ja s tobom

    "Dace Bog", dodje li to kao neki dugorocni strateski plan politickih poteza? Vrlo detaljno smisljeno, nema sanse da propadne.
    Last edited by MadGod; 07-04-07 at 19:44.

  24. #49
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yakuza View Post
    Brate bas si Red Hot Chili !!! Peper!! :devil: Neka si neka si i treba tako
    Hoces doci u srbiju, da malo gledas RHCP. Bar za zivota da vidis i ti nesto!!!

  25. #50
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RHCP View Post
    Hoces doci u srbiju, da malo gledas RHCP. Bar za zivota da vidis i ti nesto!!!
    Neka, doci ce Rolingstonsi ovdje, pa mozda ce i svratiti u Beograd kad su vec tu, mada se sa njima nikad ne zna.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 39
    Last Post: 27-09-10, 18:17
  2. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 17:23
  3. "Mikijev zabavnik" ("Dan"), nije objavio stav americke vlade !!!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-05, 08:35
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57
  5. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •