Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Ne znam kako da nazovem ovo :(

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ne znam kako da nazovem ovo :(

    NOVA AKCIJA UKLANJANJA ŽIVOTINJA BEZ VLASNIKA U HERCEG NOVOM

    Otrovano 39 mačaka
    Herceg Novi - U Herceg Novom proteklog vikenda završena je još jedna akcija uklanjanja pasa-lutalica sa ulica.
    U osmodnevnoj akciji uklonjeno je 109 pasa, a prema procjenama, još toliko ih je ostalo na ulicama. Otrovano je i 39 mačaka.
    Ta, i slične akcije, naišla je na odobravanje, ali i brojne osude pojedinaca i društava za zaštitu životinja.
    Oni zamjeraju što su životinje trovane i jer je, tvrde, njihova samrtna agonija trajala i po desetak sati.
    - U grčevima i bolovima, životinje su umirale naočigled djece - kazala je jedna ogorčena stanovnica naselja Crveni krst, koja nije željela da joj se pominje ime.
    Društva za zaštitu životinja misle da bi u opštinama trebalo organizovati službu, koja će u kontinuitetu, na human način, rješavati problem pasa-lutalica i imati kontrolu nad tom pojavom. Jedna od tih akcija je i izgradnja azila za pse. Prije dvije godine u Herceg Novom je bila pokrenuta inicijativa za otvaranje azila u Sutorinskom polju, ali je projekat propao.
    Uz taj program, društvo preporučuje i edukaciju stanovništva.
    Dan nakon što je završena akcija uklanjanja pasa u hercegnovskoj opštini, jedna majka iz Njivica, uz ljekarsko uvjerenje, prijavila je da je pas-lutalica ugrizao njeno devetogodišnje dijete. To nije usamljen slučaj, a jedan građanin je lani, na ime odštete, uspio da od Opštine naplati 1.500 eura jer ga je ugrizao pas-lutalica u naselju Savina.



    S.K.
    __________________________________________________ _____________
    VAKCINISAN SVAKI DVADESETI PAS


    - U opštini je više od 2.000 pasa - kazao je veterinar dr Savo Niković, dodajući da je samo stotinak njihovih vlasnika, što je i zakonska obaveza, lani vakcinisalo ljubimce protiv bjesnila.
    Većina njih pušta pse van ograđenog prostora, bez ogrlice, povodca i korpe za njušku, što je regulisano uslovima o držanju kućnih ljubimaca.
    Uprkos velikim kaznama, koje iznose od 50 do 2.000 eura, u posljednje vrijeme skoro da nije zabilježen nijedan slučaj kažnjavanja vlasnika pasa zbog kršenja propisa o njihovom držanju.

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Toliko mi se svidjela ova akcija u Herceg-Novom da bih htjela da predlozhim da se ovo uvede u svim ostalim opshtinama. Da zatvorimo azil u Podgorici, jer, zaboga, shto ce nam?! Lakshe nam je te zhivotinje otrovat` i pushkom ubit` no pokushat` napravit` neshto humano. I obavezno, da se pofalimo tim nashim poduhvatom ostalim ljudima u okruzhenju.

    Shto se tiche drugog teksta, i on je nazhalost istinit. Nash narod nema kulturu vodjenja pasa kod veterinara i redovnog vakcinisanja. I kao vlasnik psa, zagovarala bih kazhnjavanje neodgovornih vlasnika.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U B Polju organizuju "uklanjanje" pasa lutalica tako sto jednom covjeku koji se "bavi" TIM placaju za svakog ubijenog psa.Cak je i POBJEDA objavila razgovor sa njim u kom je rekao da moze da zaradi i do 1000 e od "akcije".Inace on to radi tako sto krene lovackom puskom kroz grad i ....Al ono bas bih volio da ga sretnem negdje..
    Problem lutalica je svuda prisutan al postoji 100000 nacina da se to rijesi,najgore od svega je sto opstinari ne zele uopste da saslusaju ljude koji predlazu resenje problema..valjda im je najlakse ovako..
    DIVLJACI SMO GENERALNO al ko zna,mozda nasi pra pra pra praunuci nece dozivljavati ovakve i sl stvari

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo iskreno, ne znam shto sam uopshte postavljala ovo. Samo sam se iznervirala, po milioniti put. Svakim danom sve vishe shvatam da bez obzira na sve novo i moderno shto prihvatamo sa strane, mi smo i dalje u dushi obichni, najobichniji prostaci i varvari.
    Ne mogu da vjerujem da neko uopshte mozhe da podrzhi to. Mogu mislit` kakvi su to bili prizori po ulicama Novog. I ko uopshte mozhe da se raduje ubijanju zhivotinja na takav nachin? Zar taj narod dolje nema nikakvoga osjecaja? Mislim ne samo oni nego i u drugim gradovima Zar nema drugog nachina? Nismo mi nishta bolji shto imamo Azil, jer iz ovog ili onog razloga, ni ovaj nash ne zavrshava sav posao, ali bar koliko toliko imamo neke koristi od njega.
    Zar tako neshto ne bi moglo da se organizuje u svim vecim gradovima Crne Gore? Zar je moguce da niko nishta ne preduzima po tom pitanju?
    Ne shvatam i ne zhelim ni da shvatim ni da prihvatim da se zovem i zhivim u istoj drzhavi kao takvi monstrumi. Nikakvo zlo im ne zhelim, jer u sushtini, ti jadnici su sami po sebi vec dovoljno kazhnjeni.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kako se to fino radi

    http://www.helpanimals.org.yu/index.html
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bar nema gladnih sad u h novom ako cemo sikreno, eto jedna dobra strana svega toga
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post

    Svaka cast,tako treba.Narodu je najlakse ubit zivotinju!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Boze ti sacuvaj. Stvarno smo stoka nevidjena!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Thumbs down

    Ovo je stvarno IDIOTIZAM :mad:
    Nevjerovatno kako mogu to rade, nisu čuli još da postoje azili za životinje nego im je lakše ubuti...

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jos jedna prednost azila jeste zarad ko shto enko anvede nedje prije na forumu, psi koji odje ne prodju oidu za njemacku i sl, jer veropljani vole mjeshanjce i jeftinije im je da ih drze jesmo kreteni nishta ne umijemo da poslujemo pih
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svi redom kritikujete akciju i zalite pse a niko rijeci ne progovori o onome devetogodisnjem djetetu sto ga ugrize dzukela na ulici.
    Vrh stvarno!
    Zivotinje svakako treba skloniti s ulica jer predstavljaju prijetnju.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vidish da smo se svi slizli da ih treba ukolniti al ne na ovaj nacin zar ne?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da ne.
    Ali, tesko da se moze napraviti azil dovoljno veliki za sve lutalice. Tesko da ce sve lutalice dobiti vlasnike koji ce voditi brigu o njima. Tako da je realno da jedan broj zivotinja koje niko nece bude uspavan. To se radi svuda u svijetu i ne treba praviti veliku dramu oko toga.

    Ja sam takodje protiv ubijanja po ulicama (cak ne mogu ni da vjerujem da coek ide s puskom po gradu i puca po njima) ali odredjeni broj lutalica mora biti uspavan. To je realnost i ja to svakako podrzavam.

    Nemojte misliti da ne volim zivotinje, i sam imam macku.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moze coce imamo na cijelu cg jedan azil sprdnja nekoliko istih i da se obrne posao , da cetaju kineski rstorani ako nishta drugo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stoka Neopjevana!!

  16. #16
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ne.
    Ali, tesko da se moze napraviti azil dovoljno veliki za sve lutalice. Tesko da ce sve lutalice dobiti vlasnike koji ce voditi brigu o njima. Tako da je realno da jedan broj zivotinja koje niko nece bude uspavan. To se radi svuda u svijetu i ne treba praviti veliku dramu oko toga.

    Azil i ne funkcionise samo u svrhu udomljavanja zivotinja jer vise je ljudi koji napustaju zivotinje od onih koji ih udomljavaju..Nijedan azil na svijetu nije dovoljno velik da sve lutalice zbrine i udomi..I potpuno je okrutno razmisljanje da jedan broj zivotinja koje niko nece treba da bude uspavan!!!!
    KAd azil ima opremljene i strucne ljude koji vole svoj posao sve izgleda puno lakse.Sve lutalice koje se pokupe sa ulica NE MOGU da se udome(pogotovo kod nas gdje svijest nije toliko razvijena) ali mogu da se vakcinisu,kastriraju i vrate na teritoriju odakle su pokupljene.Naravno strucno lice je to koje ce prepoznati bolesnog,prestarog,mentalno oboljelog psa i odluciti se za eutanaziju..Uz odredjene zakone,pravilnim vaspitanjem djece,razvijanjem svijesti kod ljudi za jedan odredjen period pa makar i to bilo 10 god se problem moze rijesiti.
    Dok ovakvim unistavanjem pasa i ostalih zivotinja ne postize se nista jer ce oni ponovo biti ostavljeni na ulici,razmnozavati se i biti uvijek konstantan problem!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cerro za predsjednika...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mjesne zajednice
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by PoIsOn View Post
    NOVA AKCIJA UKLANJANJA ŽIVOTINJA BEZ VLASNIKA U HERCEG NOVOM

    Oni zamjeraju što su životinje trovane i jer je, tvrde, njihova samrtna agonija trajala i po desetak sati.


    Nishta me vishe ne moze iznenaditi.. Pa jebote pomisle li oni da ovo moze njihovoj djeci sjutra da se desi.. Normalnom covjeku samo moze da se zgadi od ovoga.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Svi redom kritikujete akciju i zalite pse a niko rijeci ne progovori o onome devetogodisnjem djetetu sto ga ugrize dzukela na ulici.
    Vrh stvarno!
    Zivotinje svakako treba skloniti s ulica jer predstavljaju prijetnju.


    Svakog dana sretnem po nekoliko lutalica.. Dosad nijedna nije zalajala na mene, a kamoli me napala. Zao mi je tog malog, ali i sami smo svjedoci da ih djeca u tom uzrastu gadju krsima, biju motkama, izivljavaju se na njih iz cistog mira i onda jbg neko mora da nastrada..

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako, kod mene cak sve lutalice iz zagorica dolaze i hranim ih sa mojim psom i nikad nijedna ni da zarezi a dodje ih minimum 10tak uvijek
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nacin na koji su u HN-u odlucili da se izbore sa problemom lutalica je daleko od necega sto treba praktikovati,ali ne smijemo da zaboravimo da su lutalice velika opasnost u jednoj sredini.Moju drugaricu je ugrizao pas lutalica dok je setala svog psa(isto je HN u pitanju),nicim izazvan,srecom ne bijesan.Sta da je imala trajne posledice? Na zalost,ovo nije jedini primjer.Treba rijesiti problem na nivou drzave,jer tesko da jedna opstina moze da se izbori sa tim kako treba,pogotovo opstina u HN-u koju vode nesposobni,a cesto pomislim i neobrazovani ljudi.Kao sto je neko vec pomenuo,azile i slicne ustanove treba da vode strucni ljudi,kao i oni koji taj posao rade sa ljubavlju,pa se ovakve situacije vise nece ponoviti!
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    Nacin na koji su u HN-u odlucili da se izbore sa problemom lutalica je daleko od necega sto treba praktikovati,ali ne smijemo da zaboravimo da su lutalice velika opasnost u jednoj sredini.Moju drugaricu je ugrizao pas lutalica dok je setala svog psa(isto je HN u pitanju),nicim izazvan,srecom ne bijesan.Sta da je imala trajne posledice? Na zalost,ovo nije jedini primjer.Treba rijesiti problem na nivou drzave,jer tesko da jedna opstina moze da se izbori sa tim kako treba,pogotovo opstina u HN-u koju vode nesposobni,a cesto pomislim i neobrazovani ljudi.Kao sto je neko vec pomenuo,azile i slicne ustanove treba da vode strucni ljudi,kao i oni koji taj posao rade sa ljubavlju,pa se ovakve situacije vise nece ponoviti!
    Pa cerrov predlog sadrži rješenje i za ovo. Naime, kastriran pas nikog ne napada. Provjereno i dokazano. A mentalno oboljele pse, naravno, treba uspavati. Psi se, kad se to mora, uspavljuju ubrizgavanjem injekcije (zaboravio sam šta je unutra, ali znam da je ista stvar koji su nacisti koristili u konc logorima) direktno u srčani mišić, smrt je trenutna, nema vremena da pas bilo šta osjeti. Pa uporedite to sa trovanjem. Jednom sam imao prilike da vidim otrovanog psa, i to na sred dvorišta u kojem šetam svoga. Ne mogu ni da vam opišem na šta to liči, previše je grozno. Ti koji su u stanju da tako otruju psa su, vjerovatno, u stanju da truju i ljude. Okrutnosti im ne fali. Molim Boga da mi jednog dana padne šaka neki koji tako voli da baca otrov.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ti koji su u stanju da tako otruju psa su, vjerovatno, u stanju da truju i ljude. Okrutnosti im ne fali.


    Ovdje si u pravu 100%..

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma katastrofa! Davno sam imala vucijaka kojeg mi je prvi komsija otrovao.Pas mu je iz igre poskidao sav ves sa zice i pocijepao pola stvari.Mislim nije rijsenje otrovat psa zbog toga!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sexy vicevi...
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-06, 21:46
  2. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52
  3. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •