Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 93

Thread: masoni i Crna gora

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    podgorica, Danilovgrad
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default masoni i Crna gora

    Zadnje vrijeme se dosta govori o masonima u Crnoj Gori. Sta mislite o ovoj temi i da li vam je poznat neki crnogorski mason

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    podgorica, Danilovgrad
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njegos... Risto Stijovic, ... samo su neka od imena koja se spominju sa nasih prostora... nekada.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravi masoni nikad neće odat' svoj identitet javno, za razliku od nekih današnjih "masona" u Crnoj Gori...
    Neka si mi zdravo moj M. Ž. sa svojom ekipom, i sve vam srećno i veselo bilo...
    Reality is overrated.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    chuh da je M.ZH. lichno u jednoj emisiji o tome govorio i kao priznao da je mason,spominjuci i josh neke ljude koji pripadaju masonskoj lozi za JI Evropu (istureno odjeljenje Balkan),medjutim chitala sam da prema njihovim pravilima ili kanonima(shto znam kako se to zove) nemaju pravo da to kazu ni za sebe a pogotovo za druge ljude.
    Shto znam,vele i za Slavka Perovica al ko ce ga znati.
    Ja bih vishe voljela od ovih nagadjanja ko je drug chlan i zashto je drug chlan,da se ovdje potanko objasni shta je to zapravo,zashto,smisao postojanja(vele i Slobo je bio mason,pa ne bi valjda zavrshio kako je zavrshio da jest,ili ja previshe mistifikujem tu organizaciju) ali ne u smislu nagadjanja,nego sigurno ima neko ko se interesuje za tu organizaciju (ili shta je vec) pa da nas malo prosvijetli.
    Mene bi stvarno interesovalo da neshto vishe saznam o masonima uopshte mada to tekstova shto sam nalazila su prilichno shturi i chesto kontradiktorni.(me obozava teorije zavjere)

    U jednom tekstu sam chak prochitala da se taj njihov karakteristichan masonski znak jasno nalazi na ulazu u njihove prostorije i to kao obesmishljava tajnost te organizacije,jer svako moze ,kao,vidjeti ko ulazi i izlazi iz prostorija,pa taj prsten sa tim istim znakom koji nose takodje svako moze vidjeti i sl.Shta bi sa onim slikarem Tapijem,on je kazu bio mason a umrije pod nekakvim chudnim okolnostima.
    Ajd' pishite ako neshto znate

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    podgorica, Danilovgrad
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default hmmmm.... da.

    hmmmm.... da.
    Meni je i ovaj Veso vukotic simnjiv...
    Ne znam ko sta smije da kaze i da li za sebe to moze da obznani, ali
    na sajtu Loze Jugoslavia (www.rgly.org) pise sljedece (copy/paste):

    KO SU MASONI> Ovo pitanje nije iznenađujuće.
    Iako su Masoni (Slobodni zidari) pripadnici najvećeg i najstarijeg bratstva na svetu, iako mnogi među njima imaju očeve, dedove ili rođake koji su takođe bili Masoni, mnogo je ljudi koji i dalje nisu sasvim sigurni šta znači biti Mason? Odgovor je jednostavan...

    Mason (ili Slobodni zidar) pripadnik je bratstva poznatog kao Masonstvo (ili Slobodno zidarstvo). Bratstvo predstavlja skupinu muškaraca koji su se udružili zato što:
    Postoji nešto što oni žele da učine u svetu.
    Postoji nešto što oni žele da učine "u sebi samima".
    Uživaju u društvu onih osoba koje vole i poštuju.

    Mason je čovek koji je odlučio da se oseća dobro u odnosu prema samom sebi i drugima. Brine se o prošlosti kao i budućnosti i čini što može, i sam i sa drugima, kako bi učinio da budućnost bude dobro mesto za svakoga.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ewo shta kazhe wikipedia o masonima

    Слободно зидарство, масонство, масонерија, је мање или више тајни интернационални религиозно-мистички, хијерархијско организовани покрет, настао у XVIII веку у Енглеској. Наводни циљ му је морално усавршавање људи на основу братске љубави, а стварни је потпомагање разних видова друштвено-политичких покрета; припадници су му из редова аристократије, крупније буржоазије и виших чиновника или јавних радника. Њихове организације називају се ложе. Примање чланова у ложе врши се по одређеном ритуалу, а мрак, свеће, лобање и сабље и сл. треба да учине што мистичнији утисак на новопримљеног и увере га у значај масонства.

    http://sr.wikipedia.org/wiki/Масони
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  7. #7
    Tigar Bengalski is offline Banned (drugi nick Lifestyle-a)
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo da te malo prosvijetlim kad te vec interesuje.
    Poznato je da je prije nekoliko vjekova crkva osudjivala sva nauchna objashnjenja koja su se kosila sa njenim uvjerenjima.Galileo Galilej je bio jedan od prvih masona,veliki majstor masonske lozhe.Organizaciji su se pridruzhivali svi ucheni ljudi,koji su bili protjerivani od strane katolichke crkve.U te ljude spadali su i italijanski umjetnici (otuda naziv slobodni zidari),kao npr Leonardo Da Vinci,koji je osudjivan zbog seciranja lesheva,jer je htio da bolje upozna ljudsku anatomiju.On je isto jedan od velikih majstora.Katolicka crkva nije prihvatala engleski jezik,jer je to bio jezik masona.Velika Britanija i Njemacka su bile utochishte za lozhe koje su tada jachale svoj polozhaj,shto je i logichno,jer su za chlanove imale najuchenije ljude toga vremena.Vjeruje se da je dobar dio Vatikana izvajan masonskom rukom,jer su se masoni u to vrijeme infiltrirali u sve znachajnije organizacije u Evropi,pa i u ckvu.Chak se po Vatikanskim zidinama mogu prepoznati masonski znakovi.Mnogi pripadnici americkog kongresa su bili pripadnici masonskih lozha.

    Najpoznatija je pricha za novchanicu od 1 dolara.Na pozadini se nalazi znak Iluminata (Piramida i iznad oko),organizacije unutar masona,koja je imala neku svrhu unutrashnje kontrole,a pronashla se i u izvrshavanju prljavih poslova.E taj znak (Piramida i oko),ustvari znaci da "Oni sve vide".Ispod znaka pishe "Novi religijski poredak",na latinskom.Shtampanje tog znaka,to je opste poznato,naredio je kongresmen koji je bio zaduzhen za finansije,a on je bio u bliskom srodstvu tadashnjeg predsjednika,za kojeg se takodje vjerovalo da je mason.Masoni se vishe ne skrivaju,jer nema potrebe da se skrivaju.Rang masona se odredjuje po stepenima,32 stepen je maximum.Postoje velike lozhe,kao npr Savojska lozha,chiji je crnogorska lozha ogranak.Prvi put se masonerija u Crnoj Gori pojavila,poslije udaje nashe princeze za italijanskog princa/kralja."Jelena Savojska",kontash?

    postoje verzije da masoni chuvaju jevandjelje po Hristu,dje Isus ostavlja svojoj zheni,Mariji Magdaleni,upute o vodjenju crkve.Vjeruje se da bi to jevandjelje unishtilo katolichku crkvu,jer,navodno,Isus nije crkvu zamishljo ovakvom,kakva je danas.Crkva je procerala Mariju Magdalenu,dotichna se sklonila u Francusku sa Isusovim sinom.Hristova loza je tamo pronashla svoje mjesto u drustvu.Dinastija Merovinga,je (pretpostavka) direktno potomstvo bozijeg sina.Danas nedje (opet pretpostavka) zemljom sheta Isusov potomak.

    Ovaj drugi dio golica svaciju mashtu,ali ne treba da dozvoliti da ode dalje od toga.Ovo je samo "verzija",a za 2000 godina ih sigurno ima mnogo vishe.

    Miodrag Zhivkovic tvrdi da je pripadnik "neke" italijanske masonske lozhe.

    Umrijeh brate.Svidja mi se tema!
    Last edited by Tigar Bengalski; 05-03-07 at 05:39.

  8. #8
    Tigar Bengalski is offline Banned (drugi nick Lifestyle-a)
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tapi je bio profesionalni falsifikator.Usko,najuzhe,povezan sa mafijom.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate Tigre,
    preptostavljam da si citao knjigu ``San greal-Sang real``,``Sveta Krv Sveti Gral``,pa bih dodao ponestoodaci koje su uzeli pisci knjige sveta krv sveti gral slicni su podacima koje su ja mislim uzimali i muslimani,sto se tice Gospoda Hristosa.Postoji jedna nebuloza koja se zasniva na slaboj pretpostavki,da je Gospod koji je bio isprebijan i nagrdjen od batina bio pomijesan sa Simonom Kirinejcem,koji je bio zdrav kao drijen,covjekom koji mu je nosio krst na Golgotu.U vrijeme Apostola postojao je jedan Simon mag,on se pominje u Djelima Apostolaskim,covjek koji je trazio Svetim Apostolima blagodat Duha Svetog za novac.Apostoli su obdili to da urade.Zbog slicnosti imena,i zbog prevarantskih djelatnosti Simon-a maga,su pomijesali onda direktno sa Gospodom,pa posto je Simon mag isao i propovijedao cak i do Indije,onda mozemo naci u knjigama poput Sveta krv Sveti Gral da je taj Simon mag bio Hristos-sto nemamo dokaza i sto nije tacno.

    Sto se tice masona,mislim da si napravio gresku,nije najveci stepen 32 vec 33.
    Na dolaru postoji oko 2o masonskih simbola.

    Mir i svako dobro.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    u CG postoji ROTARY KLUB, oni se tripuju i voljeli bi da su masoni

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pomalo se pretjeruje sa poredjenjem rotarijanaca i nazivanjem ih "bijeli masoni." Americki advokat Pol Haris je negdje 1905. u Cikagu, pokusao da se suprostavi mafiji, pozvao najblize prijatelje da mu se pridruze i tako osnovao rotarijanstvo. Kasnije su pocele optuzbe da je Haris htio u masone, pa kad ga nijesu primili, iz inata napravio svoje udruzenje kao konkurenciju i jos sa javnim djelovanjem....
    Mada se zbog tajnosti i rada i clanova o masonima mnogo vise nagadja nego zna i navodno je glavni preduslov da mason ne moze biti ateista. Ciljevi Rotarija je spremnost pomoći u svakodnevnom životu ono po sistemu "bas tu i bas sad" nevezano na religiju, ateizam...

  12. #12
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pomalo se pretjeruje sa poredjenjem rotarijanaca i nazivanjem ih "bijeli masoni."
    znam, zato i kažem "voljeli bi da su masoni"

  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    podgorica, Danilovgrad
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da ovi nasi imaju dvije loze
    www.gl-montenegro.cg.yu
    i http://www.grlm.org/
    i da smo i tu podijeljeni.... blago nama

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iako ga svi smatraju samo piscem dobrih trilera, Dan Brown je napisao odlicnu knjigu koju bih vam svima preporucio... "Andjeli i Demoni". Iako napisana sa ciljem da bude bestseller, iako je triler, i to mnogo dobar, naci cete par infomacija koje bi vas mogle zaintrigirati. Mene svakako jesu, i od kada sam procitao knjigu samo citam o Iluminatima i Masonima :mrgreen:

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko pročitah(ili možda ipak viđeh neđe na tv) u CG postoje bar tri lože...
    edit: evo ipak na ovom sajtu gore... četiri
    Reality is overrated.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neso je View Post
    Izgleda da ovi nasi imaju dvije loze
    www.gl-montenegro.cg.yu
    i http://www.grlm.org/
    i da smo i tu podijeljeni.... blago nama
    Ovo je fenomenalno.
    Možda ipak crnogorska glupost uspije uroditi plodom svih plodova - i uništiti masoneriju... pa to bi bilo prejako... ono što Vatikanu nije za rukom pošlo, a evo, već 300-400 god. pokušavaju, Đetić će da uradi u mjesec dana .


    Inače, mislim da je prva poznata loža u današnjoj Crnoj Gori bila u Kotoru, i osnovana je negdje početkom 19. vijeka - kud Francuzi - tu i masoni.

    Koga interesuje, dovoljno je da na youtube ili google.video ukuca "Masonery", ili "Illuminati", i slično, i ima masu filmova o tome.

    Iako se ta ekipa poziva na svakakve istorijske tradicije, vrlo je vjerovatno da se radi o izmišljanju. No, tajna su društva i družine postojale oduvijek, tako da ovo nije ništa posebno u tom pogledu. Smisao je priče u tome da se radi o parazitima. Jer, iako se članstvu na nižim razinama može pričati ko zna što, a oni blesavi možda u to i vjeruju... ekipa na višim nivoima sigurno ima neki svoj hidden agenda i nije luda da ga dijeli s pijunima, i "kmetovima" na dnju piramide. Konačno - tako funkcioniše i samo ljudsko društvo, pa zašto ne bi i neko tajno društvo, koje je ionako ustrojeno - strogo hijerarhijski, i kod njih nema: "ja hoću svoja ljudska prava" ili "pozivam se na zakon o pravu na informacije". Tamo postoje direktive, i one se ispunjavaju - pa ako to znači raditi i na uništenju svoje države, neka. Sve za "viši cilj". A taj je? Njega zna samo "elita" unutar "elite". I to je problem. Jer motivi za rad, koji se nude javnosti, a koji su naoko humani, zapravo najčešće služe samo za maskiranje pravih motiva. Konačno, jasno je kako to funkcioniše kod svake iole bolje organizovane mafijaške organizacije, pa si čovjek onda može zamisliti kako je to kod jedne takve ekipe, koju čine najmoćniji smradovi na planetu.

    Ciljevi?
    Svjetska dominacija, kontrola populacije, kontrolisani haos, održati se tu đe jesu, i zaraditi još... klasika, svaka budala bi to htjela.
    Glavni trip je moć... ono, da se možeš prošetati gradom, ljudi oko tebe jedu slaju, i ne slute uopšte ko je kraj njih - alo! Taj osjećaj da znaš da si, uz betmena i super-baku, jedan od najmoćnijih ljudi svijeta - hej, koji je to đir !... ljudi, taj adrenalin, gledaš ih iz prikrajka, i sve vidiš, a oni pojma nemaju... ti si ruka koja njiše kolijevku, a oni naivno i nevino dijete koje u njoj leži i zijeva... koja moć ! Tako je to kad ste na vrhu svijeta, a nemate s kime to podijeliti... samotno je ljudi moji - da samo znate kako mi je.
    Last edited by The Severed Garden; 19-05-07 at 01:26.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazes da Vatikan pokusava da unisti masoneriju a ja kazem da je Vatikan u stvari onaj 33 stepen.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    vecina tih informacija su u stvari dezinformacije.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Kazes da Vatikan pokusava da unisti masoneriju a ja kazem da je Vatikan u stvari onaj 33 stepen.
    Ne bih se previse zacudila da je tako.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    33 stepen su pare Sve te budalastine kojima se zamlacuje narod su cisto poigravanje. To su, na kraju, ljudi... Potpuno obicni i jednaki nama. Carke i vragolije date ostatku su poigravanje najvece posasti svijeta - Para. Pare diktiraju interese, one stvaraju ratove, one stvaraju mir, one stvaraju vlade, micu ih takodje... Pare brale Najveca tajna organizacija

    Cilj je, makar mi je logicno, istrijebiti srednju klasu. Ona je najopasnija. Za sada je dovoljno skernuti fokus na takozvane tajne ogranizacije koje upravljaju svijetom. Srednja klasa ima dovoljno za zivot pa moze da razmislja o nepravdi i nepravednom bogacenju. Kada na svijetu ostanu samo bogati i siromasni (robovi, u modernom znacenju) misija je zavrsena. Uzivajmo do tada u bajkama i drkalicama, nacijama i masonima... Pare rade svoje.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Outlook, u biti pametno zboris, a sve tome i ide sto ti opisujes...
    No, ko je pare smislio i ko ih zeli? Ljudi, je li... A nece puste pare ponijeti u grob, sto bi narod rekao..Vredniji je osjecaj covjeka ne povrediti nego mu oteti pare..koje su to nebuloze..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tigar Bengalski View Post
    Poznato je da je prije nekoliko vjekova crkva osudjivala sva nauchna objashnjenja koja su se kosila sa njenim uvjerenjima.Galileo Galilej je bio jedan od prvih masona,veliki majstor masonske lozhe.Organizaciji su se pridruzhivali svi ucheni ljudi,koji su bili protjerivani od strane katolichke crkve.U te ljude spadali su i italijanski umjetnici (otuda naziv slobodni zidari),kao npr Leonardo Da Vinci,koji je osudjivan zbog seciranja lesheva,jer je htio da bolje upozna ljudsku anatomiju.On je isto jedan od velikih majstora.Katolicka crkva nije prihvatala engleski jezik,jer je to bio jezik masona.Velika Britanija i Njemacka su bile utochishte za lozhe koje su tada jachale svoj polozhaj,shto je i logichno,jer su za chlanove imale najuchenije ljude toga vremena.Vjeruje se da je dobar dio Vatikana izvajan masonskom rukom,jer su se masoni u to vrijeme infiltrirali u sve znachajnije organizacije u Evropi,pa i u ckvu.Chak se po Vatikanskim zidinama mogu prepoznati masonski znakovi.Mnogi pripadnici americkog kongresa su bili pripadnici masonskih lozha.
    Od danasnjih 5 miliona masona, 3 ih ima u SAD, 1 u UK i jedan milion u bijelom svijetu.
    Sto se tice ovog sto pricas - to se tesko moze prihvatiti kao tacno, jer prije 1717. i objavljivanja postojanja 4 londonske loze - tesko se moze utvrditi porijeklo i istorija masonskog pokreta.

    Teorija koja je meni najbliza - je vezana za unistenje reda Templara (na tzv Crni Petak 1307), kada je prakticno jedina zemlja koja nije sustinski unistila red - bila upravo UK, dje su se oni i pojavili i odakle su krenuli sa "sirenjem svjetlosti".
    Zvanicna politika masona - jeste udruzivanje ljudi koji dijele odredjene vrijednosti i pokusaj ostvarivanja tih vrijednosti u drustveno politicku praksu. Koliko su uspjesni, pokazuje da je vecina predvodnika raznih pokreta koji su od XVIII uspjeli odvojiti crkvu od drzave i postaviti osnove stvaranja gradjanskih drustava u zapadnom svijetu.
    Naravno, koliko je to sve tacno i koliko je to samo rezultat organizovane grupe ljudi da uniste prevlast crkve i preuzmu njeno mjesto - druga je prica....

    Naziv slobodni zidari nema veze sa italijanskim umjetnicima, vec je vezan za njihovu mitsku izgradnju Solomonovog hrama na zemlji, kao ovaplocenja ideja za koje se zalazu.
    Druga teorija je da to potice iz kamenorezackih cehova srednjeg vijeka, koji su bili zametak masonskog pokreta, ali je ova teorija (iako i dalje najprihvacenija) - uspjesno opovrgnuta.

    Katolicka crkva nije prihvatala engleski jezik jer je to bio jezik masona? Molim te...

    Quote Originally Posted by Tigar Bengalski View Post
    Prvi put se masonerija u Crnoj Gori pojavila,poslije udaje nashe princeze za italijanskog princa/kralja."Jelena Savojska",kontash?
    Netacno.
    ZORA u Kotoru je osnovana za vrijeme Napoleonove okupacije Boke, pocetkom XIX vijeka

    Quote Originally Posted by Tigar Bengalski View Post
    postoje verzije da masoni chuvaju jevandjelje po Hristu,dje Isus ostavlja svojoj zheni,Mariji Magdaleni,upute o vodjenju crkve.Vjeruje se da bi to jevandjelje unishtilo katolichku crkvu,jer,navodno,Isus nije crkvu zamishljo ovakvom,kakva je danas.Crkva je procerala Mariju Magdalenu,dotichna se sklonila u Francusku sa Isusovim sinom.Hristova loza je tamo pronashla svoje mjesto u drustvu.Dinastija Merovinga,je (pretpostavka) direktno potomstvo bozijeg sina.Danas nedje (opet pretpostavka) zemljom sheta Isusov potomak.
    Jesi ti siguran da ne pricas o onom romanu?
    Vecina ljudi je zla

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Teorija koja je meni najbliza - je vezana za unistenje reda Templara (na tzv Crni Petak 1307), kada je prakticno jedina zemlja koja nije sustinski unistila red - bila upravo UK, dje su se oni i pojavili i odakle su krenuli sa "sirenjem svjetlosti".

    Quote Originally Posted by Tigar Bengalski
    postoje verzije da masoni chuvaju jevandjelje po Hristu,dje Isus ostavlja svojoj zheni,Mariji Magdaleni,upute o vodjenju crkve.Vjeruje se da bi to jevandjelje unishtilo katolichku crkvu,jer,navodno,Isus nije crkvu zamishljo ovakvom,kakva je danas.Crkva je procerala Mariju Magdalenu,dotichna se sklonila u Francusku sa Isusovim sinom.Hristova loza je tamo pronashla svoje mjesto u drustvu.Dinastija Merovinga,je (pretpostavka) direktno potomstvo bozijeg sina.Danas nedje (opet pretpostavka) zemljom sheta Isusov potomak.
    Jesi ti siguran da ne pricas o onom romanu?

    Masoni, templari i slicni svakako ne slijede zvanicne dogme katolicke crkve, dakle sto se njih tice, sigurni su da te dogme nisu ispravne pa ih se zato ne drze.

    Opste poznata prica je da su Templari u krstaskim ratovima dosli do podruma Solomonovog hrama u Jeruzalemu i tamo nasli neki prastari spis iz kojeg je bilo jasno da su dogme katolicke crkve netacne. Oni su tim spisom drzali pape u shaci neko vrijeme dobijajuci velika crkvena bogatstva u zamjenu za cutanje o tom spisu i onome sto u njemu pise, a sto bi unistilo i Crkvu i pape. To je dosadilo papi Clementu V i on je odlucio da im stane na kraj tako sto ih je fizicki unishtio na Crni petak (to je bio petak, 13.10.1307, i pojam petka trinaestog kao nesrecnog dana datira od tog dogadjaja :!... . Pritom je vjerovatno zaplijenio taj spis iz Solomovog hrama.

    Ovo sto Tigar Bengalski prica o Mariji Magdaleni je opstepoznata stvar svakom net surferu, a tu pricu su originalno najbolje znali Iluminati (koji su navodno cuvari i srodnici Hristovog potomstva), pa tek zatim Templari, dok su masoni ipak sumnjiva formacija okrenuta ipak cini se vise materijalnom nego duhovnim vrijednostima (barem njihove vodje; masoni nizeg ranga i ne znaju o cemu se tu sve zapravo radi i cesto imaju i pogresnu sliku o masoneriji..). Masoni znaju isto sto i Templari i Iluminati, ali to znanje i slobodu koju ono daje koriste u sebicne svrhe...

    (ovo je najuobicajenija prica o svima njima sa neta..)
    Last edited by odli; 20-05-07 at 20:32.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    471
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Kazes da Vatikan pokusava da unisti masoneriju a ja kazem da je Vatikan u stvari onaj 33 stepen.
    Danas to vjerovatno polako postaje, ako već nije. Jer je mnogo logičnije preuzeti kontrolu nad masama tim putem, i pomalo stvari sebi prilagođavati, nego rušiti cijelu strukturu, pa ju onda opet graditi po nekoj novoj filozofiji... Što se tiče 32, 33, ili 133 stepena, to je isto banalna stvar. Otkud da mi znamo koliko je dugačka ili visoka ta hijerarhija?

    Ne slažem se potpuno s ovim o novcu. Mislim da novac ne može kupiti moć (bar ne uvijek, i ne onu pravu), ali ako imaš moć, ili se uguziš onima koji ju imaju, i spremni su da je u određenoj mjeri dijele - onda imaš sve, ili bar skoro sve. Tako da ako oni "jašu" na nekom tripu, onda je to moć, a ne novac.
    U svom gornjem postu - zadnjih par rečenica - probao sam opisati kako to funkcioniše, ako već pričamo o moći. Druga je stvar jesam li bio u pravu, ili ne.

    P.S.
    Što se tiče ovog o srednjoj klasi, to ima smisla... neki francusku revoluciju opisuju upravo kao neku vrstu ataka na novonastajuću srednju klasu u tadašnjoj Franc. ... iako, ne znam dovoljno o predrevolucionarnoj Francuskoj, u socio-ekonomskom pogledu, da mogu govoriti jel' ta teza opravdana ili ne.
    Last edited by The Severed Garden; 20-05-07 at 14:29.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    To je dosadilo papi Clementu V i on je odlucio da im stane na kraj tako sto ih je fizicki unishtio na Crni petak (to je bio petak, 13.10.1307, i pojam petka trinaestog kao nesrecnog dana datira od tog dogadjaja :!... .
    Ok, ovo sto pominjes prije i poslije ovog citata su spekulacije. Zanimljivo je o njima raspravljati - ali bih sada samo htio da se osvrnem na ovaj dio.

    Papa Klement V definitivno nije unistio Templare, vec francuski kralj Filip IV. Klement je samo "natjeran" da rpihvati sve to. Imaj u vidu da je FIlip prakticno ubio njegovog prethodnika Bonifacija.
    Nakon sto je FIlip IV pohapsio de Molea i vecinu templara (osim de VIlijera, majstora pariskog hrama i rinzicara francuskog kralja, koji je nestao sa jos nekoliko visoko rangiranih templara... i sto je indikativno - vecina neuhapsenih su u tom trenu bila u dvjema oblastima, kojima su upravljali senesali, cije su porodice bile bliske redu...), i preko Gijoma de Nogarea ih natjerao da "priznaju" sve one gluposti (a ako me ne bude mrzjelo ovih dana, prepisacu ti optuznicu), papa je poslao svoje predstavnike da ispitaju templare, jer je bio sokiran "priznanjima". Pred njegovim ljudima, templari su porekli svoja iznudjena priznanja. Odmah nakon toga, u strahu da mu se ne izjalove planovi, Filip IV je naredio pocetak egzekucija...
    Prema tome, tesko da je papa imao takav naum, vec je to vise bila kombinacija dvije stvari: templari su gubitkom Akre 1291, kao posljednjeg uporista u Svetoj Zemlji - izgubili smisao svog postojanja - a kako su u medjuvremenu postali vojnicki i finansijski veoma mocna organizacija - bili su trn u oku jednom vladaru, kojem je novac itekako trebao (Filip IV je vec prije toga protjerivao jevreje i konfiskovao njihovu imovinu, a uz put je i cesto devalvirao svoju valutu), i to pored pape koji se nije usudjivao suprostaviti mu se.
    Vecina ljudi je zla

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 13:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 05:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 12:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •