View Poll Results: Da li su vam jasna Harijeva pravila za brisanje

Voters
35. You may not vote on this poll
  • Da

    11 31.43%
  • Ne

    24 68.57%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 83

Thread: Da li vam je jasno kako Hari Krisna primjenjuje forumska pravila

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default ccc...

    Hari, opet ti po starom. Mada, mogu ti reci da mi se vise svidjas ovako, kad si iskren i iako vrijedjas - barem si iskren, nego kad simuliras neku principijelnost ili kad mirises cvece dok se oko tebe prave razne gluposti.

    A sto se tice tvog posta:
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bonja, da sam na tvom mjestu iskreno bi me bilo sramota da se bunim
    Hari, s obzirom da je tvoj osjecaj sramote toliko iskompromitovan, mislim da nije uputno da bas ti uvodis takvu moralnu kategoriju
    Dakle, pusti tu demagogiju i fokusiraj se na cinjenice.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    jer ti se navrzes na ponekog forumasa besomucno ga vrijedjas, provociras, prozivas familije...
    a kad taj odreaguje onda ti fino obrises svoje postove i napises zalbu sta moderatori ostavljaju i kako je taj forumas vulgaran. Da ne bi bilo da je to neka prica kao tvoja svi moderatori i administratori mogu to provjeriti na https://forum.cdm.me/showthread.php?t=15591&page=65 iza posta 1615
    Hari, opet ti zamjenjujes teze i pokusavas da raspravu usmjeris ka oblasti dje si u pravu (iako je rasprava o kojoj govoris, izmedju mene i osobe koja povremeno na forumu ispise nekoliko skupova gramatickih oznaka - malo upitan primjer za tvoj stav :-)). Nazalost ti ispustas iz vida jednu itekako bitnu cinjenicu:
    HARI, TI SI ODJE MODERATOR.
    U prevodu - nije isto kad ja i neki forumas krsimo pravila - zasto nas moderatori "kaznjavaju" i kad moderator, dakle - osoba koja se stara o sprovodjenju pravila - pocne da krsi ista. Sto je i bila moja poenta

    Ja nisam govorio o svojoj bezgresnosti (naprotiv), ali ako ti mojim greskama zelis da skrenes paznju sa svojih (koje su mnogo ozbiljnije po rad foruma).


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zasto to radis i sa kakvim namjerama nikoga ne interesuje
    Hari, i odje grijesis - jer tebe ocigledno itekako interesuje. MOlim te zauzdaj tvoju znatizelju

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ali neces ni ti ni bilo ko drugi vrijedjati bilo koga, ocjenjivati necije mentalno zdravlje ili se ponasati izvan pravila koji vaze za ostale ucesnike. Nijedan post vise se nec editovati vec se brisu iz razloga, jer poslije nema dokaza za laz koju napises ti ili neko drugi.
    Laz? Laz Hari? Vredjas, a?

    Opet ti ne shvatas jednu stvar Hari momce. Moderatorska funkcija ne daje osobi koja je nosi pravo moralnog vrednovanja ili ekskluzivitet na istinu, vec samo zahtijeva od nosioca da odrzava red na forumima. Nemojmo ovdje prenositi komplekse i traume iz zivota u real time-u.

    Dakle, jos jednom: Hari kao moderator je sve losiji i losiji izbor, jer jednostavno ne moze da razdvoji svoju funkciju (kojom treba odrzavati red na forumima - u smislu eliminisanja uvreda i negativnih uticaja na rapsrave na forumu), a ne da presudjuje ko je u pravu, a ko nije - pa da onda u skladu sa svojim politickim stavovima brise stavove koji mu se ne svidjaju i narusavaju sliku koju oni forsiraju. Sto je ono sto si ti i uradio. Bezbrojano puta.

    U slucaju topica o odlazecim politicarima - tvoje brisanje mog posta u kojem sam kritikovao pokusaj stavljanja u istu ravan jednog Mila Dj. i Sredera/Blera (sustina) i to jasno obrazlozio - nije uredjivanje foruma, vec (sto je moderatorksi zadatak), vec brisanje nepodobnih stavova.

    Toliko
    Last edited by Bonja the Zmaj; 19-03-07 at 14:54.
    Vecina ljudi je zla

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    zato sto radi svoj posao, a vama smeta jer mislite da mozete da pisete sto god pozelite i dje pozelite, epa ne moze!
    svi se zale a najvise forumasa je glasalo za njega kao naj moderatora
    ja sve vase zalbe i prituzbe provjerim, jer hari moze da obrise postove al to ja vidim sto je obrisano, i kao dosta puta do sad, hari je bio u pravu, a i da nije bio i on moze da pogrijesi, tako da ti je prica bespotrebna sto se tice mene, dok ja budem imao povjerenja da ono sto on radi, radi normalno on ce biti moderator!
    Niko se ne zali na to sto on radi svoj posao, vec kako radi svoj posao. Ako obrise jedan post u kojem su uvrede, a ne obrise deset drugih u kojima su takodje uvrede, a na to mu se ukazuje, onda on ne radi posao kako treba. Prosli puta kada sam ja ovdje po prvi put stavio zalbu na Harija i bilo kojeg moderatora ukazano je na to da sam ja uvrijedjen i da sam uzvratio na uvredu, a da je Hari izbrisao post u kojem ja vracam uvredu, a ostavio onu u kojoj se mene vrijedja i omalovazava. Da li je takav rad moderatora ispravan?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #28
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    SAMO UPLATI 1000 EURA na bankovni račun i primljena si !

    A da ti budesh dzentlmen pa umjesto mene podjesh do banke i zavrshish to ??? Ili nisi od te za malo pa izumrle vrste?
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  4. #29
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Ako obrise jedan post u kojem su uvrede, a ne obrise deset drugih u kojima su takodje uvrede, a na to mu se ukazuje, onda on ne radi posao kako treba.
    Ovo je cinjenica, potvrdjena vise puta. Ne znam u cemu je fora jedne uvrede brisati, a druge ostavljati?
    Ovo je drugi osnov za kritiku njegovog rada.
    Vecina ljudi je zla

  5. #30
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    A da ti budesh dzentlmen pa umjesto mene podjesh do banke i zavrshish to ??? Ili nisi od te za malo pa izumrle vrste?
    Ma otišao bih ja, al evo već sve banke zatvorene ! Eh ništa onda, a ja bih to uradio da rade. :P

    / me gentleman :mrgreen: na bosanski način :twisted:

  6. #31
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Ja ipak ne shvatam tol'ko ozbiljno ove forume (forume inače), tako da se ne bi puno cima oko ovoga (jedino me nervira T-com i njegova tehnička podrška).
    Inače, neka brišu breate .. ako imaju vremena i ako im nije lijeno to činjet, slobodno.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je pitanje moglo bit' bolje formulisano.Meni su,recimo,potpuno jasni razlozi Harijevog brisanja postova ali nijesam mogao tako da se izjasnim jer bi neko shvatio da ima moju podrsku.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Mislim da je pitanje moglo bit' bolje formulisano.Meni su,recimo,potpuno jasni razlozi Harijevog brisanja postova ali nijesam mogao tako da se izjasnim jer bi neko shvatio da ima moju podrsku.
    Pa da li bi preciznije pitanje bilo: Da li Hari selektivno primjenjuje forumska pravila po pitanju brisanju postova?
    Vecina ljudi je zla

  9. #34
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Pa da li bi preciznije pitanje bilo: Da li Hari selektivno primjenjuje forumska pravila po pitanju brisanju postova?
    To bi pitanje bilo mnogo bolje.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Uostalom što se niko nije žalio na moderiranje podforuma Religija i Filosofija ili možda Istorija ?
    Zato sto tamo dolaze ljudi da diskutuju, razmijene misljenja, nasale se.... ali ne da vrijedjaju, spletkare, lijece sopstvene komplekse, ometaju diskusiju pricajuci svoju istu pricu na sve teme, a poslije jos i da pecobrazno lazu da na primjer Hari prepravlja izbrisane postove.... jer to je na primjer bio krunski dokaz Nihila. Na forumu Buducnost Crne Gore postoji tema https://forum.cdm.me/showthread.php?t=19738 gdje se prebacuju postovi koji su izvan postavljene tema i bilo bi bas interesantno zapitati neke autore da li sami znaju na koju su temu pisali te postove koji se sad tamo nalaze.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    To bi pitanje bilo mnogo bolje.
    E, onda mi je drago da smo se razumjeli.
    Vecina ljudi je zla

  12. #37
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zato sto tamo dolaze ljudi da diskutuju, razmijene misljenja, nasale se.... ali ne da vrijedjaju, spletkare, lijece sopstvene komplekse, ometaju diskusiju pricajuci svoju istu pricu na sve teme
    ...rece Hari i ostade ziv.

    Hari pominje pdf ISTORIJA kao primjer ljudskih razgovora, razmjene misljenja i sala. Bilo bi smijesno da nije zalosno.
    Govorimo li to o onom pdf dje dominiraju bolesni kompleksasi poput CIPUR, GRAD, REGI i VLADO DAPCEVIC, kojima je dozvoljeno da taj pdf poplave sa dokumentima i kilometarskim postovima. Hari - tamo ima svega sem razgovora. Ili da ne pominjem da se i skoro svaki post odise najbljutavijim nacionalizmom - od crnogorskog do srpskog.


    PS: Sto se tice RELIGIJE I FILOFOZIJE, osim prekomjernih citata religioznih spisa, ovaj se pdf moze okarakterisati kao najpovoljniji za diskusije...
    Vecina ljudi je zla

  13. #38
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari,svakome (pa i nama) je jasno da vecina postova koje obrises to zasluzuje.Problem je u postovima koje ne brises;tacnije-brises ih tek kad na njih damo odgovor (o sudbini odgovora ja suvisno govorit',njega nikad niko ne procita).
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dominiraju "bolesni kompleksasi" rece zdravi bez kompleksa Bonja koji se buni sto mu se brisu postovi, a on ne vrijedja ljude vec samo uljudno diskutuje brinuci se da se nivo diskusuje odrzi na kulturnom nivou.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Hari,svakome (pa i nama) je jasno da vecina postova koje obrises to zasluzuje.Problem je u postovima koje ne brises;tacnije-brises ih tek kad na njih damo odgovor (o sudbini odgovora ja suvisno govorit',njega nikad niko ne procita).
    Jeronimo, na koliko si postova stisnuo onaj trougao i prijavio ga svim moderatorima da je tamo uvreda, neumjesna primjedba..... ili bilo sto izvan pravila foruma? Da li si ikad nekom moderatoru na PM skrenuo paznju na neki post, a on ti ne odgovorio, ne obrisao uvredu ili slicno? Niko ovdje nije 24/24 i ponesto ostane pa se razvije i diskusija oko toga i onda se sve zajedno brise. I ja sam kao i ti ubijedjen da je svakom jasno zasto mu je post izbrisan samo sto poneki dogradjuju teorije " ja se samo branio" ili sto je gore naknadno izmisljaju sadrzaj, a kad laz izadje na vidjelo onda se prica ko zna o cemu.

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Obrazati bonja sto mlatis dzabaluk a ??? Pogledaj tvoje ckrabanje :
    I sad mi kazi da li je to u redu? A istovremeno, moderator koji brine o tom pdf lagano ostavlja ovakve postove:
    ###############################################
    Quote:
    Originally Posted by Zvek_Zivi
    Jes no lazni car Scepan Mali je nacinio vise no dosta za Crnu Goru ,zato se ti sad ne zoves Abdil Karim Serbinovic ! Hhahahahahahahah !
    ##############################################
    Da neko ne bi bio zbunjen - ovaj post je ostavljen na topicu o NATO clanstvu i reakcija je jednog "crnogorskog patriote" na tvrdnju jendog forumasa da smo toliko naivni oko nekih stvari, da nije ni cudo sto nam Scepan Mali onako zasio na tron.
    Toliko o principima. A i o ukusu.

    Batali ti tvoje "patriotsvto" mi Crnogorci savrseno dobro znamo sto bi se cinjelo od nas da su ka ti na vlast ! Sto je odje lose sto sam napisa o Scepanu a ??? Ili je mozda ukusnije i postenije tvoje pljuvanje na Crnu Goru Crnogorce crkvu naciju vjeru sve ostalo a ???? Momcicu imaju i vise no debele razloge za brisanje tvojijeh bljuvotinja za koje samo "TI" mislis e su remek dijelo !

    Toliko o principima. A i o ukusu.


    Didi ovo je licnba uvreda NEcojeka ka sto je bonja i zato bi treba dobit B A N :

    Govorimo li to o onom pdf dje dominiraju bolesni kompleksasi poput CIPUR, GRAD, REGI i VLADO DAPCEVIC,
    Last edited by Zvek_Zivi; 19-03-07 at 17:56.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #42
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    ...rece Hari i ostade ziv.

    Hari pominje pdf ISTORIJA kao primjer ljudskih razgovora, razmjene misljenja i sala. Bilo bi smijesno da nije zalosno.
    Govorimo li to o onom pdf dje dominiraju bolesni kompleksasi poput CIPUR, GRAD, REGI i VLADO DAPCEVIC, kojima je dozvoljeno da taj pdf poplave sa dokumentima
    A ti bi Bonja volio da se ISTORIJA preplavi bajkama i mitovima? :monkey:
    Za to Bonja postoji podforum KNJIZEVNOST! :hammer:

    Trebas znati Bonja da mnogo ljudi cita ta dokumenta na pdf ISTORIJA.
    E sad, sto tebe to boli, i bole te ta dokumenta, sto tebe boli istina, druga je to stvar Bonja ...

    Evo Bonja, otvorio sam novi topic:
    "Crnogorci su slovenskog porijekla, hrabri, jaki, snažnog organizma, koji je ..." :blah: https://forum.cdm.me/showthread.php?t=24236

    Što ne daš neki komentar Bonja na ovu novootvorenu temu? :hardrock:
    Što ne opsujes ovoga Talijana koji ti je pretke tako surovo hvalio?
    Što ne izgrdis Bjazoleta, zato jer ga je Jevrem naučio tako da piše, a Milo potplatio!!! :ass: :ass: :ass:
    Last edited by Ćipur; 19-03-07 at 20:09.

  18. #43
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    cartmenland
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene je veoma glupa ova tema moderatori imaju pravo da brisu ili ostavljaju postove ukoliko misle da je to shodno, kome se ne svidja ima i drugih foruma
    mala je dala

  19. #44
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    oooo, evo ih momcad sa istorije, it's a party time...
    bonja, ja iskreno ne znam, sta je cilj polla? da dokazes da hari ne radi svoj posao kako valja? ne radi ga ni jedan moderator na bilo kojem forumu tipa politika, bilo gdje, osim ako je neko ko je potpuno neutralan po tom pitanju, a u nasoj sredini je to jako tesko.
    meni je malo glupo samo to sto se ova rasprava protegla na x topica, zadnjih par mjeseci, cak toliko da poprima licne konotacije, i sa tvoje, i sa harijeve strane. znate li se uopste vas dvojica licno? to pitam zato sto smatram da ste obojica u raspravi na svim ovim forumima prilicno korektni, konstruktivni i imate sta da kazete, ja se licno npr vise slazem sa tvojim opstim stavovima o svemu sto se desava na ovim nasim nesretnim prostorima, ali hari ima svoj stav, svidjao se on bilo kome ili ne, a pride je moderator...
    znaci, ne mozes od njega ocekivati da bude neutralan 100%, meni licno npr smeta kad neko od moderatora "kasapi" postove, ostavljajuci par recenica, nek lijepo brisu ljudi sto im se brise. slazem se da cesto ostanu "repovi" od tih rasprava koje su ili nepristojne ili nemaju veze sa temom, toga ima na svakom forumu... ali to je manje bitno. mislim da to ne treba to shvatati licno, ako postoji neki licni interes ili pakost toga moderatora (a cini mi se da u ovom slucaju ne postoji) ja bi to jednostavno iskulirao, ovako samo rasprava ide u nedogled...
    sve ovo pisem samo zato sto volim da procitam ono sto pises na ovim forumima, pronalazim neka svoja razmisljanja, i u globalu mislim da i te kako svojim razmisljanjem obogacujes ove forume. zato bi trebalo ovo da se rascisti, jer cini mi se da u ruznom smjeru ide ova rasprava. eto toliko.
    Just to slip the skin...

  20. #45
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    oooo, evo ih momcad sa istorije, it's a party time...
    My point exactly
    No, nasem vrlom moderatoru se oni cine drugacijim - olicenjem ljudskog razgovora (iako momci odozgo jedino u cemu mogu ucestvovati je serijal monologa) i sale. No o tom potom

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    bonja, ja iskreno ne znam, sta je cilj polla? da dokazes da hari ne radi svoj posao kako valja? ne radi ga ni jedan moderator na bilo kojem forumu tipa politika, bilo gdje, osim ako je neko ko je potpuno neutralan po tom pitanju, a u nasoj sredini je to jako tesko.
    meni je malo glupo samo to sto se ova rasprava protegla na x topica, zadnjih par mjeseci, cak toliko da poprima licne konotacije, i sa tvoje, i sa harijeve strane. znate li se uopste vas dvojica licno? to pitam zato sto smatram da ste obojica u raspravi na svim ovim forumima prilicno korektni, konstruktivni i imate sta da kazete, ja se licno npr vise slazem sa tvojim opstim stavovima o svemu sto se desava na ovim nasim nesretnim prostorima, ali hari ima svoj stav, svidjao se on bilo kome ili ne, a pride je moderator...
    znaci, ne mozes od njega ocekivati da bude neutralan 100%, meni licno npr smeta kad neko od moderatora "kasapi" postove, ostavljajuci par recenica, nek lijepo brisu ljudi sto im se brise. slazem se da cesto ostanu "repovi" od tih rasprava koje su ili nepristojne ili nemaju veze sa temom, toga ima na svakom forumu... ali to je manje bitno. mislim da to ne treba to shvatati licno, ako postoji neki licni interes ili pakost toga moderatora (a cini mi se da u ovom slucaju ne postoji) ja bi to jednostavno iskulirao, ovako samo rasprava ide u nedogled...
    sve ovo pisem samo zato sto volim da procitam ono sto pises na ovim forumima, pronalazim neka svoja razmisljanja, i u globalu mislim da i te kako svojim razmisljanjem obogacujes ove forume. zato bi trebalo ovo da se rascisti, jer cini mi se da u ruznom smjeru ide ova rasprava. eto toliko.
    Bluesy,

    sve sto kazes si u pravu, samo ima jedna mala stvar kojom bi dopunio sve ovo: Hari je moderator, i ima jasna zaduzenja, koja on uglavnom shvata kao privilegije. Meni cilj odje uopste nije bio da polemisem sa cinjenicom da se ja i on razlikujemo po nekim stvarima - vec sa cinjenicom da on zloupotrebljava svoju moderatorsku funkciju dajuci sebi za pravo da utvrdjuje kvalitet i opravdanost nekih postova - i shodno svojim presudama - da ih brise.

    Naravno, ovakve rasprave -koje su, slazem se, ruznije i nepotrebnije svakim postom; em nista ne mijenjaju, em i ponekad korektne osobe, kakav je uglavnom i Hari, dovode do jednog prizemnog nivoa komunikacije - pa se i pitam koji je Hari onaj pravi... No nebitno

    Mene malo pecne sto ja provedem minute i minute citajuci rasprave na forumima, razmisljajuci o tome, pisuci i da mi sav taj trud obrise direktno kritikovana osoba - s nekim djecjim izgovorom (kojim mi postaje ocigledno da ili nije procitao vise od 3% posta ili nije razumio poruku), a onda vidim tu istu osobu kako lagano ostavlja postove koje sadrze nekoliko slogova, koji su primitivni, koje pisu osobe koji do svojih stavova ne dolaze svojim razmisljanjem, vec copy/paste varijantom od nekih definisanih autoriteta (Ej, citav forum cita likove kao sto su Cipur ili Zvek, a njemu su oni olicenje razgovora i sale???). I to mi se ne svidja.
    Ok, umijem biti "neuctiv", ali zar je to toliko bitnije u poredjenju sa onim sto imam da kazem?
    A ne sjecam se kada je velepostovani moderator polemisao sa sadrzajem mojih postova (ne racunam njegove pokusaje da
    licnim opaskama relativizuje ono sto pricam; ipak je to osnovna skola takvih igrica), vec konstantno se poziva na neke norme "koje svi razumiju".
    Ali sve je manje i to bitno. U neku ruku, tj. u svaku ruku si u pravu. Da iskuliram. Ljude koji se hrane od reakcija okoline - ravnodusnost najvise i boli. Na ovom ti savjetu zahvaljujem (vise nego na pohvalama )

    Hari - od sad te kuliram.

    PS1: I samo jedna primjedba za kraj: Da je Hari moderator i na ovom pdf, vjeruj mi da ni 10% mojih postova ne bi odje ostalo - pa za slucaj da raspravu citas dan poslije - ti bi samo gledao iskasapljene fragmente kritike i velicanstvene dokaze Harijevih pobjeda

    PS2: Ne, ne poznajem Harija Krisnu. Ne krecem se u tim krugovima...
    Vecina ljudi je zla

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dominiraju "bolesni kompleksasi" rece zdravi bez kompleksa Bonja koji se buni sto mu se brisu postovi, a on ne vrijedja ljude vec samo uljudno diskutuje brinuci se da se nivo diskusuje odrzi na kulturnom nivou.
    Hari, u skaldu sa novousvojenom politikom odnosa prema tebi, htio bih da ti posaljem jedan predreferendumski CMOK i da ti uljudno kazem da itekako imam kompleksa. Svaka osoba ih ima moreover.Samo je pitanje da li ih drzi pod kontrolom
    :monkey:
    Ne diskutujem uljudno, sem sa osobama koje postujem.
    Ne brinem se da odrzim nivo rapsrave na kulturnom nivou, vec se fokusiram na sustinu price.

    I jos jednom - CMOK za tebe. U razdeljak te ljubim
    Vecina ljudi je zla

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opet Bonja lazes da Hari kasapi i ostavlja fragmente, ali izgleda laz ti u naviku presla ili ces sad izbrisati svoj post pa zakukati kako Hari kaze da ti lazes, a ti nista nijesi napisa Diskutovaces na forumu u granicama uljudnosti kao i svaki drugi forumas bez obzira na kuknjavu. Davno su prosla vremena kad se ovdje diskutovalo vrijedjanjem i nema sanse da se uveze nacin diskusije sa nekog drugog foruma.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Opet Bonja lazes da Hari kasapi i ostavlja fragmente, ali izgleda laz ti u naviku presla ili ces sad izbrisati svoj post pa zakukati kako Hari kaze da ti lazes, a ti nista nijesi napisa Diskutovaces na forumu u granicama uljudnosti kao i svaki drugi forumas bez obzira na kuknjavu. Davno su prosla vremena kad se ovdje diskutovalo vrijedjanjem i nema sanse da se uveze nacin diskusije sa nekog drugog foruma.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ... lazes ... laz ti u naviku presla ... zakukati... ti lazes, ... kuknjavu...
    Ne mogu da vjerujem da je ovo moderator.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Opet Bonja lazes da Hari kasapi i ostavlja fragmente, ali izgleda laz ti u naviku presla ili ces sad izbrisati svoj post pa zakukati kako Hari kaze da ti lazes, a ti nista nijesi napisa Diskutovaces na forumu u granicama uljudnosti kao i svaki drugi forumas bez obzira na kuknjavu. Davno su prosla vremena kad se ovdje diskutovalo vrijedjanjem i nema sanse da se uveze nacin diskusije sa nekog drugog foruma.
    Hari, sad si pokazao svima jasno i glasno kako funkcionises. Naime, uzmes deseti dio mog posta, pa i taj dio pogresno protumacis i onda polemises s time, tj sa onim kako bi ti volio da ja zvucim, a u stvari sam sa sobom.
    Rekao sam:
    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Da je Hari moderator i na ovom pdf, vjeruj mi da ni 10% mojih postova ne bi odje ostalo - pa za slucaj da raspravu citas dan poslije - ti bi samo gledao iskasapljene fragmente kritike i velicanstvene dokaze Harijevih pobjeda
    sto ce reci: fragmente kritike - kao fragmente cijele price, prepiske - a ne fragmente pojednih postova.

    Nemoj to sebi da radis. Svejedno - jos jedan CMOK za tebe

    Quote Originally Posted by Ajnstajn View Post
    Ne mogu da vjerujem da je ovo moderator.
    Hm, nije on toliko los, samo ne umije da se iskontrolise u pokusajima da da apsolutizuje svoju ispravnost. Mada, u pravu si - i previse puta je pokazao da ne umije se iskontrolise
    Vecina ljudi je zla

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde da podvucemo ove pa neka dalja rasprava ostane drugima.
    "Hari, s obzirom da je tvoj osjecaj sramote toliko iskompromitovan, mislim da nije uputno da bas ti uvodis takvu moralnu kategoriju
    Opet tipicna taktika provokacije i vrijedjanja koju osoba koja se buni koristi za sagovornike, aludirajuci bezobzirno na sve i svasta. Prelazeci kao sitnice podmetanja koja naknadno izbrise pa se onda udara u kuknjave i zalbe.
    "jer tebe ocigledno itekako interesuje. MOlim te zauzdaj tvoju znatizelju."
    Ne laskaj sebi da me zanima tvoja licnost, a ovo si vjerovatno mislio na bezbroj tvojih prozivki u svakoj temi na rachun saznanja i nagadjanja o mojoj privatnosti. Dobro je ako si najzad shvatio da je to lose.
    Moderatorska funkcija ne daje osobi koja je nosi pravo moralnog vrednovanja ili ekskluzivitet na istinu, vec samo zahtijeva od nosioca da odrzava red na forumima."
    Ovo objasnjavas ono sto ti je vec desetinu puta objasnjeno i kad pokushavas tako da objasnis znaci da si poceo da kapiras kako funkcionise forum.
    Nemojmo ovdje prenositi komplekse i traume iz zivota u real time-u."
    Taman covjek pomisli da si nesto shvatio, a ti opet tvoje tipichno provociranje i vrijedjanje sagovornika kojeg uopste ne poznajesh, ali sebi dajesh za pravo da spominjesh i nagadjash neke "traume"iz zivota. Preskocimo sta bi to moglo znaciti jer izlazi izvan okvira foruma. Ono sto sam vec rekao, nije dozvoljeno provociranje i vrijedjanje forumasha a eto ti konkretno pokazujesh tvoj nachin ophodjenja prema bilo kome. Dakle, da zavrshim kao objashnjenje i juniorskom forumashu Ajnstajnu (jer je sigurno i logichno iznenadjen citanjem zadnjeg posta). Odgovor je adekvatan na ovakve vec vidjene i slichne provokacije radi jasnijih kriterijuma prilikom ocjenjivanja ko je dusevni bolesnik, ko je iz kakve familije, ko je za dijagnozu nekog struchnog forumasha.... Daljim ucescem ces naici na neke koji se razbacuju istima i vjerovatno cete biti usluzeni prije ili kasnije nekom takvom istinom koja se samo tako moze nazvati. E na forumu cete biti zasticeni od nichim izazvanih dijagnostichkih napada i vrijedjanja, a za onakve istine nema ljepseg izraza.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  2. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29
  3. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 13:26
  4. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  5. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •