Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: Ćao dragi, moji!

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Ćao dragi, moji!

    Mislila sam da nikada neću pisati ovom forumu a pogotovo ne u dijelu za dijasporu. Nažalost ne živim više u našoj domovini već godinu dana i još uvijek nisam uspjela da odagnam bol i nostalgiju. Svi su mi govorili da će mi najteže biti prvih mjeseci dok se ne naviknem ali to nikako da prođe. Nisam tako daleko kao vi ali zbog faxa i posla ne dolazim često tako da smo na istom. Kako se vi borite sa tim? Može neki dobar savjet?

    Sve vas lijepo pozdravljam!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tara View Post
    Mislila sam da nikada neću pisati ovom forumu a pogotovo ne u dijelu za dijasporu. Nažalost ne živim više u našoj domovini već godinu dana i još uvijek nisam uspjela da odagnam bol i nostalgiju. Svi su mi govorili da će mi najteže biti prvih mjeseci dok se ne naviknem ali to nikako da prođe. Nisam tako daleko kao vi ali zbog faxa i posla ne dolazim često tako da smo na istom. Kako se vi borite sa tim? Može neki dobar savjet?

    Sve vas lijepo pozdravljam!
    )
    nikad to ne prodje.. samo se promijeni odnos i pozicija sa koje gledas na kucu i na mjesto na kojem si...
    naucis se i naviknes da nisi vise doma, da to nije tvoje i naucis da prihvatas
    zivot oko sebe..
    najjaca bol prolazi onda kada okrenes i stvari pogledas sa druge strane, onda kad pronadjes "novi dom" i pocnes da otkrivas neku drugu toplinu,neki drugaciji svijet i u svemu tudjem uspijes naci nesto lijepo...
    evo posle skor 5 godina ja jos uvijek umirem za qcom, ali isto tako i nemam neku veliku zelju ni namjeru da se tamo vracam,znam ni da odje ne mogu vise ostati, jednom , nekad, mozda se vratim onome sto najvise volim. sad je vrijeme za jos malo udaljavanja, i jos mnogo "problema"
    treba otici iz qce da bi je vise voljeli, ici stod alje da bi je sto vise cijenili...
    nikad nece bit lako i nece bit bolje moze samo biti drugacije, nepoznato,zanimljivo i tudje.
    al na sve treba gledati s vedrije strane ako mislimo zivjeti dalje,a ne prezivljavati jedan odredjeni trenutak, jedno proslo vrijeme, jednu bivsu toplinu i sigurnost...
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tara View Post
    Mislila sam da nikada neću pisati ovom forumu a pogotovo ne u dijelu za dijasporu. Nažalost ne živim više u našoj domovini već godinu dana i još uvijek nisam uspjela da odagnam bol i nostalgiju. Svi su mi govorili da će mi najteže biti prvih mjeseci dok se ne naviknem ali to nikako da prođe. Nisam tako daleko kao vi ali zbog faxa i posla ne dolazim često tako da smo na istom. Kako se vi borite sa tim? Može neki dobar savjet?

    Sve vas lijepo pozdravljam!
    Potpuno te razumijem. Moj ti je savjet da sto manje vremena provodis na netu, a da upoznajes sto vise ljudi, stvoris neki uzi krug prijatelja i sa njima vrijeme provodis. Samo moras biti nacisto sama sa sobom sto zelis od svog zivota da ne bi dosla u poziciju u koju sam ja sad - ne osjecam da pripadam odje dje sam trenutno a "gusim se" kad sam malo duze u Crnoj Gori. To se desi kad si duze vani (mene evo 6ta godina) i kad se naviknes na velike gradove i standard Zapada, tesko se ponovo prilagodit na zivot u CG.

    Nadam se da sam bio od pomoci!
    Pozdrav
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala vam! Shrek, odprilike istu stvar osjećamo. Kad sam kući lijepo mi je prvih dana a onda mi postaje smorno pošto se ništa nije promijenilo od mojeg odlaska i javlja se isto ne zadovoljstvo.Otišla sam jer nisam htjela da propadnem i vrtim se u začaranom krugu, više nisam vidjela smisao takvog načina života kao što ga većina živi. Vjerujem da smo svi manje više otišli iz istih razloga. Kad dolazite u cg? ja se nadam da ću na ljeto. Mnogo mi znači što vas imam jer teško je pričati sa ljudima koji te ne razumiju i polako počinješ da ih gušiš zato ni ne pokušavam.
    Hvala još jednom! I poželjeću sama sebi dobrodošlicu u vaš svijet!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    )
    nikad to ne prodje.. samo se promijeni odnos i pozicija sa koje gledas na kucu i na mjesto na kojem si...
    naucis se i naviknes da nisi vise doma, da to nije tvoje i naucis da prihvatas
    zivot oko sebe..
    najjaca bol prolazi onda kada okrenes i stvari pogledas sa druge strane, onda kad pronadjes "novi dom" i pocnes da otkrivas neku drugu toplinu,neki drugaciji svijet i u svemu tudjem uspijes naci nesto lijepo...
    evo posle skor 5 godina ja jos uvijek umirem za qcom, ali isto tako i nemam neku veliku zelju ni namjeru da se tamo vracam,znam ni da odje ne mogu vise ostati, jednom , nekad, mozda se vratim onome sto najvise volim. sad je vrijeme za jos malo udaljavanja, i jos mnogo "problema"
    treba otici iz qce da bi je vise voljeli, ici stod alje da bi je sto vise cijenili...
    nikad nece bit lako i nece bit bolje moze samo biti drugacije, nepoznato,zanimljivo i tudje.
    al na sve treba gledati s vedrije strane ako mislimo zivjeti dalje,a ne prezivljavati jedan odredjeni trenutak, jedno proslo vrijeme, jednu bivsu toplinu i sigurnost...
    ovo je krwawo zhiva istina!!!!...polako...vidjetjesh kako vrijeme stvarno zna da te uchinbi indiferentnim...

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    ovo je krwawo zhiva istina!!!!...polako...vidjetjesh kako vrijeme stvarno zna da te uchinbi indiferentnim...

    ...i to je to blazesno stanje u kome se trenutno nalazim, i iz kojeg mi se nikako ne izlazi...
    I am the one who locks.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    ...i to je to blazesno stanje u kome se trenutno nalazim, i iz kojeg mi se nikako ne izlazi...
    ima li lijeka tom stanju jer mene siba vec godinu i po..
    nit sto znam nit mislim nit shto ocu kako dodje tako prodje a meni sve1

    ludilo pod hitno se moram selit!

    mooodo:P cmok
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    ima li lijeka tom stanju jer mene siba vec godinu i po..
    nit sto znam nit mislim nit shto ocu kako dodje tako prodje a meni sve1

    ludilo pod hitno se moram selit!

    mooodo:P cmok

    Cus ima li lijeka??? Pa to JESTE lijek!!!
    I am the one who locks.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Cus ima li lijeka??? Pa to JESTE lijek!!!
    hahaha
    meni treba lijek od lijeka...
    posto sam vec toliko dugo u toj fazi da boli...
    boli taman za lijecenje ..vise necu da mi je sve1no i da slijezem ramenima...
    dosta mi toga...
    ima li lijeka uopste?
    da se vratis pa makar da muku mucis i da se grizes ko lud...
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    hahaha
    meni treba lijek od lijeka...
    posto sam vec toliko dugo u toj fazi da boli...
    boli taman za lijecenje ..vise necu da mi je sve1no i da slijezem ramenima...
    dosta mi toga...
    ima li lijeka uopste?
    da se vratis pa makar da muku mucis i da se grizes ko lud...
    Ne lupaj mala! Toliko si blizu prosvjetljenju, nemoj da za*eres to sad

    I prestanite da kukate! Pateticno je... Sto ce pomislit narod???

    P.S: JA necu spamovat vise. Ako oces da me gazis pricom, iskoristi druga "sredsta"...
    I am the one who locks.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Ne lupaj mala! Toliko si blizu prosvjetljenju, nemoj da za*eres to sad

    I prestanite da kukate! Pateticno je... Sto ce pomislit narod???

    P.S: JA necu spamovat vise. Ako oces da me gazis pricom, iskoristi druga "sredsta"...
    hm , mislim da ovo nije spam nego cista varijacija na zadatu temu
    zar nije?
    kukam li ja ? ne! zalim li se ne zalim al i ne skacem od srece.. samo sam nabrojala faze razvoja moje potpune flegmaticnosti koja mi sad smeta
    nego i to je normalno ...
    otudjis se skroz.. al ajde.. vazda moze gore bit
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja se posle 3 godine navikoh na grad koji sam mislio da nikad necu moci da zavolim, i sad mi je krivo
    Just to slip the skin...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moje licno iskustvo je sledece(imam ga rekao bih na pretek jer sam od 97 godine u inostranstvu sa manjim prekidima): Sve je individualna stvar, ja sam se od kuce odvojio sa 14 godina, a u inostranstvo otisao sa 18. Nisam imao nikakvih problema da se priviknem bilo kojoj sredini. Naravno da uvek postoji odredjena doza nostalgije i da ti nedostaju prijatelji, najblizi itd... Jedna stvar koju sam zapazio a koja je zajednicka za sve osobe koje se tesko prilagodjavaju zivotu van domovine je ta da te osobe, cini mi se, ocekuju da se svi njima prilagode(nije ovo kao kod kuce, nije ono kao kod kuce), umesto da ,kako shrek rece,izadju malo, da se upoznaju sa ljudima, sa kulturom, da budu otvoreniji.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    Moje licno iskustvo je sledece(imam ga rekao bih na pretek jer sam od 97 godine u inostranstvu sa manjim prekidima): Sve je individualna stvar, ja sam se od kuce odvojio sa 14 godina, a u inostranstvo otisao sa 18. Nisam imao nikakvih problema da se priviknem bilo kojoj sredini. Naravno da uvek postoji odredjena doza nostalgije i da ti nedostaju prijatelji, najblizi itd... Jedna stvar koju sam zapazio a koja je zajednicka za sve osobe koje se tesko prilagodjavaju zivotu van domovine je ta da te osobe, cini mi se, ocekuju da se svi njima prilagode(nije ovo kao kod kuce, nije ono kao kod kuce), umesto da ,kako shrek rece,izadju malo, da se upoznaju sa ljudima, sa kulturom, da budu otvoreniji.
    ne znam dje vidje da je neko napisao da se ne krece ne mrda i ne upoznaje ljude.. mi smo svi odje pricali o razlicitim stanjima... znaci ok i upoznas i mrdas se i druzis se al nekad ti to nije dovoljno..
    isto tako nikad dje god da sam ne ocekujem da ona ustaljena sredina u koju dodjem se meni prilagodi jer je to prije svega apsurdno..
    znam sto mi je cinjet i kako... jedno je svidja li se to na koncu konca meni ili ne.. je l to pravo ili ne...
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tara View Post
    Kad dolazite u cg?
    Hvala još jednom! I poželjeću sama sebi dobrodošlicu u vaš svijet!
    Ja dolazim u maju i ako sve prodje po planu trebalo bi da ostanem tamo. Tebi zelim dobrodoslicu u ovaj nas svijet, a meni da iduce godine u ovo vrijeme ne budem dio njega.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Srek da se podhitno kandidujes za premijera kad sljegnes u domovinu ! Hheheheheheh !
    Ovamo u ovu Drzavu dje sam ja eo nekoko dana se pomamilo sve zivo ,to se pjeva o global (grijanje ) planete heheh sve golo vele izgore se od vrucine . Ja onako polusanjiv proviri da vidju koko je to "izgore se" kad ono + 11 hahahahhhahaahahaahahhahahahahahahha ! Moracu u solarijum da dobijem malacko boje nebili izgorio ka sibica kad sljegnem u domovinu hahahahahahahahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA View Post
    ne znam dje vidje da je neko napisao da se ne krece ne mrda i ne upoznaje ljude.. mi smo svi odje pricali o razlicitim stanjima... znaci ok i upoznas i mrdas se i druzis se al nekad ti to nije dovoljno..
    isto tako nikad dje god da sam ne ocekujem da ona ustaljena sredina u koju dodjem se meni prilagodi jer je to prije svega apsurdno..
    znam sto mi je cinjet i kako... jedno je svidja li se to na koncu konca meni ili ne.. je l to pravo ili ne...
    Ja sam se samo slozio sa Shrekovom konstatacijom da se treba sto vise "mrdati" i upoznavati nove ljude, nije bilo govora o bilo cemu drugom. Takodje, nisam se tebi licno obratio kada sam rekao da mnogi ocekuju da im se sredina prilagodi, samo sam izneo svoje licno iskustvo i zapazanje, postoji dosta ljudi koji se ne snadju iz vec navedeneog razloga,svedocio sam tome prevelik broj puta.
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    Ja sam se samo slozio sa Shrekovom konstatacijom da se treba sto vise "mrdati" i upoznavati nove ljude, nije bilo govora o bilo cemu drugom. Takodje, nisam se tebi licno obratio kada sam rekao da mnogi ocekuju da im se sredina prilagodi, samo sam izneo svoje licno iskustvo i zapazanje, postoji dosta ljudi koji se ne snadju iz vec navedeneog razloga,svedocio sam tome prevelik broj puta.
    ja sam se cini mi se samo nadovezala na tvoj post i navela da nisam primijetila da je iko tugovao jadikovao i camio
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    ...i to je to blazesno stanje u kome se trenutno nalazim, i iz kojeg mi se nikako ne izlazi...

    hahhah...eto ja svaka mi je njegosheva... ...polako svi...samo vremena...polakooooooooo

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tara View Post
    Mislila sam da nikada neću pisati ovom forumu a pogotovo ne u dijelu za dijasporu. Nažalost ne živim više u našoj domovini već godinu dana i još uvijek nisam uspjela da odagnam bol i nostalgiju. Svi su mi govorili da će mi najteže biti prvih mjeseci dok se ne naviknem ali to nikako da prođe. Nisam tako daleko kao vi ali zbog faxa i posla ne dolazim često tako da smo na istom. Kako se vi borite sa tim? Može neki dobar savjet?

    Sve vas lijepo pozdravljam!
    a gdje si trenutno i zbog chega?

    drmace nostalgija pa ce polako prestati.

    ka shto rece shrek, ne osjecas se zadovoljno ni tamo(CG) ni ovamo...ali proci ce to.
    pa ce ti postat ovamo milije no tamo (CG)

    nadam se da te nisam zbunio

    BIENVENIDOS A LOS ESTADOS UNIDOS DE AMERICA ... ako sam pogodio

    Last edited by robi; 03-04-07 at 16:10.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Michigan, USA
    Posts
    509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    More zivjela Amerika, nema zemlje koja ti vise da na svijetu od ove. A nesto mora i da uzme, normalno. Ka' da je kod nas pa bolje...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćao dragi moji!
    Hvala na savjetima jer zahvaljujući njima sam se prelomila i uvidjela neka stvari. Ma, zato imam vas i vaše iskustvo za pomoć.
    Shrek, hvala ti i iskreno iz svega srca ti želim da se vratiš kući i ostvariš ono šta si naumio.
    Robi, studiram vani i ne u Americi ako sam dobro prevela tvoju rečenicu, jako blizu sam domovine a opet daleko. Živim u sloveniji, na samo 1000 km od svojega doma a dolazim samo jedmom godišnje jer fax to ne dozvoljava i radim pošto sama sebe izdržavam. U suštini isto kao da sam na kraj svijeta. Čak poznajem neke koji su dalje pa češće dolaze i čude se što ne kidnem svaki malo kući. Svjesna sam da mi slovenija više pruža, da je to prava evropa sa svojim uređenjem i navikama. Moram priznati da su jako hladan narod, bez osjećaja pripadnosti jednoj familiji. Zanima ih samo posao i novac a o muškarcima da i ne govorimo, ili su u trendu ili su katastrofa. Nažalost, nismo baš na glasu ovdje i pogrdno nas zovu ćefurima. Prepoznatljivi smo po oštrim crtama lica i uglavnom smo crnokosi i tamnih očiju tako da svakog dana možeš da čuješ dobacivanja. Fenomen je taj da su manjina u svojoj zemlji i da nas se boje. Upravo tako, boje nas se jer smo glasniji od njih a i najveća mafija.
    Moram priznati da se ne družim previše sa svojima jer mislim da bi to usporavalo moje prilagođavanje sredini a i na neki načim bi me vukli nazad, ako me razumijete šta želim reći?
    Voljela bi konačno da posjetim Ameriku da vidim šta ona to ima za čim uzdišu naši ljudi.
    Ostajte mi zdravo i svima šaljem ogromnu pusu.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tara View Post
    Ćao dragi moji!
    Hvala na savjetima jer zahvaljujući njima sam se prelomila i uvidjela neka stvari. Ma, zato imam vas i vaše iskustvo za pomoć.
    Shrek, hvala ti i iskreno iz svega srca ti želim da se vratiš kući i ostvariš ono šta si naumio.
    Robi, studiram vani i ne u Americi ako sam dobro prevela tvoju rečenicu, jako blizu sam domovine a opet daleko. Živim u sloveniji, na samo 1000 km od svojega doma a dolazim samo jedmom godišnje jer fax to ne dozvoljava i radim pošto sama sebe izdržavam. U suštini isto kao da sam na kraj svijeta. Čak poznajem neke koji su dalje pa češće dolaze i čude se što ne kidnem svaki malo kući. Svjesna sam da mi slovenija više pruža, da je to prava evropa sa svojim uređenjem i navikama. Moram priznati da su jako hladan narod, bez osjećaja pripadnosti jednoj familiji. Zanima ih samo posao i novac a o muškarcima da i ne govorimo, ili su u trendu ili su katastrofa. Nažalost, nismo baš na glasu ovdje i pogrdno nas zovu ćefurima. Prepoznatljivi smo po oštrim crtama lica i uglavnom smo crnokosi i tamnih očiju tako da svakog dana možeš da čuješ dobacivanja. Fenomen je taj da su manjina u svojoj zemlji i da nas se boje. Upravo tako, boje nas se jer smo glasniji od njih a i najveća mafija.
    Moram priznati da se ne družim previše sa svojima jer mislim da bi to usporavalo moje prilagođavanje sredini a i na neki načim bi me vukli nazad, ako me razumijete šta želim reći?
    Voljela bi konačno da posjetim Ameriku da vidim šta ona to ima za čim uzdišu naši ljudi.
    Ostajte mi zdravo i svima šaljem ogromnu pusu.
    hahah
    :lolblue:
    aj posalji pm dje si ti to su slo i sto studiras rode
    (javlja ti se potencijalni drug za na kafu,da razbijemo mi tu nostalgiju)
    i sad jos da ti objasnim da su chefuri oni koji su sa ex yu prostora vecinom srbi i bosanci koji se pisu kao slovenci i zive godinama odje a ne znaju beknut slovenacki, a pri tom se ne odricu tradicije njihovih djedova nego je usiljavaju, i traze da se slo njima prilagodi a ne oni slo..
    fala q pa sam pri kraju boravka u slo... jos ovo do oct.. i aj bog.. onda idem malo juznije i malo zapadnije ako bog da...:devil:
    i to sh si rekla da se malo druzis sa nasima haha e pa to je ispravna stvar fala bogu ja se drzim debelo podalje od nasih ljudi odje..i mogu rec sebi svaka mi cas za skoro 5 god imam 3 prijatelja iz cg koji imaju godina od 50 do 80
    aa sad te jos vise svatam cemu "smor"
    Last edited by TiJaNaaaA; 04-04-07 at 13:08.
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    eto ti Tiki drushtvo i taman kad ga nadje ti u oktobru idesh!
    Zanima me da mi kazesh da li je ispravno reci SLOVENACHKI jezik,kao shto je meni logichno i normalno,ili SLOVENSKI ,kao shto sam chula kod mnogo ljudi iz nashih krajeva,josh ako imaju nekoga u Sloveniji ispravljaju te kako je ovo slovenski ispravno?
    To je,brate, preshirok pridjev,i po meni se odnosi na sve Slovene!


    Molim odgovor

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zivjo Tara :-)

    Stisni zube i odguraj par teskih godina

    Svijet je uzasno mali i SVE je prolazno. Poslije dugo godina u Sloveniji i dugo godina jos dalje od Evrope, mogu ti reci da se nigdje vise ne osjecam kao kod kuce, a sa druge strane sve mi je kuca.

    To sto si napisala je zajednicko svima koji su promijenili sredinu.

    Ako uspijes da izguras 10-tak godina, sa uzasom ces ustanoviti da to »kod kuce « ne postoji vise. I to sto si podrazumijevala kao »kuca« ce se promijenti u nesto drugacije, strano i tudje. Nazalost je tako.

    I ne samo to, kako godine budu prolazile, nostalgija ce dobijati druge oblike. Ono sto ce ti se ciniti nostalgija za zavicajem, postace nostalgija za mladoscu koja je tako brzo prosla....

    Ako si fokusirana i ostvaris svoj naum, brzo ces dostici nivo da ces skoknuti do zavicaja, i ublaziti nostalgiju kad god ti padne napamet. Onda spoznaja da te tamo negdje ceka nedovrseni posao, pa da si stekla neke druge navike, druge prijatelje ...

    Brzo ustanovis da u stvari znas gde ti je kuca :-)

    I naviknuces se na sve drugacije stvari, ljude, obicaje, zgrade, doline, brda, znakove (pored puta) i odjednom ti to postane blisko.

    Lijepo je da znas da na drugom dijelu svijeta imas neke svoje. To nema svako - to je bogatstvo.

    Samo guraj i ne okreci se unazad. To se vec dogodilo i nema se sta razmisljati o necemu sto je konacno.

    Energiju i misli treba usmeriti ka buducnosti. Tamo te cekaju problemi koje tek treba rijesiti i na koje jos mozes uticati.

    Pozdravlenije!
    - Ladan ko taština duša -

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zapitate li se ikad dragi moji referendumski istomisljenici
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 254
    Last Post: 29-03-07, 10:50
  2. dragi moji dijasporichari...
    By DeTiGeRo in forum CG dijaspora
    Replies: 6
    Last Post: 12-02-07, 14:37
  3. E pa moji dragi forumashi :D
    By Desert Eagle in forum Sex i erotika
    Replies: 23
    Last Post: 12-10-05, 12:41
  4. Dragi moji sugradjani
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-05, 22:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •