Results 1 to 19 of 19

Thread: Industrija u CG - sadasnjost, perspektiva...?

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Industrija u CG - sadasnjost, perspektiva...?

    Cini mi se da svi znamo kako to trenutno funkcionise... E sad, pitanje je - da li je realno ocekivati da stvari po tom pitanju krenu na bolje? Koliki dio budzeta CG se uopste pokriva trenutno industrijom? Koliko bi trebalo, koliko je realno da ocekujemo u buducnosti? Sta uopste funkcionise kao dobar primjer uCG, neka firma, fabrika, bilo sta?

    Mnogo vaznije - da li nam je ekonomija uopste odrziva u buducnosti, da li mozemo ocekivati neki stepen razvoja i rasta standarda, ako se nesto ne uradi po pitanju industrije? Tema je siroka, za jednu zemlju koja planira da zivi uglavnom od turizma nedje u buducnosti - i ovo je bitno. Prije 20-30 godina samo su Zeljezara, KAP i Boksiti hranili porodice jedno 20-30 000 radnika, a sada... Pa eto, sada je na snazi socijala-mentalitet.

    Kakva je strategija na ovom polju uopste potrebna?
    Just to slip the skin...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Industrija je unistena jer su potrebni mozgovi za stalno unapredjivanje i utrku, jer tehnologija ide naprijed. To nama ne treba, nama je potrebno sto lakse a sto profitnije.
    Turizam, elitni sa kockarnicama i razni Piter Mank's. I energetika je laka kad se napravi, jednom kad se napravi hidroelektrana zavrsen je posa. Nema puno posla, malo odrzavanja. Ka krava kad mlijeko daje, muze se svaki dan samo sto je struja isplativija i to puno. No ih treba napravit, ka onaj autoput. A mi nit umijemo nit mozemo.
    Pa makr krave da drzimo, ili,luk da sadimo no je i to tesko.

    Nama bi najbolje bilo da se prodamo nekome, no je tesko srcu identitet izgubit pa je borba velika.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Saradnja DRZAVE, OPSTINE, UNIVERZITETA I PRIVREDE,
    mora biti na Jevropskom nivou,
    Energetika, klasicna i alternativna, vjertogeneratori, biomasa, solarni uredjaji,
    drvna industrija, prerada i gotovi proizvodi od prvoklasnog drveta,
    pomorski saobracaj 90% od ukupnog trasporta na globalnom nivou,
    drumski transport i zeljezicki,
    lekovi za domace trziste po licenci,
    krec i cimenat, sljunak i pijesak, mermer i prerada istog, kamen ,
    vodoprivreda, od flasiranja do tretmana otpadnih voda, samo ta branza zaposljava 36000 , i donosi 4,5 milijardi prihoda, ukupno globalno trziste 350 milijardi eura,
    poljoprivreda,prerada povrca , voca, mesa.

    ITD, ITD,
    CILJ CGe,
    360 000 RADNO AKTIVNIH,
    od toga 100 000 poslodavaca,
    260 000 zaposljenih,
    100 000 u javnim sluzbama, zdrastvo, skolstvo, sudstvo i izvrsni organi i komunalci.
    ALI NE DA MRCVARE GRADJANE, NEGO DA IM BUDU SLUGE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Cini mi se da svi znamo kako to trenutno funkcionise... E sad, pitanje je - da li je realno ocekivati da stvari po tom pitanju krenu na bolje? Koliki dio budzeta CG se uopste pokriva trenutno industrijom? Koliko bi trebalo, koliko je realno da ocekujemo u buducnosti? Sta uopste funkcionise kao dobar primjer uCG, neka firma, fabrika, bilo sta?

    Mnogo vaznije - da li nam je ekonomija uopste odrziva u buducnosti, da li mozemo ocekivati neki stepen razvoja i rasta standarda, ako se nesto ne uradi po pitanju industrije? Tema je siroka, za jednu zemlju koja planira da zivi uglavnom od turizma nedje u buducnosti - i ovo je bitno. Prije 20-30 godina samo su Zeljezara, KAP i Boksiti hranili porodice jedno 20-30 000 radnika, a sada... Pa eto, sada je na snazi socijala-mentalitet.

    Kakva je strategija na ovom polju uopste potrebna?

    Samo da podvucemo nesto u startu.. Jesu li ovo Vasa pitanja kao politickog kandidata NOVE ili kao forumasa... Izvinite sto Vas pitam, ali tu su granice jako tanke pa ne bih da komentari budu na neki nacin "zloupotrijebljeni" u te svrhe..
    Izvinite sto sam oprezna, ali razumjecete i sami ...

    Hvala Lepo

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Samo da podvucemo nesto u startu.. Jesu li ovo Vasa pitanja kao politickog kandidata NOVE ili kao forumasa... Izvinite sto Vas pitam, ali tu su granice jako tanke pa ne bih da komentari budu na neki nacin "zloupotrijebljeni" u te svrhe..
    Izvinite sto sam oprezna, ali razumjecete i sami ...

    Hvala Lepo
    Kakve veze Majo ima Nova sa svom ovom pricom? Nije mi jasno odakle oni u svemu tome, pa ako mozes da mi objasnis... Unaprijed hvala.

    Moja pitanja su prije svega iz ugla (relativno) mlade osobe koja nema predstavu koliki je udio industrije u popunjavanju naseg budzeta, da li bi valjalo da taj udio bude veci ili je ok ovako kako jeste, itd, itd... Moje saznanje je tu na nivou prosjecnog gradjanina koji je svjedok nasih zadnjih 20 godina - a to je prosto, da je nekad radilo xy fabrika u CG i da je narod zivio od toga, a sad vise ne.

    Ne zelim da ulazim u price tipa "ko nas je sve zeznuo i zasto je sve to tako bilo zadnjih 20 godina" - jer je to prica milion puta prezvakana i na forumu i svugdje, nego prosto postavljam pitanje na koje nemam odgovor - da li mozemo da ocekujemo neki ekonomski prosperitet u buducnosti, samo se oslanjajuci na turizam, i zanemarujuci industriju (ako je uopste zanemarujemo)?

    Ono sto je moja struka i o cemu bi mogao da pricam - je opet u vezi sa telekomunikacijama (a tu je cini mi se osim boljih uslova za potrosace, razbijanja raznoraznih monopola i strogog postovanja i implementacije standarda tesko traziti neke modalitete za napredak u CG) i dijelom sa energetikom (a tu je gospodin Milovan, prije svega prakticnim iskustvom, mnogo recitiji od mene).
    Ono sto me posebno interesuje je kakva je situacija u masinskoj industriji, rudarstvu, prehrambenoj industriji... Jer o tome imam krajnje opstu predstavu. Gdje su prostori za napredak, za 5, za 10 godina... Sta je drzava obavezna da obezbijedi firmama, proizvodjacima, i koje firme bi eventualno mogla dovesti na nase trziste... itd, itd.


    Dakle Majo, moj motiv za ovu temu je - moje neznanje i zelja da nesto naucim i cujem. Ok?


    Kakve veze ima sve to sa Novom Srpskom Demokratijom?
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Malo me potaklo da razmislim u tom smjeru pisanje g. El Rea oko koristenja komentara u politicko karijeristicke svrhe.. Sasvim opravdano pitanje, jer javno djelovanje u tim vodama daje neku odgovornu tezinu zastupanja stavova. Zato, nije zacudjujuce moje pitanje radi korektnog nastavka diskusije.
    Mladost se moze koristiti kao osnova za nezrelost i naivnost, ali kad je u pitanju javno diferencirana licnost, tu vise nema mjesta za kabanicu "mladosti". Ili, da bolje razjasnim ekonomistima zbog nacina mog razmishljanja - differentiated marketing..
    Taj diferencirani marketing se dosta, ako ne i previse, koristi u politickim vodama zbog strategije politickih partija i politikantskih namjera a time i navodjenja, i bogami cesto i "zloupotreba". Zato u ovom slucaju poticanja na temu ima veze sa NOVA i njenim javnim kandidatima za politicke funkcije.
    Ovo sve zahvaljujuci izrazenim mislima g. El Rea.. I potrebe za pravilnim odgovorima na osnovu svega recenog do sada i objektivnog zaziranja od javnog pozicioniranja u korist diferenciranog marketinga onih s kojima nema iole politicke i namjerne bliskosti.
    Mislim da je moj oprez sasvim opravdan i razjasnjenje je od opste koristi.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-09-11 at 16:28.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Meni je tvoj oprez sasvim ok, samo... ne znam kakve veze Nova ima sa mnom i ovom temom Ozbiljno.

    Rijetko ko od nas ovdje javno nastupa punim imenom i prezimenom, niti bih ja to uradio - i to ne zbog pisanja na politici, nego zbog pisanja na temama na kojim govorim o mnogo intimnijim i licnijim stvarima. Jednostavno, svi zelimo da na neki nacin zastitimo svoju privatnost, prije svega od ljudi koji na forumu nista ne pisu nego samo voajerisu nad pisanijom drugih ljudi.

    Opet, nakon 7 godina na forumu, srecan sam sto sam jedan broj ljudi odavde pustio u svoj zivot i sto su mi ti ljudi prijatelji, a i ne smeta mi to sto jedan poveci broj ljudi sa foruma zna i ko je getaway blues, imenom i prezimenom. Tako da o mojim motivima da se otvori neka tema... mislim da nema potrebe da govorim.

    Ako se necija zelja da sazna i dobije odgovore moze okarakterisati kao nezrelost i naivnost... ja to mogu prihvatiti kao necije misljenje, ali mislim da to nema mnogo veze sa temom.
    Last edited by getaway blues; 28-09-11 at 17:03.
    Just to slip the skin...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Industrija je unistena jer su potrebni mozgovi za stalno unapredjivanje i utrku, jer tehnologija ide naprijed. To nama ne treba, nama je potrebno sto lakse a sto profitnije.
    Turizam, elitni sa kockarnicama i razni Piter Mank's. I energetika je laka kad se napravi, jednom kad se napravi hidroelektrana zavrsen je posa. Nema puno posla, malo odrzavanja. Ka krava kad mlijeko daje, muze se svaki dan samo sto je struja isplativija i to puno. No ih treba napravit, ka onaj autoput. A mi nit umijemo nit mozemo.
    Pa makr krave da drzimo, ili,luk da sadimo no je i to tesko.

    Nama bi najbolje bilo da se prodamo nekome, no je tesko srcu identitet izgubit pa je borba velika.

    Nama nista ne trebaju mankiji i hidrocentrale koje ce donositi prihod berluskoniju, sta ima CG od mankija razmisli koliko je prodat Arsenal i lokacija i koji prihod od toga sad imamo. Ima programa koje bi kreditirale banke, koji bi Crnoj Gori donijeli prihode, bili ti programi u turizmu, uslugama, poljoprivredi ili industriji nekoj laksoj naravno oni su nasa sansa. Mozda ja grijesim, ali tako vidim situaciju.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nama nista ne trebaju mankiji i hidrocentrale koje ce donositi prihod berluskoniju, sta ima CG od mankija razmisli koliko je prodat Arsenal i lokacija i koji prihod od toga sad imamo. Ima programa koje bi kreditirale banke, koji bi Crnoj Gori donijeli prihode, bili ti programi u turizmu, uslugama, poljoprivredi ili industriji nekoj laksoj naravno oni su nasa sansa. Mozda ja grijesim, ali tako vidim situaciju.
    Danska je chitava PRIVATIZOVANA, sto strancima sto DOMACIM KAPITALISTIMA, POLITICKI OLIGARSI nemaju nikakvog uticaja u REALNI SEKTOR, u nekim akcionarskim drustvima dje drzava ima akcije, imaju STRUCNJAKE u nadzorne odbore ali ne PARTITOKRATE,
    dok se EKONOMIJA NE OSLOBODI OD PARTITOKRATA,
    i ne stvori AMBIJENT ZA FER TRZISNU UTAKMICU,
    samo ce MONOPOLISTI I VELIKI IGRACI KOJI MOGU UCJENJIVAT IZVRSNU VLAST I TRAZIT PORESKE POVLASTICE I PORESKE OAZE, od kojih ni OPSTINA NI DRZAVA NE VIDI VAJDE; POVLASCEN POLOZAJ; KAPa; JUGOPETROLA, T-COMa, EPCGe, PROMONTEA, iz svih stoje njihove MATICNE DRZAVE I UCJENJUJU CGu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovi koji su uspjeli da dobro prodaju radna mjesta i obezbjede pristojne penzije su poslednji koji ce se ovajditi od cg industrije, za vjeki vjekova.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  11. #11
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Milovane nijesam protiv privatne svojine, ali cu uvijek biti protiv pljacke i monopola, ako malo bolje pogledas sva nasa privatizacija je brutalna otimacina ili najobicnija pljacka, a to sto je neko prodavao preduzeca kaja imaju monopol to je tek prica za sebe. To je svjesno radjenje zla ovom narodu i to se nicim ne pere to je klasicna izdaja.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nama nista ne trebaju mankiji i hidrocentrale koje ce donositi prihod berluskoniju, sta ima CG od mankija razmisli koliko je prodat Arsenal i lokacija i koji prihod od toga sad imamo. Ima programa koje bi kreditirale banke, koji bi Crnoj Gori donijeli prihode, bili ti programi u turizmu, uslugama, poljoprivredi ili industriji nekoj laksoj naravno oni su nasa sansa. Mozda ja grijesim, ali tako vidim situaciju.
    Pa znam no ja namjerno ''hvalim'' te Djukine & Co poduhvate. Oni oce laku zaradu, kocku pa se zapravo najvise kockaju sa nasim zivotima.

    Naravno da ima projekata koji bi mogli da se ostvare u CG ali drzava nije spremna, evo i jedna innfrastrukturni projekat kakav je trebao biti autoput nisu uspjeli da ostvare.
    Nebitno sto ocemo kapitalizam i privatno, autoput bi trebao da bude drzavni projekat jer tako bi drzava stvorila dobre uslove za dobar biznis, a oni nisu sposobni za to nit imaju para nit znanja.

    Zato je lakse druziti se sa Mankovima i Sinavatrama, i to je super dok god funckionise no je muka kad ne funkcionise ka sto je u zadnjih par godina.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Najvaznije za GRADJANE je razbijanje Grckog MONOPOLA na gorivo, T-coma na fiksnu, KAPa da SKLAPA,
    i EPCGe nacerat da ulaze PROFIT, umjesto dijeljenja, stanova, premija i PROFITA, da gradi nesto za buducnost potomaka.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milovane, ako nije neumjesno pitanje, reci nam koliko si ti dobio otpremninu kad si otisao u penziju? Na primjer radnici zeljezare koji zadnjih godina nijesu proizveli zeljeza ni za jednu tepsiju dobili su prije neki dan po 20 iljada eura, pa ti sad vidi da li je kriza u Danskoj ili u Crnoj Gori i dje je jaca industrija

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nikad nikakve OTPREMNINE nijesam dobio ni sa jednog radnog mjesta, citao sam o direktorima PROPALIH BANAKA i moje Banke Roskilde Banke, koja je LIKVIDIRANA,
    da je Valentin Hansen dobio veliku sumu kad je dobio orkaz i neku ZESCU PENZIJU,
    ali to nije iz KOLEKTIVNOG UGOVORA,
    nego iz induvidualnog sa poslodavce, slicno FUDBALERIMA,
    ali se ima pravo na podrsku za nezaposljene, ogranicen period od 2 godine, pa na socijalnu poslije isteka, sve o trosku drzave, poslodavci ne brinu o socijalnim posledicama, to je briga drzave i sindikata, POSLODAVCI SAMI SASTAVLJAJU POBJEDNICKI TIM,
    a nesposobnima sleduje noga u pozadinu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Dobro ljudi nije da branim nase promasaje ali smatram da su ovdje radnici stvarno zakinuti i da treba da dobiju to sto ih sleduje po ugovoru pa kakav god on bio. Dogovor je dogovor.


    Nego evo novosti ''lijepih''

    Katnić:Još do 200 miliona eura zaduženja obveznicama

    Click image for larger version. 

Name:	299katnicv.jpg 
Views:	69 
Size:	9.2 KB 
ID:	65852

    Crna Gora će sljedeće godine ponovo emitovati euro obveznice, najavio je ministar finansija dr Milorad Katnić u intervjuu agenciji Blumberg nakon sa*stanaka u MMF i Svjetskoj banci u Vašingtonu.

    Ministar Katnić je rekao daje finansiranje budžetskog deficita za ovu godinu obezbijedeno, kao i da će Crna Gora opet sljedeće godine pristupiti stranim tržištima ukoliko joj budu odgovarali tržišni uslovi piše Pobjeda.

    - Tražićemo 150-200 miliona eura, kao i prethodni put kada su euro obveznice u pitanju -rekao je Katnić.

    U zavisnosti od uslova tržišta, Vlada će možda potražiti alternative finansiranja, uključujući više novca od Svjetske banke ili čak neke „nove programe izdavanja" od MMF.

    - Međutim, euro obveznice su naš prvi izbor - dodao je Katnić. Ministar je ocijenio da će privredni razvoj Crne Gore dostići ili premašiti prošlogodišnji rast od 2,5 odsto usred turističkog buma.

    Turizam, koji čini desetinu crnogorske privredne proizvodnje, tokom prvih sedam mjeseci ove godine porastao je 8 odsto, što je više od predviđenih 5 odsto, kazao je on u intervjuu nakon sastanaka u Međunarodnom monetarnom fondu i Svjetskoj banci u Vašingtonu. -Država koja je stekla nezavisnost 2006. godine i želi da se učlani u Evropsku uniju do kraja decenije, oslanja se na dvije milijarde eura vrijedne planirane italijanske i egipatske investicije u turizam i energetiku tokom narednih deset godina kako bi najmanja bivša jugoslovenska republika postala energetski centar Balkana i turističko odredište bogatih - kazao je Katnić.
    Crna Gora sve je bliža dostizanju standarda koji će je kvalifikovati za manju potrebu prisustva Programa Ujedinjenih nacija za razvoj, što je uspjeh Vlade, ocijenio je zamjenik glavnog Administratora te organizacije za Evropu, Hao-liang Ksju. Ministar finansija Milorad Katnić sastao se prilikom radne posjete Njujorku sa Ksjuom i novoimenovanim direktorom kancelarije UNDP-a u Crnoj Gori, Rastislavom Verbenskim. -U dužem i otvorenom razgovoru sagovornici su razmijenili utiske o dosadašnjim rezultatima rada te međunarodne organizacije u Crnoj Gori i potrebi unaprijeđenja dalje saradnje- navodi se u saopštenju Ministarstva. Ksju je, kako su dodali,zadovoljan ozbiljnošću i partnerskim odnosom koji je crnogorska Vlada pokazala prema projektima na kojima UNDP radi, posebno navodeći da je u do sada sprovedenim reformama, Crna Gora ispunila neke od veoma ambiciozno postavljenih Milenijumskih razvojnih ciljeva. - Ksju je konstatovao da je Crna Gora sve bliža dostizanju standarda koji će je sve manje kvalifikovati za potrebu prisustva UNDP- a-saopštili su iz Ministarstva. Zajednički je konstatovana neophodnost za daljim nastavkom saradnje na pro*jektima koji ce biti komplementarni sa evropskom agendom koja je postavljena kao Vladin strateški prioritet.


    Dakle, energetski centar Balkana i turisticko odrediste bogatih. To je to sto nasa vlada oce. Nikakva nova fabrika, nikakav gotovi proizvod za izvoz nista...I onda kazu kako to treba da radi privatni sektor. Privatni sektor u ovim uslovima moze samo da piljari, da uveze robu i prodaje - da se bavi trgovinom i da zaposlajva radnike koji ce mu raditi za 300e. Ne moze da postoji srednja klasa, samo bogati i siromasi.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Od cega da pravimo PITU,
    ajde da budemo realni i OTVORIMO KARTE,
    ne o broju "ZAPOSLJENIH" nago o UCINKU I EFIKASNOSTI I REZULTATIMA NASEG "RADA",
    zar vas nije STAMOTA, mene licno VRIJEDJA,
    podatak da 36 000 zaposljenih, u vodo privredi i tretmanu otpadnih voda,
    zarade 4,5 milijardi eura, UNIVERZITET, OPSTINE, DRZAVA I 200 PRIVATNIH PROIZVODJACA UREDJAJA ZA FILTRIRANJE I TRETMAN PITKE VODE I TRETMAN OTPADNIH VODA,
    a CIPANCIJELA CGa, 620 000, hazardera na drumovima i kockarnicama, vlasnici 1,2 miliona mobilnih, 250 000 krsa iz Berkovica i 1000 ganc novih i blindiranih za nashe "MOZGOVE" iz milistarstava i IZVRSNE VLASTI, i koliko nas KARDIOLOG OZDRAVI BOLESNIH SRCA U ODNOSU NA DANSKOG KARDIOLOGA, KOLIKO SE UGRADI STENTOVA PO GLAVI HIRURGA; KOLIKO BAJPASOVA; KOLIKO TRANSPLATACIJA BUBREGA I JETRI; KOLIKO TONA BOKSITA PO RADNIKU, KOLIKO BALVANA I KUBNIH METARA DRVETA BEZ CRVETA PO DRVOSJECI, KOLIKO MALIH PRASADI PO KRMACI; moga bi do sjutra, no necu da VAM KVARIM SRECU,
    i BUDIM VAS IZ DUBOKOG BALKANSKOG SNA, NERADNIKA I RASIPNIKA,
    KOJI TRI GODINE ZIVE OD KREDITA, A PRIJEHODNIH 17 od PRODAJE DRZAVE CGe, i njenog BOGASTVA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Kukala nam majka kad dodju da se placaju one prve drzavne obveznice, oro ce nam uzleceti nedje po tih gora, a tada pocinje "sirtaki" . . .

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Cini mi se da svi znamo kako to trenutno funkcionise... E sad, pitanje je - da li je realno ocekivati da stvari po tom pitanju krenu na bolje? Koliki dio budzeta CG se uopste pokriva trenutno industrijom? Koliko bi trebalo, koliko je realno da ocekujemo u buducnosti? Sta uopste funkcionise kao dobar primjer uCG, neka firma, fabrika, bilo sta?

    Mnogo vaznije - da li nam je ekonomija uopste odrziva u buducnosti, da li mozemo ocekivati neki stepen razvoja i rasta standarda, ako se nesto ne uradi po pitanju industrije? Tema je siroka, za jednu zemlju koja planira da zivi uglavnom od turizma nedje u buducnosti - i ovo je bitno. Prije 20-30 godina samo su Zeljezara, KAP i Boksiti hranili porodice jedno 20-30 000 radnika, a sada... Pa eto, sada je na snazi socijala-mentalitet.

    Kakva je strategija na ovom polju uopste potrebna?

    Nema toga više

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sadasnjost Brskuta
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 36
    Last Post: 12-09-20, 09:33
  2. perspektiva grada
    By getaway blues in forum Centralni
    Replies: 13
    Last Post: 20-12-12, 21:20
  3. Parfemska industrija
    By appelle moi in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 23-12-10, 22:52
  4. I to je sadasnjost ,a i buducnost Crne Gore
    By saresad in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 13-08-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •