Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 107

Thread: Incident na Ekonomskom fakultetu

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Incident na Ekonomskom fakultetu

    "Guranje i psovanje pred studentima

    Mučne scene na Ekonomskom fakultetu, predavači se posvađali


    Piše: Sl. Radulović/Vijesti

    Profesor Ekonomskog fakulteta u Podgorici Slobodan Lakić i Makedonac Zoran Vitanov, predavač na seminaru koji je u toku na tom fakultetu, posvađali su se juče oko toga ko će održati predavanje u Mediteran sali. Prema kazivanjima svjedoka, pale su i teške riječi.

    Više očevidaca tvrdi da je Lakić psovao i omalovažavao Vitanova i učesnike seminara, studente Ekonomskog fakulteta sa smjera preduzetništvo, čiji je osnivač Veselin Vukotić.

    Lakić, međutim, odbacuje optužbe i ističe da je "profesor, kome ne zna ime, pokušao da ga spriječi da uđe u salu sa 170 studenata".

    - On se nalazio u hodniku gdje je sa desetak, meni nepoznatih studenata, držao neke seanse. Pokušao je da me spriječi da uđem tako što se ispriječio i stavio nogu na vrata. Rekao mi je da ne pokušavam da uđem. Za to vrijeme, studenti koji su bili sa njim upućivali su mi uvrede. Ja njima nijesam uputio apsolutno nijednu uvredu niti opasku, sve što sam tražio bilo je da mi omoguće da uđem u salu i održim predavanje - kazao je Lakić, dodajući da je "druga strana željela i fizički obračun".

    Vitanov nije želio da komentariše jučerašnji događaj.

    Seminar se održava pod pokroviteljstvom Njemačkog društva za tehničku saradnju (GTZ), u saradnji sa Ekonomskim fakultetom, a nekoliko učesnika je kazalo da je sala unaprijed rezervisana za tu namjenu.

    Jedan od očevidaca incidenta kazao je "Vijestima" da je Lakić, revoltiran time što je zatekao zauzetu Mediteran salu u kojoj je planirao da održi predavanje, koristio riječi "nedostojne i ulice".

    - Zbog njegovog ponašanja, bilo me je sramota što živim u Crnoj Gori. Psovao je i studente i predavača iz Makedonije koji nijednim postupkom nije rasplamsavao incident. Bilo je i gurkanja, ali niko nije udaren - kazao je jedan od očevidaca, uz uslov da mu se ime ne pominje u novinama.

    Njegovu priču "Vijestima" je potvrdilo više studenata koji su prisustvovali nemilim scenama. Jedan od njih tvrdi da je sve snimio foto-aparatom i da će video-zapis postaviti na Internet. On, međutim, nije želio da snimak pokaže novinaru "Vijesti". Lakić: Zbog ljubomore ne daju mi da radim
    Profesor Slobodan Lakić smatra da je problem koji se desio "prouzrokovan činjenicom da se želi nanijeti šteta studentima treće godine Ekonomskog fakulteta".
    - U posljednje vrijeme, nekim meni nerazumnim odlukama, studenti ne mogu normalno da prisustvuju časovima iz predmeta koji je i te kako važan, pogotovo u susret predstojećem kolokvijumu. Da li je nekome krivo što su moja predavanja u potpunosti prihvaćena i što ih pohađa ogroman broj studenata? Ne znam šta je drugo još u pitanju, a očigledno vlada neka ljubomora i pokušava se na sve načine spriječiti da se održi predavanje iz monetarne ekonomije... Drugim riječima - bukvalno sam istjeran iz prostorije i onemogućeno mi je da držim predavanje. U međuvremenu sam dobio obavještenje da će se na fakultetu održati neki seminari. Rekli su mi da će obezbijediti salu gdje normalno mogu držati predavanje, a danas je, kako su sami studenti rekli, ispred sale u koju se može smjestiti 70, bilo 170 studenata - kazao je Lakić.
    Studentkinja koja je prisustvovala Lakićevom predavanju ističe da nije bilo ni tuče ni psovki. Ona tvrdi da ni ponašanje učesnika seminara nije bilo primjerno.
    - Nijesu se tukli, već gurali, a ni psovke nijesam čula. Na kraju, Lakić je nasilno ušao u salu, a za njim i studenti. Lakić je ubrzo počeo predavanje. Učesnici seminara nijesu napustili salu i neprestano su ometali predavanje. Njihov predavač je profesoru čak podvalio marker koji ne može da se briše, pa su se smijali kada je pokušao da obriše ispisanu tablu - kazala je ta studentkinja.

    Profesor Lakić ističe da je nakon završenog predavanja dobio aplauz svih prisutnih studenata, što je "potvrda da je uradio pravu stvar".

    O incidentu ispred sale Mediteran obaviješten je i sekretar Ekonomskog fakulteta Ivo Đoković. On je kazao "Vijestima" da ga je Lakić obavijestio da nema gdje da održi predavanje.

    - Kad sam došao do sale, nije bilo nikakve svađe. Ne znam šta se dešavalo prije mog dolaska. Profesor Lakić je zahtijevao da zbog velikog broja studenata održi predavanje u velikoj, Mediteran sali, jer u drugoj nijesu mogli svi da se smjeste - kazao je Đoković. "


    Jeli neko od vas bio prisutan?
    Ono sto sam ja cula od onih koji su bili tamo, tesko da ima neke veze sa tekstom u Vijestima.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    neka postave taj famozni clip...
    f6

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Preko Morace
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nekako ne mogu da povjerujem u ovu pricu o psovanju i guranju i to bas da se Slobodan Lakic cupa tamo sa nekim.................. meni djeluje jako nevjerovatno. To da je bila guzva i da je nastao haos oko slobodne sale, vjerovatno jeste, ali ostalo....... prosto nemoguce. Pa narode to je Laki

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prema rijecima ocevidaca, taj Laki se zalijetao na neku djevojku da se fizicki obracuna sa njom!
    A ako se ne varam, poznat je i po shamaranju studenata!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    HoĆemo Clip!!!!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nešto mi djeluje nevjerovatno da se ovako nešto desilo na Ekonomskom fakultetu , valjda će ta osoba koja je snimala staviti clip pa da stvarno vidimo šta se desilo...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ßřgěńjĺ View Post
    Nešto mi djeluje nevjerovatno da se ovako nešto desilo na Ekonomskom fakultetu , valjda će ta osoba koja je snimala staviti clip pa da stvarno vidimo šta se desilo...
    pa zar to nije onaj isti fakultet na kojem profesorica koristi svoje predavanja za politicko otvaranje glava ucenicima, biva suspendovana zbog istog ali se vraca i govori da njoj niko nece zabranit da prica????
    a ista gospodja je do prije nekoliko godina bila cijenjen profesor, kolega i covjek!
    zao mi je bilo kad sam cula da vise nije sva svoja!
    na istom tom fakultetu se jos svasta desava kao i na ostalim po crnoj gori, tako da ne vidim zasto si se zacudila!
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    pa zar to nije onaj isti fakultet na kojem profesorica koristi svoje predavanja za politicko otvaranje glava ucenicima, biva suspendovana zbog istog ali se vraca i govori da njoj niko nece zabranit da prica????
    a ista gospodja je do prije nekoliko godina bila cijenjen profesor, kolega i covjek!
    zao mi je bilo kad sam cula da vise nije sva svoja!
    na istom tom fakultetu se jos svasta desava kao i na ostalim po crnoj gori, tako da ne vidim zasto si se zacudila!
    Iskreno nisam znala ni za ovu profesoricu.
    Mada jedno znam da veoma drže do ugleda Ekonomskog fakulteta, bar pogotovo dok je dekan bio Vujica Lazović, jer smo nešto bili pokrenuli pa samo nekoliko puta razgovarili sa njim. Prvo što se moglo primijeti je da su držali do ugleda fakulteta.
    A ovaj novi dekan sad nas je odbio nešto , pod izgovorom da ima politički prizvuk ( a to nema nikakvih dodirnih tačaka ) pa sam još više iznenadjena da ima profesora koji se na svojim predavanjima bave politikom :?

  9. #9
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj isti "gospodin" Lakic je bio suspendovan zbog samara(nja) ucenice.
    Bio mi je brat rodjeni i njegove su takodje bile rijeci da ga je sramota sto pripada Ekonomskom fakultetu.
    Istina je da je Lakic nasrnuo iako nije imao zakazan termin, istina je da provocirao, psovao majku i sve, govorio "pusite mi k." i slicno, istina je da je nasrnuo na djevojku koja je takodje ucenica, ali sto pohadja seminar, istina je da je okupio grupu ljudi koji su uleceli bukvalno u salu.
    Znaci, jedna obicna sramota!
    Najveca je sramota sto jedan takav kvazi profesor moze da radi na ekonomiji. Inace je, bar sam tako cuo, poznat i po psovkama u toku predavanja.
    I jos nesto - znao sam recimo jos juce, i to preko brata ponovo, da su zvali novine i da su ovakve gadosti ispricali te da je nagovorio studente da podrze tu pricu.
    S R A M O T A !

    PS: Zoran Vitanov je strani drzavljanin i mislim da ima nesto kao diplomatski imunitet/status (znam da nije isto, ali nesto je toga tipa u pitanju) te se ovo moze vidjeti i kao diplomatski incident.
    Stone the crow

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retoricharka View Post
    "Guranje i psovanje pred studentima

    Jeli neko od vas bio prisutan?
    Ono sto sam ja cula od onih koji su bili tamo, tesko da ima neke veze sa tekstom u Vijestima.
    Neka nego jos odje ovaj lik ispade i faca :hammer: Strasan li mi je to fakultet kad ne reaguju istog momenta...
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali srecom, ovo je jos jedna prica o kvalitetima nasih profesora koja ce uspjesno biti zataskana!
    srecom pa uvjek ima studenata sa savitljivom kicmom koji ce sve istrpjet radi parceta papira na kojem ce pisati DIPLOMA... srecom pa zivimo u jednoj lijepoj drzavi
    pa me neko pita sto sam pokupila dokumenta sa Ekonomije i batalila studiranje?!
    Last edited by zippy; 13-03-07 at 15:18.
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by retoricharka View Post
    Jeli neko od vas bio prisutan?
    Ono sto sam ja cula od onih koji su bili tamo, tesko da ima neke veze sa tekstom u Vijestima.
    A jedva sam cekao da ovo izadje u novine da vidim sto ce naskrabat.:burp:
    A novinari kao novinari su obradili tekst kako im odgovara. :burp:
    Na taj seminar nema ni jednog studenta sa smjera Vukotica. I to je 100% tacno. Nego to je CG novinarstvo

    Koliko sam ja cuo od jednih i drugih Lakic je prvi poceo sa omalozavanjem ljudi koji su bili u sali, sa komentarima tipa mene ovamo ceka 170 studenata a vi se tu igrate crtanja...
    Kad su rekli da im je fakultet dodijelio salu za tu namjenu, on je odgovrio tipa boli mene k**** za to. Znas li ti ko sam ja...
    Istina je da je jednu djevojku koja je bila na smjer zbog verbalnih carki htio da bije ali su ga zaustavili.
    A vjerovatno ni polaznici seminara nijesu ostali mirni na uvrede i uzvratili istom mjerom.

    Ne branim ni jedne ni druge, ali mi Lakic nikako nije omiljen profesor. Prosle godine nas je svaki cas popisivao i citao imena i prezimena, i prebrojavao na kraj casa kao da smo stado ovaca
    O zanimljivosti predavanja necu mnogo govorit, samo cu rec da se sastojalo od klikanja slajdova i na kraj obavezno nadje enkog nesrecnika da sve to ponovi

    Problem sala na ekonomiji je evidentan vec duze vrijeme, a nikako da se rijesi. Sad je ovdje situacija malo teza, jer ucestvuje njemacka fondacija pa nije svejedno.

    Zivo me zanima kako ce dekan Misko Jovovic ovo razrijesit.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oprosti, ja ne vidim razlog sto se toliko zgrazvas nad onim sto je napisano, kad i ti to sam potvrdi? Uostalom, kako mozes bilo sta da tvrdis kad nijesi bio licno prisutan?

    Kako god da se odvijala radnja, sramno je i bez opravdanja da se jedan profesor tako ponasa, o tome se radi. Svejedno da li je bio isprovciran ili ne (a ocigledno nije), takvo ponasanje je nedopustivo :!:
    Kako Vaša bolest ?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nijesam bio prisutan?
    Jedno 15 metara u salu prekoputa od incidenta,jes da nijeasm psoebno obracao paznju na sve to. Ali dobro Vi bolje znate
    Zgrazavam se kad vidim kako novinari pisu. Ako te detaljno zanima zasto, mogu ti na PM rec jedan primjer vezan za moju ujcevinu, gdje su novine smrt osobe iskoristile za punjenje kolona sa tekstom napadajuci opstinsku vlast.

    Ovo za profesora stoji, radi mene nikad ga ne vratili na fax. Polozio sam taj ispit pa mi je svejedno

    P.S. Ponovo procitaj i vidji sto nije tacno iz teksta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja se cudio sto je Herkules manit, ali kad ga takvi uce on je jos i dobar decko

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa evo gore rece da si cuo "od jednih i od drugih", sad ne znam bio si a kao nijesi bio a ispitivao si obje strane pa vise ni sam ne znas
    Nema potrebe da mi to saljes na PM, znam kako funkcionisu novine, nije to nista novo. Suma sumarum, TAJ PROFESOR JESTE DEBIL, i isto tako EKONOMSKI FAKULTET JESTE O.C.A.J. ako ga odmah ne suspenduju. Zapravo, ocaj je svakako kad jedan takav lik moze biti redovni profesor. :shock:
    Kako Vaša bolest ?

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ccccc
    Bio sam i nijesam obracao paznju, kad su pocele teske riejci i vika onda vidjeh da nesto nije na taman, a kasnije se raspitah detaljnije.
    Vidio sam guzvu samo me nije interesovalo sto je u pitanju.

    Ja se nadam da ce ga suspendovat. Da pocinu studenti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da pocinu studenti?
    Hercules promasio si poentu. Ovdje se uopste ne radi o studentima nego o primitivizmu jednog profesora Univerziteta. I treba ga suspendovati zbog ovog incidenta, trenutno a ne zbog toga sto je "lak" ili "tezak" profesor.
    Kako Vaša bolest ?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Suspendovanje profesora zato sto je "tezak" cemo da pricekamo. Tj mislim da moja djeca to nece moc da urade kad budu (ako budu) studenti.
    Nijesam ja mislio da ga suspenduju zbog toga, nego zbog ovakvog ponasanja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milice, nazalost, da po tom kriterijumu rascistimo Univerzitet, malo koji profesor bi ostao! Uzas
    A isti slucaj je i sa Mihajlovicem sa prava, koji je suspendovan zbog uznemiravanja studentkinje, a onda i vracen na posao, nakon sto su se stisale strasi i nikome nista!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Problem sala na ekonomiji je evidentan vec duze vrijeme, a nikako da se rijesi. Sad je ovdje situacija malo teza, jer ucestvuje njemacka fondacija pa nije svejedno.
    a kako nece kad ekonomiju uchi po 1 000 000 dusha, u generaciji
    Bond, hik, James Braun

  22. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa bolje da i nemamo Univerzitet, nego da nas ovako predstavljaju pojedini profesori.
    A sto se toga sa Prava tice ne znam... Ako ga je ona tuzila onda mi je to bas cudno da je vracen...
    Kako Vaša bolest ?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako se to uznemirava studentkinja? Prepada u mracnoj ulici, budi telefonom kad zaspi u ranu zoru, shega drva ispod prozora.....

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    neverhood
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dajte more linak da se smijemo malo...
    Sreca prati srecne a nevolja jake!
    CAF-one and the only!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hercules sto je bilo dalje, sto si cuo danas da je bilo
    prava si nam rekla-kazala
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 24-11-06, 11:31
  2. Crna Gora je u zajednici sa majkom kriminalaca !
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 376
    Last Post: 18-01-06, 08:16
  3. Umalo eko incident
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-12-04, 18:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •