Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: novi u novoj drzavi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default novi u novoj drzavi

    prosla nedelja u njemackoj..., keln..bonn...memla,vlaga, sivo zeleni pejsazi gradovi, ljudi...nije ni cudo sto svi bjeze na jug, dje god ima sunca i mora..

    iz kuriostine uzeh par kataloga u turistickim agencijama gde se uz veliki naslov hrvatska, stidljivo, malim slovima nudi i crna gora.jedva nadjoh dvije stranice montenegra uz 7o-80 stranica turisticke ponude hrvatske i shvatih da herceg novi ,ne da ne postoji u ponudi nego da ga nema ni na geografskoj karti crne gore koja se nudi radi orjentacije!?
    budva, petrovac, sv stefan, milocer, bar, sutomore, ulcinj ..... novi ni ne postoji na turistickoj mapi crne gore!!!!!

    je li nas to nove vojvode i serdari cuvaju za neke tajne zadatke u buducnosti ili postoji neko drugo objasnjenje sto je novi siroce u turistickim planovima crnogorske vlade?
    bh

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja mislim odnosno prilično sam siguran u to(možda griješim) da Herceg Novi koči država da napreduje u oblasti turizma.
    Prioritet je Budva,sv.Stefan,i okolina...Herceg Novi pored navedenih gradova ne može ništa da uradi.Možda da se turistička organizacija Herceg Novog malo više založi za ime Herceg Novi u bilo kakvoj reklami Crne Gore i turizma.

    Herceg Novi je zapostavljen maksimalno jer pored napora vlade Crne Gore da nabudže Budvu i okolinu komplet se zaboravlja Boka Kotorska računajući Kotor,Herceg Novi,pa i Tivat...

    (možda griješim,ali neka me neko ispravi...)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa sami smo krivi.Sta smo mi sami uradili da malo promovisemo nas grad? Cime smo ga to poboljsali u odnosu na proteklih par godina(da ne kazem par desetina godina)? Povrh svega toga,nemamo ni vodu!Koja drzava reklamira takve uslove? Osim toga,da se ne zavaravamo,politicka situacija u HN-u umnogome utice na odluku drzavne vlasti da sav novac dotira Budvi i gradovima u okolini.Nas grad odavno vode ljudi kojima je jedino bitno da oni izvuku neku korist,a sta ce se desiti sa samim gradom,boli ih uvo(da ne kazem guzica). Sve odluke u vezi izgradnje grada donose se na osnovu politicke pripadnosti,a ne na osnovu ispunjenih uslova. Grad vode ljudi koji su sve samo ne pravi Novljani. Dovoljno je samo vidjeti sta su od Praznika Mimoze napravili i ne treba nista vise reci.Valjda ce jednog dana Novljani preci preko one tipicno novske 'pusti me stat' i uzeti stvar u svoje ruke,a na celo grada postaviti ljude kojima je Novi u krvi i koji tu nece biti radi svog boljitka vec radi boljitka cijelog grada.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  4. #4
    kravac Guest

    Default

    Meni,a sebe smatram novljaninom i pamtim i neka bolja vremena za nas grad, je muka vise od ovh prica nema vise pravih novljana,sve su krivi ovi koji su dosli.A sta je sa nama koji smo tu,skaom jada koji se skupljaju po starom gradu i Skveru?Da li smo mi nesto svarno uradili da gradu krene bolje?Istina je da drzava zaobilazi Novi na keni nacin,ali se nadam da ce se nivo politicke kulture i kod jedne i kod druge strane podici do tog nivoa da vis enece biti smrtni neprijatelji vec saradjivati u osptem interesu,ne samo grada vec i citave Boke i regije.I istina je da je Boka zapostavljenja i dok ne dobije svoju autonimiju(politicku i ekonosmku) nece biti vajde od svega ovoga...a sada vi meni recite da li u bilo kom akteru na politickoj sceni nalazite nekoga ko brani Boku,a ne srpstvo,crbogosrtvo ili hrvatstvo(da ne kaze i bosanstvo u HN zadnjoh godina).Koliko od vas ode na popis stanovnistva i kaze ja sam Bokelj a ne nesto drugo?I posle isti ti dolaze i tuda se nesto zale kako Boka(ponajvise HN) nije vise sto je bio?

    Bubamara:
    "politicka situacija u HN-u umnogome utice na odluku drzavne vlasti da sav novac dotira Budvi i gradovima u okolini"

    A da nije mozda politicka situacija u drzavi koja diktira takve uslove?HN su naselili srbi iz Bosne a Budvu cetinjani a posto su cetinjanji zatucani u crnogorski nacionalizam a bosanski srbi u srpski onda nam vise odgovaraju "budvani" pa je to prava prestonica turizma?

    "Povrh svega toga,nemamo ni vodu!Koja drzava reklamira takve uslove?"

    Pa je HN kriv sto drzava nije u stanju vec ne znam koliko vremena da izgradi vodovod.Tako mala zamlja tako bogata vodama a citavo primorje pati od problema nestasice vode?

    "Nas grad odavno vode ljudi kojima je jedino bitno da oni izvuku neku korist,a sta ce se desiti sa samim gradom,boli ih uvo(da ne kazem guzica). "

    A koji to grad vode ljudi koji samo misle o opstinskom dobru?

    Koma
    "Ja mislim odnosno prilično sam siguran u to(možda griješim) da Herceg Novi koči država da napreduje u oblasti turizma.
    Prioritet je Budva,sv.Stefan,i okolina...Herceg Novi pored navedenih gradova ne može ništa da uradi.Možda da se turistička organizacija Herceg Novog malo više založi za ime Herceg Novi u bilo kakvoj reklami Crne Gore i turizma.

    Herceg Novi je zapostavljen maksimalno jer pored napora vlade Crne Gore da nabudže Budvu i okolinu komplet se zaboravlja Boka Kotorska računajući Kotor,Herceg Novi,pa i Tivat...

    (možda griješim,ali neka me neko ispravi...)"
    Manje vise tacno i dok god mi bokelji ne dignemo glas protiv brdjanske "tiranjije" bez obzitěra da li se neko osjeca kao srbin,cg ili hrvat ili ne znam kako nece biti bolje ni nama ni Kotoru ni Tivtu i bilo kom mjestu u Boki.I sve dok se budemo prepucavali sta je radio ovaj srbin ili onaj cg a ne o tome sta treba da uradimo da bi nama bokeljima bilo bolje nece biti srece nego cemo i dalje biti isfrustrirani i zatvoreni u krugove i biti manjina u gradu kao sto danas jesmo:..

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguce je, vrlo, da na nekim prospektima nema Novog, ali je i cinjenica da, recimo, na novom spotu CNN koji tretira turisticku ponudu CG Novi ima akcentirano mjesto. Spot je produciralo Ministrastvo za turizam CG. Naravno, isto tako je tacna konstatacija Buba Mare o jalovosti i neaktivnosti lokalnih poslenika.
    Novi je opozicioni grad i to sigurno nije drago drzavnom establishmentu, ali kada je turizam i kultura u pitanju nema nikakve segregacije, pa ni pitanja o " tajnim planovima". Uprkos ideoloskim i politickim razlicitostima Herceg Novi je integralni
    i aktivni cinilac drzave Crne Gore.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    VRlo se slazem sa Kravcem u potenciranju Bokeljstva kao civilizacijske.politicke i kulturoske kategorije. Naravno, ne putem ksenofobicnosti, antibdrdjanstva i anti bosanstva, antisrpstva, anticrnogorstva, antihrvatstva..Jednostavno, bokeljstvo iliti bokestvo ima svoje koordinate i u njih se udjevaju ljudi koji su dobrovoljno ili silom prilika dosli u Novi... Jedinstveno civilizacijsko pravilo je da prihvatas regule zivota sredine u koju si dosao da zivis. E sad, tacno je da takav nacin misljenja obitava u Starom gradu i na Skveru, da je potisnut, ama ne i izgubljen.I, kad bi ga nasli, kada bi postao oficijelni model zivljenja i misljenja, ne bi nam se desavalo da po bijelom svijetu ne znaju za nas i da nam je neko drugi kriv sto nam nisu utisnuli tackicu na nekoj turistickoj mapi. Vratiti se sebi, to je sve.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sve to stoji,međutim,veliki je problem politika koja igra veliku ulogu u promovisanju Herceg Novog.Ne želim da pominjem priče tipa ''nema novljana'' kad ih ima,i sl. već su neke stvari očigledne ali ljudi koji su na pozicijama ne rade svoj posao.Zašto?Pojma nemam.Nikad mi neće biti jasno kako tamo neki tip koji nema ni f od fakulteta ili ni v od više škole uspije da vodi pregovore o nekom tamo košarkaškom klubu,da promoviše HN,a u stvari gleda samo sebe...pa dokle!!!???

    Da se nadovežem na zadatu temu.Naime mislim da je samo rukovodstvo grada Herceg Novog krivo što je praznik mimoze takav kakav je(potenciram feštu ribe i vina i maskembal).Ako iko može da postavi neke uslove tj. ''uputstvo za upotrebu'' onda je to rukovodstvo Herceg Novog.
    Zašto od šetalšta praviti vašar?Može li se tome stati na kraj?Naravno da može,ali ko može?Ne mogu ja sigurno.Ali može gospodin ''taj i taj'' koji će jasno istaknuti,zabranjeno štandovanje iliti vašar na dionici šetališta od meljina do titove vile,i tačka.I odmah se riješio problem(figurativno govorim) ogromnih gužvi koje su u velikoj mjeri izazvane pojavom raznoraznih štandova za sve i svašta.

    Nego,izvinjavam se što sam malo dao sebi oduška da kažem neke stvari za dobrobit' Herceg Novog,vratio bih se na temu.

    Apsolutno mislim da je najveći manjak taj što vlada sav novac ulaže u središnji dio crnogorskog primorja,a boka se potpuno izostavlja,a bogatija je od Budve i okoline i po kulturi i po istoriji i po atraktivnosti prirodnih pejzaža,i mislim da je to glavni razlog zašto Herceg Novog nema na kartama spotovima i sl.Mada moramo priznati da je Herceg Novi do unazad koju godinu bio uspavan što se tiče promovisanja turizma i grada uopšte.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Koma, odma da se sa tobom slozim oko praznika mimoze. U sta se pretvorio? U sabor trubacha u Guchi? Mislite li da je to lijepo za turizam? Dodju nam turisti na feshtu od ribe i vina, a mi ih napunimo dimom leskovackog rostilja.

    Kravac, iako nije tema ovog topica, izvinjavam se za off topic, ali nkada necu dozvoliti da se Cetinjani nazivaju onako kako si ih ti nazvao (da se razumijemo nemam nikakve veze sa cetinjem). "Cetinjani zatucani u crnogorski nacionalizam" - zapamti jednom zavazda, Cetinjani su gospoda i nijesu nacionalisti. Nacinalistima mozes nazvati one koji mrze druge ljude a ctinjani to sigruno ne rade. Voljeti cisto i iz srca svoju zemlju, a da time ne nanosis stetu drugima nije nacionalizam.

    Istina je da nas drzava zaobilazi. istina je da ona svakoga mimo svojih goozica koje su u foteljama zaobilazi, ali shvatite jedno: Prvo moramo sami sebi pomoci pa onda ocekivati pomoc od drugih!

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by innominato View Post
    VRlo se slazem sa Kravcem u potenciranju Bokeljstva kao civilizacijske.politicke i kulturoske kategorije. Naravno, ne putem ksenofobicnosti, antibdrdjanstva i anti bosanstva, antisrpstva, anticrnogorstva, antihrvatstva..Jednostavno, bokeljstvo iliti bokestvo ima svoje koordinate i u njih se udjevaju ljudi koji su dobrovoljno ili silom prilika dosli u Novi... Jedinstveno civilizacijsko pravilo je da prihvatas regule zivota sredine u koju si dosao da zivis. E sad, tacno je da takav nacin misljenja obitava u Starom gradu i na Skveru, da je potisnut, ama ne i izgubljen.I, kad bi ga nasli, kada bi postao oficijelni model zivljenja i misljenja, ne bi nam se desavalo da po bijelom svijetu ne znaju za nas i da nam je neko drugi kriv sto nam nisu utisnuli tackicu na nekoj turistickoj mapi. Vratiti se sebi, to je sve.
    Samo da vas pohvalim, slušao sam vas sinoć u gostima kod Marije Perović, vidim da ste odlično savladali ekavicu.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Prvo moramo sami sebi pomoci pa onda ocekivati pomoc od drugih!
    podvlačim!Mislim da je ovo i suština svega.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prva Bokeška View Post
    Samo da vas pohvalim, slušao sam vas sinoć u gostima kod Marije Perović, vidim da ste odlično savladali ekavicu.
    Hvala na komplimentu. Naravno. Sluzim se ekavicom i ijekavicom podjednako. Ijekavica je jezicka varijanta mog zavicaja, ekavica zemlje u kojoj radim. Ako si pazljivo slusao, a vidim da jesi, mogao si da prim/j/etis da tu i tamo dolazi do bilingvizacije. Sasvim normalno.Takodje i pisem tako. Ono sto se odnosi na Boku, Crnu Goru, pisano je ijekavicom. A ono sto se donosi na Srbiju, ekavicom. Ovo je off topic replika na off topic primjedbu, pohvlu, pokudu, sta li.
    Srdacan pozdrav nicku moju omiljene ulice.Bez namjere da sirimo pricu.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo da razjasnim par stvari.Pod izrazom "pravi Novljani" ni najmanje nisam mislila na nacionalnu pripadnost,a isto tako nisam imala namjeru da podcjenim neku nacionalnost koja nije crnogorska. Pod tim izrazom iskljucivo mislim na ljude cije su familije generacijama unazad stanovnica HN-a, koji nas grad poznaju u dusu.Vaspitana sam u duhu da ljude cijenim po licnostima,karakteru,postenju i sl a ne po vjerskoj i nacionalnoj pripadnosti.Poored toga vec 5 godina zivim u BG-u,tako da mi je glupo to i objasnjavati.

    E sad da se vratim na temu.Sto se tice vode,ne mozemo kriviti drzavnu vlast jer smo velikim dijelom sami krivi.Da redovno placamo Hrvatskoj vodu,a ne da kupimo dug godinu dana pa onda kuku lele pred sezonu,vode nam ne bi falilo.Ja licno znam gomilu ljudi koji imaju teoriju da vodu ne treba placati,"ko jos to placa". Slazem se da treba da se omoguci da imamo svoju vodu,ali niko dupem da mrdne.Svi obecavaju za vrijeme predizborne kampanje,a kad izbori zavrse,obecanje ludom radovanje.Opet cu da naglasim,nije poenta koja je partija na vlasti jer su svi po tom pitanju isti.

    I na kraju cu citirati montenegrinu: "Prvo moramo sami sebi pomoci pa onda ocekivati pomoc od drugih!". Kad ovo pocnemo da primjenjujemo,ovakvi topici nam nece biti potrebni!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  13. #13
    kravac Guest

    Default

    Montenegrina,molim te da se sada topic o Novom ne pretvori u pricu o cetinjanima,reci cu ti samo jedno,od tih cetinjana me sramota da kazem odakle sam.Tolike sam neprijatnosti dozivio i nije to sve bas tako idealno kako ti pricas,najblaze receno.Druga stvar ja ne vjerujem u nikakve nacionalnosti,po meni su vjestacke i iracionalne socijalne pojave.Ni u nacionalni romantizam(kojim si ti obuzeta,pratio sam neka tvoja pisanja i ranije,respeckt).Ali to sto ti pricas ne postoji.Preventivno se pokenjam na ledja svakom iz Boke ko kaze ja sam srbin,cg ili hrvat i stavi nacionalnost prije bokeljstva.Ja uvijek jasno i glasno kazem svima:Boklej sam i iz Boke Kotorske sam.I i z CG sam ali smao zato sto je splet istorijsko-politickih okolnosti ucionio da je Boka u zemlji u kojoj je.I ne kazem ja da su Bokelji neki tu savrseni ljudi,da nemaju mane.Daleko od toga.Ali ja sam odrastao i vaspitan sam u tom duhu i jezi mi se kosa na glavi kada vidim sta se radi po Boki

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Novom fale mladi ljudi. Ali ne oni koji ce ispijati kavu po kavu od Skvera do Igala..

    Oni koji su otisli i ne misle se vracati. Zapitajte se zasto im je negdje drugo bolje?

    Fale nam i pare. Dok drzava ne pocne da ulaze u Novi (ooo hvala im na TV spotu ma Stonsi ce arivat ipak u Budvu da popune ionako puniju kasu )... A mi cemo brati mimozu iz godine u godinu.. I kukati. A na turistickim mapama nas jos dugo nece biti.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zar je toliko bitno?

    Quote Originally Posted by Prva Bokeška View Post
    Samo da vas pohvalim, slušao sam vas sinoć u gostima kod Marije Perović, vidim da ste odlično savladali ekavicu.
    Meni ce uvek ovakve primedbe biti misterija. Znam pouzdano da kada neko zivi dugo vremena npr. u Americi, i kada dodje i pocne da "zavija" kao Teksasanin, niko mu to ne zameri. Ali ako neko dodje iz BGD-a, i slucajno progovori ekavicom, onda to zaista moze mnogima da zasmeta.
    Ja sam npr. cist Bokelj. Dosli smo u Boku 1738. i zato sebe smatram Bokeljom. I bas kao sto kaze Kravac, prvo sam Bokelj pa sve ostalo. A to sto celog zivota zivim u Beogradu je splet okolnosti. Naravno, koristim ekavicu iako znam vise bokestine od mnogih koji sebe smatraju jedino pravim, autenticnim bokeljima. I moram da priznam da sam zbog toga nekoliko puta imao neprilike dok sam bio u CG. Cak i sa jednim policajcem.
    No, svugde ima ekstrema tako da sam cuo da je pre neki dan, u Beogradu razbijen jedan automobil HN reg. oznaka.
    Ako je za utehu (a nije, nego za zabrinutost), mom drugu iz Zagreba, razbili su stakla na autu kada je bio u Rijeci.
    Dakle, po mom misljenju, ne treba gledati ko kojim dijalektom govori nego sta je ko ucinio za Boku!
    A da smo skloni da za sve nase nevolje okrivljujemo druge - skloni smo. I to sa vodom... To je zaista smejurija. Dokle god svi ne budemo poceli da placamo vodu (po ekonomskoj ceni) i dok Vodovod HN ne bude resio (nekotrolisani) gubitak od skoro 50% stalno cemo biti nesigurni po pitanju vodosnabdevanja a samim time i ozbiljan razvoj turizma ce biti samo nasa pusta zelja. A jedini izvori "prihoda" bice (ras)prodaja zemlje strancima.
    I jos nesto: ipak moram da se slozim da i ja imam utisak da drzava bas forsira razvoj Budve i ostalih opstina te da je celu Boku zanemarila (da ne kazem ostavila na milost i nemilost lokalnim mocnicima).
    Last edited by Thalasoma; 27-03-07 at 12:09.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da smo sami krivi sto nam je Novi ovakav kakav je, ali to nikako ne opravdava cinjenicu da nas nema na turistickoj mapi Crne Gore! To je stvarno jako ruzno i nesto sto je moglo da se desi samo kod nas (kod nas-u ex-Ju)! Kada strani turisti budu putovali kroz CG i odlucili da prodju tom pustinjom dje nema nicega, vjerovatno ce se izuzetno iznenaditi sto tako veliki grad nije upisan na mapi i doziviti to kao cistu nesposobnost, nemarnost i neurednost (bicu blaga) kod onih sto su je pravili. I tako, sramota nece biti sto grad postoji, vec takva organizacija kojoj je dozvoljeno da stampa takve karte!!

    Da vam ne pricam da ne mogu ni da sanjaju sta je zaista u pitanju!

    Grozno!

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    cuba
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...ma nije herceg novi izgubljen...on se vec duzi period nalazi u teritoriji hercegovine(pa pogledajte na njihovu turisticku kartu)...a ima i svoje ime "donje trebinje"...problem rijesen... Na ovo me ovaj kravaC naveo da ovako zborim...vidim pun je neke mrznje prema Cetinjanima...mada prosto neam pojma sto su mu oni krivi(mozda zato sto su patriote i istinski vole svoju zemlju) samo neam pojma kakve oni imaju veze sa turizmom u herceg novom...i molim te da svoju mrznju prenosis na sebi slicnima...
    Dolje lanci i okovi ne vezu se sokolovi!!!!

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nevezano za sve, ovo je mnogo duboka tema, ali i mene je isto stvarno sramota rec da sam iz cg. uvijek kazem da sam iz boke. ne mrzim nikog, ali je strasno kako se i cetinjani i niksicani ponasaju kad dodju u hn. bahato, bezobrazno, seljacki u najmanju ruku (ima izuzetaka, naglasavam!), ali generalno, to je bruka i sramota. da sam nisam bio svjedok sto puta tih stvari, nikad mi ne bi palo na pamet da to pisem.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ma batalite priču o tome sad.

    Nije mi samo jasno šta vi koji govorite ''mi smo krivi''?Ko je to MI?Ako se vi nalazite u tome,ja se ne nalazim.

    Šta mislite pod time MI SMO KRIVI?Ko je to mi???

  20. #20
    kravac Guest

    Default

    Quote Originally Posted by buccjko View Post
    nevezano za sve, ovo je mnogo duboka tema, ali i mene je isto stvarno sramota rec da sam iz cg. uvijek kazem da sam iz boke. ne mrzim nikog, ali je strasno kako se i cetinjani i niksicani ponasaju kad dodju u hn. bahato, bezobrazno, seljacki u najmanju ruku (ima izuzetaka, naglasavam!), ali generalno, to je bruka i sramota. da sam nisam bio svjedok sto puta tih stvari, nikad mi ne bi palo na pamet da to pisem.
    Super Kojote ne mrzim ja nikoga,jedna strana porodice mi je porijklom iz tih krajeva,doduse sidjose u Boku tome vec neko vrijeme.U odgovoru koji sam citirao mozes naci izmedju ostalog zasto sam I njih spomenuo a ne samo njih.Ali tebe je izgleda nesto tu pogodilo pa gledas necega cega nema.Cetinjani kakvi su nekad bili,znam ja na sta ti mislis,toga nema vise.Neke stvari koje sam dozivio ne zelim nikom drugom.Iskreno,a to sam vec nekoliko puta naglasio,ne zanima me ko je koje nacionalnosti ili vjere vec jeli BOKELJ ili nije.Ne trabaju meni bokelji koju su u vrijeme srpske propagande najveci srbi a u vrijeme crnogorske najveci crnogorci itd...I ne treba mi posle kroatizacije i srbljenja i crnogorcenje Boke...i molim te menoj da moramo potezat pitanja o razlikama izmedju patriotizma i nacionalizma,sovinizma i ostalih kategorija...KAO STO SAM VEC REKAO:Preventivno se pokenjam na ledja svakom iz Boke ko kaze ja sam srbin,cg ili hrvat i stavi nacionalnost prije bokeljstva.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Neka vas ljudi!
    Hajde da se okrenemo malo da polemišemo o temi,a to je novi u novoj državi

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kravac View Post
    Preventivno se pokenjam na ledja svakom iz Boke ko kaze ja sam srbin,cg ili hrvat i stavi nacionalnost prije bokeljstva.
    Katastrofa
    Da mi nećeš reć da je ovo bokeljska kultura? E vidiš, ja se ovakvih Bokelja stidim. Ja sam Bokeljka, i zato dobro znam da ovo nije bokeljska kultura. Izvini ali je tako. Pozdrav

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Kravac, ja ti mogu zamjerit' samo pominjanje cetinjana, a izostavljanje nikshicana i hercegovaca.
    Ostalo potpisujem.
    P r i m o r a c

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nezavisna Boka

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da se pojedinci i pojedinke ovdje previše razbacuju sa imenom Boke i njenih žitelja. Riječ Boka, da podsjetim sve vas koji to vrlo dobro znate ali uporno zaboravljate ili pokušavate da zaboravite, potiče iz italijanskog i znači usta. Šta bi onda značilo Bokelji u bukvalnom prevodu na naš - crnogorski ili bokeški - jezik?

    Ne zaboravite, prije svega smo ljudi, pa tek onda Bokelji, Cetinjani, Hercegovci, Srbi, Hrvati.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srbi vs. CRNA GORA!
    By kozak in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 59
    Last Post: 22-05-06, 16:35
  2. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 11:04
  3. Replies: 135
    Last Post: 30-04-05, 19:13
  4. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 21:21
  5. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 17:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •