Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: nadogradnja

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default nadogradnja

    Razmisljam o nadogradnji kose. Interesuje me da li neko ima iskustva sa tim?

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja licno nemam, al znam ljude koji su je radili, al bolje ako ces nesto dobro kod Panjkovica, kad sam vidjela jednu nadogradnju sto je on radio nisam vjerovala da nije prirodna kosa. Fantasticno. Mada mislim da ta kosa trazi dodatnu njegu, mislim da je uvijek moras fenirat ako ces da ti bude lijepa, bez obzira sto ti je mozda prirodna kosa extra i ne treba da je feniras.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam radila davno nadogradnju. Samo daj boze da ti uradi kako valja, da ti ne bi koji otpao cim ga zakacis nedje, a onda poslije je crnjak ici na "popravku".
    Meni je odradjeno u Baru, i to odlicno, jos sam imala i vrlo vrlo kratke nokte, jer ih grickam. Boljelo me je, jer prvo makne sve zanoktice okolo, pa nesto renda...ooooo i tesko mi ih je nalijepila. Ali na kraju je sve ispalo dobro. Malo mi je bilo cudno s njima, nisam mogla ni casu ufatit, nit zatvorit slic kako treba:-), al brzo se naviknes.
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    U pitanju je nadogradnja KOSE a ne noktiju, cure.
    Ja sam vidjela par cura kod mog frizera koji su kod njega radile nadogradnju i to nije loshe izgledalo,medjutim kad se razmakne kosa vide se ti sitni prstenchici (ne znam kako se tachno zovu) koji se kache pri korijenu za prirodnu kosu i uvijek je taj prvi sloj prirodne kose kraci pa mi neprirodno djeluje a i vidim da se koriste neki posebni shamponi,regeneratori (mada nije neophodno) i vrlo pazljivo i struchno pranje kose jer neadekvatno pranje moze nepovratno da unishti nadogradnju,tako mi reche frizer.
    Inache se i shisha i farba i pere kao prirodna kosa i radi se sa prirodnom kosom.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A o kojem frizeru je rijec?

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrEcavO_ZeLenA View Post
    Mozda ja ipak nesto propustam........

    Ti kao da nisi citala njene postove do sad...

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam to radila nekoliko puta, i imam super iskustva sa tim. Kosa nije zahtijevala nikakwu posebnu njegu od moje prirodne, jednostavno sam nastavila da koristim sampon i balsam koji sam ranije koristila(Garnier) i za svaki slucaj uzela Semi di Lino, ali nisam primijetila nikakwu razl izmedju njega i Garniera. Kosa se lagano rasceslja kad se opere, ali se prethodno osusi malo peskirom. Moze da se fenira kao prirodna, takodje da se farba i sisa... Moram samo da napomenem, da sam mnogo manje fenirala nadogradjenu kost, nego sto sam se fenirala bez nje. Razlog tome je sto mi je prirodnije izgledalo kad je prosusim i pustim, i nije bilo potrebe da je ispravljam. Tada je svaka nosila ispravljenu kosu pa mi je to malo bilo dosadno. Inace, te ekstenzije su maaalko uvijene, isto kao prirodna kosa izgledaju...
    Iduceg mjeseca opet stavljam.
    Inace Drecavo zelena je u pravu donekle. Ako cura ima krace ruke desi se da je *poklopi* kosa, bez obzira na njenu gradju. Ruzno bi bilo da joj je kosa do lakata. Mada, vazda je moze skratiti...
    Last edited by kuglica; 24-03-07 at 09:40.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrEcavO_ZeLenA View Post
    AisaJ,pomijesala si me sa Mystery
    A ona je mislila na nadogradnju noktiju,a ne kose
    a jesam sigurno, ne znam jutros ni kako se zowem od migrene.. Inace, necu brisati, posto se moj odgovor odnosi na nadogradnju kose, a moze i na nadogradnju noktiju, posto oboje lose stoji ako su nekome ruke bas male... Hvala na napomeni.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    a jesam sigurno, ne znam jutros ni kako se zowem od migrene.. Inace, necu brisati, posto se moj odgovor odnosi na nadogradnju kose, a moze i na nadogradnju noktiju, posto oboje lose stoji ako su nekome ruke bas male... Hvala na napomeni.
    heheh,ja juce nisam znala dje sam,vidi se prastajte ,a rvrasanin ne mijesaj se dje ti nije mjesto,samo toliko!
    Last edited by Oky; 24-03-07 at 15:16.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadogradnju kose je radila moja sestra od tetke u Beogradu.Posle dvije nedelje je pocela da opada! Normalno je njegovala i nije joj jasno sta se desilo.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  11. #11
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadogradnja je out :P

    elem,mislim da mali br ljudi zna da radi nadogradnju,a da se to ne primeti- nishta mi nije ruzhnije od kose na kojoj shtrche chvorovi i koja blago recheno izgleda kao mrtva i pohabana,josh kad je za par nijansi drugachija od prirodne boje ,horor bre :burp:
    Gledala sam kako izgleda takva kosa kad se opere,em shto ne mozhe da se rashceshlja,razvlachi se kao zhvaka,em izgleda neuredno i jeftino.

    U Beogradu jedino mogu da preporuchim frizera Dragana Taubnera, jer pouzdano znam kako radi.


  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Ja sam to radila nekoliko puta, i imam super iskustva sa tim. Kosa nije zahtijevala nikakwu posebnu njegu od moje prirodne, jednostavno sam nastavila da koristim sampon i balsam koji sam ranije koristila(Garnier) i za svaki slucaj uzela Semi di Lino, ali nisam primijetila nikakwu razl izmedju njega i Garniera. Kosa se lagano rasceslja kad se opere, ali se prethodno osusi malo peskirom. Moze da se fenira kao prirodna, takodje da se farba i sisa... Moram samo da napomenem, da sam mnogo manje fenirala nadogradjenu kost, nego sto sam se fenirala bez nje. Razlog tome je sto mi je prirodnije izgledalo kad je prosusim i pustim, i nije bilo potrebe da je ispravljam. Tada je svaka nosila ispravljenu kosu pa mi je to malo bilo dosadno. Inace, te ekstenzije su maaalko uvijene, isto kao prirodna kosa izgledaju...
    Iduceg mjeseca opet stavljam.
    Inace Drecavo zelena je u pravu donekle. Ako cura ima krace ruke desi se da je *poklopi* kosa, bez obzira na njenu gradju. Ruzno bi bilo da joj je kosa do lakata. Mada, vazda je moze skratiti...
    Oces li mi reci kod kojega frizera si to radila i kojom tehnikom, je li bilo lijepljenje u pitanju ili shivenje kose?

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by QLeRkA_Pg View Post
    Oces li mi reci kod kojega frizera si to radila i kojom tehnikom, je li bilo lijepljenje u pitanju ili shivenje kose?
    Ja nijesam chula za tehniku shivenja kose ali sam gledala lijepljenu.
    Ako neko zna kako to izgleda ,mislim na shivenje kose,prichajte?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neprirodno za mene i nemoguce zanemariti cinjenicu da to nije tvoja kosa ili jos gore da je necija.I uvek se primeti razlika.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by QLeRkA_Pg View Post
    Razmisljam o nadogradnji kose. Interesuje me da li neko ima iskustva sa tim?
    ne bih to radila za spas

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Princezica.

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    ne bih to radila za spas
    Takodje.

    Ne volim nishta shto nije prirodno pochevshi od noktiju, raznoraznih silikona pa sve do kose. Pih.



    Mademoiselle.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahaha najbolje da vas neko na ulici preozna i kazhe "ona djevojka nosi moju kosu"
    Kako Vaša bolest ?

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba li kome da prodam malo moje kose?

    doduse, treba prvo da ode na elektro ispravljanje
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by QLeRkA_Pg View Post
    Oces li mi reci kod kojega frizera si to radila i kojom tehnikom, je li bilo lijepljenje u pitanju ili shivenje kose?
    Radio mi je to 1 drug, u salonu Look By Nikola. tehnika stavljanja kose keratinom. Kazu za to sivenje da lijepo izgleda, ali ja bih izbjegavala to, samim tim sto se takva kosa kaci za korijen, i tesko ti je da je isperes da valja, i gadna bi mi bila pomisao da mi je ostalo sampona ili balzama na to mjesto. Pojedini frizeri izbjegavaju to, iz razloga sto postoji rizik da se stvri proces na tome mjestu, dok neki kazu kako je to jako dobro. ja sa tim nemam iskustva, tako da mogu da kazem samo ovo sto znam. Postoji jos i nadogradnja kose silikonom i keratinom. Silikonska nadogradnja se radi isto kao i keratinom, jedino je ta razliga u materijalu. Silikon je jako tesko skida sa kose i kosa se prilikom skidanja ekstenzija moze ostetiti. Keratin se recimo moze slomiti rukom kad se tretira tom, tecnoscju, tako da ja recimo mogu sama da skinem tu nadogradnju. Sto sam i uradila posljednji put. I bila sam prijatno iznenadjena, posto je moja kosa bila extra ocuvana, i bila je porasla bas lijepo.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #20
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Radio mi je to 1 drug, u salonu Look By Nikola. tehnika stavljanja kose keratinom. Kazu za to sivenje da lijepo izgleda, ali ja bih izbjegavala to, samim tim sto se takva kosa kaci za korijen, i tesko ti je da je isperes da valja, i gadna bi mi bila pomisao da mi je ostalo sampona ili balzama na to mjesto. Pojedini frizeri izbjegavaju to, iz razloga sto postoji rizik da se stvri proces na tome mjestu, dok neki kazu kako je to jako dobro. ja sa tim nemam iskustva, tako da mogu da kazem samo ovo sto znam. Postoji jos i nadogradnja kose silikonom i keratinom. Silikonska nadogradnja se radi isto kao i keratinom, jedino je ta razliga u materijalu. Silikon je jako tesko skida sa kose i kosa se prilikom skidanja ekstenzija moze ostetiti. Keratin se recimo moze slomiti rukom kad se tretira tom, tecnoscju, tako da ja recimo mogu sama da skinem tu nadogradnju. Sto sam i uradila posljednji put. I bila sam prijatno iznenadjena, posto je moja kosa bila extra ocuvana, i bila je porasla bas lijepo.

    hahahahaha...oooo AisaJ...nemojk mi retj da si radila nadogradnju!?aaaaaaaaaa nema boljega od Nicky-ja za to...moj flizerrrrrrr....ti zneashhhhh...:yipiiii:

    inache je meni kosa tako ishishana bila...da sad izgleda kao da je nadogradnja...i mogu vam retj da sam prezadovoljna...i da mi treba...uradila bi to odma...i to samo kod niDza
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 26-03-07 at 14:23.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Juce sam isla sa 1 drugaricom kod njega da se dogovorimo i ona i ja za frizuru kod njega, i moram da ti se pohvalim da mi je extra sredio obrve
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    aWaY
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Juce sam isla sa 1 drugaricom kod njega da se dogovorimo i ona i ja za frizuru kod njega, i moram da ti se pohvalim da mi je extra sredio obrve
    AisaJ,oces li mi reci gdje se nalazi na Zabjelu njegov salon??

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by QLeRkA_Pg View Post
    AisaJ,oces li mi reci gdje se nalazi na Zabjelu njegov salon??
    Javit cu ti se na pm sad. Mozemo se i dogovoriti zajedno da idemo ako hoces posto ja za nekih 10ak dana idem tamo na nadogradnju. Inace i da ne odes, nista propustit neces, ionako ti slijedi razgovor i objasnjavanje svega i svacega cim udjes i kazes sto te zanima.
    Last edited by kuglica; 26-03-07 at 16:21.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uzmi prirodnu kosu i nakaci klipove ... tako ne stetis svoju ... i mozes da skidas i stavljas po potrebi
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E vidis, dobro Xyana rece, tu sa klipovima sam zaboravila. Nisam gledala kako to izgleda, ali mi je bzw danas koda so ramena, sjutra do guzica. Previse je ocigledno. Ali ona recimo ne ostecuje kosu ni malo, lako se stavlja, lako skida... Ne znam koliko kosta, ni ko je kod nas u Pg stavlja.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nadogradnja N73 na N73ME
    By JungleBoy in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 08-02-07, 15:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •