Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 150

Thread: Fakulteti u Crnoj Gori moraju da se mjenjaju

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Fakulteti u Crnoj Gori moraju da se mjenjaju

    U Crnoj Gori mora nesto da se mjenja, nasa "elita" je uzasna, 75% tih ljudi ne umije da ponasa(dovoljno je pogledati televiziju i voditelje koji nas brukaju kad neki stranac vidi TV Montenegro) - mislim da je problem u fakultetima, skolama,oni uce studente da bubaju i zaboravljaju. Diplomate su nam takodje uzasne(Pored nekoliko izuzetnih profesionalaca - ali nazalost malo ih je), braca i rodjaci nekih na visokim pozicijama

    Evo primjer koji mislim da treba primjeniti:

    U oktobru sam poceo da idem na Akademiju za diplomatiju i bezbednost u Beogradu.Na fakultetu imamo stvarno odlicne profesore koji na najinteresantniji nacin vode predavanja.Sva predavanja se snimaju,kad ne dodjete na cas dobijate da odgledate dvd. Radi se u saradnji i sa slicnim programom akademije za diplomatiju univerziteta u Westminsteru.

    Profesori nam daju knjige koje treba da kritikujemo-znaci da imamo svoj stav a ne samo da bubamo ono sto je neko napisao. Svako dobro argumentovano kritikovanje profesora je veoma dobrodoslo.
    Nema onih smijesnih prica kako je ova zemlja vazna u svijetu.
    Za sve se organizuje tenis, aerobik, fudbal, teretana...misli se o zdravlju studenata i sta vise reci.

  2. #2
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Kolko kosta godina?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ima i na ekonomiju kod Vukotica na smjer nekih drugacijih stvari nego na ostalim smjerovima. Nego to sad zovu nekakvom sektom :P

    Nema leba u CG od toga. Bar sto se tice drzavnih fakulteta. Profesor je bog i batina. I da mu ti kritikuejs knjigu? Pukla ti je pogibija, neces ga 6ice gledat 4 godine
    Last edited by hercules; 25-02-07 at 23:54.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Kolko kosta godina?
    A dobro,godina na akademiji je 4660eur.Sa tim sto u to ulaze putovanja,knjige,sve sto je potrebno za skolovanje...dobijas napismeno predavanja sa casa...Da dobijas i samsung E 900 sa(taj je bio za nasu generaciju), lap top na koriscenje.

    Nego da se mi vratimo temi,kako promijeniti ovu nasu zemlju na bolje...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Nego da se mi vratimo temi,kako promijeniti ovu nasu zemlju na bolje...
    Ne sigurno tako sto cemo stavljat pare u dzep Lin Montgomeri.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lin im napravila produzenu osnovnu i kao u u filmu Policijska akademija

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Lin im napravila produzenu osnovnu i kao u u filmu Policijska akademija
    Ona ne bi mogla da bude predavach na iole ozbiljnom univerzitetu u SAD, ali zato mlati praznu slamu po Balkanu i klanjaju joj se ka da je dosla sa Harvarda. Ajde jadan.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sprdaj se ti ona u Bg prolazi ka nobelovac

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lin je dekan, nije to njen fakultet, a odlicna je, dovodi izvrsne goste na fakultetu i to nam treba.

    Sto se tice predavanja imamo vrhunske strucnjake:
    Vojin Rakic (moj idol) - Završio je filozofiju na Univerzitetu u Beogradu 1991. godine, a zatim magistrirao evropske studije i međunarodne odnose u Pragu, kao i političke nauke u SAD, na kojima je doktorirao 1998. godine na Univerzitetu Rutgers. Savetnik je UN za javnu upravu pri Vladi Srbije.

    Fernanda Florentino Fernandez-je ekspert u oblasti međunarodnog prava. Rođena je u Sao Paolu (Brazil) 1971. godine, gde je diplomirala na Pravnom fakultetu u Sao Paolu. Magistrirala je, takođe, na Pravnom fakultetu u Sao Paolu 2000. godine na temi ″Spoljnotrgovinski odnosi između država članica MERCOSUR i Amerike – primena sistema pravila Svetske trgovinske organizacije″. Doktorirala je 2006. godine (teza: ″Principi opšte nadležnosti u međunarodnom krivičnom pravu″). Specijalizirala je poresko pravo na Univerzitetu u Sao Paolu i kosmičko pravo na Tehnološkom institutu za aeronautiku u Sao Paolu, 2001. godine.
    Radila je kao pripravnik u Ministarstvu pravde u Sao paolu, Brazil (1991-1993); advokat specijalizovan za oblast privrednog i poreskog prava (1994-2006); profesor međunarodnog trgovinskog prava na osnovnim i poslediplomskim studijama u Sao Paolu (2002-2005).

    Radoslav Gacinovic - Završio je u Beogradu 32. klasu Vojne akademije kopnene vojske (KOV) 1979. godine. Magistrirao je na Fakultetu političkih nauka u Zagrebu 1989. godine, gde je biran u naučno zvanje ″znanstveni asistent″. Doktorsku disertaciju sa temom ″Međunarodni terorizam i bezbednost Jugoslavije″ odbranio je na Pravnom fakultetu u Beogradu 1993. godine. Problemom bezbednosti, uopšte sa naučnog aspekta, bavi se od 1982. godine. U Institutu za političke studije u Beogradu biran je u zvanje ″viši naučni saradnik″, a u Institutu ratne veštine u Beogradu u najveće naučno istraživačko zvanje ″naučnog savetnika″.

    Nikola Samardzic -Rođen je u Beogradu (1961) gde je završio sve škole i studije istorije. Doktorirao je na ranoj modernoj istoriji (Istočna politika Karla V, 1995). Istraživao je u značajnim evropskim arhivima (Dubrovnik, Madrid, Simankas/Valjadolid, Pariz). Usavršavao se u Italiji, Španiji, Francuskoj i SAD (američke studije, američka verska i etnička istorija, spoljna politika). Bio je Fulbrajtov stipendista (2003).

    Prof. dr Ljiljana Marković je diplomirala na Univerzitetu u Kembridžu na dva fakulteta, na Fakultetu ekonomskih i političkih nauka 1974. godine, a na Fakultetu orijentalnih studija (Japanske studije) 1975. Magistrirala je, takođe, na Univerzitetu u Kembridžu 1978. godine, a bila je prva Evropljanka koja je stekla doktorsku titulu u Japanu 1984. godine, na jednom od najboljih japanskih univerziteta, Univerzitetu Čuo

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sprdaj se ti ona u Bg prolazi ka nobelovac
    A vidim. Spasitelj Balkana. Uchi nashe mlade narashtaje diplomatskim vjestinama. Eh, da je samo muza nauchila.....ne bi ga Ameri frdecnuli u penziju nego bi josh uvijek bio ambasador.


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Igi ne sprdaj s nama obraza ti. Chu "Istraživao je u značajnim evropskim arhivima (Dubrovnik, Madrid, Simankas/Valjadolid, Pariz). Usavršavao se u Italiji, Španiji, Francuskoj i SAD (američke studije, američka verska i etnička istorija, spoljna politika)....."
    To ti znaci bio u biblioteke u koje mozes i ti. Ja sam istrazivao balkanski mentalitet po svim kafanama pa bi zato mogao biti tamo predavac.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Igi ne sprdaj s nama obraza ti. Chu "Istraživao je u značajnim evropskim arhivima (Dubrovnik, Madrid, Simankas/Valjadolid, Pariz). Usavršavao se u Italiji, Španiji, Francuskoj i SAD (američke studije, američka verska i etnička istorija, spoljna politika)....."
    To ti znaci bio u biblioteke u koje mozes i ti. Ja sam istrazivao balkanski mentalitet po svim kafanama pa bi zato mogao biti tamo predavac.
    Kako grijesis , ukucaj njihova imena na google pa ces sam vidjeti, inace predaje nam i Zoran Dragisic koji je cesto pitan za savjete sto se tice voske u Crnoj Gori itd.,mnogo toga se i radi po njegovim preporukama!
    Posto mi sami nazalost jos nista ne umijemo!

  13. #13
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    A dobro,godina na akademiji je 4660eur....
    Tolko kosta godina na RSM (5-i fakultet u Evropu).

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na osnovu kojih kvalifikacija je Lin izabrana za dekana?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Kako grijesis , ukucaj njihova imena na google pa ces sam vidjeti, inace predaje nam i Zoran Dragisic koji je cesto pitan za savjete sto se tice voske u Crnoj Gori itd.,..
    E to sto je pitan u CG nije mu bas neka referenca jer tamo se pitaju oni koji ponajmanje znaju. Raspitaj se ti na vrijeme ko ce ti priznati tu diplomu Lin da ne bude "dje si bio nidje sta si radio nista" a pare otisle. Sacekaj bolan Milov univerzitet pa ces vidjeti sta je skola Dzefri Saks ce predavati

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Tolko kosta godina na RSM (5-i fakultet u Evropu).
    Sad me bas utjesi, ma salim se.
    Ja sam zavrsio jednu god. medjunarodnih odnosa na Univerzitetu Tarasa Sevcenka u Kijevu-13 u svijetu. Gostovali su nam Putin,Zak Sirak,Lajcak...
    Igrom slucaja morao da dodjem u BG,ali vjeruj mi da sam na ovom faxu za jedan semestar mnogo vise naucio nego tamo za godinu!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    Na osnovu kojih kvalifikacija je Lin izabrana za dekana?
    Prije toga je bila dekan ambasade SAD u Beogradu pa je kvalitetno izujedala jednu sekretaricu a to se nostrifikovalo kao diploma Harvarda i post diplomske Kembridza. Stvarno me zabrinjava tvoja losa informisanost o dekanu Li

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Prije toga je bila dekan ambasade SAD u Beogradu pa je kvalitetno izujedala jednu sekretaricu a to se nostrifikovalo kao diploma Harvarda i post diplomske Kembridza. Stvarno me zabrinjava tvoja losa informisanost o dekanu Li
    I objavila je studiju "Grizenje kao diplomatska vjestina".

    :lolblue: :mrgreen:

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zamisli da nasi zaposle nekog iz te skole pa ono diplomatija sve protokol a oni se sjete dekanke i ćap za uvo i odgrizu gostu. Prosto bilo neka nasi zaposlajvaju iz ovih nasih seljackih da bar diplomate zdrave odlaze iz Crne Gore.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zamisli da nasi zaposle nekog iz te skole pa ono diplomatija sve protokol a oni se sjete dekanke i ćap za uvo i odgrizu gostu. Prosto bilo neka nasi zaposlajvaju iz ovih nasih seljackih da bar diplomate zdrave odlaze iz Crne Gore.
    U pravu si. Jesmo pomalo naopaka celjad, ma josh ne grizemo. :mrgreen:

  21. #21
    renaissance Guest

    Default

    Posto se neki novac ovdje spominje , cula sam da ce godina na psihologiji(tek otvoren odsijek) u Niksicu da kosta 4000 evrica.Mogu misliti na sta ce to da lici Uz malo vise novca(i da mi se vise isplati) mogu da je upisem negdje napolju

    Sto se tice situacije na Cg fakultetima , mogu reci da je ocajna.Pravni fakultet u tome prednjaci.
    Da ne nabrajam profesore , ali recimo svega par ispita sam polozila sa andjelima...ostalo je proslo sa mukom , nategom i kusuranjem sa profesorima.Jako lose iskustvo sam imala Seckovicem...Koracem...Rasovicem....
    Ko je ucio politicku ekonomiju od Damjana Seckovica zna sto pricam...Hvala Bogu sto sam imala Labusa pri ruci , pa sam nekako uspijevala da prevedem njegove umotvorine i sklopove recenica...

    P.S. Kako prazne dzepove onim jadnim studentima...prosto me je sramota!

  22. #22
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by igy View Post
    Sad me bas utjesi, ma salim se.
    Ja sam zavrsio jednu god. medjunarodnih odnosa na Univerzitetu Tarasa Sevcenka u Kijevu-13 u svijetu. Gostovali su nam Putin,Zak Sirak,Lajcak...
    Igrom slucaja morao da dodjem u BG,ali vjeruj mi da sam na ovom faxu za jedan semestar mnogo vise naucio nego tamo za godinu!
    Nije vazno kolko ces dje naucit ("veruj mi"), no kako ti se fakultet kotira na trziste rada.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Nije vazno kolko ces dje naucit ("veruj mi"), no kako ti se fakultet kotira na trziste rada.

    Da to moze u Crnoj Gori, gdje su djeca i rodjaci onih na vlasti diplomate.
    Umjesto da se provjerava znanje i razmisljanje ljudi koji tu rade.

    U ovoj zemlji se sve pod hitno mora mjenjati.
    Sad smo stekli nezavisnost i kao da ostavljamo sve tako. Sta nam je onda to trebalo ako necemo nista da mjenjamo??????

    I jos nas premijer kaze da ne vidi zasto nam EU zamjera na losoj administraciji.
    Covjek misli da nije tako...

  24. #24
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Nije vazno kolko ces dje naucit ("veruj mi"), no kako ti se fakultet kotira na trziste rada.
    Igy, kad sam ovo reka mislio sam na zapadne zemlje.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    314
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Igy, kad sam ovo reka mislio sam na zapadne zemlje.
    Ja sam 10 god zivio u Italiji, ljudi vise gledaju znanje od diplome.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jevrem Brkovic: Vuk je Crnogorcima oteo jezik
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 158
    Last Post: 06-01-11, 17:38
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Replies: 8
    Last Post: 20-11-06, 02:44
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •