Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 418

Thread: [LINKOVI] Sveto Pismo, Kur'an, teoloske rasprave

  1. #176
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Преузмите преводе Светог Писма

    Хрватско - енглеска упоредна Библија

    Нови Завет (ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ)

    Нови Завет на грчком језику - Textus Receptus (Stephanus 1550)

    Вулгата

    Библија на хрватском

    http://www.pouke.org/library.php?cid=51

  2. #177
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Religiozno/Filozofska multimedijalnost

    Znači ovdje možemo kačiti video,audio ili nešto slično vezano za religiozno/fllozofsku tematiku.Evo ja ći početi sa izvandrednom emisjom :


  3. #178
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Ćemovsko
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a da nemaš Opštu Crkvenu Istoriju od Jevsevija Popovića negdje ili bar link a da nije na njemačkom jeziku?

  4. #179
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moram da potražim ako naiđem na išta okačiću ovdje.

  5. #180
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Episkop Danilo je bio jedan od najobrazovanijih arhijereja Srpske Pravoslavne Crkve. U vreme njegovog boravka u Beogradu, kao vikarnog episkopa Patrijarha srpskog, izuzetnom erudicijom i pastirskom rečju, oduševljavao je mlade intelektualce, naročito studente Beogradskog univerziteta za Reč Gospodnju i Jevanđelje Hristovo. Bogati bogoslovski i književni opus vladike Danila razasut je u mnogobrojnim publikacijama, časopisima i knjigama, objavljenim kako u Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi tako i u izdanjima drugih sestrinskih Crkava


  6. #181
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ibn Sinan View Post
    Allah svemogući je upravo tu pokazao najveću mudrost, što je nepismenom čovjeku, koji ne zna ni da čita ni da piše, objavio veličanstveni Kuran. Da bi svi ljudi odgovarali, a posebno hrišćani, koji govore da je on lažni prorok, koji je prepisao i sažeo Bibliju. Oni ne poznaju Allaha kako treba- kad govore: Ni jednom čovjeku Allah nije ništa objavio! Reci: A ko je objavio Knjigu koju je donio Musa ( Mojsije ), kao svjetlo i putokaz ljudima, koju na listove stavljate, i pokazujete, a mnogo i krijete i poučavate se onome što ni vi ni preci vaši niste znali.
    Da predjemo na primjenu Kur'an-a u svakodnevnom zivotu Muslmana, sto je za mene kao Hriscanina ipak najvaznije.

    Konkretno, mozes li ti, kao Musliman sa ovih prostora, da mi das ISKRENU I kvalitetnu analizu i procjenu toka dogadjaja ako bi Muslimani postali vecina u nekoj oblasti (mislim na Sandzak )?
    Naime, ja sam ziveo prilicno dugo u divnom Bagdadu, ali sam bio stranac, sef u Ministrarstvu vojnom koji je mogao da samara Iracane i Egipcane i da ih salje u zatvor na 1-3 dana po svome nahodjenju (da, da....ali to nikad nisam iskoristio, naravno), i zato je moje sjecanje na Iraq -(koje je onaj najdublji razlog moje VELIKE LJUBAVI prema Muslimanima i njihovoj kulturi)- ipak malo pristrasno i neobjektivno. Ovo isticem zato sto ja, dakle, iz licnog iskustva i ZASIGURNO ZNAM da Islam (kad su ljudi vjernici) vrlo cesto daje DOBRE LJUDE, dobre domacine (porodicni zivot u gradu je daleko bolje organizovan od Hriscana (lise Italijana /a i Jevreji isto imaju divan osjecaj za porodicu!/), i to je jedno divno sjecanje i spoznaja. Medjutim, danas su aktuelne neke nove dileme koje nas, nazalost, mogu ponovo zakrviti.

    Dakle, ono sto mene mnogo brine i sto me drzi na oprezu i tjera da svoju ljubav prema Muslilmanima drzim pod kontrolom,uprkos dobrog iskustva, jeste iskustvo i kontra primjer iz onih hiper-religioznih drzava (Saudi Arabija, Sudan itd, itsl) GDJE SE HRISCANI ZIVI NE SMIJU CUT I GDJE SU MANJI OD MAKOVIG ZRNA....cak i Kopti u Egiptu zive sa tretmanom *gelb* -pas, koji je u Islamu prljava i odvratna zivotinja (sto mi se takodje ne svidja, jer to ukazuje da na tim prostorima odanost ne umiju cijenit koliko cijene moc!...ali to nije tema mog posta). Medjutim jeste tema da me UZASAVA i sama pomisao da bi mi ovdje na nekom dijelu teritorije MNE mogli ponovo postat *kauri* i *raja*, sa tretmanom po starom turskom maniru. Jos kad vidim kako se na zapadu ( i svugdje oko nas, LIShE CRNE GORE!) pocinje da radja mrznja prema Muslimanima...i kad vidim da je mrznja prema Hriscanima vec postala konstata u muslimanskim zemljama, sve to u meni radja veliki strah da ce se ta opsta mrznja sa postavljanjem pitanja politicke autonomije Sandzaka preliti u MNE i napraviti je istom kao sto su druge NESRECNE ZEMLJE svugdje oko nas. Mnogi kao da nisu toga svjesni (ili nece da budu svjesni), nego zele radi ostvarenja njihovih ciljeva i licenja njihovih frustracija da od MNE stvore veiko mrziliste , kakvo su sada sve njihove zemlje! Fakat je da mi u MNE zivimo u jednoj vrlo srecnoj drzavi, u kojoj jos vlada iskreni suzivot , u kojoj nije pala krv, u kojoj se ja DIVNO I SIGURNO OSJECAM I U ROZAJAMA I U PLAVU, a i Muslimani svoji na svome, cini me do neba ponosnim na moju MNE!
    To svi stranci vide, ali vidimo li to svi mi?
    Pri tom ja nemam dilemu za *SDP Muslimane*, za koje znam da su velika gospoda, koji strogo paze da se ponasaju kao pravi Evropljani i gospoda, BAS ZATO STO SU SVJESNI DA SU POTENCIJALNE GRESKE UVIJEK DVOSTRUKO STROZIJE CIJENJENE-I ZATO IH ONI NI NE PRAVE! Ali me muci vrlo pazarsko-rozajska *niza klasa*, da ne kazem fukara. A toj nizoj drustvenoj i moralnoj klasi Bogme pripadaju i svi zeloti, svi ostrasceni hiperpatrioti, hipervjernici i sl. Svi su oni u politizovanoj ( i zato pseudo-religiji) nasli utociste i kompenzaciju za svoju veliku nesavrsenost i nemogucnost da se sa uspjehom u takmice na evropskom trzistu ljudi i ideja, i da tako na miran nacin ostvare svoje zivotne ciljeve. Da se razumemo, jasno mi je da je opstanku Vehabija u ovim krajevima doprinijela i *moja* pravoslavna fukara, koji su u nekim slucajevima zaista bili *nista ljudi* tokom rata 91-95!. Bilo je i mnogo gadluka i zato je ovo sudjenje za TRAGICNI EGZODUS NEVINIH ZRTAVA Muslimana koji su izruceni paravojnim dzelatima prava stvar. Tjesi me sto ce se ipak -(uprkos opstrukciji, uprkos cinjenici da SVI nisu bili krivi ni medju njima /tako sam obavesten iz pouzdanih advokatskih izvora/, uprkos rovarenju tajnih sluzbi (sa kojima su bili i jesu povezani optuzeni)-ovo sudjenje okoncati osudom, i to je najbitnije. Tvrdim da nije toliko bitno kolika ce bit (jer je mnogo tesko dokazati djelo posle toliko godina), bitno je da je zlocin pravosnazno osudjen, i da se kad-tad svaki zlocin otkrije i KRIVCI kazne, i to ne samo od Boga nego i od ljudi. Sad treba da slijede bar nekoliko sudjenja i za druge pojedinacne zlocine, da nikome vise ne padne na pamet da pravi nesojluke i zlocine kad mu zapane! A potom mora da uslijedi jos jedno, dodatno, bolje, iskrenije= *Kilibarda like* izvinjenjenje, prvo prema nekim nasim sugradjanima, pa onda i prema Muslimanima u BH i to treba da se uradi sto brze, ako zelimo da u istoriju konacno udjemo ipak bez veceg minus-bonusa. Izvinjenje je ipak potrebno, iako je nesumnjivo da je politika Crne Gore bila daleko bolja od drzavne (srbijanske ipak !) i da je mnogo ljudi iz Bosne i Kosova ( mahom MUslimana) dobilo pomoc ovdje kad je bilo najteze,sto ce takodje ostati zabiljezeno, ako je pravde.


    Uvod je dug, a moje povezano pitanje je:

    Kako bi se ponasali Muslimani u Sandzaku, kad im Kuran dozvoljava da promjene nacin suzivota sa Kaurima onoga momenta kada postanu vecina (pa im cak i nalaze aktivni prozelitizam)?

    Da objasnim kako se ja osjecem i zasto pitam:Uvjek polazeci od sebe, kazem da je meni blizi jedan Ekrem (stuca mu se od mene) i moji divni prijatelji MNE Muslimani od pravoslavnih Etiopljana ili Gruzina, i da za to kod mene NEMA NIKAKVE DILEME....je li to tako kod nasih Muslimana, ili su im blizi saudijske Vehabije od mene, koji ih genima i tradicijom osjecam?

    Da li je sandzackim Muslimanima jasno da nije isto kad pominju Republiku Sandzak kao kontra-pretnju ocepljenju Republike Srpske, i kad to pominju u crnogorskom dijelu Sandzaka, jer Crna Gora nije zasluzila to, jer se nije ponasala i ne ponasa se isto kao drugi Pravoslavni na ovim prostorima(u MNE zastupljenost Muslimana u vlasti je proporcionalna /najmanje!/, kulturna autonmija moze dosta bolje, ali se i ide ka tome, i navaznije- medjuljudski odnosi NISU pokvareni /kao sto jesu u BH / ,pa je tamo najmanje 10-20 godina evropske skole potrebno da nauce da ponovo budu deo Evropske tradicije....ako je to vise uopste moguce).

    Mi Crnogorci, kojih je manje od polovine, OCEKUJEMO DA MUSLIMANI I ALBANCI OSTANU LOJALNI , KAO STO SU I BILI HIPER LOJALNI....I DA ZAJEDNICKI CUVAMO OVAJ BISER OD DRZAVE, DA NE BUDE NICIJA PRCIJA.
    Mene tesi sto ce brzo doci i NATO , pa ce svi neprijatelji crnogorski moci da nam pljunu pod prozor (OVOG PUTA ZANAVJEK!!!)....(kakve godje da su NATO greske /a velike su!/, za mene su tvrda GARANCIJA SUVERENITETA MOJE VOLJENE MNE!!!); ali bi mi mnogo znacilo kad bih znao da je uvjek onih 60% populacije ISKRENO ZA SAMOSTALNU I PONOSNU CRNU GORU! I koliko godj bih ja zelio da se dijelu Sandzaka koji je u okviru MNE da najveca moguca kulturna i znacajna politicka autonomija, strasno bih se osjecao promasen, cak bih bio izdajnik svoje zemlje, ako bi tamnosnji Muslimani pokusali da ocijepe dio MNE i da razbucaju drzavu. Napominjem da imam uvjerenje da ako bi mi moj sin rodjeni radio protiv MNE-UHAPSIO BIH GA I POSLAO U ZATVOR BEZ MILOSTI! Zato bi mi mnogo tesko palo ako bih ja sa mojim tolerantnim stavom u slucaju zloupotrebe tog evropskog prava na kulturnu autonomiju i regionalizaciju ja bio izdajnik svoje zemlje i onaj ko je prodao krv svojih predaka, koji su napravili ovu predivnu MNE za neki evropski imidz i za prividno dobri suzivot.


    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 07-12-10 at 16:26.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  7. #182
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav. Nadam se da nećeš zamjeriti što upadam u diskusiju (mada ne znam kako si odabrao ovaj topik?!? Moderator može da pomjeri poruke ako hoće)

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Kako bi se ponasali Muslimani u Sandzaku, kad im Kuran dozvoljava da promjene nacin suzivota sa Kaurima onoga momenta kada postanu vecina (pa im cak i nalaze aktivni prozelitizam)?
    Hajde ti odgovori na pitanje: kako su počeli da se ponašaju nemuslimani prema muslimanima na ovim prostorima kad je počelo da slabi Osmanlijsko carstvo i kad su muslimani postali manjina (ponajviše iseljavanjem)? Je li sve ostalo isto? Ima li danas više aga, begova, kadija itd.? Nema, jer su došla neka druga vremena. Prosječan čovjek na našim prostorima koji danas nosi muslimansko ime je umnogome različit od onog od prije recimo 100 godina. Slično je i sa drugim konfesijama.

    E sad da se ja potrudim da odgovorim na tvoje pitanje.

    Kaur je "nepravilno" izgovorena riječ kafir. Kafir (arapska riječ) je islamski termin i označava čovjeka koji ne vjeruje u neke od opštepoznatih postulata Islama. Bukvalno označava onoga koji prekriva nešto, u ovom slučaju istinu. Antonim joj je riječ mu'min (vjernik).

    Ja shvatam da termin kafir nekom smeta, ali to nije problem muslimana, jer taj termin ima svoje čvrsto mjesto u islamskom diskursku. Mi imamo prilično jasnu dogmu, za koju tvrdimo da je istina i u koju pozivamo ostale ljude. Ko, nakon objašnjenja, ne prihvati našu dogmu, mi ga smatramo nevjernikom (kafirom), dok god je ne prihvati.

    Naravno, musliman ne treba sada u svakom dijalogu, u svakoj situaciji potencirati riječ kafir/nevjernik kada razgovara sa nemuslimanima, jer cilj (vjerskog) razgovora sa nemuslimanom je da mu se na najljepši način predoči Islam, da se prenese jednostavna poruka Islama, a ne da mu se svakog sekunda nabija riječ kafir na nos! Čak je strogo zabranjeno (jedan od težih grijeha) da se neko (bezrazložno) riječima, postupcima indirektno tjera u nevjersto.

    Što se tiče toga da muslimanima "Kuran dozvoljava da promjene nacin suzivota sa Kaurima onoga momenta kada postanu vecina", to je prenagljen zaključak, i zamolio bih te da još jednom razmisliš o mom gore-navedenom kontra-pitanju.

    Odnos muslimana i nemuslimana je prevashodno zasnovan na ugovorima, a opštepoznata je činjenica da je muslimanima strogo naređeno da poštuju ugovore. Otuda ne slijedi da musliman može olako da jednostrano prekine ugovor, posebno neki međunarodni (ako je potpisan). To je ponekad i praktično nemoguće.

    Ovdje ne negiram da postoje muslimani koji ovoj problematici prilaze ad-hoc, ali oni su velika (i neuspješna) manjina.

    Konačno, šta bi bilo kad bi bilo je bolje ostaviti za budućnost, jer je toliko aktuelnih problema koji su preči.

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Da objasnim kako se ja osjecem i zasto pitam:Uvjek polazeci od sebe, kazem da je meni blizi jedan Ekrem (stuca mu se od mene:)) i moji divni prijatelji MNE Muslimani od pravoslavnih Etiopljana ili Gruzina, i da za to kod mene NEMA NIKAKVE DILEME....je li to tako kod nasih Muslimana, ili su im blizi saudijske Vehabije od mene, koji ih genima i tradicijom osjecam?
    Kod mene nema trunke dileme: svaki musliman, koji u sebi ima i zrno vjere mi je miliji od svih nemuslimana zajedno! To ne znači da sad treba da ubijam nemuslimane oko mene! Niti da se u svemu slažem sa svakim muslimanom!

    Međutim, napadati države kao što je Saudijska Arabija, Egipat i sl. za njihov odnos prema nemuslimanima je po meni apsurdno. SA nije, i neće biti zapadnjačka/sekularna država (što ne znači da nije pokupila dosta stvari od zapada). Nikakvi međunarodni ugovori je ne obavezuju na poštovanje zapadnjačkih "sloboda". Kad ulaziš u SA, dobijaš vizu kojom se obavezuješ da poštuješ zakone te države. Ako ti fale crkve, u SA ih nećeš naći, a imaš toliko drugih država da biraš!

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Da li je sandzackim Muslimanima jasno da nije isto kad pominju Republiku Sandzak kao kontra-pretnju ocepljenju Republike Srpske, i kad to pominju u crnogorskom dijelu Sandzaka, jer Crna Gora nije zasluzila to
    Takve dezinformacije su prosute, da je to pomalo smiješno. Nije tražena Republika Sandžak, već automna prekogranična regija Sandžak, tj. ono što je BS potpisala sa DPS-om, a tiče se prije svega pojednostavljenog prometa ljudi i roba. A vidimo kako DPS poštuje sporazum na koji se obavezala!

    I Crna Gora je pred referendum bila "separatistička", pa to nije smetalo pro-nezavisnom bloku u realizaciji svojih planova na legalan način! Zalaganje za autonomiju Sandžaka je legalno, dok god se ne krši zakon države Crne Gore. Sandžak je krajem II svjetskog rata ukinut prilično nelegalno (bilo je čak i ubistava), a danas je zapostavljen i od strane Srbije i od strane Crne Gore, tako da je podizanje glasa Sandžaklija imperativ. Ni majka ne doji dijete dok ne zaplače.

    To najbolje pokazuje primjer sandžačkog muftije Zukorlića koji uspijeva da svima skrene pažnju na probleme Sandžaka, tako da je, npr., indirektno "natjerao" državu Srbiju da najavi ulaganje u ovu regiju:
    http://www.sandzakinfo.net/info/ekon...noriu-zukorlia

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Mi Crnogorci, kojih je manje od polovine, OCEKUJEMO DA MUSLIMANI I ALBANCI OSTANU LOJALNI , KAO STO SU I BILI HIPER LOJALNI....I DA ZAJEDNICKI CUVAMO OVAJ BISER OD DRZAVE, DA NE BUDE NICIJA PRCIJA.
    Lojalnost državi označava primjenu i ne-kršenje pozitivnih zakona države. I ništa više. P(r)ozivanje manjine da ostane lojalna je neumjesno. Treba pozvati manjinu da se još više buni i da traži svoja prava, na legalan način, jer su manjine gotovo uvijek ugroženije (manje ili više) od većine (npr. Crnogoraca i Srba).

    Očekivati nekakvu romantičarsku "privrženost" (šta god li to značilo) muslimana dinastiji Petrovića, Lovćenu, Ostrogu i ostalom je, blago rečeno, neumjesno.

  8. #183
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,647
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Kod mene nema trunke dileme: svaki musliman, koji u sebi ima i zrno vjere mi je miliji od svih nemuslimana zajedno! To ne znači da sad treba da ubijam nemuslimane oko mene! Niti da se u svemu slažem sa svakim muslimanom!
    Interesantno. Znaci miliji bi ti bio neki terorista koji hoce da pobije masu nevinog naroda u ime Alaha a nikad ga nisi ni vidio od na primjer komsije koji je Hriscanin ili cak ateista. E zbog ljudi kao sto si ti treba zakonom zabranit religiju. Nemate realne prioritete jer ste zaslijepljeni glupostima pustinjskih primitivaca.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #184
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vanja je grub, i nikakve zabrane religija nisu i ne smiju biti ni tema za razmisljenje....ali zaboljelo me to sto si napisao!

    Zaista VJERUJEM DA SI TI MANJINA MEDJU NASIM MUSLIMANIMA...ako si uopste iz MNE.
    No, svaka akcija ima reakciju-ovog puta izgleda da je reakcija i zakljucak pametnijih od mene za bezbjednosna pitanja da se policija i vojska MNE ne smije pustit iz ruku CRNOGORACA, i da to tako treba da bude sve dok ne udjemo u NATO.
    Ja sam bio protiv toga, ali posto sam u posljednjih mjesec dana procitao o inicijativi onog istoricara iz Tirane o *prirodnoj Albaniji*, i posle ovog tvog posta o *prirodnom Sandzaku*...o *Srbiji u prirodnim graanicama* da i ne govorimo....dakle ostaje nama malima ono staro-DR'STE CRNOGORCI SABLJU I CUVAJTE SABLJOM MNE, VAZDA I ZANAVJEK AKO TAKO MORA!!!
    A ti pricaj o demokratskim pravima regiona u demokratskoj i omiljenoj ti Saudi Arabiji! (nema ljutis...tako se sada osjecam!)

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 07-12-10 at 19:16.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kakav vi je to komsiluk te vi treba NATO da vas privoli da zivite zajedno....
    Last edited by Ego_and_his_own; 07-12-10 at 19:04.

  11. #186
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srećom, Vanja mi je odavno na ignore listi.

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    No, svaka akcija ima reakciju-ovog puta izgleda da je reakcija i zakljucak pametnijih od mene za bezbjednosna pitanja da se policija i vojska MNE ne smije pustit iz ruku CRNOGORACA, i da to tako treba da bude sve dok ne udjemo u NATO.
    Ne razumijem te baš najbolje? Misliš li na vrh policije ili uopšteno na pripadnike policije? Ako misliš na pripadnike policije, Crnogorci nemaju pravo da na nacionalnoj osnovi biraju ko će raditi u vojsci i policiji. To je protivzakonito i nepravedno. Evo baš ovih dana se poteže priča oko tihog i konstantnog otpuštanja Bošnjaka iz pogranične policije u Rožajama. A i prije neku godinu je bila afera oko sabotaže upisa bošnjačkih studenata na policijsku akademiju. Ako to vodi među-nacionalnom miru, ne znam šta ne vodi.

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ja sam bio protiv toga, ali posto sam u posljednjih mjesec dana procitao o inicijativi onog istoricara iz Tirane o *prirodnoj Albaniji*, i posle ovog tvog posta o *prirodmom Sandzaku*-DR'STE CRNOGORCI SABLJU I CUVAJTE SABLJOM MNE, VAZDA I ZANAVJEK AKO TAKO MORA!!!
    Zašto mi ubacuješ riječi u usta?!? Jes, baš ćemo mi Sandžaklije sad da skočimo na oružje i da napravimo intergalaktičku muslimansku imperiju sa centrom u Sandžaku uz moto: "Sandžaklije svi i svuda". Molim te da još jednom pročitaš moju poruku. Pa čovječe, opštine u Crnoj Gori imaju određeni stepen samuprave (=autonomije) koja nije oduvijek postojala (ili je bila drugačija, ili je nisu svi gradovi imali), nego se vremenom sticala pravnom regulativom. Zalaganje za bilo koju političku ideju koja se ne kosi sa zakonima države Crne Gore je legitimno. A hoće li biti uspješno je druga priča.

    Svi dobro znamo da je bilo kakvo narušavanje teritorije Crne Gore ili Srbije u današnjoj situaciji praktično nemoguće, i da će tako još duuugo biti. I ne znam zašto se hvatati za tamo nekog istoričara iz Tirane i njegove, blago rečeno, intelektualne ispade.

    Promet ljudi, roba i novca između Srbije i CG je danas gori nego što je bio prije nezavisnosti (a najavljivano je da će sve biti bolje i lakše), što odgovara jedino švercerima i korumpiranim carinicima. I to je fakat! A čoče, težimo evropskim integracijama. "Teško Americi, ona nikad neće ući u EU."

    Evo još malo "operativnih saznanja" iz pera Slobodne Evrope o minulim prepucavanjima u vezi Sandžaka:
    http://www.slobodnaevropa.org/conten...a/2170715.html

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    A ti pricaj o demokratskim pravima regiona u demokratskoj i omiljenoj ti Saudi Arabiji! (nema ljutis...tako se sada osjecam!)
    Ja ću da pričam o čemu želim, a ti se ljuti koliko god hoćeš, samo ti to ne savjetujem. Stanje u SA nije zlatno, daleko od toga, ali ni NATO danas ne može bez obigravanja oko saudijske kraljevske porodice. No, SA makar nema krvi na rukama koliko "neophodni, demokratski, prosvijetljeni" NATO.

    I na posljetku, teritorija Saudijske Arabije je kolijevka Islama. Ne znam nijednog iskrenog muslimana kome Mekka i Medina nisu miliji od bilo kojeg mjesta na zemlji, pa i rodnog kraja. Naša vjera, i siguran sam da ti je to poznato, transcenduje i rasu i boju i naciju i teritoriju (iako ništa od toga ne negira) i to je razlog naše međusobne ljubavi. I ja stvarno ne shvatam kako to može nekome da smeta?!?

    Ja se trudim da svakom čovjeku nemuslimanu želim sve najbolje, a to podrazumijeva da mu želim da postane musliman, tj. pokoran Bogu, naravno bez prisiljavanja. Takav sam, što ću. Nisam idealan, ali ni ne mogu da stalno ljude tapšem po ramenu: nije dobro ni za njih ni za mene. A samo Bog upućuje i daje uspjeh.

    Eto, nadam se da sam malo pojasnio moju prethodnu poruku.

    Pozdrav i sve najbolje!

  12. #187
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja tebi zelim da te Bog prati u svakom preduzecu!

    POzdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Sjetih se sad vremena kad sam bio u vojsku i kad sam imao priliku a upoznam jednoga sandzakliju tvog imenjaka koji po sred rucka izvali "J.ebem ti Isusa!"... svi se ucutashe ukljucujuci i jednog beranca njegovog u picu pajtasha...
    Ja mu pridjoh jedini i rekoh mu, iako neznajuci sto danas znam, da ga ne zelim vise cuti da izgovara tako nesto, nasta se on ogradio rekavsi da mu je to uzrecica iz novog pazara i da nije zelio nikoga da uvrijedi vec mu se omaklo.

    Danas znajuci da je Isus takodje musliman i da je spomenut casno u Kuranu, kao i sjecajuci se onog glupog gore pomenutog beranca kojeg 2 srpska bugarina nasadishe da izbije jednog ulcinjskog albanca, te je produzio svoje vojno iskustvo za pola godine kopajuci ugalj.... a uspio je da ga izbije samo zato sto je ovaj spavao i ovaj bacio na njega cebe da ga iznenadi a onog novopazarca nije smio jer bi dobio po prknu.

    To Sve mene to ukazuje na one poput old bone-a kojima je prvi argument vazda na zadnjem i tanjem kraju... oni komsijama prijete oruzijem i odmazdama... oni vide svakog ispod sebe... umjesto dialoga oni bi da ratuju al sa tudjom djecom...

    I onda vidish kako se uzajamno hrane vrane... jedni drugima ruke miju... isti samo razliciti dresovi...

    Ovamo prijete cijepanjem, i time zele da sebi dobiju bolje politicke poene saradjujuci sa DPS-om i dobijajuci obecanja o svojem boljem polozaju.
    naravno najvise koristi ce imati vjerska oligarhija jer artikulise nezadovoljstvo naroda. Time oni dobijaju psa za klanje, robu za trgovinu. Postaju bitni...

    Sa druge strane imash razne profitere lojalne rezimu koji bi jedva cekali da se nesto zamuti da oni sto ucare, i njima ovakvi "turci" odgovaraju... nema vjere u turcina... stara poslovica... a to sto su oni sami ateisti-nevjernici to ti nema veze nikakve...

    A onda prva opet ima argument... eto vidite oni su nevjernici jel smo vam dokazali? U kuranu je sve napisano! Evo vi jasni dokazi!

    A da ih neko sjedne i pita... a sto vi vjernici ne podrzaste vjernike medju njima? one koji se borise na Bozijem putu protiv nevjernika? a sto vi samozvani vjernici pomazete DPS? Onima koji su ociti nevjernici? Ah da vi samo ugovore sklapate.... zaboravio sam da je to drugacije od saradnje...

    nego imate vi preca posla.... stigle vam investicije u obliku obilnih padavina...

    A zbilja izludjeste taj narod... neznaju vise sto je vjera a sto fukarluk... a jedino sto su uvjek zeljeli jeste da zive bolje.
    Last edited by Ego_and_his_own; 07-12-10 at 23:33.

  14. #189
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Sjetih se sad vremena kad sam bio u vojsku i...

    ...nego imate vi preca posla.... stigle vam investicije u obliku obilnih padavina...

    A zbilja izludjeste taj narod... neznaju vise sto je vjera a sto fukarluk... a jedino sto su uvjek zeljeli jeste da zive bolje.
    Prvo, psovanje Boga ili nekog Božjeg poslanika je čin nevjerstva (tj. izvodi iz Islama) po koncenzusu islamskih učenjaka i ja sam potpuno svjestan da je u redovima Bošnjaka/Sandžaklija/"kako već" imalo (i ima) ateista, ali ja stvarno ne znam koji je to procenat. I ne treba zaboravit da je ateizam produkt komunističkog sistema i njegove indoktrinacije. Ljudi dosta slabo poznaju vjeru, mada u posljednje vrijeme IZ kako-tako bolje radi na edukaciji onih koji se deklarišu kao muslimani. Čini mi se da baš ove godine muška medresa izvodi prve maturante, i to je još jedan pokazatelj da se napreduje u tom pogledu.

    Drugo, što se mene lično tiče, ja sam prilično apolitična ličnost i nisam član nijedne partije. Jeste, politička situacija je daleko od zadovoljavajuće i ne mogu se pohvatat sve kombinacije političkih partija i ličnih interesa. Međutim, Old Bone je počeo raspravu o tome 1) šta bi bilo kad bi bilo (tvrdeći da muslimani mogu po Kur'anu puf! odjednom počnu da čine ne-znam-što nemuslimanima) 2) kako tamo neki pozivaju na cijepanje teritorije Crne Gore i tome slično. Ja sam mu samo odgovorio da ne može naći legalno sredstvo da zabrani rad bilo koje organizacije (političke ili NVO) koja u svom programu ne poziva na rušenje institucija Crne Gore i sl. Ljudi, u CG imate Stranku Srpskih Radikala, Novu Srpsku Demokratiju i slično, i te stranke rade potpuno legalno. Koliko su uspješne (šta god to značilo) to ocjenjuju građani Crne Gore. Štaviše, pozivi "na sablju" koje je uputio Old Bone su protivzakoniti i u suprotnosti sa pravilima ovog foruma.

    Što se tiče neke priče o autonomiji Sandžaka, ja sam prilično ubijeđen da je to ideja koja neće u dogledno vrijeme imati značajniji uticaj, bar ne u CG. Narod, uslovno rečeno, nema hljeba da jede, a kamoli što drugo... Ali priče o Sandžaku će biti dokle god je Sandžaklija, sviđalo se to kome ili ne. U opticaju je i nekoliko dosta dobrih knjiga o ovoj tematici napisanih iz pera Sandžaklija. Do njih je malo teže doć, ali koga interesuje može ih naći.

    Eto toliko od mene o ovoj temi i slažem se da ima mnogo konstruktivnijih tema. A o stvarima lične prirode nemam namjeru da raspravljam javno, posebno ne na forumu kakav je CdM.

    Pozdrav svima

  15. #190
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To najbolje pokazuje primjer sandžačkog muftije Zukorlića koji uspijeva da svima skrene pažnju na probleme Sandžaka, tako da je, npr., indirektno "natjerao" državu Srbiju da najavi ulaganje u ovu regiju:
    http://www.sandzakinfo.net/info/ekon...noriu-zukorlia


    Imali smo ovog frajera na jednom drugom mjestu, na jednoj sličnoj temi.

    Jel to ovaj muftija?

    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/125892/Skandalozno%3A+Muftija+preti+celoj+Srbiji!.html

    U nekoj sekularnoj zemlji koja drži do sebe (postoji li takva danas uopće ) bi se ovo moglo protumačit i kao poziv na rušenje države i ustavnog poretka, a riješilo bi se tako da bi država djelovala krajnje represivno, odnosno "dalo bi mu se do znanja" da takvo ponašanje nije poželjno.

    U nekoj bezveznoj balkanskoj državi kao što je Srbija vuk pojede magare i neko ko poziva na državni udar dobije blagi ukor od svog nadređenog.

    A u nekoj Islamskoj državi bi pala glava onoga koji bi se tako nešto usudio uopće i pomisliti (uloge bi naravno bile zamijenjene, znači sekularac protiv teokracije).


    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  16. #191
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Što se tiče toga da muslimanima "Kuran dozvoljava da promjene nacin suzivota sa Kaurima onoga momenta kada postanu vecina", to je prenagljen zaključak.
    Da, baš je prenagljen Statistike ga uopšte ne podržavaju.


    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Međutim, napadati države kao što je Saudijska Arabija, Egipat i sl. za njihov odnos prema nemuslimanima je po meni apsurdno. SA nije, i neće biti zapadnjačka/sekularna država (što ne znači da nije pokupila dosta stvari od zapada). Nikakvi međunarodni ugovori je ne obavezuju na poštovanje zapadnjačkih "sloboda". Kad ulaziš u SA, dobijaš vizu kojom se obavezuješ da poštuješ zakone te države. Ako ti fale crkve, u SA ih nećeš naći, a imaš toliko drugih država da biraš!
    Ali zato je potpuno normalno napadati Evropske države za njihov odnos prema muslimanima. Oni ne moraju poštovati zakone države u kojoj žive, nego treba da se bune.


    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Crnogorci nemaju pravo da na nacionalnoj osnovi biraju ko će raditi u vojsci i policiji. To je protivzakonito i nepravedno.
    Reče li to "nepravedno"?


    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Lojalnost državi označava primjenu i ne-kršenje pozitivnih zakona države. I ništa više.
    Kao što bi, recimo, bio zakon o konskripciji u slučaju da se zarati sa muslimanskom zemljom. Ili zakon po kome bi se zabranila indoktrinacija maloljetnih lica. Ili zakon po kome bi se zabranili halal i šerijat. Muslimani bi sve to ispoštovali ili bi otišli. Jer "imaju toliko drugih država da biraju!", je li tako?


    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    I ja stvarno ne shvatam kako to može nekome da smeta?!?
    Ne smeta nam. Isto kao što nam nije smetala velika ljubav koju su nacisti imali jedni za druge 40-ih.

  17. #192
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sasvim iskreno: Moje duhovne *kandze* bile su okrenute prema Srbima koji nisu prihvatili MNE...7 bataljon i sl. Iz toga miljea su dolazila upozorenja da MNE ne moze opstat od Albanaca (projekt Ilirijana je bio na snazi tada, prije 10-tak godina) i Muslimana (zelena transferzala Istambul-Sarajevo). JA TOME NISAM VJEROVAO, VEC SAM SE UVJEK SPRDAO I GOVORIO DA ONI NAS PUSTE NA MIRU, A DA CEMO SE MI UNUTAR MNE DOGOVORITI SA ALBANCIMA I MUSLIMANIMA, duboko vjerujuci da su aspiracije te 2 etnicke grupe koncentrisane na kulturnu autonomiju, proporcionalno ucesce u skupstini, vojsci, policiji i sudstvu....A ZA TAKVE CILJEVE SAM SVIM SRCEM BIO I TADA, A I DANAS SAM!
    Medjutim, prvo dodje istoricar iz Tirane, pa se nije ni *osusilo mastilo*-nadoveza se Zukorlic!
    Ako sam rekao da bih sina uhapsio da radi protiv MNE, valja mi vjerovati, jer se sa tim rijecima ne sali.
    TIM PRIJE CU SE BORITI PROTIV IDEJA DA SE DESI ONO STO TRAZI ZUKORLIC, JER TO POVLACI I OCJEPLJENJE VASOJEVICA, I MALESIJE I ULCINJA...I KOTORA....E NE MOZDE BEZ SABLJE BRACO! A ako ja to tako mislim, budite sigurni da su drugi Crnogorci opasniji i zadrtiji od mene, i sa tim valja racunati prilikom buducih projekcija.

    No, NATO ce sve te dileme rijesit, kako rekoh!


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Razrijesice se Crna Gora takvih ka sto si ti... bicete tamo dje vi je mjesto... pri dnu.

  19. #194
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad tako strahuju od NATO ljudi kojima MNE nije na prvom mjestu kao drzava-(a neka voli i drugu neku mozda i vise, ali CG da postuje i cuva najvise!)-mora da je onda taj NATO dobra stvar za nas kojima je ova drzava nekako najbiliza i najdraza.

    Pozdrav,
    PS
    A za moje mjesto u drustvu ti ne brini...nije to mjesto tako nisko.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dje si ti u drustvo dovoljno govorish ti sam o sebi, a koja ti je rupa na svirali Crna Gora govori najbolje sledece cinjenice:

    taj NATO je napao ovu zemlju kad su spodobe ka ti agitovale da se ide oruzijem i ubijaja po Kosovu, kad su probisvijeti isli da brane teriotorilani integritet po Bosni i Hercegovini, Dubrovniku itd...

    Pa se ne vidi ko zapravo radi protiv interesa Crne Gore... vidi se iz spejs shatla.

    A kazu nema veceg proroka buducnosti od proslosti. Pogledajte sad dje su oni koji su agitovali da se kosovo oruzijem rijeshi i dje su svojim djelovanjem doveli kosovo.

    A Interes Crne Gore je sigurno da nijedan gradjanin ne dozivljava svoju drzavu kao neprijatelja, kao sto ti pokusavash odje da kreirash sliku, iz svojih "nacional-ateisticko-sovinistickih" to jest finansiskih interesa.

    Ti gradjani Crne Gore imaju stvarne probleme, a ko god stavlja takve kao tebe da polemisu ovakvim tonom , upravo zele da destabilizuju Crnu Goru i ucine narod josh vise iritiranim i da dozive svoju drzavu neprijateljskom.

    I sve to da bi se narod doveo u stanje straha i privolio se da pristupi NATO-u? kakav je to jad i bijeda.

    Vrijeme ratnih huskaca i profitera je proslo, osta si bez posla stari boneru - Nema vise u jevropi takvih radnih mjesta, a moracesh se prekvalifikovat za neki ljudski posao.

    A takvo podmecanje sto si pokusa da podvalish odje kako je receno da se nelegalno radi protiv Crne Gore, i kao to je razlog sto treba se u NATO samo govori o tebi koliko si se srozao kao karakter.

    Crna Gora je dio Evropskih civilnih integracija, i kao multi-nacionalna i multi vjerska drzava nosi u sebi ogromnu kulturnu bastinu koja ce joj biti kljucni element njenom buducem prosperitetu, ambijent gdje ljudi poput tebe nemaju ama bash nista da traze, jer vi mozete postojati samo u mutnim vremenima i zivkovim filmovima.
    Last edited by Ego_and_his_own; 09-12-10 at 06:13.

  21. #196
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao pripadnik ovog malog, slobodoljubivog naroda, vaspitavan u toj tradiciji- nikada nikoga nisam huskao na nasilje i otimacinu, ni u uzivotu ni na webu, tako da ne govoris istinu kada mi to kazes (da uljudno to formulisem). A u smutnim vremenima u zadnjih 20 godina *profitirao* sam veliki licni materijalni gubitak, ali neka sam...bar nikad nisam svojim djelom, ponasanjem ili pricom izdao svoje predratne prijatelje druge vjere i etniciteta.

    Sro se pak tebe tice, tvoje rijeci i nastup na webu je uvredljiv za svakoga ko ne misli kao ti i na sigurnom si putu da budes ogorcen covjek, koji ce vazda ostat sam zbog svoje zelotske uspaljenosti...razmisli o tome da ubijedjeni vjernik-praktikant mjeri rijeci kad komunicira sa drugim covjekom...sto bi rekli ti tamo: *practice what you preach*.

    Sto se NATO pitanja tice-mali smo, ali smo u dobrom drustvu...tako da ce mnogi MORATI da sacekaju mnooogo dugo sa svojim aspiracijama da ochople nesto od crnogorskog suvereniteta. Nekima ce ovo biti bolno, ali ce se sviknut!

    POzdrav i smirenje od Boga,
    Last edited by Old Bone; 09-12-10 at 12:47.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #197
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,647
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ja sam Crnogorac pa sam eto protiv NATO-a. Samo Milo oce u NATO jer su mu obecali neko mjesto tamo. Cim je Milo za nesto odma se zna da to nije dobro za narod. To smo valjda za ovih 15 godina naucili.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Crnoj Gori prestoje integracije u Evropskoj Uniji, i ovakve sulude ideje da iskoristite muku naroda i legitimnu borbu za demokratske procese predstavi kao izgovor za destabilizaciju zemlje i izazivanje medjuvjerskih i medjunacionalnih mrznji samo da bi primorali narod da se prikljuci NATO-u i obezbijedili sebe bonuse i ostale finansiske pogodnosti obecane takvim aranzmanom. Takvo djelovanje je protivno interesima Crne Gore kao drustva i prijeti da nanese ogromnu stetu crnogorskoj diplomatiji koja je teskim i mukotrpnim radom tu dje je prestavljajuci Crnu Goru kao drustvo koje je na putu ka civilnom drustvu, a da je ostavila iza sebe vrijeme ratnih vihora i ugrozavanja ljudskih prava.

    Daleko od toga da ikome u NATO-u pada na pamet da na ovakav nacin sire svoje clanstvo, cak naprotiv oni ne zele da prime clanicu u kojoj vecina gradjana ne zeli da bude dio NATO-a. Siguran sam da bi izbijanjem ovakvih skandala najvecu stetu pretrpljela Crna Gora. I trebalo bi skrenuti paznju odgovornim ljudima na ovakve pokusaje ovih pojedinaca kako bi se preuprijedlilo nanosenje stete ugledu I interesima Crne Gore.

    Postoje normalni nacini lobiranja i uticanja na javnost putem reklamnih kampanji, javnih foruma i diskusija gdje se na civilan i ljudski nacin moze ukazati na prednosti pristupanju NATO vojnoj organizaciji.

    Medjutim ovo je strasno na koji nacin pokusava odje da se iskoriste obmanjivanjem naroda i nasilno zaustavi proces napredovanja crnogoreskog drustva.

    Crnoj Gori prestoji proces ekonomske decentralizacije, koji je jako potreban, da bi se izbjegla korupcija i kriminal u drzavnim organima i obezbijedi maksimum razvojinih potencijala svih crnogorskih krajeva. Samo na taj nacin Crna Gora moze ocekivati poboljasanje ekonomske situacije, jer niko bolje ne odrzava i unapredjuje kucu od onih koji u njoj zive i od njihovog dobra samo ce Crnoj Gori biti bolje. I ovakve aktivnosti i zahtjevi politickih grupa je legitiman, pozeljan i jedan o preduslova prikljucenju EU.

    Naravno onima koji su do sad zivjeli od te korupcije i "veliki licni gubici" koji treba da se nadoknade to prestavlja veliki problem.... i zato treba pozivat kako stari boner spomenu odje:

    E NE MOZDE BEZ SABLJE BRACO!
    A moze i hoce.
    Last edited by Ego_and_his_own; 10-12-10 at 16:37.

  24. #199
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se zbog nekih malo oštrijih komentara, ali ti gledaš na mnogo stvari neo-romantičarski.

    Molim te da navedeš rečenice koje smatraš uvredljivim, pa da pokušam da objasnim (ako i kad nađem vremena) ili da se izvinem ako sam negdje pogriješio.

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Kao pripadnik ovog malog, slobodoljubivog naroda, vaspitavan u toj tradiciji- nikada nikoga nisam huskao na nasilje i otimacinu, ni u uzivotu ni na webu, tako da ne govoris istinu kada mi to kazes (da uljudno to formulisem). A u smutnim vremenima u zadnjih 20 godina *profitirao* sam veliki licni materijalni gubitak, ali neka sam...bar nikad nisam svojim djelom, ponasanjem ili pricom izdao svoje predratne prijatelje druge vjere i etniciteta.
    Ti možda nisi, ali evo ti samo jedan sramni primjer iz crnogorske istorije, na visokom državnom nivou:
    Nasilno pokrstavanje muslimana Plava i Gusinja 1913

    Evo i da te citiram (sa boldovanjem onoga što je upućeno meni lično).
    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ja sam bio protiv toga, ali posto sam u posljednjih mjesec dana procitao o inicijativi onog istoricara iz Tirane o *prirodnoj Albaniji*, i posle ovog tvog posta o *prirodnom Sandzaku*...o *Srbiji u prirodnim graanicama* da i ne govorimo....dakle ostaje nama malima ono staro-DR'STE CRNOGORCI SABLJU I CUVAJTE SABLJOM MNE, VAZDA I ZANAVJEK AKO TAKO MORA!!!
    Pošto i ti prozivaš mene: je li se tako komunicira sa sagovornikom i pominje se držanje za sablje, kao da je meni cilj destabilizacija i narušavanje teritorijalnog integriteta Crne Gore? Molim te da dokažeš gdje sam ja to tražio. Šta?, sad ja treba da kažem: " Poslije ove priče o crnogorskim sabljama, DRŠTE BOŠNJACI SABLJU I BRANITE SE" sa sve velikim slovima?!? Do čega to vodi...

    Porediti situaciju nemuslimana (tj. odnos musliman-nemusliman) u SA i Egiptu sa situacijom u Sandžaku je besmisleno! Posebno na forumu kakav je CdM.

    Ljudi mijenjaju vjere, mišljenja, stavove. Islam je vjera mira, zato što je upravo mir garant za propagaciju Istine. Ali mir nije samo vojni, već i socijalni, duhovni... Nasilno naturanje Islama je zabranjeno Časnim Kur'anom! Ali muslimani uvijek treba da pozivaju druge u svoju vjeru na najljepši način, pa ko želi neka prihvati, a ko ne želi, pa, Uzvišeni Bog mu je dao mogućnost izbora za koji će odgovarati na Sudnjem Danu.

    Kad može NATO da se promoviše, reklamira, nudi, pa valjda može i Islam. I neka svako pogleda u svoje dvorište, prije nego čisti komšijsko.

    Više neću ulaziti u raspravu, jer se gubi dosta vremena, često se izjave pogrešno shvate (nema nevinih), ali sam tu ako treba neku moju izjavu da pojasnim ili da se izvinim ako sam nešto pogriješio.

    Mir onima koji slijede Uputu.

  25. #200
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Izvinjavam se zbog nekih malo oštrijih komentara, ali ti gledaš na mnogo stvari neo-romantičarski.

    Molim te da navedeš rečenice koje smatraš uvredljivim, pa da pokušam da objasnim (ako i kad nađem vremena) ili da se izvinem ako sam negdje pogriješio.



    Ti možda nisi, ali evo ti samo jedan sramni primjer iz crnogorske istorije, na visokom državnom nivou:
    Nasilno pokrstavanje muslimana Plava i Gusinja 1913

    Evo i da te citiram (sa boldovanjem onoga što je upućeno meni lično).


    Pošto i ti prozivaš mene: je li se tako komunicira sa sagovornikom i pominje se držanje za sablje, kao da je meni cilj destabilizacija i narušavanje teritorijalnog integriteta Crne Gore? Molim te da dokažeš gdje sam ja to tražio. Šta?, sad ja treba da kažem: " Poslije ove priče o crnogorskim sabljama, DRŠTE BOŠNJACI SABLJU I BRANITE SE" sa sve velikim slovima?!? Do čega to vodi...

    Porediti situaciju nemuslimana (tj. odnos musliman-nemusliman) u SA i Egiptu sa situacijom u Sandžaku je besmisleno! Posebno na forumu kakav je CdM.

    Ljudi mijenjaju vjere, mišljenja, stavove. Islam je vjera mira, zato što je upravo mir garant za propagaciju Istine. Ali mir nije samo vojni, već i socijalni, duhovni... Nasilno naturanje Islama je zabranjeno Časnim Kur'anom! Ali muslimani uvijek treba da pozivaju druge u svoju vjeru na najljepši način, pa ko želi neka prihvati, a ko ne želi, pa, Uzvišeni Bog mu je dao mogućnost izbora za koji će odgovarati na Sudnjem Danu.

    Kad može NATO da se promoviše, reklamira, nudi, pa valjda može i Islam. I neka svako pogleda u svoje dvorište, prije nego čisti komšijsko.

    Više neću ulaziti u raspravu, jer se gubi dosta vremena, često se izjave pogrešno shvate (nema nevinih), ali sam tu ako treba neku moju izjavu da pojasnim ili da se izvinim ako sam nešto pogriješio.

    Mir onima koji slijede Uputu.
    Uhhh...tek sad vidjeh post...odgovaram promptno:
    Pozdrav od Boga i tebi!
    Prvo, moj prethodni post nije tebi bilo upuceno, nego *EGO.....*-u, koji je bio neprimjereno grub u komunikaciji samnom.

    O autonomiji:
    sve sto si rekao u ovom postu mi je razumljivo i prihvatljivo....naravno osim potrebe da Boshnjaci uzmu sablju od Crnogoraca....to nije prihvatljivo zato sto Crnogorci brane svoje granice, *novi i autonomni* Sandzak bi svoje granice morao sticati na racun male MNE... ali zato MNE TREBA I MORA(!!!) DA PONUDI NAJVECU MOGUCU AUTONOMIJU SANDZAKU...ukljjujuci i proporcionalno ucesce u vojsci, policiji i sudstvu, koje iskljucuje zloupotrebu tih poluga moci....ALI MNE ME SMIJE DA PRIHVATI POLITICKU AUTONOMIJU, PO KOJOJ BI MNE DIO SANDZAKA, ZAJEDNO SA SRBIJANSKIM DIJELOM SANDZAKA, BIO KONSTITUISAN NA RACUN TERITORIJE MNE KAO MEDJUNARODNOPRAVNI SUBJEKT. To ne zato jer se time fakticki ne samo smanjuje, nego i GASI MNE....a MNE je meni ( a i svima drugima) toliko lijepa i *shesna* ...a i DRZAVA SE BRANI KOLIKO SE GODJ MOZE!
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 17-12-10 at 08:00.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sveto pismo da ili ne
    By mastersafeguard in forum CdM Arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-14, 19:17
  2. svetO
    By SNAKE in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 16
    Last Post: 03-11-09, 12:21
  3. rasprave sa drustvom
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 50
    Last Post: 21-04-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •