Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 72

Thread: CG zauzela stav o Kosovu

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default CG zauzela stav o Kosovu

    posto je ovih dana glasanje u Savjetu Bezbjednosti po pitanju statusa Kosova, kakav je stav Kine po tom pitanju? To niko ne pominje, a cini mi se da i oni imaju pravo veta (jesam li u pravu?)... Koje su ostale zemlje clanice savjeta bezbjednosti?
    Just to slip the skin...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    posto je ovih dana glasanje u Savjetu Bezbjednosti po pitanju statusa Kosova, kakav je stav Kine po tom pitanju? To niko ne pominje, a cini mi se da i oni imaju pravo veta (jesam li u pravu?)... Koje su ostale zemlje clanice savjeta bezbjednosti?
    Zar misliš da veto u SB može išta učinjeti? Beograd je imao dosta vremena da pripremi strategiju odbrane svojih interesa, koji su ugroženi na Kosovu već decenijama (odnosno od ulaska Kosova u sastav Kraljevine Srbije). I sad je jedina strategija uzdati se u veto Rusije ili Kine. Pa to je budalasto neodgovorno ponašanje, koje samo još više ubjeđuje EU i UN da Srbija nema što da traži na Kosovu. Zar se više ne sjećamo one sulude radosti kad smo čuli da Albanci bježe sa Kosova? zar se nije govorilo, neka ih nek idu da im majku, neće se vraćati. Traba ih sve pobiti. E vidiš oni su se vratili a Srbi odoše i uzgred izgiboše . Vrlo "nadahnuta" strategije odbrane interesa. Ma oni su budale i neka sami kusaju što su svarili, a druge nek ostave na miru.:mad:
    Last edited by Hari Krisna; 01-04-07 at 23:11.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default CG zauzela stav o Kosovu

    Konacno se oglasilo vrhovnistvo CG po pitanju Kosova i zauzelo "neutralan"stav.Cudi vaistinu takav stav kada se zna da su gradjani CG tretirani u Srbiji kao domaci a da ne govorim o onima koji su svoju sudbinu vezali za Srbiju.Na drugoj strani Kosovo koje je Crnogorce stavilo u isti kos sa Srbima i od mnogobrojnih prognanika je i veliki broj Crnogoraca.A nebudi mi zamjereno da pomenem kako su onomad na oganj zivi nalozili i toliko dicni barjak samostalne i nezavisne CG.Pitam se cemu takva politika CG dali zbog straha od Kosovara ili zbog ljubavi prema Srbiji?????

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Konacno se oglasilo vrhovnistvo CG po pitanju Kosova i zauzelo "neutralan"stav.
    Potpuno ispravna odluka.

    Kad se malo bolje pogleda, nijesu uopste Srbi i kosovski Albanci toliko razliciti. Jednima je u srcu Velika Albanija, drugima Velika Srbija. I jedni i drugi su cinili monstruozna zlodjela i etnicka ciscenja tako da vi eto pa se sami kusurajte oko Kosova.

    Nema potrebe da se Crna Gora ikom zamjera zbog promasene politike pojedinaca. Dosta ste nas korisitili kao zivi stit vasih suludih zabluda (sto bi cuveni $ata reka' ), eto vi pa se sami suocite sa onim sto ste zakuvali!!

    btw. dje se to oglasio vrh Crne Gore??
    Last edited by shrek; 05-04-07 at 23:14.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedino poznato oglasavanje je bilo Rocenovo u Rusiji da se Crna Gora zalaze za rjesenje kojim ce biti zadovoljni i Beograd i Pristina, a tako se izjesnilo i dosta clanica u Savjetu bezbjednosti.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko u Srbiji ne ocekuje od CG da brani Srbiju vec medjunarodno pravo.Sigurno niko u CG nebi volio da mu sad neko prekraja medjunarodno priznate granice jer su one svetinja za sve zemlje svjeta osim Srbije.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolje moguce rjesenje za Srbiju bi bilo da isforsiraju podjelu uz exteritorijalnost svih pravoslavnih svetinja koji bi ostali u albanskom dijelu.

    To rjesenje bi bilo savrseno.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija je uvjek zborila da je problem na Kosovo unutrasnja stvar Srbije..sad kad ga gube vape za misljenja drugih i nadaju se u veto Rusije koja je uvjek poentirala preko drugih ..

    sto su trazili to su i dobili..a drago mi je sto je CG neutralna povodom tog pitanja..pa neka mandic i druzina cine skupove podrske srbiju pljujuci po svojoj drzavi koja ih hrani i u kojoj su familiju podigli i skolovali..svaki im se trag zatro kakvi su!

  9. #9
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post

    sto su trazili to su i dobili..a drago mi je sto je CG neutralna povodom tog pitanja..pa neka mandic i druzina cine skupove podrske srbiju pljujuci po svojoj drzavi koja ih hrani i u kojoj su familiju podigli i skolovali..svaki im se trag zatro kakvi su!

    rekao bih da je ovo govor mrznje? sta kaze pravilnik?

  10. #10
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hokmun View Post
    Najbolje moguce rjesenje za Srbiju bi bilo da isforsiraju podjelu uz exteritorijalnost svih pravoslavnih svetinja koji bi ostali u albanskom dijelu.

    To rjesenje bi bilo savrseno.
    To mi zvuči kao nemoguće rešenje, eksteritorijalnost je deo paketa - nezavisno Kosovo sa srpskim i albanskim zvaničnim jezicima, bez podele Kosova i prava na ujedinjenje sa Albanijom.

    Meni je u sadašnjem trenutku najbolje rešenje ovo sadašnje koje predlaže u suštini SAD. Ako bude podele, biće veći deo Kosova Albaniji i manji deo Srbiji. Pravoslavne svetinje? You can forget it - u tom slučaju. Neka Kosovo ostane neka vrsta protektorata MZ kao do sada, sa punom zaštitom srpskog kulturnog nasleđa i srpske manjine. Za pravu stabilizaciju treba da prođe još dosta vremena.

    Sledeća kriza na Kosovu i oko Kosova je eventualni pokret za ujedinjenje Kosova sa Albanijom, što nije nemoguće da će se desiti za nekih par godina. Tada ćemo videti kakve će karte biti na stolu, koji će igrači igrati, koji će biti ulozi i na kraju dobici.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    CG zauzela stav o Kosovu
    "OSTAV DO DALJNJEG"!!! :kamikaza:
    deuscroix

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Nema potrebe da se Crna Gora ikom zamjera zbog promasene politike pojedinaca.
    Nije to zamjeranje,shrek.Treba da nas boli za tu zamjerku.I mislim da je većina u CG protiv nezavisnosti Kosmeta,tako da mi se ne sviđa ovaj "naš" stav.


  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na muci se poznaju junaci.Zar vi potomci one CG koja je na Mojkovcu branila odstupnicu Srpskoj vojsci da danas kad se otima ono sto treba da je sveto i CG-ori kazete u ime pravde ne.Znadu Kosovari da oni traze to sto niko na svijet nije dobio stoga nece oni biti ljuti na vas ako im saopstite da niste za to da se medje mijenjaju.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radosave, ko ne cijeni svoje, ne moze prodavat .... za bubrege tj. prichat da cijeni tudje. Mada, mozda se nesto promijenilo, pa tudje postade svoje, a svoje nichije, ko zna.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Na muci se poznaju junaci.Zar vi potomci one CG koja je na Mojkovcu branila odstupnicu Srpskoj vojsci da danas kad se otima ono sto treba da je sveto i CG-ori kazete u ime pravde ne.Znadu Kosovari da oni traze to sto niko na svijet nije dobio stoga nece oni biti ljuti na vas ako im saopstite da niste za to da se medje mijenjaju.
    Slusaj, nemoj mi se pozivat na pretke ti kojem je Srbija preca od Crne Gore. Nemoj mi se pozivat na pretke ti koji si bio spreman da se odreknes onoga za sto su nasi preci davali zivote vjekovima. Vi koji pljujete po Crnoj Gori, po nama samo zato sto zelimo da imamo svoje JA a ne da budemo beogradske marionete, koji zelimo SAMI da upravljamo onim sto su nam preci ostavili u nasledje.
    Nemoj mi nametat Kosovo kao svetinju, jer JEDINA moja svetinja je CRNA GORA!

    Da su znali nasi preci kako ce im srpska vojska i vlast kasnije vratiti za tu odstupnicu, vjerujem da bi se dobro zamislili prije no bi je branili.

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Niko u Srbiji ne ocekuje od CG da brani Srbiju vec medjunarodno pravo.Sigurno niko u CG nebi volio da mu sad neko prekraja medjunarodno priznate granice jer su one svetinja za sve zemlje svjeta osim Srbije.
    Bih ja prvi. Kad bi nasli u moracu (NE DAJ BOZE) hladnjace napunjene albanskim lesevima i kad im to i progon bio nacin za obracunavanje i odrzavanje "medjunarodno priznatih granica", prvi bih ja bio za prekrajanje.

    A u Srbiji ne bilo mislit na vrijeme o tome, no oni se izgleda sjete demokratije svaki put kad im sve ostale metode ne upale.
    Last edited by shrek; 05-04-07 at 22:26.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Nije to zamjeranje,shrek.Treba da nas boli za tu zamjerku.I mislim da je većina u CG protiv nezavisnosti Kosmeta,tako da mi se ne sviđa ovaj "naš" stav.
    Nego sta je? Usrali su se oni u Kosovo odavno i samo je pitanje dana kada ce biti Nezavisno. Ako ne sada, onda za godinu-dvije. I sto?Treba mi da pogorsavamo odnose sa kosovskim Albancima iako se zna da nikakvog benefita niti Srbiji niti Crnoj Gori od toga nema??

    Ovo me podsjeca malo na situaciju kada je nas je NATO bombardovao i iako su svi znali da Jugoslavija ima 0 sansi da dobije taj rat usli su u njega. E ti me podsjecas na one slucajeve za ispitivanje iz Niksica sto su drzali parole: "Gadjite i nas, nijesmo ni mi gubavi"
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    sad se vidi ko kome hvali, nama Srbi ili mi Srbima, jos ce bolje da se vidi
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Bih ja prvi. Kad bi nasli u moracu (NE DAJ BOZE) hladnjace napunjene albanskim lesevima i kad im to i progon bio nacin za obracunavanje i odrzavanje "medjunarodno priznatih granica", prvi bih ja bio za prekrajanje.
    Odlican argument, i odlican odgovor na uporedjivanje situacije na Kosovu sa (eventualnom) situacijom u CG. I ja potpisujem ovo.

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    sad se vidi ko kome hvali, nama Srbi ili mi Srbima, jos ce bolje da se vidi
    Ovo me podsjeti na onu popularnu pro-zajednicku parolu kako Crna Gora nece imati nikakve buducnosti u sportu i kako ce se San Marino (a da ne pricamo Srbija!) imati lakse treninge protiv nas.
    Last edited by MadGod; 05-04-07 at 22:33.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @getaway: vidish da se kina uopshte ne mijesha u dogadjaje u Iranu.
    Samo mirno gledaju i cekaju...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jedino poznato oglasavanje je bilo Rocenovo u Rusiji da se Crna Gora zalaze za rjesenje kojim ce biti zadovoljni i Beograd i Pristina, a tako se izjesnilo i dosta clanica u Savjetu bezbjednosti.
    Evo zasto Crnogorci vele svaka nam je ka' Njegoseva
    Najbolje. Ne mijesati se u tudje poslove, gledaj svoje probleme, svoju muku
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Radosave, Srbija je samostalna država, i ona će sama (kako je uvijek i govorila da je to njen unutrašnji problem) znat da se izbori sa svojim problemom. Zar ne bi bilo suludo da se mi miješamo u unutrašnje stvari druge države?
    Imamo mi svojih problema sasvim dovoljno i bez Kosova. Vidiš li da muku mučimo sa stihovima himne i zastavama, o jeziku da ne zborim (sve bi ovo bilo prosto da je narod sit), još da mislim i o Kosovu, kako da ne. Kako god se Srbi i Albanci dogovore i ako je njima dobro, meni je još bolje.
    Nikako ne mogu da shvatim da te brine Kosovo koje je u drugoj državi, da ti ono može biti bliže od sopstvene držvae Crne Gore.
    Pošto se tema odnosi direktno na stav CG prema Kosovu, ne bih ulazila u dalju raspravu, a imalo bi se što reći. Hladnjače...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Na muci se poznaju junaci.Zar vi potomci one CG koja je na Mojkovcu branila odstupnicu Srpskoj vojsci ...

    da co'jek ne povjeruje!!
    zar ijedan srbin ima obraza da pominje tu bitku i posljedice te bitke!?
    posljedice po crnu goru i njenu drzavnost,naravno.
    i nacin na koji se srbija "oduzila" za jedan od najhrabrijih gestova u blizoj istoriji....?
    YOU CAN FOOL SOME PEOPLE SOMETIMES
    BUT YOU CAN'T FOOL ALL THE PEOPLE ALL THE TIME

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    Na muci se poznaju junaci.Zar vi potomci one CG koja je na Mojkovcu branila odstupnicu Srpskoj vojsci da danas kad se otima ono sto treba da je sveto i CG-ori kazete u ime pravde ne.Znadu Kosovari da oni traze to sto niko na svijet nije dobio stoga nece oni biti ljuti na vas ako im saopstite da niste za to da se medje mijenjaju.
    Aj zamisli da ti komsija dodje u kucu i uzme da ti rjesava jedan od najbitnijih problema koje si imao u zivotu. Da donosi neku odluku umejsto tebe.
    U pamet se braco.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yakuza View Post
    Brate clanice SB su ti Amerika Kina Rusija Francuska I Engleska. Ima ih jos 10 ali one se mijenjaju odnosno biraju. Bilo koja od njih ima pravo veta.
    Pravo veta imaju samo stalne članice SB.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smith View Post
    da co'jek ne povjeruje!!
    zar ijedan srbin ima obraza da pominje tu bitku i posljedice te bitke!?
    posljedice po crnu goru i njenu drzavnost,naravno.
    i nacin na koji se srbija "oduzila" za jedan od najhrabrijih gestova u blizoj istoriji....?
    Jesu jesu nemo se komendijat eo kako :
    http://www.durmitorcg.com/forum/viewtopic.php?t=5584
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 39
    Last Post: 27-09-10, 18:17
  2. TITO i njegove zene...
    By Jim Morrison in forum Istorija
    Replies: 21
    Last Post: 04-05-10, 17:23
  3. "Mikijev zabavnik" ("Dan"), nije objavio stav americke vlade !!!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 19-04-05, 08:35
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57
  5. Malo 'nedavne' istorije!
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 13-04-04, 08:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •