Page 11 of 18 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 434

Thread: Ratovaćemo za Kosovo!

  1. #251
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post

    Kad nesto vazi za Albance zasto ne bi vazilo i za druge? Zasto recimo Pljevlja, Andrijevica, Berane i Herceg Novi ne bi mogli da raspisu referendum i da odluce da su recimo deo Srbije?

    Zasto onda ne bi Tuzi, Rozaje, Gusinje, Ulcinj, Plav ne bi raspisali referendum i izglasali da budu deo Albanije?

    I Albanci i Srbi u Crnoj Gori se zale da ih Crnogorci ugnjetavaju i ne dozvoljavaju im da ostvare svoja nacionalna prava sto znaci da prema shrekovoj logici oni imaju pravo na otcepljenje
    kako smo ti trn u oko sto je to?
    Ovjde je tema o Kosovu i TOminoj izjavi
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #252
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    druga stvar ako kosovo dobije nezavisnost to znaci da ce svaka opstina u ex SFRJ moci da odluci koje drzave zeli da bude deo.

    Kad nesto vazi za Albance zasto ne bi vazilo i za druge? Zasto recimo Pljevlja, Andrijevica, Berane i Herceg Novi ne bi mogli da raspisu referendum i da odluce da su recimo deo Srbije?

    Zasto onda ne bi Tuzi, Rozaje, Gusinje, Ulcinj, Plav ne bi raspisali referendum i izglasali da budu deo Albanije?

    I Albanci i Srbi u Crnoj Gori se zale da ih Crnogorci ugnjetavaju i ne dozvoljavaju im da ostvare svoja nacionalna prava sto znaci da prema shrekovoj logici oni imaju pravo na otcepljenje
    Andrijevčani traže određenu vrstu autonomije, a zašto bi Rožaje bilo dio Albanije kad su većina Bošnjaci/muslimani?:eek:

  3. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kur ka mu nis Toma ne Kosov?
    Mi prit si burr...

  4. #254
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Već izvesno vreme se preti Srbiji,da ako ne pristane na secesiju dela svoje teritorije,da će Albanci krenuti u opšti rat,da će doći do nestabilnosti itd.
    Neki američki političari(Holbruk)otvoreno prete da će u slučaju izostanka nezavisnosti Kosova,doći do nasilja,ugrožavanja Srba na Kosovu.
    Ispada da su Albanci neka ogromna sila pa se NATO i SAD toliko boje nasilja koje oni mogu izazvati,što je zaista smešno.
    Amerikanci prete Srbiji albanskim nasiljem već mesecima,da ukoliko Srbija ne pristane na odvajanje dela svoje teritorije,ima Albanci da se dignu na sveopšti rat i da posatiru ono malo Srba što je ostalo na Kosovu,i ako zatreba da napadnu i na sam Beograd.
    Ova američka pretnja Srbiji albanskom puškom i nasiljem,je smešna,jer Albanci ne mogu ništa sami da učine,oni su samo puleni Amerike koja je inače zauzeta ratnom kampanjom u Iraku.Ispada da Srbija i Kosovski Albanci mogu nešto da pregovaraju ali ako rezultat ne bude po volji Albanaca onda ima da bude nasilja i čega sve ne.
    Nikolićeva izjava je samo odgovor na višemesečne pretnje Srbiji albanskim nasiljem i ratom i pritiske da se prihvati rešenje koje odgovara albanskoj strani.
    Cilj ovakve izjave je da razbije teze koje stalno pronose američki mediji i političari da su Albanci hoće da ratuju za Kosovo,a Srbi neće,i da treba izaći u susret onoj strani koja je spremna za rat zbog svojih ciljeva.
    Srbija upravo treba da nastavi snažno da se protivi cepanju svoje teritorije,jer izgleda da se "albanska stvar" ne odvija baš onako kako su Amerikanci zamislili te da im je sada glavni argument prazna pretnja albanskom puškom.Ukoliko Albanci krenu da vrše nasilje nad preostalim Srbima,Srbija treba da policijom i žandarmerijom i vojskom posedne Sev.Kosovo,što se može učiniti za nekoliko sati jer tome nema ozbiljnijih prepreka pošto bi lokalno stanovništvo to jedva dočekalo,a međunarodne snage su Albanci kamenicama rasterivali u martu 2004 ,pa bi se oni povukli.

  5. #255
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Budi ti malo realan. Albanci nisu kupili KOSMET vec su ga dobili ratovanjem, i velikim brojom porodica proslih 60' ih do 90' godina. Svaka Albanska porodica je imala (i cak sad jos uvjek!) po 4 i vise djece. Onda ti je lako biti u kratko vrijeme u tudu zemlje visina.

    Jos uvjek je 75% KOSMETA (tako nesto!) imovina Srpske Pravoslavne Crkve ili Srpskog naroda! Ti Albanci zivi tamo u kuce, stanove, izceranih, mucenih Srba!

    Srbi im dali saku, a Albanci im uzeli rame itd! Neka se KOSMET razdvoji pa ce drugari traziti i druge territorije Balkana.

    Ne vjerujem da Albanci mogu garantovati bjezbjednosti Srbima, Roma itd. na KOSMET u slucaju samostalnosti. Vec ce jedva cekati da ih izceraju. Ne dozvoljavaju ni Srpske Telecom Operatore ili struju na KOSMET. I onda bi oni KOSMET kao zemlju demokracije da dignu (kakva fantazija!) hahaha.

    @ Lommy: Branijo bi svoju zemlju jeli ne?! To je princip koji vise narod ovde nezna, pa i nikad nisu ni culi :mrgreen:
    Bilo bi dobro da se odreknes nacionalizma.

  6. #256
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Ajde kad pricas o velikoj Srbiji, da cujem granice te fantomske drzave.
    Pa dobro, prevarih se da uzmem i po nesto vidim, mada ocigledno nismo istu literaturu listali.
    Ne radi se o tome da ja i par momaka sa foruma pomenemo neke stvari da bi postale cinjenice, ja samo kazem ono sto ja znam, a sa njima ces morati da raspravis sto ti nije jasno.
    Itekako ih uporedjujes, samo malo pogledaj sto si pisao u postovima na ovu temu, bas imas lijepo misljenje o nekom kad ga uporedjuje sa cetnicima.
    I zasto kazes moj kolega Lost? Zar nismo svi ovdje kolege, ovo je samo sukob misljenja, nista drugo, a vjeruj mi da nemam pojma ko je on.
    I na kraju, ako te zanima rezultat, Budvani su dobili 3-1
    Fantomske drzave?
    Evo ti sliku predloga Dr Koljaca Voja Seselja zvanog - The Noz

    Pa cujes, to sto ti znas ne vrijedi nista ako nemas cime da potkrijepis.
    B'ate, Lost je izjavio na jednom drugom topicu da su svi Srbi u sustini cetnici. Ja to nikad izjavio nijesam, i pravim razliku izmedju extrema i normalnih Srba.

    Svaka cast za Budvane!

    Evo i predloga Velike Srbije sto uzeh sa neke velikosrpske grupe:
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #257
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Pod Velikom Albanijom spadaju,između ostalih i južna Crna Gora i južna Srbija.
    Samo nemoj da mi pričaš kako je to izmišljeno.
    A cekaj, jesi li ti dje cuo ili vidio grupe albanskih mladica sirom Crne Gore da promovisu Veliku Albaniju ili da se neko zalaze za to?
    A sto cemo sa Velikom Srbijom?Sto cemo sa Srbima koji otvoreno pjevaju:
    "NIje ovo MOntenegro vec junacko srpsko leglo" ?
    Pazi, mene je potpuno svejedno o kakvim se ekstremima radi. Ti si vjerovatno neki freski Crnogorac, pa ti ne smeta Srbovanje ali se tobos bojis Albanaca.E vidis mene vise zabrinjavaju ovi prvi nego ovi drugi.




    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Pokušano je da se internacionalizuje pitanje statusa Malesije,što je spriječeno akcijom policije,9.9.2006.
    Pokusano od 15 tak ljudi,instaliranih sa strane koji su morali da traze podrsku sa Kosova za eventualna dejstva jer je nijesu imali medju domacim stanovnistvom.

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Slažem se,ali ja sam mislio da mora da pukne po guzici da bi shvatili ko izaziva mržnu i rat.
    Mrznju i rat izaziva onaj koji izjednacava sve zbog nekoliko individualnih slucajeva.
    Sta bi radio da $utra vidis miting mase Albanaca na kome se pjeva nije ovo Montenegro vec junacko albansko leglo?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #258
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Fantomske drzave?
    Evo ti sliku predloga Dr Koljaca Voja Seselja zvanog - The Noz

    Pa cujes, to sto ti znas ne vrijedi nista ako nemas cime da potkrijepis.
    B'ate, Lost je izjavio na jednom drugom topicu da su svi Srbi u sustini cetnici. Ja to nikad izjavio nijesam, i pravim razliku izmedju extrema i normalnih Srba.

    Svaka cast za Budvane!

    Evo i predloga Velike Srbije sto uzeh sa neke velikosrpske grupe:
    Voja Seselj je u Hagu, tako da je otisao tamo odakle ne moze da kuje ono sto je zamislio.
    Ja sam se ubio ovih dana da potkrijepim svoju pricu, ali je za tebe izgleda uzalud.
    Jesi, nazivao si ih bas dosta puta cetnicima i generalizovao stvari, a to sto je on rekao me ne zanima jer pricam sa tobom. I nadam se da pravis razliku izmedju extrema i normalnih ljudi i to ne samo kod Srba, ima ih i kod ostalih naroda.
    I ja velim svaka cast za Budvane, zasluzeno su dobili utakmicu.

  9. #259
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Voja Seselj je u Hagu, tako da je otisao tamo odakle ne moze da kuje ono sto je zamislio.
    Da, ali je ostavio svoje sledbenike koji su najjaca partija u Srbiji i koji su vjerni njemu i njegovoj ideologiji 100%.
    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Ja sam se ubio ovih dana da potkrijepim svoju pricu, ali je za tebe izgleda uzalud.
    Ti se mozda jesi ubio, ali nijesi da konkretnih rezultata.
    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Jesi, nazivao si ih bas dosta puta cetnicima i generalizovao stvari,
    Daj primjer jednog takvog mog generalizovanja pa da ti se odma izvinim i ispravim to.

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    a to sto je on rekao me ne zanima jer pricam sa tobom.
    Da, ali optuzujes mene za nesto sto je on otvoreno rekao na drugom topicu a ti mu se nijesu suprostavio vec se slozio sa njim.

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    I nadam se da pravis razliku izmedju extrema i normalnih ljudi i to ne samo kod Srba, ima ih i kod ostalih naroda.
    Naravno da pravim. Svuda ima ekstrema i svuda ima normalnog naroda.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #260
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Nikolićeva izjava je samo odgovor na višemesečne pretnje Srbiji albanskim nasiljem i ratom i pritiske da se prihvati rešenje koje odgovara albanskoj strani.
    Cilj ovakve izjave je da razbije teze koje stalno pronose američki mediji i političari da su Albanci hoće da ratuju za Kosovo,a Srbi neće,i da treba izaći u susret onoj strani koja je spremna za rat zbog svojih ciljeva.
    To sam i ja rekao u prvom mom postu odje, medjutim nadam se da Nikolic zna sta radi jer ovakve izjave mogu kostati na hiljade zivota kasnije.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #261
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Da, ali je ostavio svoje sledbenike koji su najjaca partija u Srbiji i koji su vjerni njemu i njegovoj ideologiji 100%.
    Ja ne vidim da smo mi ovdje ugrozeni od njih i da nam prijeti neka opasnost, jer smo samostalna drzava, medjunarodno priznata.


    Ti se mozda jesi ubio, ali nijesi da konkretnih rezultata.
    Hm, ocigledno je da na isti nacin ne vidimo neke stvari zato ti kazes da nema rezultata,jer ja mislim suprotno

    Daj primjer jednog takvog mog generalizovanja pa da ti se odma izvinim i ispravim to.
    Pogledaj svoje postove u ovom i topicima koji su na neki nacin povezani sa ovim pa ces naci ovo sto ja pricam. Ne moras se meni licno izvinjavati...



    Da, ali optuzujes mene za nesto sto je on otvoreno rekao na drugom topicu a ti mu se nijesu suprostavio vec se slozio sa njim.
    Ja ovdje iznosim svoje misljenje, bez icijeg uticaja, tako da sve sto sam rekao nema nikakve veze sa onim sto neko drugi prica.



    Naravno da pravim. Svuda ima ekstrema i svuda ima normalnog naroda.
    Konacno da se slozimo oko necega. Zato te molim da ubuduce ne generalizujes stvari.

  12. #262
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    To sam i ja rekao u prvom mom postu odje, medjutim nadam se da Nikolic zna sta radi jer ovakve izjave mogu kostati na hiljade zivota kasnije.
    Pošto američka administracija i mediji snažno zagovaraju princip da zbog stabilnosti i mira,treba ispuniti zahteve one strane koja je spremna za rat i nasilje,jasno daju poruku Srbiji da i ona mora početi da se ponaša kao kosovski albanci,i da počne pretiti nasiljem i ratom ako želi da se njeni zahtevi ozbiljno shvate.Srbija je i dalje bez obzira na znatno smanjenje vojske,višestruko vojno jača od kosovskih Albanaca i veoma bi lako skoro bez ikakvog otpora mogla zauzeti Sever Kosova,gde bi joj snažnu podršku pružilo lokalno srpsko stanovništvo,a verovatno bi ovu akciju mogle da izvedu nešto jače policijske snage i žandarmerija bez učešća vojske.Takav potez Srbije bi bio sasvim opravdan u slučaju da počnu da se obistinjuju pretnje o ugrožavanju Srba zbog nezadovoljstva Albanaca ako ne dođe do nezavisnosti Kosova.
    Zvaničnici Srbije treba da poruče Amerikancima da uopšte ne brinu zbog albanskog nasilja ako ne dobiju nezavisnost i da se Srbija može za to pobrinuti,te da se slobodno može nastaviti rešavanje statusa Kosova bez ikakve bojazni od albanskog nasilja.To treba da poruče i otvoreno kažu zvaničnici Srbije a ne da to prepuštaju Nikoliću čija je stranka kompromitovana ratnom politikom.

  13. #263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sto cekate ?

  14. #264
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cekamo pravi trenutak. sad nije pravo vreme jer bi nas amerika opet bombardovala. cekamo da siptari izgube podrsku amerike da se promene medjunarodne okolnosti u nasu korist pa krecemo u akciju. idemo glavom a ne grlom u jagode.

    to se mozda i ne bude desilo za nasih zivota no nije ni bitno. desice se pre ili kasnije. samo je pitanje vremena.

    nasi su preci cekali 500 godina da povrate kosovo pa su ga na kraju povratili. mi imamo jednaku resenost da uradimo isto.

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa dobro onda,zelim vam srecu

  16. #266
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post

    nasi su preci cekali 500 godina da povrate kosovo pa su ga na kraju povratili. mi imamo jednaku resenost da uradimo isto.
    Najbolje bi bilo da se Srbi zale svim medjunarodnim sudovima da im se podhitno povrate sve teritorije Dushanovoga velikoga carstva,a ako idemo tom logikom onda ce italijani najbolje proc (ka nasljednici velikoga Rimskoga carstva) pa ce sva Evropa i dobar dio Azije pripasti njima!
    A ne smijem ni da zamislim shto bi Srbija chinjela kad bi Austro-ugarska i Turska trazile da im se vrne sve shto su nekad osvojile

    Ostavite se priche shto je bilo na Kosovu-polju prije 600 godina no se vidjite shto je sad na Kosovu-polju i shto se moze uchinjet da se mirno rijeshi ta situacija.
    Samo chitam shto pishesh na topicima posvecenim Kosovu i ne mogu da vjerujem da jedan mladi pametan chovjek u 21 vijeku misli da moze da ide glavom kroz zid i da ce njegova rijeshenost da ide u rat vratiti kad-tad Kosovo u granice Srbije.
    Sam protiv svih,kad je to moglo i bilo?
    Shto prije shvatish da Albanci nijesu od juche na Kosovu i da imaju prava na njega kao i ti, a sad i malo preche pravo no ti jer ih je toliko koliko ih je, i jer ih podrzava svijet,bice ti lakshe da se suochish sa gubitkom Kosova.

  17. #267
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    kosovo jeste deo srbije i ti sto tvrdis da nije si kod mene i kod svih drugih normalnih srba uracunat u neprijatelje srbije i srpskog naroda. ostaj mi zdravo.
    Tako je!! Istina je najveci neprijatelj Srpstva i svi koji zbore istinu i onako kako jeste su neprijatelji Srba!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  18. #268
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    kosovo je okupirani deo srbije.
    Okupiran bi bio jedino ako bi se oni koji tamo zive tako osjecali. Jedina okupaciona snaga na Kosovu bi trenutno bila Srpska, da napadne.
    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    nezavisno nikada nece biti jer ga mi kao takvo nikada necemo priznati.
    Ih, potresce se Kosovari sto ih vi necete priznati... Ako njih svijet prizna mozete vi da se slikate.

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    kosovom vladaju NATO snage zajedno sa siptarima. srpski predsednik ne sme da ode na teritoriju svoje okupirane zemlje jer okupacione snage to ne dozvoljavaju. strana okupaciona NATO vojska je na Kosovu zajedno sa siptarskim teroristima.
    Brate, od srca ti sad zelim da se sto prije probudis i da se sto prije pomiris sa Istinom. Istina ti je prijatelj i istina ti moze samo dobra donijet.

    Istina glasi da na Kosovu zivi preko 90% albanskog stanovnistva, Kosovo ima svoju vladu i svoje institucije i vec potpuno Nezavisno od Srbije. Ostalo je formalnost.


    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    Da nije ne bi nas toliko ubedjivali da ga se odreknemo. NIkada ga se necemo odreci i ratovacemo za oslobodjenje Kosmeta od okupatora, cim nam to dozvole medjunarodne okolnosti.
    A sto ces da radis sa 2 miliona Albanaca na Kosmetu? Hladnjace?Etnicko ciscenje?
    Izgubljeno je Kosovo za vazda, jer invazija Srba na Kosovo bi potpuno destabilizovala i poremetila sve drzave u regionu a to svijet i Evropa nikad dozvoliti nece.

    Ajd sad, ti i istina - mir mir mir, niko nije kriv....!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #269
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Angry

    LOST IN SPACE? :mad:

    Lijepo sam te zamolio da ne vrijedjas moje pretke i njihova nacionalna osjecanja!

    Ti se na to ne obazires, nastavljas sa svojim cetnickim, nacional-sovinistickom tiradama, pozivas u etnicko ciscenje, iznosis neistine, izvrces cinjenice i lazes narod po ovome forumu.

    Ponovicu ti samo ovo: niko moj NIKAD nije ginuo za srpstvo ni za Srbiju. Svi su zivot davali za Crnu Goru i krv prolivali pod crnogorskom zastavom. To sti si mislis da se pokrivas pjesnistvom i fiks idejama pojedinih vladara iz dinastije Petrovica ti ne daje za pravo da vrijedjas narod po forumu!

    I nemoj vise da si se usudio da mi pomenes sta moji preci bili i za koga su ratovali! Nesoju od nesoja! :mad:

    Ko je moderator ovoga foruma?

    Tamo se nesto svira qurcu o nekakvim pravilima i sve nekakve prdnjave o vaspitanju, a odje se najocitnije krsi nekoliko pravila foruma, i niko ni abera na to ne daje.

    Po***** se u sred ovakve moderatorske i administratorske politike! Kad je administratoru muka da slusa sto se njemu i njegovim moderatorima prigovara onda se zavrne topik.

    Bezobrazluk, primitivizam i glupost - eto to pocinje da vlada ovijem forumom! :mad:
    Last edited by simm; 24-03-07 at 05:26.
    - Ladan ko taština duša -

  20. #270
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    kosovo je okupirani deo srbije. nezavisno nikada nece biti jer ga mi kao takvo nikada necemo priznati.

    kosovom vladaju NATO snage zajedno sa siptarima. srpski predsednik ne sme da ode na teritoriju svoje okupirane zemlje jer okupacione snage to ne dozvoljavaju. strana okupaciona NATO vojska je na Kosovu zajedno sa siptarskim teroristima.

    No i pored toga Kosovo je i dalje zvanicno bilo i bice deo Srbije.

    Da nije ne bi nas toliko ubedjivali da ga se odreknemo. NIkada ga se necemo odreci i ratovacemo za oslobodjenje Kosmeta od okupatora, cim nam to dozvole medjunarodne okolnosti.
    Svi stanovnici Kosova zele da ono bude nezavisno, to je volja vise od 95% ljudi na Kosovu!!!!!
    Sta raditi sa tim ljudima,trebali ste ih postovati a ne ugnjetavati svo ovo vrijeme,pa to stvarno niko ne bi trpio.Zasto se albanci u Crnoj Gori ne bune?-Zato sto imaju sva prava (mada jos ponesto nedostaje) .
    Kakve veze ima sto ga Srbija ne prizna kad ga priznaju SAD, Njemacka, Italija, Rusija, Francuska, Velika Britanija, Grcka , Makedonija, Crna Gora, Albanija(i mnogi drugi,naveo sam one vaznije i komsije)...tu odluka Srbije moze uticai samo na to da dobije jos jedne sankcije!

  21. #271
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    vidim da nijesu raspolozeni ovi nasi da ratuju i ako je kako kazu ``Kosovo srce Srbije`` a od skora bi i jedan skup ispred hrama ``Kosovo je srce Crne Gore`` (u tom fazonu),
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  22. #272
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I zaboravih da dodam shreku da mi se cini da nam mnogo vise prijeti projekat velike Albanije od projekta velike Srbije.

  23. #273
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Svi stanovnici Kosova zele da ono bude nezavisno, to je volja vise od 95% ljudi na Kosovu!!!!!
    .
    Sigurno i 95% Srba u RS želi odvajanje od BiH,a na svetu takvih situacija gde bi jedna manjina želela da se odvoji od države ima u preko 100-nak država.
    Quote Originally Posted by igy View Post
    Sta raditi sa tim ljudima,trebali ste ih postovati a ne ugnjetavati svo ovo vrijeme,pa to stvarno niko ne bi trpio
    Šta sada čine Albanci sa Srbima ako ih ne ugnjetavaju?Isto čine i sa Romima koji su praktično pred istrebljenjem na Kosovu a nemaju nijednu opštinu ili enklavu gde su u većini.
    Problem ugnjetavanja jedne manjine se ne rešava rasparčavanjem teritorije te države već reformama,uključivanjem manjine u politički život i vlast.
    Kosovski Albanci su imali tokom 90-tih bezbroj ponuda od strane srpske opozicije(pre svega SPO i DS,i manjih stranaka okupljenih u "DEPOS" i Koaliciju "Zajedno")da se priključe širokoj koaliciji opozicije protiv Miloševića,koji bi u tom slučaju pao još 1993 ili 1996,jer bi opoziciji 16-20% albanskih glasova bilo više nego dovoljno da glatko porazi Miloševića,koji počev od 1990 nikada nije imao većinu u parlamentu.
    Tako i Albanci snose deo odgovornosti za Miloševićevo ugnjetavanje,jer su odabrali bojkot koji je čitavih 90-tih omogućavao održavanja vlasti Miloševića.Oni su imali prećutan a možda i formalan dogovor sa Miloševićem jer su oni njemu bojkotom omogućavali da pobeđuje na izborima,a on je njima omogućio da imaju nelegalne škole,zdravstvene ustanove i svoje nelegalne organe,da Albanci ne plaćaju porez,struju i komunalije,da ne uplaćuju doprinose PIO itd.Situacija na Kosovu je zahvaljujući ovakvom dogovoru bila mirna sve do 1998 godine kada su Albanci podigli oružanu pobunu.


    Quote Originally Posted by igy View Post
    Zasto se albanci u Crnoj Gori ne bune?-Zato sto imaju sva prava (mada jos ponesto nedostaje) .
    Ima vremena,neće još to pitanje da potenciraju dok ne izdejstvuju secesiju Kosova.Posle toga će pokušati da isto učine sa Južnom Srbijom i Zap.Makedonijom,gde već imaju naoružane terorističke grupe,a C.Gora im trenutno nije prioritet.No,ako se stvori Velika Albanija,bilo u obliku 1 države bilo u obliku 2 na Balkanu,ta država će i dalje biti raspoložena za širenje,jer su mape Velike Albanije davno zacrtane a one ne obuhvataju samo Kosovo.
    Nije stvar u tome da li Albanci imaju sva prava,već u pravljenju Velike Albanije.Albanci su se dizali na pobunu i 1981 kada su imali najširu moguću autonomiju,a na Kosovu nije bilo nijednog srpskog policajca,a sve što se dešavalo kasnije je samo nastavak seperatističke pobune iz 1981.
    Quote Originally Posted by igy View Post
    Kakve veze ima sto ga Srbija ne prizna kad ga priznaju SAD, Njemacka, Italija, Rusija, Francuska, Velika Britanija, Grcka , Makedonija, Crna Gora, Albanija(i mnogi drugi,naveo sam one vaznije i komsije)...tu odluka Srbije moze uticai samo na to da dobije jos jedne sankcije!
    Već sada je jasno da Kosovo neće biti priznato na Savetu Bezbednosti još manje na Generalnoj Skupštini.Ima dosta država koje imaju sličan problem kao i Srbija i koje se žestoko protive secesiji dela druge države upravo zbog sebe a ne Srbije.Sem Rusije i Kine,koje imaju svoje seperatizme(čečenija,Tibet,Tajvan) nezavisnosti Kosova se protive i Španija,Rumunija,Bugarska i još neke članice EU,a takvih država ima na desetine u čitavom svetu(Indonezija,Indija,Nigerija)a sve ove države su članovi Generalne Skupštine OUN i neće dozvoliti da Kosovo postane međunarodno priznata država i članica OUN.

  24. #274
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Ima vremena,neće još to pitanje da potenciraju dok ne izdejstvuju secesiju Kosova.Posle toga će pokušati da isto učine sa Južnom Srbijom i Zap.Makedonijom,gde već imaju naoružane terorističke grupe,a C.Gora im trenutno nije prioritet.No,ako se stvori Velika Albanija,bilo u obliku 1 države bilo u obliku 2 na Balkanu,ta država će i dalje biti raspoložena za širenje,jer su mape Velike Albanije davno zacrtane a one ne obuhvataju samo Kosovo.
    Nije stvar u tome da li Albanci imaju sva prava,već u pravljenju Velike Albanije.Albanci su se dizali na pobunu i 1981 kada su imali najširu moguću autonomiju,a na Kosovu nije bilo nijednog srpskog policajca,a sve što se dešavalo kasnije je samo nastavak seperatističke pobune iz 1981.
    ti misliš da ALBANIJA kao država koja svakim danom sve više napreduje, ima tako debilne planove ?

    da se njoj bakće s kosovom, makedonijom, južnom srbijom i crnom gorom ?!

    ma daj

  25. #275
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Ulcinj,Crna Gora
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    ti misliš da ALBANIJA kao država koja svakim danom sve više napreduje, ima tako debilne planove ?

    da se njoj bakće s kosovom, makedonijom, južnom srbijom i crnom gorom ?!

    ma daj
    Pricati sa dusanp je samo gubljenje vremena.On jos uvijek zivi u 19 vijeku.

Page 11 of 18 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Noel Malkolm: KOSOVO, BITKA I MIT
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 75
    Last Post: 19-07-10, 20:03
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •