Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 33 of 33

Thread: pitanje

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bar, MNE
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neko ovdje dobro zna o cemu to pisem, zar ne?

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    Interesantna stvar,ali kao shto kazhe narodna, "na muci se poznaju junaci" :mrgreen:
    U vezi,kao i u prijateljstvu jako je bitno da imate povratnu za sve shto radite. Lichno ja se trudim sve dok mislim da ima smisla,tachnije sve dok mi je stalo do te osobe.
    Dostojevski je jednom napisao da ako ocekujemo uslugu za ucinjenu uslugu prijatelju,onda prvobitno nismo ni ucinili uslugu vec smo je prodali.

    Ne znam kad se ni zasto izgubilo iskreno prijateljstvo,u kome ne mjeris koliko si dao ili primio.

    Najbitnije mi je da sam sama sa sobom u miru. I ne razmishljam o tome da li ce me "lupiti po nosu" moj odnos prema drugima,trudim se da budem fer. Nekad mi ne podje za rukom.

    A sto se kritika tice,samoj sebi sam najveci kriticar i mozda je pogresno ali cesto su mi te kritike jedino "bitne". Na druge se ne osvrcem,jer obicno "osjetim","primjetim" kad me neko kritikuje samo da bi izlijecio neki svoj kompleks ili da bi umanjio ono sto si uradio,postigao. Malo je onih koji ce se iskreno radovati tvom uspijehu. Vise je onih koji se deru kada padnu,a smiju se kada ti padnes..


    Quote Originally Posted by Mercury View Post
    A sta mislite kada dragoj osobi (ona zna da vam je draga) uputite jednu takvu 'dobronamjernu' kritiku pa vas ona stavi na 'ignore' listu? Naglo mjenja svoj odnos sa vama (nekad je prisan a nekad daleko od toga) zavisno od nekog svog raspolozenja.
    Skoro sam bio u takvoj situaciji. Cim bi pokazao neko vece interesovanje ta osoba je tu. Upija svaku rijec koju kazete. Ako se malo smirim ona bi imala nekakav neprijateljski stav prema meni. Ili ta kritika. Kada sam iskren popijem nogu. Trudio sam se da definisem takav odnos (kakav je bio) ali sam uvijek nailazio na zid (precutavanje, zatvorenost). Ako sam bio tu sve je ok. Ako bih probao da se vise unesem, blokada. A kada napravim malu pauzu (onako zbunjen), tada sam neprijatelj. Druga strana je ljuta sve dok ne progutam samopostovanje po ko zna koji put. Tako u krug do besvjesti.
    Iskreno, u takvim odnosima vidim neku neiskrenost i po meni to ne moze dobro funkcionisat.
    Tada bi trebalo napustit sve to jer nije vrijedno emot.bola koji nam nanosi.
    A ko je tebi dao "pravo" da nekoga "dobronamjerno kritikujes". Mozda Njoj nije potrebna kritika od Tebe vec sigurnost,podrska cak i ako grijesi. Po ko zna koji put izrecena fraza da ne prihvataju,ne vide SVI istinu na isti nacin.

    Da li meni to sto si opisao lici na "emotivni bol" - nimalo. Nesigurnost i strahovi se lijece konstantnom njeznoscu. Posle toga je sve lakse.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    U danasnjem drustvu nisi iskren ako kritikujes, ako prigovaras i sl...Ti si onda protivnik i tako te gledaju, tako si obiljezen.Strasno.Ne shvata narod da, ako ga kritikujes, to radis za njegovo dobro, a ne protiv njega.

    Mogu da oprostim, ali ne i da zaboravim.

    konachno da se i sa tobom za neshto slozhim ..

    mada... nije svaka kritika dobronamjerna...kod nas boga mi chesto stvari stoje malo drugachije...neki ljudi nekoga kritikuju ne polazetji od sebe i svog ponashanja u situaciji koju kritikuju..

    ovo bi "valjda" off topic...a sad ON topic... ...ja sam poznata kao netolerantna osoba, shto se u stvari odnosi na ovo shto Rvashanin reche da sam "ne zaboravljam"...Sve mozhe,ali do jedne ure...kad se predje neka granica poshtovanja mene, mojih principa, moje tolerancije,zhelje da, ma koliko neshto bilo mozhda apsurdno, bzv i u odredjenoj mjeri chak i neprihvatljivo, ja nekako to prihvatim, ili ne priznavanja velichine onoga shto ja ulazhem(kad zaista ulazhem!)...e ondaK vetj nemam prostora i izbora, sem da...jelte...prekratim prichu...nijesam od osoba koje to praktikuju i vole da "krate priche", naprotiv...ali kad vetj ne postoji neka tretja solucija...bozhe moj...ni prvi ni posljednji...da je pravi...do toga ne bi ni doshlo...

  4. #29
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tammy
    A ko je tebi dao "pravo" da nekoga "dobronamjerno kritikujes". Mozda Njoj nije potrebna kritika od Tebe vec sigurnost,podrska cak i ako grijesi. Po ko zna koji put izrecena fraza da ne prihvataju,ne vide SVI istinu na isti nacin.
    Lijepo si rekla ovo za emotivnu podrsku i sjajno si opisala vidjenje 'kritike' iz ugla karaktera slicnih sebi... Ali nekima je 'dobronamjerna kritika' znak paznje i da ti je stalo - to je ono sto bi 'kriticari' voljeli da 'nekriticari' shvate.. .. Oni koji bez problema daju kritiku obicno je bez problema i primaju (i obrnuto)..

    Da je Ona shvatala da Njegova 'kritika' bas znaci da mu je do Nje stalo, bas bi se osjetila podrzanom i sigurnom nakon te 'kritike' i problema ne bi ni bilo, kuzite...
    Eto zasto treba razgovarati- da se ne bi desavali bespotrebni nesporazumi ovakve vrste...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  5. #30
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bar, MNE
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Odli
    Nekad ne razumijem pojedine stavove. Tu curu znam vise od dvije godine. Nas odnos (kakav je bio) mi je dozvoljavao da joj uputim neku kritiku ali ne da bih je uvrijedio ili ponizio. Bio sam potpuno jasan u vezi toga. Pa i ona je mene kritikovala i imao sam razumjevanja.
    Zar bi trebali da cutimo?!
    Ne razumijem onu recenicu 'Odakle ti pravo da je kritikujes...?'
    Stvarno ne znam kako ko dozivljava kritiku na svoj racun.
    Problem je bio sledeci. Ne voli obaveze. Stalno odlaze i uvijek sebi pravi problem. Nije zavrsila rad kad je trebalo pa je profesor kaznio. Kako?
    Isti ispit mora ponovo da slusa naredne godine. (kakvo gubljenje vremena, slozicete se samnom)
    Tako uvijek radi ali ovog puta nije imala srece da se izvuce. Naravno, poslije te profine odluke, bila je ... sta mislite?
    Bilo mi je zao ali sam bio i iznerviran jer je tako neodgovorna. A zasto bi se ja nervirao zbog toga? (pitate me) Zasto kad nisam ja kaznjen?
    Zar je potrebno da odgovaram na ovo? Zar nije ocigledno?
    Kad kazem 'kritika' ne mislim na agresivan pristup. Kritiku mozes uputiti na beskonacno mnogo nacina. Ako te neko uvrijedio to radis na jedan nacin ali ako je u pitanju neko drag to radimo na drugi nacin.
    Ne znam koliko sam jasan. Pa zar medjuljudski odnosi moraju da budu toliko kruti i uzdrzani pa da se svi pitamo 'Kako se usudjujem?'

  6. #31
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato sto se neki ljudi petljaju tamo gdje im nije mjesto. Nema puno dobrih ljudi zato su svi navikli da su obicno kritike koje dobijamo od drugih lazne i da puno njih jedno govori drugo misli kao sto i jest tako. Zato oni koji ti nisu bliski, nemaju sto da se petljaju , sto ih se tice sto ja radim i kako radim jel tako? Ipak treba znat kome ces uputit te svoje kritike. Mene recimo boli uvo sto ce mi rec neko tamo lijevi ili neki poznanik i td. Bitno mi je sto ce mi rec moji doma i jos 1 ili 2 osobe van kuce i svi ostali smaraju i guraju nos tamo dje ne treba.
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  7. #32
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mercury, ti to places za nekom fuficom?
    pazi sad!
    nesigurno pace nije vrijedno truda. ona samo izgleda nesigurno a mozda voli da manipulise sa tobom ili da te samo zavlaci. uvijek sam tvrdio, i dalje tvrdim, da su djevojke te koje biraju a ne mi. ti tu ne mozes nista. ko zna gdje je problem.
    ili si pokazao da nisi podlozan manipulacijama ili si prestao da joj napumpavas ego ili si neke neodgovarajuce vjeroispovjesti. e he, ima i tih gadosti, vjeruj mi. samo je to jos tabu tema za njihove umisljene mozgove. najbolje da ti to *******. aritmija kazes? pa ti nisi normalan! nije ona vrijedna toga!
    a mozda je nezrela, mentalno. imao sam takav slucaj. 23 godine a na nivou srednjoskolke.
    ****** to!
    ti slusas Queen, je li? znas li onu Play The Game gdje Freddie kaze 'don't play hard to get'
    a misli na ljubav. ima na hiljade djevojaka oko tebe. ko **** nju
    Last edited by zvoncica; 31-03-07 at 14:12.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mercury druze, pa ti si ga opasno zaglibio sa nekom drugaricom hehe

    Sudeci po tvojoj prici, koriscen si za dizanje ega i ubijanje dosade, eto mozda se nedje potrefe i ozbiljniji razgovori. E sad, kad si poceo da kritikujes, vjerovatno si ubo istinu, a znas kako istina boli. Ta cura je ocigledno veoma sujetna i nesigurna, a kladim se da si je ti naucio da joj stalno povladjujes, tako da nije ni cudo sto se naljutila.
    Moj ti je savjet da se otkacis te djevojke, jer sudeci po svemu nije vrijedna da na nju trosis vrijeme. A ako ipak mislis da jeste, definitivno mjenjaj taktiku **** ga, veza izmedju drugova je za*ebana, cak iako postoji uzajamna privlacnost. Obicno jedna strana ne zeli da rizikuje dobro prijateljstvo, zarad veze, koja mozda i ne uspije. A nakon pucanja, ni tog prijateljstva ne moze biti nikako.
    Ponasaj se hladnokrvno i fukarski prema njoj, cak i po cijenu da ona odluci da prekine kontakte sa tobom. U tom momentu je iskuliraj, bez ikakve svadje, a onda ti ostaje da cekas. Ljudi obicno shvate sto su imali tek kad to izgube, a ako je to slucaj sa njom, nakon odredjenog vremena ce ti se privuc. A ako ipak ne bude nista, znaj da joj nikad nista nisi znacio i da te samo koristila zarad njenih niskih ciljeva. To je malo surov nacin, ali samo tako ces znat na cemu si. I sto je najbolje, bices u stanju da nastavis dalje sa ljubavnim zivotom, umjesto sto ces kao "good friend" citavog zivota cekati da se ona smiluje i kaze kako te voli. poz
    Last edited by zvoncica; 31-03-07 at 14:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. Pitanje referenduma zatvoreno
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 41
    Last Post: 21-01-09, 13:11
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. O Crnogorskom Pitanju
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-06, 08:27
  5. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •