Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 434

Thread: Ratovaćemo za Kosovo!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Ratovaćemo za Kosovo!

    Zamjenik predsjednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić poručio je da su radikali "spremni da i oružjem brane opstanak Kosova u Srbiji!"

    "Zapad mora da zna kako će Srbija reagovati u slučaju proglašenja nezavisnog Kosova. Reagovaćemo na sve načine. Ratovaćemo protiv Albanaca. Oni jesu spremni, kažu. E, trebalo bi da i mi budemo spremni", rekao je Nikolić za beogradski Kurir.


    Mene sada zanima, da li su spremni i ovi nasi ``crnogorski`` Srbi da ratuju i da idu da brane KiM, posto su to, da ne zaboravimo, velike patriote?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jesu, ako ne pane kiša. Ako pane, ... ko će se kvasit, bolan!?
    - Ladan ko taština duša -

  3. #3
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta pisase ono u gorskom vijencu za kosovo?

    i sta da mislimo o onima koji su izdali i odrekli se toga sto pise u "Crnogorskoj bibliji" Gorskom Vijencu?

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    sta pisase ono u gorskom vijencu za kosovo?

    i sta da mislimo o onima koji su izdali i odrekli se toga sto pise u "Crnogorskoj bibliji" Gorskom Vijencu?
    ja mislim da ti sigurno nećeš ići na kosovo, već piskarati po forumu

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    sta pisase ono u gorskom vijencu za kosovo?

    i sta da mislimo o onima koji su izdali i odrekli se toga sto pise u "Crnogorskoj bibliji" Gorskom Vijencu?
    Potpuno je nevažno što piše u Gorskom Vijencu o Kosovu, to je Njegoš vas Srbe palio i napalio da ratujete za njega.
    Vjerovatno ćeš i ti sa Tomom u rat?

    Pogledaj, jedan od najvećih Srba Ilija Garašanin, nije priznavao nikakve Srbe u Bosni, znao je samo za pravoslavne Bošnjake.

    -----
    "...Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak..."
    Ilija Garašanin, Načertanije (1844. g.)
    ------
    Last edited by Ćipur; 23-03-07 at 13:13.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ee pozdravljam povratku Srpske Juzne Pokrajine KOSMET!

    Pozdravljam rijesenje da KOSMET ostane u okviru Srbije, sa dogovorima naravno.

    Ali Albanci ne popustaju nista, tako da NECE doci nikakvo rijesenje posto se sa njima nemoze dogovarat. To su dokazali proslih nedelja. Jedino rjesenje za Srbe ostaje, je da KOSMET vrate, kako su ga Albanci dobili: ratom.

    Ovaj put nebi bilo mnogo NATO akcije vjerujem, posto su EU i NATO u godine posled 1999 ukopcali da se pogresnju stranu napali. (A i mnogo su zguzvani u Afganistan i Irak. Vojnici koji im se vracu su spremni za pshicki dom.)

    Znam da je glupo reci ovo, i da je sigurno da bi ih puno stradalo, ali bez ovakve akcije, je tesko dokazati Albancima (u slucaju da postane KOSMET njihov) da to isto ne isprobaju prima Makedonije ili CrneGore.

    Ali dobro, nije uvjek narod Albanije, Kosmeta i djela Makedonije kriv za situacije. Nego njihovi politicari, vrhovi, vojske, organizacije itd. Oni ih manupilisu, gone, prepisuju historiju razlicitih djelova balkana itd.
    Last edited by MNT; 23-03-07 at 13:23.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Jedino rjesenje za Srbe ostaje, je da KOSMET vrate, kako su ga Albanci dobili: ratom.
    Zdrav ti menie i veseo bio, ne podrzavam Albance, ali nijesu ga oni ratom dobili vec su ga kupili i to skupo, dok je ovoj nasoj braci rasala ``guza``.
    Budi malo realniji...


    Quote Originally Posted by Lost In Space
    sta pisase ono u gorskom vijencu za kosovo?

    i sta da mislimo o onima koji su izdali i odrekli se toga sto pise u "Crnogorskoj bibliji" Gorskom Vijencu?
    pusti ti sto pise, nego oces li uzeti ti pusku u ruku i ici da ``branis`` bracu?
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ne znam što bi pričali kad bi Malesija težila odvajanju,ili ne daj Bože neka opština u CG.
    Na primjer ,ja imam neku livadu na koju rijetko idem,bogomi da počne neko ogradu da pobija preko nje,ne da mi nebi bilo svejedno no bi mu to bilo zadnji put.
    A ako bi ga puštio da čini kako je naumio,onda bi on malo po malo zakučio cijelu livadu.


  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post

    Mene sada zanima, da li su spremni i ovi nasi ``crnogorski`` Srbi da ratuju i da idu da brane KiM, posto su to, da ne zaboravimo, velike patriote?
    Spremni su svi do jednog da se skupe u obliznju kafancinu i da se odatle pjani zalijecu, ali nikako da krenu.

    Nema od toga nista. Pricaju praznu pricu, racunaju ako Albanci prepadaju Zapad destabilizacijom i ratom u slucaju da ne bude Zavisnosti, oni bi da je prepanu isto ratom u slucaju Nezavisnosti.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy
    ja imam neku livadu na koju rijetko idem,bogomi da počne neko ogradu da pobija preko nje,ne da mi nebi bilo svejedno no bi mu to bilo zadnji put.
    A ako bi ga puštio da čini kako je naumio,onda bi on malo po malo zakučio cijelu livadu.
    Imaš ti neku svetinju na tu livadu, na primjer? Ili si moralno pobijedio u neku bitku na tu livadu?
    - Ladan ko taština duša -

  11. #11
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Zdrav ti menie i veseo bio, ne podrzavam Albance, ali nijesu ga oni ratom dobili vec su ga kupili i to skupo, dok je ovoj nasoj braci rasala ``guza``.
    Budi malo realniji...
    Budi ti malo realan. Albanci nisu kupili KOSMET vec su ga dobili ratovanjem, i velikim brojom porodica proslih 60' ih do 90' godina. Svaka Albanska porodica je imala (i cak sad jos uvjek!) po 4 i vise djece. Onda ti je lako biti u kratko vrijeme u tudu zemlje visina.

    Jos uvjek je 75% KOSMETA (tako nesto!) imovina Srpske Pravoslavne Crkve ili Srpskog naroda! Ti Albanci zivi tamo u kuce, stanove, izceranih, mucenih Srba!

    Srbi im dali saku, a Albanci im uzeli rame itd! Neka se KOSMET razdvoji pa ce drugari traziti i druge territorije Balkana.

    Ne vjerujem da Albanci mogu garantovati bjezbjednosti Srbima, Roma itd. na KOSMET u slucaju samostalnosti. Vec ce jedva cekati da ih izceraju. Ne dozvoljavaju ni Srpske Telecom Operatore ili struju na KOSMET. I onda bi oni KOSMET kao zemlju demokracije da dignu (kakva fantazija!) hahaha.

    @ Lommy: Branijo bi svoju zemlju jeli ne?! To je princip koji vise narod ovde nezna, pa i nikad nisu ni culi :mrgreen:
    Last edited by MNT; 23-03-07 at 14:03.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Imaš ti neku svetinju na tu livadu, na primjer? Ili si moralno pobijedio u neku bitku na tu livadu?
    Ne znači mi posebno ali ona je moja i tu je kraj priče.
    Mogu da dam nekoj đeci fudbal da igraju,ali da je prisvoje,nikako.
    Ja to malo indirekno.Direkno bi biloodržavam radikale u njihovoj namjeri.


  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Ne znači mi posebno ali ona je moja i tu je kraj priče.
    Mogu da dam nekoj đeci fudbal da igraju,ali da je prisvoje,nikako.
    Ja to malo indirekno.Direkno bi biloodržavam radikale u njihovoj namjeri.
    lijepo li je iz tople sobe podržavati nekog ko bi ratovao

    junački :lolblue:

  14. #14
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Zdrav ti menie i veseo bio, ne podrzavam Albance, ali nijesu ga oni ratom dobili vec su ga kupili i to skupo, dok je ovoj nasoj braci rasala ``guza``.
    Budi malo realniji...




    pusti ti sto pise, nego oces li uzeti ti pusku u ruku i ici da ``branis`` bracu?

    naravno da hocu. kakav bi ja to covek bio kad bi odbio da branim sopstvenu zemlju i izneverim kosovski zavet predaka?

    A vi koji ste isti izneverili, vama se verovatno sad preci u grobu prevrcu.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    lijepo li je iz tople sobe podržavati nekog ko bi ratovao

    junački :lolblue:
    Toma nema sta pametnije da govori, on samo sakuplja politicke poene, ocekuje nove izbore, posto u Srbiji od vlade nece biti nista najvjerovatnije.
    Kakav crni rat za Kosovo, kako misle tamo da upadnu snage Vojske Srbije,
    daj ne budimo naivni. Od toga nece nista da bude.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space
    kosovski zavet predaka?
    Sta podrazumijevas pod ovim?
    - Ladan ko taština duša -

  17. #17
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gorski Vijenac

    Posveta Prahu Oca Srbije

    Zna Dušana rodit Srpka, zna dojiti Obiliće,
    al heroje ka Požarske, divotnike i plemiće,
    gle, Srpkinje sada rađu... Blagorodstvom Srpstvo diše...
    Bježi, grdna kletvo, s roda - zavjet Srbi ispuniše!

    Vladika Njegos je svoje najvece delo posvetio "prahu Oca Srbije" , Karadjordju Petrovicu jer je ispunio "zavjet predaka" i pokrenuo svoj narod u oslobodjenje. Zavjet nasih predaka jeste da nasu zemlju i nas narod ne ostavimo nikada okupiranom i da radimo sve sto mozemo da je/ih oslobodimo.

    Ja sam spreman , i najveca sreca u zivotu bi mi bila, da mogu da taj zavet mojih predaka ispunim i nase Kosovo zajedno sa svojom drugom bracom - oslobodim. A ako li u tome ne uspem , ostavicu to u amanet svojoj deci, jednako onako kako su nasi preci to ostavljali u amanet svojoj.

    JA svoje pretke nisam izdao

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Đe misli da pokupi borce, pošto su se usrali u život Srbima iz BiH i Hrvatske ne očekuju valjda od njih da se bore za Kosovo. O volji Srba iz Srbije za ratovanjem suvišno je govoriti. Ostaju im jedino Srbi iz CG.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space
    Vladika Njegos je svoje najvece delo posvetio "prahu Oca Srbije" , Karadjordju Petrovicu jer je ispunio "zavjet predaka" i pokrenuo svoj narod u oslobodjenje. Zavjet nasih predaka jeste da nasu zemlju i nas narod ne ostavimo nikada okupiranom i da radimo sve sto mozemo da je/ih oslobodimo.

    Ja sam spreman , i najveca sreca u zivotu bi mi bila, da mogu da taj zavet mojih predaka ispunim i nase Kosovo zajedno sa svojom drugom bracom - oslobodim. A ako li u tome ne uspem , ostavicu to u amanet svojoj deci, jednako onako kako su nasi preci to ostavljali u amanet svojoj.
    Pa je li to zavjet predaka ili Njegoševa poezija?

    Šta je za tebe sreća u životu? Da tuguješ za epskim likovima i događajima ili da životni put prema sopstvenom grobu prođeš bez uzdaha i ožiljaka?

    Quote Originally Posted by Lost In Space
    JA svoje pretke nisam izdao
    U kom smislu ih nijesi izdao?

    Jesu li ti oni ostavili zavjet da po forumu širiš veliko-srpski patriotizam ili si bio neđe da sa puškom crijeva prosipaš nevjernicima i izrodima?
    - Ladan ko taština duša -

  20. #20
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moji preci su se borili za Srpstvo i Srbiju. Recimo 2 pradeda su mi bili ucesnici balkanskih ratova, ucesnici prvog svetskog rata, borili su se za ovu moju zemlju kad god je ona bila ugrozena i napadnuta i ja sam duzan kao njihov potomak da njihovu borbu nastavim.

    Borili su se i tvoji preci za Srpstvo, za oslobodjenje od Turaka, za Metohiju no si ti tu njihovu borbu izdao.

    U tome je razlika izmedju mene i tebe. Ja svoje pretke nisam izdao.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Spremni su svi do jednog da se skupe u obliznju kafancinu i da se odatle pjani zalijecu, ali nikako da krenu.

    Nema od toga nista. Pricaju praznu pricu, racunaju ako Albanci prepadaju Zapad destabilizacijom i ratom u slucaju da ne bude Zavisnosti, oni bi da je prepanu isto ratom u slucaju Nezavisnosti.
    zaboga jesi li ikad vidio trijeznoga Srbina? Stvarno je sreca sto si daleko od Crne Gore jer bi odje poludio od sebe i svojih tripova.
    I potpuno je normalno da Srbija brani ono sto je njeno vjekovima,gdje im se nalaze najznacajniji spomenici kulture...
    Kako bi se ovdje reagovali da neko ne daj Boze krene na Cetinje i svetinje koje se tamo nalaze? Zar bi rekli srecno vam bilo, nama ostaje dosta!

  22. #22
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada 30 siba po tudjoj guzici (pogotovo ako je guzica srpska) - ne boli

    A bolelo bi da Siptari kojom nesrecom uzmu Cetinje, pola Podgorice, Tuzi, Rozaje, Gusinje, Ulcinj.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    Moji preci su se borili za Srpstvo i Srbiju. Recimo 2 pradeda su mi bili ucesnici balkanskih ratova, ucesnici prvog svetskog rata, borili su se za ovu moju zemlju kad god je ona bila ugrozena i napadnuta i ja sam duzan kao njihov potomak da njihovu borbu nastavim.

    Borili su se i tvoji preci za Srpstvo, za oslobodjenje od Turaka, za Metohiju no si ti tu njihovu borbu izdao.

    U tome je razlika izmedju mene i tebe. Ja svoje pretke nisam izdao.
    Koga su moji preci izdali ili nijesu izdali ti ne možeš da pričaš jer ne znaš.

    Dalje, nemoj da si bezobrazan i da govoriš ko je ođe izdajnik ili nije. Ja tebe nijesam ničim uvrijedio, no sam ti postavljao pitanja na koja ti ne odgovaraš ili odgovaraš sa praznim argumentima zasnovanim na poeziji i istorijski dokazanim izmišljotinama.

    Dalje, moji se preci nijesu nikad borili za srpstvo ni za Srbiju. Borili su se za Crnu Goru, za crnogorski narod i za crnogorsku draču i kam. To što ti mene učiš za koga su se oni borili ja smatram krajnje malicioznim napadom na moju porodičnu istoriju i moje pretke.

    Ako si spreman za diskusiju i razgovor, da odgovaraš na pitanja ako si raspoložen, onda tako i radi, a uvrede i podyebavanja ostavi za neđe drugo.
    - Ladan ko taština duša -

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    Ada 30 siba po tudjoj guzici (pogotovo ako je guzica srpska) - ne boli

    A bolelo bi da Siptari kojom nesrecom uzmu Cetinje, pola Podgorice, Tuzi, Rozaje, Gusinje, Ulcinj.
    A Indijanci ovu drugu polovinu Cetinja, Podgorice itd.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Koga su moji preci izdali ili nijesu izdali ti ne možeš da pričaš jer ne znaš.

    Dalje, nemoj da si bezobrazan i da govoriš ko je ođe izdajnik ili nije. Ja tebe nijesam ničim uvrijedio, no sam ti postavljao pitanja na koja ti ne odgovaraš ili odgovaraš sa praznim argumentima zasnovanim na poeziji i istorijski dokazanim izmišljotinama.

    Dalje, moji se preci nijesu nikad borili za srpstvo ni za Srbiju. Borili su se za Crnu Goru, za crnogorski narod i za crnogorsku draču i kam. To što ti mene učiš za koga su se oni borili ja smatram krajnje malicioznim napadom na moju porodičnu istoriju i moje pretke.

    Ako si spreman za diskusiju i razgovor, da odgovaraš na pitanja ako si raspoložen, onda tako i radi, a uvrede i podyebavanja ostavi za neđe drugo.
    postoji dovoljno istorijskih podataka, knjiga , memoara i ostalih dela tadasnjih stanovnika Crne Gore u periodu od pre 1914. godine pa svi znamo za sta su se oni borili i ginuli. Ginuli su i borili su se pre svega za Srpstvo i pravoslavlje a tek onda za sve ostalo. Evo ti procitaj ovaj proglas Kralja Nikole cisto da se podsetis za sta su ti se djedovi borili nekada:

    ПОЗИВ ЦРНОГОРЦИМА УОЧИ БАЛКАНСКОГ РАТА

    Црногорци!
    Тужни вапај, који допире из Старе Србије од тамошње наше потлачене браће, не може се даље подносити,
    Онамо немилосно кољу не само људе, него жене и нејаку дјецу српску. Гладно, јадно и плијењено српско се робље потуца по горама и око гаришта својих домова, кликујући ве да га заштитите и избавите.
    Дужност и љубав рода налажу ви да похитате браћи у помоћ. Знам да бисте ви то и досад учинили са урођеном ви одважношћу да ме нијесте слушали и ишчекивали исход мојих мирољубивих напора за заштиту мученика испреко границе.
    Моје наде да ће се наћи начин да се без проливања крви Срби у Турској ослободе мука, не остварише се, те сад, колико год је мојем срцу тешко нарушити тишину европскога мира, не остаје ми до латати се сабље - оне сабље коју су ваши очеви неустрашиво сљедовали на Вучјем долу, Никшићу, Бару и Улцињу.
    Црногорци,
    Уз нас је правда, а коцка је бачена, па шта бог да и срећа јуначка.
    За мном, јунаци, да руку пружимо браћи у невољи. као и витешкој Малесији, која се ево двије године лавовски бори за своје право, слободу и сједињење са Црном Гором.
    Нијесмо сами. С нама је бог, с нама су балканске хришћанске краљевине, са којима смо удружени у заједницу, за којом сам вазда чезнуо и коју су све од навале азијатског освајача жељно очекивали толики пасови балканских народа.
    Имам тврду наду у мишице, ред и послушност синова мојих старих војника да им ништа неће бити немогуће, но да ће сад височије него икад уздигнути углед драге домовине и прослављено црногорско оружје новим сјајем обасјати.
    Смјелост је ухватити се у коштац са једном великом царевином, али то баш приличи мојем витезу, мојем Црногорцу, утолико прије, што му је најмилије уложити се за браћу. Пратиће нас симпатије свега образованог свијета, свега нашега српскога рода и осталог Словенства, а витешке руке са мачевима пружају ни краљеви Србије, Бугарске и Грчке, чији су народи у своме светоме предузећу с нама збратимљени. Ми ту царевину не затичемо из обијести, већ из најплеменитијих побуда, да спријечимо коначно уношење своје прекограничне браће.
    Црногорци!
    Ваши.м мушким кроком похитајте онамо гдје се страда, гдје се мучи, гдје се плаче. Нека повезана браћа Старосрбијанци час прије утледају ваше славне барјаке; нека рекну: "Ево браће, ево осветника испод Ловћена, Кома и Дурмитора; ево синова Црне Горе, гдје долијећу у наш загрљај, и сад нијесмо више ми ни сираци ни робови!'' Та.мо ћемо се срести са нашом драгом браћом из Србије, коју предводи њен витешки краљ, мој љубљени зет, да се с њиме жељно загрлимо, заједно носећи потлаченима слободу.
    Нека се благословом божјим и св. Петра Цетињског и свих наших светаца остваре снови из ране моје младости, кад сам пјесмом наговјештавао овај знаменити дан и загријевао српске груди вјером да оружани морамо поћ' онамо, 'намо, за брда она!
    Живјели Црногорци!
    Живио Балкански савез!

    Цетиње, 26. IX/7. Х 1912.

    -------------
    Kao sto mozes videti iz ovog teksta tadasnji Crnogorci su se borili za slobodu svih Srba. Ako si ti pravoslavan sigurno su se borili i tvoji. Jedino nisu ako si musliman, i u tom slucaju ti se izvinjavam.

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Noel Malkolm: KOSOVO, BITKA I MIT
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 75
    Last Post: 19-07-10, 20:03
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •