Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 97

Thread: Spalili crnogorsku zastavu

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    DUA I ŠEF KRIZNOG ŠTABA MALESIJE OSUDILI SPALJIVANJE CRNOGORSKE ZASTAVE U DEČANIMA

    Vandalski čin

    Podgorica - Ako su medijski navodi o incidentu u Dečanima tačni, DUA najoštrije osuđuje takav vandalski čin grupe Albanaca i u kontaktu sa zvaničnicima u Prištini učiniće sve da se vinovnici kazne i da se tako nešto nikad više ne ponovi - saopštila je juče Demokratska unija Albanaca.
    Ističe se da ostrašćeni pojedinci "neće moći da remete dobrosusjedske odnose Crne Gore i Kosova".
    - Vandali nikad ne odražavaju raspoloženje naroda, a mi znamo zasigurno da kosovski Albanci poštuju i Crnu Goru i njenu zastavu - navodi se u saopštenju.
    Iz DUA ističu da kosovski Albanci "ne zaboravljaju otvorena vrata Crne Gore kada je 1999. godine, tokom rata na Kosovu, više od 100 hiljada protjeranih Albanaca našlo utočište u Crnoj Gori".
    - Izražavamo žaljenje što je porodica Gluščević doživjela tu neprijatnost i vjerujemo da će taj vandalski čin naići na osudu i na Kosovu - zaključuje se u saopštenju.
    I šef kriznog štaba za primanje izbjeglica u Malesiju u vrijeme rata na Kosovu Džemal Nikaj osudio je juče spaljivanje crnogorske zastave u Dečanima.
    - Svatovi se dočekuju sa zdravicom i ne pale im se zastave, pa da je bilo čija, a ne države i naroda koji im je širom otvorio vrata kada im je bilo najteže - kazao je Nikaj.
    Prije dva dana grupa albanskih mladića je u Dečanima nasrnula na svatove iz Crne Gore, uz psovke istrgla crnogorsku zastavu iz automobila, iscijepala je i spalila.
    - Takav čin je za svaku osudu i poručio bih mojim sunarodnicima na Kosovu da nije albanski paliti zastave. Siguran sam da je riječ o pojedincima, a ne o većinskom dijelu građana Dečana koji su masovno nalazili utočište u Crnoj Gori za vrijeme rata na Kosovu. Vjerujem da će moji prijatelji iz Dečana smoći snage da se izvinu zbog incidenta, i svatovima i mladencima - rekao je Nikaj i dodao da svaki Albanac na Kosovu i u Crnoj Gori kojem je stalo do svoje tradicije osuđuje taj čin, naročito sada kada Albanci u Crnoj Gori slobodno ističu svoju zastavu u svim prilikama.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo prica, a malo rezultata, od DUA i njiohove druge partije.
    Neka prvo misle pa onda rade. A sad da bi mi njohovu zapalili bi dobili napad njiohovih braca da se izvinemo za taj dogadaj.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mnt odakle si ti,te ti tako lose ide naski ?

  4. #54
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    mnt odakle si ti,te ti tako lose ide naski ?
    CG-orac iz inostranstva ali nisam naucijo dobro nas jezik da pisem. Sto cu tome evo probam da propravim muguce ali me svi zajebavaju.
    Ne shvatim sto je problem ako razumijete sto bih da kazem. Znam da je ljepse i jasnije pisati korektno ali to jos moram da uvjezbam.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemoj me pogresno shvatit,nije provokacija,samo me interesovalo

  6. #56
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Location of this location is classified
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    INCIDENT U DEČANIMA, GRUPA ALBANACA NASRNULA NA SVATOVE IZ CRNE GORE

    Podgorica - Starom svatu Radisavu i đeveru Miroslavu Gluščeviću iz Podgorice, koji su prekjuče pošli da isprose djevojku u mjestu Velika Hoča kod Orahovca, grupa kosovskih Albanaca u Dečanima, uz psovke je istrgla crnogorsku zastavu iz automobila, iscijepala je i spalila.
    Gluščevići su ispričali da ih je kosovska policija u nedjelju zaustavila u Dečanima radi kontrole.
    - U vozilu sa podgoričkim registarskim oznakama bilo je osam svatova. Kosovska policija nas je zaustavila kod benzinske pumpe u Dečanima. Kao što običaji nalažu u takvim prilikama, zastava je bila isturena kroz prozor. Dok je policija neobično dugo obavljala kontrolu, okupila se grupa tamošnjih albanskih mladića i uz psovke istrgla zastavu iz vozila i spalila je na licu mesta - ispričali su ogorčeni Radisav i Miroslav.
    Radisav je rekao da u vozilu nije bilo vatrogasnog aparata pa je to, navodno, bio razlog za zadržavanje. U međuvremenu se, kaže on, oko vozila okupila veća grupa mještana.
    - Oni su protestovali što je na našem vozilu istaknuta crnogorska zastava. Stekao sam utisak da je policija namjerno tolerisala ovaj incident jer nas je nepotrebno dugo zadržavala. Time su dali dovoljno vremena za okupljanje građana, a kada je počela gužva tek onda su nas kao uzeli u zaštitu. Nakon što je izbjegnut linč, policija se izvinila svatovima i obezbijedila nam pratnju do Velike Hoče, i nazad do Peći - ispričao je Radisav Gluščević.
    Svatovi su se sa mladom, koju su isprosili za Milorada Gluščevića, bezbjedno vratili u Kolašin gdje mladoženja živi.
    - Kad smo ušli na teritoriju Crne Gore, na putu me sačekao brat od ujaka, Dragan Damjanović, i dao mi novu crnogorsku zastavu - da se svatovi ne vraćaju sa mladom u kuću bez barjaka - ispričao je Radisav Gluščević sinoć "Vijestima".
    Ne ljutite se ljudi. To je njihov nacin da kazu "dobrodosli", samo ih niko ne razumije. Neumiju jednostavno. Ne ljutite se

  7. #57
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto se dogodilo je vandalski cin.

    Mi Ulcinjani smo bili svi za nezavisnost jer smatramo CG kao nas dom.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi jasna ideja gospodina starog svata da ide sa barjakom kroz Kosovo.
    Tamo su glave i za manje padale. Ne znam dje je išao za mladu, ali pretpostavljam da nisu išli u albansko selo. Tako da je s jedne strane dobro što su mu je spalili Albanci, nego neki srpski svat sa mladine strane.


    Ali mene i dalje interesuje motiv. Da vidimo. Ako je krenuo iz Kolašina sa crnogorskom državnom zastavom, 95% je DPS . Ako je DPS, milo mu je bilo kad je Milo primio Čekua, jer mu je tako objašnjeno. Sa tim svojim stavom se svadjao sa komšijama i rodjacima i objašnjavao im je da tu nema ništa loše. Još ime je i objasnio da Kosovari vole Crnogorce, a mrze se samo sa Srbima, što on nije. Onda su potegli po 100 litara rakije i stari svat je rekao " Vala ću prvom prilikom kad krenem na Kosovo, krenut sa barjakom i vidjećete da je sve u redu"

    A zaboravio je stari svat da je s tim barjakom zadnji put na Kosovo krenuo Kralj Nikola kad je oslobadjao Metohiju i pripojio Crnoj Gori Peć i Djakovicu.


    Eto volio bi još da se nadje neki stari svat iz Nikšića i krene sa barjakom u Dubrovnik po mladu

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin View Post
    Ипак разликују врсте орлова?
    samo ti ne razlikujes zlatno od crnoga.

  10. #60
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Eto volio bi još da se nadje neki stari svat iz Nikšića i krene sa barjakom u Dubrovnik po mladu

    To bi volio vidjet...

  11. #61
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jes no bili volijo vidjet kad krecu sa kosova u Ulcinj sa albanskijem zastavama a ????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  12. #62
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Jes no bili volijo vidjet kad krecu sa kosova u Ulcinj sa albanskijem zastavama a ????
    Da prodju kroz Berane i Andrijevicu ...

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Da prodju kroz Berane i Andrijevicu ...
    ....I završe u Plavu, pa nazad.

    Šta bi se desilo? Pa ništa se ne bi desilo. hiljade auta kosovskih tablica već 8 godina prolaze kroz Crnu Goru, pa nije zabilježen nijedan incident. Eto jažete da su se vijorile albanske zastave kroz Podgoricu, a u Podgorici je brojčano veći broj bio za zajedničku državu, nego u Beranama i Andrijevici zajedno.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I sto ti to kaze ?????????? Niko ih ne dira narod ih postuje Crnogorski ,dok oni uzgju naske , i sto sad treba da cinimo ,da obrnemo drugi obraz jeli ???
    Dako se cuknu Crnogorci i batale ka ni komsije izigravat zrtve ,no " UDRI VRAGA NE OSTAV MU TRAGA" ,. Nikome ne oprostit pljuvanje na drzavne simbole, naciju crkvu itd itd , ko to cini drzavni je neprijatelj i sa njima tako postupat !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #65
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nije mi jasna ideja gospodina starog svata da ide sa barjakom kroz Kosovo.
    Tamo su glave i za manje padale. Ne znam dje je išao za mladu, ali pretpostavljam da nisu išli u albansko selo. Tako da je s jedne strane dobro što su mu je spalili Albanci, nego neki srpski svat sa mladine strane.


    Ali mene i dalje interesuje motiv. Da vidimo. Ako je krenuo iz Kolašina sa crnogorskom državnom zastavom, 95% je DPS . Ako je DPS, milo mu je bilo kad je Milo primio Čekua, jer mu je tako objašnjeno. Sa tim svojim stavom se svadjao sa komšijama i rodjacima i objašnjavao im je da tu nema ništa loše. Još ime je i objasnio da Kosovari vole Crnogorce, a mrze se samo sa Srbima, što on nije. Onda su potegli po 100 litara rakije i stari svat je rekao " Vala ću prvom prilikom kad krenem na Kosovo, krenut sa barjakom i vidjećete da je sve u redu"

    A zaboravio je stari svat da je s tim barjakom zadnji put na Kosovo krenuo Kralj Nikola kad je oslobadjao Metohiju i pripojio Crnoj Gori Peć i Djakovicu.


    Eto volio bi još da se nadje neki stari svat iz Nikšića i krene sa barjakom u Dubrovnik po mladu
    A gdje si to vidio primjer da je neko od srba bilo gdje spalio crnogorsku zastavu ? Iako se ista sa sahovnicom i albanskim barjacima cesto zajedno vezivala nijednom normalnom srbinu nece panuti na pamet istu da pali.

    Svjesno zelis da opravdavas ovaj cin napadom ponovo i opet na srbe....

    Ironija je ta sto vladajuca CG elita smatra Dubrovnik i Pristinu vecim prijateljima od Beograda zbog cega onda nesmiju crnogorci sa svojim zastavama tamo ?

  16. #66
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    I sto ti to kaze ?????????? Niko ih ne dira narod ih postuje Crnogorski ,dok oni uzgju naske , i sto sad treba da cinimo ,da obrnemo drugi obraz jeli ???
    Dako se cuknu Crnogorci i batale ka ni komsije izigravat zrtve ,no " UDRI VRAGA NE OSTAV MU TRAGA" ,. Nikome ne oprostit pljuvanje na drzavne simbole, naciju crkvu itd itd , ko to cini drzavni je neprijatelj i sa njima tako postupat !
    Gle , gle puki nacionalizam ha ha ha. A do skoro si pljuva na nacionalisticki patriotizam Milosevica & Co.
    Samo jedno zaboravljas junacino..... Kad bi ona rulja sa Kosova krenula na CG ostalo bi od nje samo pepeo !

    Indenpendent Republic of Malesija. ha ha ha

    Bas se pitam jer se do skoro ugosceni Ceku izvinuo gospon Djukanovicu za ovaj vandalizam.

    Ima ona stara : Ko se sa djavolom u kolo ufati .....
    Last edited by sniper; 05-04-07 at 09:57.

  17. #67
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekose mi da je po novina pisalo da su zapalili "svatovsku" zastavu, pa me
    zanima jel bila trobojka sa grbom ili sadasnja, drzavna zastava?
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  18. #68
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    ....I završe u Plavu, pa nazad.

    Šta bi se desilo? Pa ništa se ne bi desilo. hiljade auta kosovskih tablica već 8 godina prolaze kroz Crnu Goru, pa nije zabilježen nijedan incident.
    kratko ti pamćenje:

    KAMENOVAN AUTOBUS S TURISTIMA SA KOSOVA | 10:56 | Izvor: SRNA

    Podgorica 30/7/03-- Sinoc je u mestu Golubovci desetak kilometara južno od Podgorice doslo do napada na autobus s turistima sa Kosova. Crnogorska policija je saopštila da je autobus kamenovan u utorak popodne i da su tom prilikom polomljena vetrobranska stakla. U napadu nije bilo povređenih...

    ovo je za SNIPERA:

    Spaljena crnogorska zastava u Pljevljima (septembar 2006.)

    Pljevlja - Crnogorska državna zastava skinuta je sa jarbola ispred Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista u Pljevljima i spaljena, drugi put od obnove državnosti Crne Gore. Predsednik Opštinskog odbora DPS Žarko Dragašević je u izjavi agenciji Beta osudio taj čin nazivajući ga "krajnjim vandalizmom bolesnih ljudi". "Neshvatljivo je da ima ljudi koji su protiv sopstvene države, da kidišu na njena znamenja", rekao je kratko Dragašević povodom incidenta koji se dogodio prošle noći. On je podsetio da se isti slučaj dogodio i krajem maja kada je državna zastava, takođe, skinuta sa jarbola ispred kancelarije OO DPS i spaljena. Beta
    Last edited by contradiction; 05-04-07 at 10:33.

  19. #69
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sniper View Post
    Gle , gle puki nacionalizam ha ha ha. A do skoro si pljuva na nacionalisticki patriotizam Milosevica & Co.
    Samo jedno zaboravljas junacino..... Kad bi ona rulja sa Kosova krenula na CG ostalo bi od nje samo pepeo !
    imaš jako loše mišljenje o svom narodu!!! crnogorci su tvrd orah

    i umiju se braniti :mad: neka što smo branili sebe, već i srbe

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    I Kosovare. Brzo se nesto to zaboravi.

    Ja sam da im se posalju 2 paketa zastava sa protivpozarnim aparatom pa ne ka vjezbaju i u pljevlja i na kosovo.

    Ako ce im bit sto lakse posle ovog ludila sto je kovitlao ovuda.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    albanci ne prave razliku izmedju srba i crnogoraca, mi smo za njih isti i jednako nas tretiraju. mozete vi do sutra tvrditi da ste albanski prijatelji, izvinjavati se, i sta ti ja znam jos sta sve ne - ali ce oni vas jednako sikanirati i mrzeti kao i nas Srbe.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ako si primijetio ni ja ne razlikujem Albance i Srbe svima po jedan paket da se ne osjete zapostavljenima.

    Ako cemo pravo ja ne razlikujem uopste ljude po tome.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ili josh bolje evo jedan komercijalni predlog.

    Da im posaljemo par slepera zastava, ali oni da koriste vetreno oruzije. Pa kad se iscefe da nam ih vrate a mi cemo ih prodavati kao "Vucedolske" suvenire ovim silnim turistima koji ce da nam dodju.

    Oni ce biti Srbi i Albanci psihicki relaksirani a mi cemo ostvariti profit.

  24. #74
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    albanci ne prave razliku izmedju srba i crnogoraca, mi smo za njih isti i jednako nas tretiraju. mozete vi do sutra tvrditi da ste albanski prijatelji, izvinjavati se, i sta ti ja znam jos sta sve ne - ali ce oni vas jednako sikanirati i mrzeti kao i nas Srbe.
    ne prave razliku? to bi vi voljeli, ali nije baš tako

    zbog čega da im se izvinjavamo ?!

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kako zbog cega?????


    Dobro zivi se vrate kako su losi putevi.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. GRADONACELNIK MOSKVE ZALOZIO SE ZA CRNOGORSKU NEZAVISNOST !!
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 37
    Last Post: 12-10-10, 14:31
  2. kad cujem himnu i vidim zastavu ja..
    By TiJaNaaaA in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 99
    Last Post: 03-11-06, 16:14
  3. Peđa ne voli Crnogorsku zastavu
    By lacmanin in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 12-07-06, 18:20
  4. Replies: 2
    Last Post: 01-09-05, 19:51
  5. Krstas gradi crnogorsku crkvu
    By dijaspora in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 17-03-04, 12:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •