Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 253

Thread: Video - istjerivanje đavola

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Video - istjerivanje đavola

    Video rukje tj. liječenje Kur'anom možete pogledati ovde:





    Last edited by Mabus; 11-06-09 at 13:54.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    A mogu li da priupitam koja je poenta ove teme? Cisto informativno, ili?

    Quote Originally Posted by Mabus
    Uživajte u stravičnim snimcima.
    Mislim da danas pomalo glume i eventualno video-montaze nije nikakav problem, zar ne?

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    A mogu li da priupitam koja je poenta ove teme? Cisto informativno, ili?
    Mislim da danas pomalo glume i eventualno video-montaze nije nikakav problem, zar ne?
    Poenta je da se uvjere oni koji ne vjeruju tj. da se uvjere oni - koji samo ono što svojim očima vide to i vjeruju.
    Ja ovo gledam gotovo svakog ponedeljka a i sam sam isprobao par puta na par osoba i bilo je slično a u jednom slučaju i gore.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Mislim da danas pomalo glume i eventualno video-montaze nije nikakav problem, zar ne?
    Koja je poenta komentarisanja onoga čemu ne vidiš poentu? Čista nekultura ili su jedino tvoje poente valjane? Naziv podforuma je RELIGIJA.

    Mabus, svaka čast za odrađeni posao. Drago mi je da je Ferid pristao da se ovo objavi na youtube-u. Nadam se da su uklonjeni djelovi lica da bi se sačuvala privatnost usnimljenih osoba.

    Ako neko ima što protiv ovoga neka iznese argumente ili neka ne SPAM-uje. Jedni forumaši (spambot-ovi izgleda) konstantno druge forumaše "utjeruju u laž", a onda, kada se ovi drugi dobrano potrude da prilože dokaze (5 video snimaka od po 10-tak minuta) opet im nije dosta.

    Nemojte da jednog dana POJEDETE ovo što ste ovuda "sijali".

    Ako nekog interesuje (tj. vidi poentu u) prisustvovanje jednoj od seansi neka kontaktira Ferida --- može ga naći praktično svakog petka u poslije 13:45h (nakon džume) u centru Podgorice u džamiji Osmanagića.

    Možda bi Mabus mogao da im pomogne oko kontaktiranja Ferida?

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Hahahaha koja glupost, ovo je ko oni sto u trans padaju u ju es ej hahahaha

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kavke su ovo budalastine , brateee... Jeli ova kozna jakna dio standardne opreme za ove poduhvate i ako jes dje ima da se kupi? :mrgreen:
    Ovo je vrhunski biznis , svaki dan po 10 pacijenata , svaki pacijent po 20 era... banja
    Kreč, kolica i mešalica.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    strasni dokazi coece...odlucio sam da postanem musliman iako sam bio ateista citavog zivota! imate li neki ziro-racun da uplatim neku svotu?

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Nemojte da jednog dana POJEDETE ovo što ste ovuda "sijali".
    sto ti znaci ovo?
    this is pointless

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kakve religije i gluposti!!!Ja vjerujem a zivot A?

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    strasni dokazi coece...odlucio sam da postanem musliman iako sam bio ateista citavog zivota! imate li neki ziro-racun da uplatim neku svotu?
    sto ti znaci ovo?
    Ni ja nisam vjernik, nisam musliman, niko mi nije musliman ali ti moram rec da ovo sto je Mabus postavio definitivno nije namjesteno jer sam bio u toj dzamiji i vidio.
    E sad to svako moze objasnit na svoj nacin. Za nekog muslimana je ovo dokaz istinitosti njihove vjere, za nekog skeptika je ovo samo psihicko uzbudjenje koje istjerivac djavola izazove kod pacijenata (misao je jako mocna stvar, ako je covjek ubijedjen da ima djavola u sebi manifestacije njegovog ubjedjenja mogu biti jako burne), ja recimo opet imam neko svoje misljenje o ovome.

    @Mabus Pogledaj Emerald tablets (stariji su od Bibilije i Kurana) i vidi kako se tamo nazivaju dzini.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubo__hristo View Post
    psihicko uzbudjenje koje istjerivac djavola izazove kod pacijenata (misao je jako mocna stvar, ako je covjek ubijedjen da ima djavola u sebi manifestacije njegovog ubjedjenja mogu biti jako burne)
    lijepo receno...to se zove autosugestija (kod ljudi iz koji se 'istjeruju' djavoli, demoni i ostali rogati stvorovi)...a kod ljudi koji 'istjeruju...ciste...' ili na drugi nacin odstranjuju te duhove kao i kod onih koji ubjedjuju ostali svijet, a najcesce onaj neznaveni, slabi i pokolebljivi, to se zove bolest i bezobrazluk (jedno od to dvoje, posto bolest iskljucuje bezobrazluk)

    srecno s demonima
    this is pointless

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To se ne zove autosugestija. Istjerivac daje sugestiju, koja postaje autosugestija kada je 'pacijent' prihvati, dakle sugestija sama po sebi nista ne predstavlja ako je neko ne prihvati. Recimo funestis je postavio link gdje je neki tantricki magicar pokusavao ubiti nekoga novinara. Novinar jednostavno nije podlegao njegovoj harizmi i ignorisao sugestije koje mu je davao magicar i normalno nista mu se nije desilo. Najbitnije je ne podleci atmosferi.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Video rukje tj. liječenje Kur'anom (istjerivanje đavola) profesora Ferida Orahovca iz Podgorice (Tuzi) možete pogledati ovde:







    Profesor Ferid Orahovac važi za najboljeg liječnika rukje na balkanu. Osim najjače škole u Crnoj Gori koju je završio u Egiptu završio je posebno školovanje za koje ima i licencu (liječenje Kur'anom). Svakog ponedeljka u džamiji u Vladnama po tridesetak ljudi iz svih krajeva Crne Gore i šire dolazi na liječenje. Ekipa "Vijesti" je takođe nedavno bila, uvjerila se u moć Kur'ana i posvetila je ovoj oblasti čitavu jednu stranicu. Uživajte u stravičnim snimcima.
    nece da izadje,mamicu mu,hahaha,a fino ga coek pita os' ili nes' izaci
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabuse,

    Uz svo postovanje tebi i pomenutom hodzi kojeg ne poznajem zelim reci da su meni ovo jako neukusni linkovi! Slicno misljenje dobijas i od vecine ovdje, cini mi se. Nije lijechenje Kuranom spektakl sa kojim se ovako shepuri!

    Koliko god da je pomenuti hodza duhovno jak, to mu je od Allaha, to sam ti negdje vec rekao. U tim poljima sto si pokorniji Allahu si jaci. Ne zaboravi to! Sto se vise sepuris, to si shejtanu blizi. Zato ako imalo znas za Boga ja bih te zamolio da uklonis iste linkove sa You tuba, jer je ovo cisto shepurenje i jako je degutantno. Ako ljude stvarno interesuje kako to izgleda neka odu i prisustvuju seansi vadjenja dzina i neka svojim ocima sve gledaju. Nema ipak razloga za prisustvovanje tim seansama sem onim kojima je stvarno potreba za tim. Ostalo spada pod termin 'show time' shto Islam nije! Prilozeni snimci su jako intimne prirode. Isti bi trebali da ostanu izmedju Allaha, hodze i oboljele osobe. Preispitaj se Mabuse molim te!
    Boze uputi nas.

    Cesto insistiras da 'chudima' ove vrste ljude ubjedis u vjerovanje u sveti Kuran. Ima onih koji nece vjerovati pa mjesec da im priblizis na dohvat ruke! Cesto ne shvatam zasto se toliko mucis, trosis i unustavas svoj mir nezeljenim debatama. Sa druge strane misljenja sam da ti je pripovjedanje cesto agresivno. To sam ti vec spomenuo nedje. Znaj da ovo nije samo moje misljenje. Drugim rijecima ne znam koliko Islamu stvarno cinis uslugu nacinom pripovjedanja. Boze prosvijetli nas.

    Negdje sam ti rekao sto bih danas zelio da ti ponovim u paragrafu ispod:

    Metoda opominjanja, savjetovanja i da'we(misionarstva) koje je koristio Poslanik saws, bio je takve prirode da bi se on obraćao uopćeno skupini koja ga ja slušala, i onda kada bi govorio o nekom konkretnom dogadjaju, primjeru ili te ličnosti koju je znao osobno da je učesnik u odredjenom djelu, o kojem je govorio, pa bi se obraćao uopćeno otprilike ovako: - Šta bi smo mi pomislili o tom i/ili takvom dogadjaju da se je desio nama - a znao je, tačno, o kome se direktno radi i da će ta osoba takav indirektan način obračanja lakše primiti i prihvatiti, negoli direktan, kada se gotovo svaka ličnost insana "mobilizira" i stavlja u odbrambenoj poziciji da sačuva svoj integritet, često puta i ne birajući sredstva i način za to, na žalost.

    A kada savjet daješ, čini to tajno, a nipošto javno, i to aluzijom, a nikada otvoreno. Ovo posljednje možeš učiniti samo onda kada dotični ne razumije tvoju aluziju, pa je potrebno savjet uputiti bez aluzije, to jest otvoreno. Nikada svoj savjet ne uslovljavaj nužnim prihvatanjem. Ako izađeš iz ovih okvira onda više nisi taj koji savjet daje, već si nasilnik koji želi pribaviti za sebe pokornost i vlast. I tada više ne izvršavaš svoju vjersku i bratsku dužnost. Dakle, ovdje se više ne radi o sudu razuma i prijateljstva, već o načinu kako vladar postupa sa svojim podanicima i gospodar sa svojim robovima. Nikada ne opterećuj svoga prijatelja više nego li mu i sam pružaš od sebe, jer ako budeš tražio više nego što daješ, onda činiš nasilje. I ne stječi osim pod uvjetom da trošiš i ne druži se osim pod uvjetam samoće. Ako tako ne postupiš, naškodićeš sebi samom i bićeš lošeg vladanja.

    Ako je pomenuti hodza toliko duhovno jak zamoli istog da ponedeljkom vece, ili pak cetvrtkom pocne sa krugovima zikra u pomenutoj dzamiji. Grupni zikr je 'cudo' koje moze da se zivi svake nedjelje! Time ce mnogo vise ljudi dolaziti kako njemu tako i ka Islamu. Zikr je ipak najbolji lijek za srce!

    Ne radi marketing da ljudi dolaze na seanse istjerivanja dzinova dragi Mabuse. Vjeruj mi nema blagodati i sevapa u tom zvanju! Budi zato inicijator jednog kruga zikra uz pomenutog imama. Osnuj ga ti a neka ga on vodi! Odrzavaj ga. Zovi ljude da dodju da se prikljuce tom krugu zikra. Tu ces nadam se zaraditi mnogo vece sevape i siriti mnogo ljepsu stranu Islama u drustvu. Boze pomozi nam.

    Drugim rijecima. Batali dzine Mabuse. Hvali Allaha i zovi druge da ga hvale uz tebe! Slicne skupove meleci posjecuju. Neka je Allah hvaljen!

    Bez teskih osjecanja molio bih te. Na putu ka vjecnosti imamo pravo da se opominjemo medjusobno.

    Svako dobro ti zelim.

    Selam

  14. #14
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Koja je poenta komentarisanja onoga čemu ne vidiš poentu? Čista nekultura ili su jedino tvoje poente valjane? Naziv podforuma je RELIGIJA.
    Kada se otvara nova tema, red je malo zapoceti diskusiju umjesto izlistati nekoliko linkova i reci "gledajte". Nego posto je Mabus to fino objasnio u narednom postu, sada odjednom ne vidim tvoju poentu da se vracas na to vec rijeseno pitanje? Nekultura, ili jednostavna zelja za agresivnoscu?

    Cisto sumnjam da je Mabusu potreban advokat na forumu.

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Ako neko ima što protiv ovoga neka iznese argumente ili neka ne SPAM-uje. Jedni forumaši (spambot-ovi izgleda) konstantno druge forumaše "utjeruju u laž", a onda, kada se ovi drugi dobrano potrude da prilože dokaze (5 video snimaka od po 10-tak minuta) opet im nije dosta.
    Da ne bude da govorim u ime svih, ali rekao bih da bilo kom posmatracu sa strane prilozeni filmovi tesko da predstavljaju bilo sta slicno dokazu (barem onoga sto se pokusava dokazati).

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Kada se otvara nova tema, red je malo zapoceti diskusiju umjesto izlistati nekoliko linkova i reci "gledajte". Nego posto je Mabus to fino objasnio u narednom postu, sada odjednom ne vidim tvoju poentu da se vracas na to vec rijeseno pitanje? Nekultura, ili jednostavna zelja za agresivnoscu?

    Cisto sumnjam da je Mabusu potreban advokat na forumu.



    Da ne bude da govorim u ime svih, ali rekao bih da bilo kom posmatracu sa strane prilozeni filmovi tesko da predstavljaju bilo sta slicno dokazu (barem onoga sto se pokusava dokazati).
    Taman tako...radije da ne kazem kako ja ovo gledam i zovem
    Ko vjeruje- vjeruje, a onome ko ne vjeruje ovo nece biti ni razlog ni dokaz da pocne vjerovati
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ma sve cu vas ppodleci AC/DC tretmanu :devil: :current: :hardrock: Mada ne bih da covjeku pravim veci promet

  17. #17
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    strasni dokazi coece...
    Kako za koga: nešto što je dokaz jednoj osobi, nije dokaz drugoj. Mabus je postigao poentu (pun intended): neki ljudi su pogledali filmove --- čak i pojedini skeptici. Makar im je malo približio ono što se zove islamskim istjerivanjem đavola. Prije nekog vremena bio je i članak u Vijestima o ovome. Sad imate snimke.

    Možete da komentarišete ovu pojavu, da izvlačite zaključke i kritikujete. Možda čak i da i da obavijestite booksovce da zovnu Ferida.

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    sto ti znaci ovo?
    Pogledaj SCUBA-in post. Na njega se odnosio (i na ostale koji postuju beskorisne/uvredljive postove).
    Last edited by edin1; 08-04-08 at 11:14.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    lijepo receno...to se zove autosugestija
    A kako objašnjavaš autosugestiju? Ili hipnozu? Zvanična nauka još uvijek ne daje precizno precizno objašnjenje kako mozak/svijest/duša funkcioniše. Termin "Autosugestija" je samo naziv za pojavu, ne i objašnjenje iste. Hajde objasni ti meni kako DPS ovoliko godina ima ovakvu podršku biračkog tijela (ovo je retoričko pitanje).

    Muslimani su mogli da čekaju ne znam koliko vjekova modernu medicinu da bi počeli da se peru vodom nakon velike nužde, obrezuju i slično, ali, umjesto toga, odlučili su da slijede Božiju vjeru. "Rizik" se isplatio.

    Tačno je da postoje osobe koje su slabe, psihički nestabilne. Evo baš ovih dana je jedna od njih ubila rođenu majku sjekirom. Naravno, takve osobe mogu da se obrate psihijatrima u KBC-u, ali očigledno sve osobe to ne žele (a razloga za ovo ima dosta) i onda kontaktiraju "alternativne medicinare".

    Lako je reć: treba održavat zube i nećeš imat karijes. Međutim, kad te zub zaboli razmišljaš samo o tome kako da ga što prije popraviš/izvadiš. No, zube je danas uglavnom lako popravit. Dušu malo teže.

    Za svaki tretman Orahovac traži svjestan pristanak osobe. Posla ima preko glave (što znači da je stekao kakvo-takvo povjerenje).

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kazes da obavijestimo buksovce o Feridu pa da ga zovnu , shto kao ovo je pravo pa mu oni nece moc nista?
    Znas li da nikad niko nije uspio da naucno dokaze neku nadprirodnu silu, moc i sl. Cak postoji fond koji daje nagradu (vise miliona $) onome ko dokaze...
    Coek ima posla preko glave , naravno ,i sigurno im ne naplacuje
    Doticni gospodin , sve vrste vidovitih Kleopatri, Zorki i sl, narodnih vidara su u najmanju ruku prevaranti!
    Kreč, kolica i mešalica.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Znas li da nikad niko nije uspio da naucno dokaze neku nadprirodnu silu, moc i sl. Cak postoji fond koji daje nagradu (vise miliona $) onome ko dokaze...
    O dokazima, naučnom metodu i ostalom je bilo dosta rasprava. Obično ljudi koji na sva usta govore o "iznošenju dokaza" u stvari i ne shvataju šta je dokaz.

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Coek ima posla preko glave , naravno ,i sigurno im ne naplacuje
    Doticni gospodin , sve vrste vidovitih Kleopatri, Zorki i sl, narodnih vidara su u najmanju ruku prevaranti!
    Dokaži! Prevara je zakonom kažnjiva i dokaziva radnja, ali se o svakom slučaju sudi pojedinačno, a ne kolektivno.

    To što (bilo koji) čovjek naplaćuje usluge nema nikakve veze sa ispravnošću onoga što prakticira --- to je klasična zamjena teza.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izvinjavam se ,trebao sam to drugachije da kazem , ja mislim da je to prevara...
    Ako ti ljudi shto idu na tretmane ne misle tako , onda je to potpuno ok. Za njih to nije prevara, i niko ne moze dokazati suprotno.
    Mislim da egzorcizam ne postoji ,ti ne mislish tako i to poshtujem, ali to je vec malo shira tema pa zavrshavam raspravu...
    Pozdrav
    Kreč, kolica i mešalica.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Eo ja imam djavola u sebi, da ga zovnem da testiramo ?

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    ja mislim da je to prevara...
    Ako ti ljudi shto idu na tretmane ne misle tako , onda je to potpuno ok. Za njih to nije prevara...
    ...i eto ti placebo efekta

  24. #24
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Primarius, the sorrow, Scuba i ostali. Ja ovaj snimak nisam postavio da bi takvi poput vas prišli Islamu ili da bi naučili ili spoznali nešto novo. Ja bih zaista bio razočaran kada bi Bog s.w.t. takvima poput vas ukazao na pravi put, tj. zaista bih bio potrešen kada bi vi postali muslimani euzubillahi.
    Manite se ćoravih komentara jer najače prizivanje šejtana na sebe je upravo posprdavanje sa Božijim čudima.
    Nisam ni očekivao od vas da povjerujete. Imao sam jedan slučaj kada sam preko telefona pustio Kur'an jednoj curi, muslimanki. Sva se tresla, vrištala i drhtala dok su je majka i neki rođak držali za ruke. Znate li šta su izjavili sjutra dan? PS- da sam je zamađijao euzubillahi...
    E tako ni od vas ne očekujem ništa drugo od onoga što ste već izjavili.

    Pustinjak brate, jednom muslimanu je zabranjeno biti pesimista. Tvoji stavovi o Islamu su jako pesimistični. Na ovom forumu na osnovu sličnih snimaka bilo je ljudi koji su mi slali pwt., koji su uveliko spoznali istinu. Neki što su i sami u sebi imali šejtana a neki vidjevši snimke. Da su prišli Islamu su čak javno na ovom forumu izjavili. A šta misliš koliko je njih bliže spoznaji, od onih koji su se liječili od ovakvih stvari u Vladnama, ili onih koji su samo audio rukju slušali? Ogroman je to broj brate moj. Što se tiče osoba na snimku kojima se vidi lice, kad bi ih vidio na ulici nikada nikog od njih ne bi prepoznao. Prvo zbog lošijeg snimka, drugo zbog hidžaba. Tako da ti komentar nije na mjestu. Što se tiče toga kako je Poslanik s.a.w.s. pozivao u Islam, sjeti se da je i on pokazivao ljudima čuda. Sjeti se mjeseca. Sjeti se Musa a.s. faraona i čuda koja im je Musa a.s. pokazivao. Sjeti se Saliha a.s. i kamile koja je izašla iz kamena. Sjeti se Isa a.s. koji je oživljavao mrtve.
    Kažeš da ne činim marketing da bi ljudi dolazili na liječenje. Kažeš da tu nema sevapa! Dosta čudno mišljenje. Zar da nema sevapa izliječiti čovjeka na dozvoljen način kako je to i Poslanik s.a.w.s. radio? Zar nije sevap izliječiti bolesnog? Da li znaš da šejtani mogu kod čovjeka izazvati SVE vrste bolesti, bilo fizičke ili psihičke prirode? I izliječiti takvog čovjeka po tebi nije sevap!? Navedi mi dokaz za to iz Kur'ana.

    Što se tiče autosugestije, ona bi mogla imati efekta u nekoj blažoj mjeri, ali nikako u navedenim slučajevima gdje se jasno vidi bol i vriska. Što se tiče onih koji misle da je ovo namještaljka to je njihova stvar. Svako ima pravo da vjeruje u ono što hoće.
    Last edited by Mabus; 08-04-08 at 18:50.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ^ Da li moras da budes vjernik da bi ovo radilo na tebe?

    Evo ja bih da napravimo mali test, svi da skupe pare sto su zainteresovani sa foruma(ako ovaj naplacuje) i da testiramo ovoga cudotvorca.

Page 1 of 11 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Video kartica "Miro Video DC30"
    By motorsport in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 21-01-10, 03:02
  2. Predsjednicki izbori u Srbiji 2008.
    By Hrko in forum Politika generalno
    Replies: 221
    Last Post: 24-01-08, 08:28
  3. dvd video
    By KRisSLer in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 08-09-06, 05:14
  4. VMA's - MTV Video Music Awards (2005) Miami
    By ChromeRimz in forum Muzika
    Replies: 27
    Last Post: 04-09-05, 14:53
  5. Replies: 0
    Last Post: 22-02-05, 18:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •